Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés

  • 720 válasz
  • 350441 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Dátum: 2013. December 27. 15:51 »
Ide várunk a témával kapcsolatos ötleteket, praktikus tanácsokat.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #1 Dátum: 2013. December 29. 19:47 »
Az anyákat ha meg rendelem postán is kűldenek? Vagy ez nem igaz ?   Űdv.Antal

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #2 Dátum: 2013. December 29. 19:52 »
Szia Antal!
Igen küldenek. De csak ha megrendeled.  ;)
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #3 Dátum: 2013. December 29. 19:58 »
Csakis, kőszőnőm .

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #4 Dátum: 2013. December 29. 21:20 »
Antal, neked nincs a közeledben anyanevelő? Mert személyes átvéli lehetőség is van. :) Vagy valami híres-neves helyről szeretnél vásárolni?
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #5 Dátum: 2013. December 29. 21:34 »
Zimmer anyanevelő most jut eszembe, aki hirdeti magát neten is! Keress rá!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #6 Dátum: 2013. December 29. 21:57 »
Antal!
Egy Ghihorz nevű méhész Abaligeten foglalkozik anyaneveléssel. (2012-ben még legalábbis hirdette magát.)
Tel: 20/926-0860 E-mail: ghihorz@somogy.hu
Üdv: Attila

Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #7 Dátum: 2013. December 29. 22:45 »
Köszönöm a tippeket, de ez csak még gondolat formában van. Csak beszélgettünk a méhész társammal, és ő mondta hogy lehet, a postán pedig megkapom. Azt hittem csak ugrat, mert régebben csak személyesen kellet érte menni. Még jó hogy nem fogadtam vele.  Üdv.Antal
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 31. 07:58 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #8 Dátum: 2013. December 31. 07:29 »
Köszi zűmi! Rá kerestem, tényleg profi módon csinálják. Tisztán érthető a felvilágosítás. Gondolom a többi anya nevelő is ilyen szinten, de hát muszáj ilyen jól csinálniuk. Máskülönben nem volna eladásuk.   Üdv.Antal
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 31. 07:56 írta Nagyernyei Attila »

*

Veszti1982

Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #9 Dátum: 2014. Február 04. 14:46 »
A tegnapi előadásról egy gondolat:
Magamra ismertem amikor Baldavári úr megemlítette, hogy a rajzós hajlamot sokszor mi méhészek visszük tovább úgy, hogy épp azokat a családokat rakjuk új kaptárba amelyek már épp a rajzás előtt vannak, és amikor az általunk megítélt legjobb anyához érnénk a szaporításban, elfogy a kaptár.
Viszont volt egy olyan gondolata amivel nem nagyon értettem egyet: Ez a Buckfast méhanya népszerűsítése. Jelenleg van egy Állattenyésztési Törvény, továbbá egy 2003-as Méh teljesítményvizsgálati kódex, amelyek elég pontosan leírják az Apis mellifera carnica (krajnai) méh fajtatisztaságának a fenntartását. Sőt leírják, hogy az a tenyésztő aki nem tesz eleget a rendeletnek, ill. a "Méh teljesítményvizsgálati kódex"-ben leírtaknak, vagy nem az engedélyezett fajtát tenyészti, felelősségre vonható.
Az én értelmezéseim szerint ha egy magyar anyanevelő "megszennyeződik" egy Buckfast vérvonallal az szankcionálható még akkor is ha egy kitűnő tulajdonságú anyát nevel.
Baldavári úr nehezményezte, hogy nincsenek rangsorolva az anyanevelők által nevelt anyák, és ezt a mercedes trabant hasonlattal érzékeltette, de eközben az ő telephelye egy fertőző góc a jelenleg elfogadott Pannon méh fajtajellegének fenntartásában.

Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #10 Dátum: 2014. Február 04. 18:02 »
Igen vannak felelőtlen emberek, akik Buckfast méhanyákkal szennyezik a környezetüket és egyébként is már az F3-tól teljesen silány minőséget kapunk.És van aki borjutápszert magasztalta csak elfelejtete mondani, hogy van amelyik antibiotikumot tartalmaz.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #11 Dátum: 2014. Február 04. 18:20 »
Baldavári viszont azt is kijelentette, hogy az ő telephelyétől csak 6 km van legközelebb méhészet! Szóval 5 km röpkörzeten kívül esik, ezáltal nem zavarnak be a Buckfast méhek a Krajnainak!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #12 Dátum: 2014. Február 04. 18:44 »
Ma, Magyarországon ilyen? Kötve hiszem!
Meg amúgy is a vándorok biztos közelebb mennek, márpedig épp abban az időszakban van a legtöbb párzás, és gondolom ő meg igyekszik herefölényt biztosítani, tehát sok herét nevelni valahogy, azok meg ráadásul állítólag sokkal messzebb is elmennek.

Én azt nem értem, Csuja Laci, aki annyira gmo ellenes is pl(meg Buckfast ellenes is ha jól tudom), ezt a tevékenységét miért hajlandó elnézni a Baldavárinak?
Láttál-e már karón varjút?

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #13 Dátum: 2014. Február 04. 19:16 »
Csuja kérdezett volna esetleg a Buckfastal kapcsolatban is, csak egyesek nem voltak vevők rá!!! Talán azért mert nem Tolnai Megyei? Vagy azért mert Tajtira irányultak a provokációk?
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #14 Dátum: 2014. Február 04. 19:26 »
Szögesen ellentétes a véleményem buckfast ügyben, mint a Baldavárinak. De lehet a véleményeket kulturáltan ütköztetni, és akkor abból tanulnak a fiatalok is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.