Méhész etika

  • 107 válasz
  • 72192 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhész etika
« Válasz #45 Dátum: 2014. Március 12. 16:44 »
A következő beírásomat törölték a zöld fórumon.
 Előzmény: A fenyob álnevű egyén javasolta, hogy jó lenne ha leírná mindenki , hogy mikor kezdett méhészkedni.
Én a következőket írtam:
" Méhekkel való találkozás:1959 Emlékezetes szaladás a méhesből a házba.
Első áldozás: 1961 mindkét szem bedagadva, a plébános szemlélése egy csíkon.
Első pergetés: 1964.
Méhészkedés segítés: 1966
Első saját családok: 1988
Kaptár készítés kezdete: 1992
Omme tagság: 1993 január 21.
Törzsszám:12/581 /."Azóta láttam, hogy a kártyán rajta van az omme tagság kezdete: 1992
No most, ha agyonvernek akkor se tudom, hogy ezzel a beírással melyik moderátort, vagy természetes személyt sértettem meg, annyira , hogy törölje a beírást.
Biztos, hogy bennem van a hiba?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhész etika
« Válasz #46 Dátum: 2014. Március 12. 17:07 »
Miért nem kérdezés meg a titkos mderátori társaságot?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhész etika
« Válasz #47 Dátum: 2014. Március 14. 08:05 »
 Szeretnék megismerkedni velük személyesen. Ha valaki legalább tudna segíteni abban , hogy kik ezek a sötétképűek, meg köszönném.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhész etika
« Válasz #48 Dátum: 2014. Március 14. 08:58 »
Legtöbbet ebben Bezzeg László Tükör Varjú, Talabér Tsannyi, Csóka Csoky Lajos, Rendőr Pöte, Zsíros Méhész, akinek apját isnmertem és A többi kékvérűek tudnak neked segíteni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhész etika
« Válasz #49 Dátum: 2014. Március 14. 19:28 »
Bezzeget, meg Csokit/mert ezek kikérték maguknak, hogy ők nem voltak/ kivéve, ezektől a gumizsiráfnak is vastagabb a gerince.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhész etika
« Válasz #50 Dátum: 2014. Március 27. 23:01 »
A küldöttgyűlési beszámolóból számomra nem vált egyértelművé, hogy lesz-e tárgyalva az én két fellebbezésem vagy nem lesz tárgyalva.

Úgy döntöttem, hogy közreadom a fellebbezésemet, ugyanis nem küldték ki, pedig illet volna.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhész etika
« Válasz #51 Dátum: 2014. Március 28. 14:04 »
A küldöttgyűlési beszámolóból számomra nem vált egyértelművé, hogy lesz-e tárgyalva az én két fellebbezésem vagy nem lesz tárgyalva.

Úgy döntöttem, hogy közreadom a fellebbezésemet, ugyanis nem küldték ki, pedig illet volna.

Miért illett, kellett volna napirendi pontként kiküldeni az ön fellebbezését? A fellebbezése egyébként jogilag indifferens, nem a másodfokhoz fordult a fellebbezésével, hanem a Küldöttgyűléshez, mely az ön fellebbezésének tárgyában nem fellebbviteli fórum. Az ön ügyében az OV illetékes, nem a Küldöttgyűlés, hiszen ön nem a Küldöttgyűlés által választott ügyvivői testületi tag, nem is az Országos Vezetőség tagja, tehát visszahívásához, kizárásához fegyelmi büntetéséhez nem a Küldöttgyűlés "áldása" szükséges.

Azt köszönjük, hogy közreadta fellebbezését, de a fegyelmi határozat közreadása nélkül nincs sokkal több jelentősége, mint az eddigi megalapozatlan vádaskodásainak. Kár lenne e fellebbezéssel rabolni a Küldöttgyűlés amúgy is drága és szűkre szabott idejét, melyet jobb lenne az ön patvarkodásától mentes, az egyesületi élettel kapcsolatos témák számára fenntartani.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhész etika
« Válasz #52 Dátum: 2014. Március 28. 17:37 »
Arisztaiosz!

Ehhez aztán tényleg semmi közöd nincs. Nem vagy méhész, nem vagy OMME tag sem, foglalkozz lécci a kertecskéddel.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhész etika
« Válasz #53 Dátum: 2014. Március 29. 19:56 »
Több méhésztárssal is beszélgettem arról, hogy illendő-e feltenni azt a határozatot, amiben engem elmarasztalt az Etikai Bizottság. Egyöntetűen az volt az álláspontja mindenkinek, hogy az OMME elnöke, az Etikai Bizottság elnöke jöjjön ide bátran és tegye fel erre a honlapra. Nyugodt lehet afelől, hogy nem lesz letörölve.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhész etika
« Válasz #54 Dátum: 2014. Április 03. 22:37 »
QUQURIQ!

