Méhész etika

  • 107 válasz
  • 72169 megtekintés
Re:Méhész etika
« Válasz #75 Dátum: 2016. Április 04. 00:24 »
Nem ismertem Hász Ferencet.
Minden elismerésem az Övé,szuperül,rendkívül tisztességesen vezette le a voksolást.

Miután a küldöttgyűlés megválasztott a választás figyelőjévé,
aktív résztvevője lettem a szavazásnak.
Nagyon tisztességes "számláló" csapatot választott az előző k.gyűlés.
Minden elismerésem az Övék is.

Csányi Antal

Re:Méhész etika
« Válasz #76 Dátum: 2016. Április 04. 07:17 »
Tisztelt Méhészklub olvasók!
Ebbe a rovatba még soha nem írtam!
Vége a választásoknak, győztünk!
Hétfő van, indul az új csapatmunka!
Nagyon szeretném ha senki nem felejtené el, még akkor sem ha nekem gratulál, hogy a siker mögött egy csapat áll!
Egy olyan csapat amelyik elszánt, és a cél érdekében rengeteg áldozatot hozott!
Én most a VÁLTOZÁST elősegítő, maroknyi 10%-alatti törpe kisebbségnek szeretném megköszönni, a kitartó áldozatos munkáját.
Kezdem azokkal, akik ezért a sikerért a legnagyobb áldozatot hozták, közben elviselték a sokszor emberekhez méltatlan kritikát, akár az OMME honlapján visszaolvasva saját nevüket.
Nem tudom mennyi voksot hozott Elekes László és Csuja László önzetlen harca a VÁLTOZÁS csapatának konyhájára, de őszinte tiszteletem az övék.
Amikor kezemet megszorítjátok, rájuk is gondoljatok!
Ők voltak ketten akik a bírósági tárgyalásokon végig értetek, értünk, és nem magukért küzdöttek!
Sokáig az ő megítélésük az volt, hogy szétverik az OMME-t!
Lám, mekkorát változik a világ!
Még az EB is a VÁLTOZÁS csapatának adott igazat.
Az összes bírósági tárgyaláson velük voltam, de az arcukat ők vállalták!
Értitek?
Hányan tették volna meg így utólag?
Nem kell belőlük mártírt csinálni, és nem is áldozatok!
Egyet viszont megérdemelnek amit a Tolna Megyei Méhész Egyesület elnökeként most itt, a nyilvánosság előtt megteszek!
Köszönöm Szépen Nektek!
Ez a Ti győzelmetek is volt!
Akiket még szeretnék megemlíteni, akiknek sokat köszönhetünk!
Ha valaki kimaradna, tőle elnézést kérek.
Mindenek előtt Kiskakast, akit most felfedek!
Baldaári Lászlóval végig együtt nyomtuk a Méhészklubot!
Írásaiért, személyeskedő, olykor elég meredek kijelentéseiért az érintettektől bocsánatot kérek!
Célunkat elértük!
Kiskakas Baldavári László néven fog tovább Qukorékolni!
Talán ő az egyik legjobban informált OMME-s ügyekben, hiszen volt IB tag is.
Aztán a "hátország"!
Bercsényi János, volt Kalocsai Elnök!
Kiss János Kalocsai Küldött
Mózes Albert, Fehér Zoltán, Csányi Antal, Baglyos László, Petrus Lajos, Pongrácz Attila, Erdélyi János, Dózsa Tamás, Szabó György,Pethes Sándor, Dr.Horváth Zsolt....folytassátok!
Látjátok, ennyi.
Aki kimaradt, tőlük elnézést kérek!
Nem voltunk sokan, de elegen!
Köszönöm szépen a Csintó csapatnak, az összes támogatónknak, hogy javaslataikkal segítettek bennünket.
Szép volt Fiúk!
Most a munkát kell segítenünk!
Nagyernyei Attila





Re:Méhész etika
« Válasz #77 Dátum: 2016. Április 04. 07:25 »
Tisztelt Méhészklub olvasók!

Baldaári Lászlóval végig együtt nyomtuk a Méhészklubot!

Kiskakas Baldavári László néven fog tovább Qukorékolni!


Ezt eddig senki sem tudta ;D ;D ;D

Re:Méhész etika
« Válasz #78 Dátum: 2016. Április 04. 09:19 »
Csak sejtettem  ;)

Re:Méhész etika
« Válasz #79 Dátum: 2016. Április 04. 09:59 »
Én viszont tényleg nem tudtam :(.
Én ilyennek képzeltem, ez a kép most összetört :-\.
Üdv:robi

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhész etika
« Válasz #80 Dátum: 2016. Május 22. 17:29 »
Következő a recept.
 Végy 1500 családot. Szórd el úgy 8km-en, hogy mindenhová jusson belőle, a 4000 helyi és a 6000 vándorméhész közé, engedély nélkül, akárhová, tudván, hogy ha lepakoltál úgy se bírnak elzavarni.
 Az ne érdekeljen , hogy itt már úgy túl van terhelve a legelő, hogy semmi hordás, meg az akác amúgy is lefagyott.
 Hozz megfelelő mennyiségű cukorszirupot, lehetőleg izo cukrot és nyomd befelé a méheknek. Vígy magaddal 15-20 részeges alvilági alakot, és félemlítsd meg az ottaniakat. Előbb utóbb úgy is feladják, a vándorok is meg a helyiek is. És csak te maradsz meg egy hasonló nagyságú bajai méhészet. A többiek dögöljenek meg ők úgy is sokan vannak, csak marad belőlük.

« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 22. 17:40 írta Vivaldi »

*

nata

  • ***
  • 175
Re:Méhész etika
« Válasz #81 Dátum: 2016. Május 22. 18:34 »
Gondolom azért bio minősítésű az izócukor, ugyanis ők BIOméhészek. :-X

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhész etika
« Válasz #82 Dátum: 2016. Május 22. 18:45 »
Ez az ember konkrétan nem bajai. Azt hiszem az ország közepe. Nagyon sokan ismerik már jó híre van.

*

nata

  • ***
  • 175
Re:Méhész etika
« Válasz #83 Dátum: 2016. Május 22. 18:47 »
Tudom kiről van szó, minket itt az Alföldön boldogít az év többi napján.( A Jóska)

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhész etika
« Válasz #84 Dátum: 2016. Május 22. 22:12 »
Na akkor itt már felmerül a végső kérdés. Mit tegyünk?
 Feltegyük a kezünket és hagyjuk, hogy szépen kicsináljon mindannyiunkat. /itt én vagyok a legkisebb tényező 70 családdal/, vagy próbálkozzunk valamivel.
A mai 5 telefonból arra következtetek, az utóbbira nagyobb a szándék. Nyilvánvaló azonban az idén már késő.
Viszont innen üzenjük neki, mi többen vagyunk itthon, bármennyien is jönnek jövőre.

*

nata

  • ***
  • 175
Re:Méhész etika
« Válasz #85 Dátum: 2016. Május 23. 09:40 »
Sajnos ez az üzengetés kevés. Megmondta már többször is pl. hogy a salakbányánál az egész völgy!!! az övé. Először a helyi földtulajokkal kéne beszélni, de ahogy tudom, nekik fizet a helyért. Azért lehetne rajtuk fogást találni...

Re:Méhész etika
« Válasz #86 Dátum: 2016. Június 19. 12:35 »
Egy igen jó kérdés mindenki felé.
Megtilthatja e méhanya nevelő telep tulajdonosa a telephely közelébe való lepakolást főhordásra (akác, vaddohány)?

Üdv. jani bátya

Re:Méhész etika
« Válasz #87 Dátum: 2016. Június 19. 14:25 »
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=96900015.MEM

A magam részéről nagyon megengedőnek tartom a rendeletet, az 5 km nagyon szűk kört jelent, a herék és az anyák sokkal nagyobb távra is elrepülhetnek párzáskor, bár általánosan nem ez a jellemző.

A telep vezetője tehát nem tiltja a körzetbe a vándorlást, legfeljebb nem járul hozzá az 5 km-en belüli letelepedéshez, az tehát azon esetben a rendelet értelmében szabálytalan. Nincs megszorítás, hogy főhordás vagy egyéb hordás alkalmával él-e az 5 km-es védőtávolság.

A pároztató telepekre vonatkozó szabályozás már 10 km-es védőtávolságot állapít meg a telephely engedélyezésének során: http://ommeweb.dyndns.org/wordpress/wp-content/uploads/2014/10/67_2010_fvm.pdf

Szabály tehát van, a betartásáról kell gondoskodni, a szabályszegőkkel szemben pedig szigorúan fel kellene lépni...

Re:Méhész etika
« Válasz #88 Dátum: 2016. Június 19. 16:47 »
"A pároztató telepekre vonatkozó szabályozás már 10 km-es védőtávolságot állapít meg a telephely engedélyezésének során:"

Ez így nem teljesen igaz. A szabályzat azt írja elő, hogy 10 km-es sugarú körön belül nem lehet más fajtájú méhet tartani, tenyészteni.. Ergó azonos fajta lehet. A magyar méh anyanevelők egyesülete által forgalmazott és annak leszármazottaitól származó családok szerintem tarthatók.

A kérdés inkább arra vonatkozott, hogy példaként egy Nógrádi sűrűn látogatott akácosból is ki lehet tiltatni a méhészt, ha valaki úgy gondolja, hogy ott abban a körzetben éppen anyanevelő telepet hoz létre, meggátolva ezzel az akár több évtizede oda vándorlókat? De vonatkozhatott volna bármely területre a kérdés.

Üdv. jani bátya

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhész etika
« Válasz #89 Dátum: 2016. Július 26. 22:57 »
QUQURIQ !!!

A volt vezetés hibáit, köteles-e az etikai bizottság vizsgálni, vagy csak a bejelentések alapján vizsgálódik?
Ezt is tisztázni kellene a a legújabb alapszabály összeállításakor.

Kiskakas!