Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.

  • 491 válasz
  • 260005 megtekintés
Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #45 Dátum: 2014. Július 08. 06:23 »
Köszönöm válaszaikat. Valószínű hogy a Mézengúz módszerét fogom megpróbálni sejtszámláló hiányában. Ezzel kapcsolatban még lenne kérdésem. A fedőlemez lenyomásának ereje ez esetben nem változtatja meg az eredményt? Kérdezem azért mert semmi tapasztalatom vagy tudásom nincs ezzel kapcsolatban.
A lefagyasztást ki lehet hagyni ha a méhegyedek elfogása és megölése után azonnal elvégzem a vizsgálatot?

Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #46 Dátum: 2014. Július 08. 06:42 »
Még valami. A fertőzöttség mértékét adó számokat át tudom számolni 640 X -es nagyításra ugye? Ha jól tévedek kb. 75 % -a az általam látott terület a 400 x -os nagyítással láthatónak. A megadott számok 75 % -át véve helyesen járok el?

Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #47 Dátum: 2014. Július 08. 12:53 »
Tapasztalat:8 év alatt több száz-ezer nosema vizsgálat. Fedőlemez rányomása nem változtat a  vizsgálat eredményén. Lefagyasztás nem szükséges,de lefagyasztva a vizsgálat bármikor/hónapok múlva/ elvégezhető.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 08. 13:49 írta mézengúz »

Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #48 Dátum: 2014. Július 08. 13:01 »
Nosema vizsgálat képek:nagyon erős fertőzöttség
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 08. 13:05 írta mézengúz »

Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #49 Dátum: 2014. Július 08. 13:02 »
Nosema vizsgálat képek:erős fertőzés
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 08. 13:08 írta mézengúz »

Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #50 Dátum: 2014. Július 08. 13:03 »
Nosema vizsgálat képek:közepes fertőzés
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 08. 13:07 írta mézengúz »

Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #51 Dátum: 2014. Július 08. 13:03 »
Nosema vizsgálat képek:alacsony fertőzés
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 08. 13:07 írta mézengúz »

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #52 Dátum: 2014. Július 08. 14:24 »
8 éve .hogy saját magam végzem a nosema vizsgálatot . Saját méhészetem és az ország sok megyéjéből vett minták alapján én kongattam meg vészharangot 2004 őszén.  Sajnos akkor senki se hallgatott rám.  Súlyos károkat okozott akkor és okoz a mai napig a világban.

Az időtájt(2004) OMME OV.-n felállt egy zalai méhész és beszámolt erről jelenségről amit nyári nosema-nak nevezett el.
A vezetőség jó része mosolygott/hümmögött vagy éppen lehetetlennek tartotta,és passz.

Aztán néhány év alatt az egész országban jelentkezett e betegség,mi több számos EU országban a régi eltett mintákból igazolták hogy a Nosema ceranae évtizedek óta itt a van/volt a kontinensen.

Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #53 Dátum: 2014. Július 08. 17:58 »
Köszönöm mindannyiótoknak a válaszaitokat, aranyat érnek. Az az igazság hogy eddig én is félvállról vettem a témát. Akácig.


*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #55 Dátum: 2014. Július 10. 22:03 »
34.perctől indul a mandula :o
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #56 Dátum: 2014. Július 10. 22:19 »
Végre ütköztetik a méhészek és a méhek problémáját!
Csak így tovább Gergely! Végre kedves elnökünk is belátja, hogy óriási károkat okozhat egyes estekben a NEO!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 10. 22:27 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #57 Dátum: 2014. Július 10. 22:38 »
Várj, ez tavalyi műsor volt! De azért érdekes.

Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #58 Dátum: 2014. Július 10. 23:04 »
Ez tavalyi felvétel. Aki csak most szembesült ezzel a „szakmai teljesítménnyel”, annak jó reggelt! Nagyjából ennyi „rendszerezett ismeretanyaggal” rendelkezik ez az ember az egyesület jogszerű-szabályszerű működésével kapcsolatban is. Még így is vétkesen megengedő vagyok. Szinte értékelhetetlen. A tárgyi tudás hiányának, a felkészületlenségnek és a szélhámosság ilyen elegyének nem is szabadna, hogy támogatói legyenek.

De vannak. Majd az elvtelen szekértolók, nyerészkedők és a szerecsenmosdatók közül biztosan elmondja valaki, hogy ez miért érték és miért ők az okosak. Én a részemről mindenesetre mély szánalommal tekintek rájuk.