Méhész etika

  • 107 válasz
  • 71973 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
Méhész etika
« Dátum: 2014. Január 02. 08:10 »
Ide várjuk azon hozzászólásokat, melyekkel a méhész, társasegyüttélés szabályait, vélt és valós sérelmeket megvitathatjuk, jelezhetjük a bizottság felé, esetleg szabályok tervezetét (módosítását) elősegíthetjük, prezentálhatjuk.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhész etika
« Válasz #1 Dátum: 2014. Január 02. 22:32 »
QUQURIQ!

Kedves Bogaras olvasóim!

Nem tudom, hogy az etikai bizottság, vajon olvasta az év értékelőjét a Kiskakasnak?
Vajon a kiskakast vonja felelősségre az etikai bizottság?
Esetleg az OMME vezetését?
Mi lehet az érdeke az etikai bizottság egyes tagjainak?
Vagy várakozik a bírósági döntésig?
Nyolc oldalon keresztül, mindent rendben talált az etikai bizottság???
Bármelyik ujját harapja meg, mindig Neki fog fájni!
Megmondom, ezt az ügyet a tagságra bíznám!
Szerintem ez a legjobb megoldás!
De lehetne a leggyorsabb is!
Talán mindenki így járna a legjobban!!!

Üdvözlet: A realista KIskakas!

Re:Méhész etika
« Válasz #2 Dátum: 2014. Január 03. 01:01 »
Megmondom, ezt az ügyet a tagságra bíznám!
Szerintem ez a legjobb megoldás!
De lehetne a leggyorsabb is!
Talán mindenki így járna a legjobban!!!

Mindenki így járt volna a legjobban. Ehhez viszont belátás és intelligencia szükségeltetett volna az ügyintéző szerv részéről. Ezzel szemben a személyes önzés és a butaság dominál.

Most már olyan erős a szembenállás, hogy a belső megegyezés lehetőségét én nagyon csekélynek látom. Azzal biztosan nem nyer az egyesület, ha ilyen sérelmek mentén megy a sárdobálás a Küldöttgyűlésen. Talán egy azonnali Küldöttgyűlés még megoldás lehetne, ettől azonban vélhetően mindegyik fél tart, mert senki nem biztos a fölényében.  8)

Ha valóban megtörténtek a feljelentések, ill. élnek a keresetek, akkor az egyesületen kívüli, úgymond pártatlan döntés születik a hatályos szabályok alapján. Feltéve persze, hogy ezekben a feljelentésekben-beadványokban minden lényeges körülmény pontosan szerepel. 

Re:Méhész etika
« Válasz #3 Dátum: 2014. Január 03. 01:06 »
Biztos, hogy ez a topic jó helyen van? Szerintem ez közéleti téma.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Méhész etika
« Válasz #4 Dátum: 2014. Január 03. 07:04 »
Lehet hogy igazad van. Írok az adminnak, megkérdezem, hogy hogy lehet orvosolni a témát.
Igaz én úgy gondoltam, hogy ez itt is a szakmaiasságról, és annak etikai szabályairól fog szólni, és nem arról, hogy egyébként  ki hogy érzi magát. Az ha valaki jól érzi magát, azzal semmi probléma, de ha kontrollálatlanul viselkedik,(nem etikus) és így lejárat egyszakmai közösséget, hovatovább nincs aki kontrollálja, szerintem az már ide tartozik.  (ezt értsd globálisan)
Egyébként kösz a jelzést.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 03. 08:57 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Méhész etika
« Válasz #5 Dátum: 2014. Január 03. 08:28 »
Tisztelt Litterae!
Tudomásom szerint több élő feljelentés is van az OMME ellen!
Lehet köpködni, ordítozni a feljelentőre, de a fogó az OMME vezetése!
Minden lehetőséget megragadott az "ellenzék" a párbeszéd fenntartására, de egytől egyik meghiúsult!
Szerinted normális dolog az,hogy országos vezetőt, megyei elnököt kizavar az IB?
Ez volt az a pont ahol nincs tovább! Tényleg intelligens egy társasággal van dolga a méhészeknek!
Remélem akkor is olyan nagyhangúan viselkednek majd, ha megszületik a határozat!
És a legnagyobb "durranás" még vissza van! Akkor leszek kíváncsi a véleményetekre!
Ne változtassatok az álláspontotokon! Csak egyenletesen, kipártolni a jelenlegi vezetést!
Sokan nem is értitek mi történik! A Te hozzászólásodból is ez jön le! A személyes sértődöttségen már rég túl vagyunk, az önkormányzatiság elve sérül több ponton súlyosan! Itt hol találsz egyéni sérelmet?
Kérem válaszolj!
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila


Re:Méhész etika
« Válasz #6 Dátum: 2014. Január 03. 09:57 »
Attila!