Úgy hallottam, hogy van olyan etikai ügy ami a szőnyeg alá lesz seperve az ügy kényessége miatt!!! :o
Igaz, hogy a Kiskakasnak csak igen kicsi a füle...

A kis fülű Kiskakas!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhész etika
« Válasz #55 Dátum: 2014. Szeptember 14. 11:05 »
QUQURIQ!

Napsütéses napot kívánok Mindenkinek! (CSAPADÉK NÉLKÜL)!

Világunkat a gazdaság viszi előre!

Az OMME -t meg hátra!

Ez az Ellenőrző Bizottság elnökének a felelőssége!
Etikai vétséget követett el, hogy eddig hagyta a Kft -t, hogy bitorolja az OMME vagyonát, a "mi pénzünket"!
Hol van most az etikai bizottság elnöke?
Miért hallgat Ő is?
Figyelmeztette már az EB elnökét a súlyos veszteségre?
Vagy talán üzleti titkok miatt a etikai elnököt sem engedik a vizsgálódáshoz?
Ki vizsgálódhat a Kft ügyeiben?
Kinek a felelőssége a hatalmas hiány?
Elsősorban a Kft ügyvezető igazgatójáért!!!
Tisztelt tagság!
Itt látni nagyon jól az összeférhetetlenséget!
A Kft ügyvezetője az OMME IB -tagja! (saját maga főnöke)!!!
Hogyan rúgja ki magát???
Ki hallott róla, hogy az OMME Kft ügyvezetői állása meg lett volna pályáztatva?
Ki döntöttek erről?
És miért így döntöttek???
Küldöttgyűlés előtt pár órával összemerkelt üzleti tervezet bemutatása egy maroknyi kivetítőn, úgy, hogy még a nap is rá sütött....
Még az sem látta, hogy mi van benne, aki kivetítette!
Utólag szívesen odaadnám egy hozzáértő közgazdásznak, hogy így ezzel az összekapart tervezettel neki lehetett volna indulni egy 12 000 fős tagság pénzével egy ilyen lejtmenetnek?
Emberek!
Közpénzzel való hazárdírozás volt az egész!!!
És még most sincsen véget vetve a hiány szaporodásának!!!
Ezzel az erővel egy birkákat legeltető juhászra is rá lehetett volna bízni a Kft alapítását és ügyvezetését!
Habár a juhász minden este megszámolja a birkáit, és csak akkor hajtja le a fejét nyugodtan ha mind maradéktalanul megvan!!!

Kíváncsi a Kiskakas, hogy az ügyvezető úr hogyan alszik, és hogyan fog aludni...


Re:Méhész etika
« Válasz #56 Dátum: 2014. Szeptember 14. 16:55 »
Kiskakas!
Stadler Józsi bácsi is juhászként kezdte,biztosan különben vezette volna a Kft.-t.
Báár......, hogy most hol van.
A többit gondoljátok utána.
Nagyernyei Attila

Re:Méhész etika
« Válasz #57 Dátum: 2014. Szeptember 16. 22:07 »
Tisztelt Méhészek!
Sokáig gondolkodtam melyik rovatba írjam gondolataimat.
Talán itt van a legjobb helye.
Tudjátok, hogy a Tolna Megyei Méhész Egyesület elnökválasztását az OMME vezetők megpróbálták irányítani?
Teljesen körbe jártam a történetet, mert annyira hihetetlennek tűnt a pofátlanságuk.
Ne aggódjatok senki nem fog kijelentésemért feljelenteni, mert jobban félnek attól, hogy kiderülnek a nevek.
Ismét bele szóltak önálló egyesületünk életébe! Most üzenem nekik, hogy ez nem jött be, bölcs tagságunk szókimondó stílusom miatt ismét nekem szavazott bizalmat.
Mindent elkövettek, könyörögtek ellenfeleimnek, nehogy visszakerüljek az OV tagok közé!
Tévedni emberi dolog. És mit műveletek az év méhésze választáson?
Annyira félnek a számon kéréstől, hogy mindent megtettek elhallgattatásom érdekében. Ehhez most kevesek voltak. 
Az OMME 30 éves évfordulója előtt elképedek bátorságukon, egy önálló civil szervezet életébe  így bele mernek tenyerelni. Mondjuk nem először teszik, gondoljunk csak a nemzetközi kapcsolatokért felelős alelnök "Úrra".
Nem csinálok belőle ügyet, annyit szerettem volna elérni írásommal, hogy tudomásotok legyen arról, milyen eszközökkel dolgozik az OMME vezérkara.
Csak emlékeztetőül, tudjátok mi lesz az OMME elnök előadásának címe?
"Félúton: Napjaink érdekérvényesítő munkája."
Tehát a helyi, és önálló egyesületi vezetőket be kell állítani csatasorba, aki ellenáll legyalázni, baromságokat terjeszteni róla. Ez az OMME érdeke! És a tagságé?
Megbuktatok fiúk, kiderült minden.
A kedvenc számomat küldöm az OMME vezetőinek!
https://www.youtube.com/watch?v=iIar34CR0eI