Az én véleményem akkor változik, ha új körülmények merülnek fel. Az elmúlt hetekben leírtam a másik fórumon, hogy az én ismereteim alapján milyen sorozatos szabályszegések és alapszabály ellenes döntések születtek az egyesületben. Szerintem egyértelműen fogalmaztam, el kell olvasni. Mivel ezt a fórumot is olvasom, egy idő után ide is regisztráltam, de itt sem tudok mást mondani.

Én nem személyes sérelmekről, hanem sérelmekről írtam. Ezek nem csak személyes sérelmeket takarnak, hanem érdeksérelmeket is. Bizonyára elsősorban a jövedelemféltésről beszélhetünk, de személyes adok-kapok is folyik. Az OMME-tól származó jövedelmét vagy egyéb előnyét, pedig nyilván az tudja félteni, aki rendelkezik ilyennel.

Örülök, hogy szót váltottunk, s elmondtad, hogy szerinted én "kipártolom a jelenlegi vezetést”. Ez azért érdekes, mert én nem így érzem, s a másik fórumon, privátban is, azzal vádolnak, hogy elfogult vagyok, és ezt az oldalt támogatom. A két szemben álló vélemény azért nem az elfogultságot húzza alá. Ez nekem hasznos visszajelzés.

Mind a két fórumon következetesen az OMME vezetéséről beszéltek. Valójában az egyesületeknek –ráadásul egy ilyen alapszabállyal, mint amivel az OMME rendelkezik- ügyintéző szerve van. A törvény is így fogalmaz. Ha mindenáron ragaszkodunk a vezetés kifejezéshez, akkor talán legjobban egy mozdonyvezető mozgásteréhez lehet hasonlítani egy jól működő egyesület „vezetését”. A mozdonyvezető csak az előre meghatározott pályán közlekedhet, és azon sem szabad döntése alapján, hanem az előre meghatározott menetrend szerint. Egyéni mérlegelési körébe az tartozik, hogy szükség esetén mikor és milyen hosszan fütyül.  :)

Az OMME ügyintéző szervének a Közgyűlés határozza meg a kötött pályáját ill. a menetrendjét. Ha ettől eltér, akkor nem szabályszerűen működik. A jelenlegi ügyvezetés eltért a számára kijelölt és engedélyezett úttól, ezért szabálytalan a működése és kárt okoz. Szerintem mindig is ezt mondtam, a kármentés azonban mindenkinek erkölcsi kötelessége. A kármentésre való törekvés nem azt jelenti, hogy ki akarom mosdatni a szabályszegőket. 

Re:Méhész etika
« Válasz #7 Dátum: 2014. Január 03. 11:03 »
Litterae!
Ez egy igazi korrekt válasz volt! Köszönöm!
Én is olvasom a Zöldet! Be kell vallanom, hogy egy bujtatott provokációt hajtottam rajtad végre azzal, hogy a jelenlegi vezetés kipártolásával "vádoltalak"!
Válaszoddal a lelkem teljesen rendbe tetted!
Az ilyen hozzászólások teszik színvonalassá a Méhészklubot.
Gyakorlatilag egyet értek a  válaszoddal, az elfogadom! Az OMME vezetését egy mozdonyvezetőhöz hasonlítottad.
A síneken több szerelvény is közlekedhet egy adott időben! Akár szemben is! A katasztrófát akkor lehet elkerülni, ha mindenki felelősségteljesen teszi a dolgát, és időben átállítják a váltót!
Most egy irányban egy vonat közlekedik! Az összes sorompó lehúzva, pedig kintről kiabálunk, hogy rossz az irány! A sínpár lassan elfogy!
Irány a szakadék!
Mi szóltunk időben!
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhész etika
« Válasz #8 Dátum: 2014. Január 03. 11:56 »
Litterae!