Én így élem napjaimat. És ők?
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Szeptember 16. 22:16 írta Nagyernyei Attila »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhész etika
« Válasz #58 Dátum: 2014. Szeptember 17. 22:58 »
QUQURIQ!

Üdvözlt!

Na!
Vére Attila!
Ez a Te formád!
Ezt várom el Tőled!
Legyen önbizalmad, abból táplálkozunk mi is a baromfi udvarban!
A többi meg le...van... ejtve...!
A tolnai ÚJ időszámítás az OMME új időszámítása is!

A jövőbe látó Kiskakas!....................

Re:Méhész etika
« Válasz #59 Dátum: 2014. Szeptember 18. 07:37 »
Kiskakas!
A Tolna megyei egyesület tagjai ismernek, és változásáért kiáltanak.
Az ellenem szóló kampányban olyan félrevezető dolgokkal bombázták tagságunkat, hogy az elképesztő.
"Ha Attila lesz újra az elnök, nem kaptok támogatást!"
Jó mi?
Minden önálló egyesületnek szerződése van az OMME-val, így minden egyesületi tag egyben az OMME tagja is, ezen keresztül részesülhet a Magyar Méhészeti Nemzeti Programban lévő támogatásokból.
A másik. Nagyon szeretnek bennünket. Eddig 404-en voltunk, de megválasztásom óta ismét többen hívtak, hogy visszalépnek közénk. A 400 fő után befizetett tagdíj nagyon kell odafent, és Tolna megye pontos, jól fizető egyesület volt mindig. Amikor baj volt az OMME-ban, elsőként adtunk tagi kölcsönt! Ez szabályos, civil egyesületek között a működést elősegítő tranzakció.
Egyesületünkben nem látok semmi gondot. Ezt úgy gerjesztették, mert a 9 küldött és az elnök szavazata nagyon nagy nyomás a jelenlegi OMME vezetésre.
A történelem könyvbe már úgy fognak bennünket jegyezni, hogy az "ellenzékiek".
Egyszer erre még büszke lehet egyesületem, de a méhészek érdekében tett kemény lépéseket sokan még nem látják át, és az OMME szétverését próbálják ránk sózni.
Ez óriási tévedés. Ha a jelenlegi vezetés helyett, egy igazi érdekvédő gárda jön, akkor mindenki rádöbben arra, hogy most a pénz elosztása az OMME feladata. Az OMME a vezetőink fejős tehene.
Vállalatként tekintenek egyesületünkre, gazdasági szempontokat tartják szem előtt, és az érdekvédelem mélységesen sérül. Ezért van elnökünk "Tévúton".
Az új civil törvény mindent helyre tesz, és remélhetőleg megszűnik az ámokfutásuk.
Az OMME másik arca. Úgy működik mint egy párt!
A 30 éves évfordulóra csak meghívóval lehet ám bemenni. A tagságot kirekesztik, mi csak akkor kellünk ha a tagdíjat fizetünk. Szerintetek ez a buli milyen pénzből lesz?
Ezt, mint minden OMME rendezvényt nyílttá kell tennünk, harcunk addig folytatódik amíg a "mezei" méhész egyenrangú nem lesz az elittel. Erre valóban igaz! Az OMME 30 éves történetében soha nem volt olyan, hogy a méhészeket kirekesszék. Jelenleg ez bevett "szokás."
Belőlünk élnek, a tagság meg az ajtón kívül bambán nézi, hogy pénzünkön ünnepelnek.
Nagyernyei Attila