Szerinted képes-e jó irányba változni a jelenlegi vezetés?
Ugyanis többen úgy gondoljuk, hogy annyira nem képes erre, hogy a leváltásukra küldöttgyűlés összehívása érdekében aláírásgyűjtést kezdeményeztünk.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhész etika
« Válasz #9 Dátum: 2014. Január 03. 13:22 »
Geddekas!
Egy ideig én még bizakodtam, hogy ez csak egy kis "megbotlás" a vezetőség részéről!
De most már látom, hogy vakvágány :-[ :-\ :'(

Attila, egyet nem értek!
Elnökünk kijelentette, az IB-vel nem akar együtt dolgozni, és kilépett! Aztán indult az elnöki választáson.
Arra nem gondolt, ha megválasszák elnöknek, semmi nem változik??? Max behódol nekik!!! "Ahogy fütyülnek, úgy ugrik!"
5+1 méhésszel tartott megbeszélést elnökünk a múlt évben, kitárgyalták a problémákat és közös nevezőre jutottak! Akkor mi a fészkes fenéért kellett felrúgni az akkori megállapodást?? A szavahihetőségét akkor veszítette el, de nagyon!!! Süllyed a hajó ::)


Zümi
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 04. 09:38 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhész etika
« Válasz #10 Dátum: 2014. Január 03. 14:00 »
Biztosan tudnának változtatni, ha akarnának. Azért nehéz megérteni ezt a törtető konokságot, mert csak néhány hónapot kellene várni a küldöttgyűlésre, s ha szabad utat kapnak ezek az elképzelések, akkor nincs miről beszélni.

Egyébként én nagyon rossz iránynak tartom ennek a Kft-nek az erőltetését, a közhasznúság megszüntetésével párhuzamosan szét fogják dönteni az egyesületet.

Re:Méhész etika
« Válasz #11 Dátum: 2014. Január 03. 14:37 »
Litterae!
Úgy látom nagyon megegyezőek a meglátásaink.

Üdv. jani bátya

Re:Méhész etika
« Válasz #12 Dátum: 2014. Január 08. 21:31 »
Geddekas!
Egy ideig én még bizakodtam, hogy ez csak egy kis "megbotlás" a vezetőség részéről!
De most már látom, hogy vakvágány :-[ :- :'(

Attila, egyet nem értek!
Elnökünk kijelentette, az IB-vel nem akar együtt dolgozni, és kilépett! Aztán indult az elnöki választáson.
Arra nem gondolt, ha megválasszák elnöknek, semmi nem változik??? Max behódol nekik!!! "Ahogy fütyülnek, úgy ugrik!"
5+1 méhésszel tartott megbeszélést elnökünk a múlt évben, kitárgyalták a problémákat és közös nevezőre jutottak! Akkor mi a fészkes fenéért kellett felrúgni az akkori megállapodást?? A szavahihetőségét akkor veszítette el, de nagyon!!! Süllyed a hajó ::)


Zümi

Az fel sem merült, hogy a mostani elnököt a mostani IB jelölte? És a csatározás, egy kis perpatvar- az elök szidása csak álca volt? Mára Cserényi sem vonja kétségbe az elnök méhész múltját, sőt tapsol!

Etikus a folyamatos forgás a szélkakas után?

CSIP CSIP nem értem...

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhész etika
« Válasz #13 Dátum: 2014. Január 08. 21:50 »
QUQURIQ!

Szia Szürkevereb79!
A mostani elnök az ellenzék jelöltje volt.
Eleget sírt, hogy Cserényi mennyire megalázza.
Persze én, mint mindent tudó Kiskakas, nekem is kétségeim voltak.
Az elnökünk állandóan középkezdésből indít!
Ugye ez vagy kezdéskor van, vagy gól után!
Na, már Ő most kezdett, ezért kezdett középről!
Pont az a bizonyíték arról, hogy nem volt csapda az ellenzéknek, mivel......

Küldött gyűlési tudósítás...
1. Cserényire kellett csak nézni, majd el durrant az esze!
2. Már a sírás kerülgette a tehetetlenségtől!
3. Egyed Árpád (IB által jelölt elnök) fal fehér lett! (nem kellett nagy emberismeretnek lenni, hogy mindezt 
    leolvassam az arcáról)!
4. Egyed Árpádot már bemutatták a minisztériumban (előre) mint az OMME új elnöke!
5. Egyed  Árpád előre elkészítette az új névjegy kártyáit!
6. Na ezért kapta fájdalomdíjként Egyed Árpád a Kft ügyvezetőségét!
Csak ennyi konkrétummal tud most szolgálni a kiskakas.

Üdvözlet a baromfi udvarból!
A tutit mondó Kiskakas!

Re:Méhész etika
« Válasz #14 Dátum: 2014. Január 08. 22:06 »
OK, Tehát Cserényi és Egyed Árpád ellene voltak. És a csendes többségnek nem lehet, hogy elege volt a "megmondásból" és titkon felbiztatták Mészit? Vagy Fáskerti? Ő végig ellenezte Egyed Árpit!

Egyébként Egyed Árpi névkártyáit az OMME fizette? Ugye neeem!!!

CSIP CSIP egyre kevesebbet tudok, olyan nagy ez a trágyadomb...