Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés

  • 720 válasz
  • 350521 megtekintés
*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #15 Dátum: 2014. Február 04. 19:42 »
Akkor ez teljesen rendben van, fertőzze csak a környezetét?
Elvitatkozgatunk róla és kész?
A változásokat akaró csoport prominens személyeként, ez megengedhetetlen!
Így bort iszunk és vizet prédikálunk akkor?
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #16 Dátum: 2014. Február 04. 20:10 »
Nem az anyázás a megoldás, hanem a korrekt szabályozás.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 04. 21:05 írta Nagyernyei Attila »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #17 Dátum: 2014. Február 04. 21:56 »
Szabályozás van, csak a Baldavári Laci nem tartja be a szabályokat.
A ződet is olvasom, ott még te is így vélekedtél.
Litterae-nek is azt hiszem volt erről véleménye.
Láttál-e már karón varjút?

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #18 Dátum: 2014. Február 04. 22:18 »
Baldavári viszont azt is kijelentette, hogy az ő telephelyétől csak 6 km van legközelebb méhészet! Szóval 5 km röpkörzeten kívül esik, ezáltal nem zavarnak be a Buckfast méhek a Krajnainak!

Még ehhez eszembe jutott: azokkal az anyákkal mi a helyzet, amiket meg elad, eladott szerte szét az országban.
Nálam is voltak már sárga csíkosak. >:(
Láttál-e már karón varjút?

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #19 Dátum: 2014. Február 04. 22:34 »
És a Baldaváritól vetted?
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #20 Dátum: 2014. Február 04. 22:35 »
Nem én.
De a faluban volt már aki vett tőle.
Láttál-e már karón varjút?

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #21 Dátum: 2014. Február 04. 22:46 »
Írj már arról is egy pár keresetlen, általad megfogalmazott gondolatot. Kíváncsi lennék, hogy miként minősíted azokat a faluban, akik tudták mit vesznek, sőt, ezt keresték. Ha te is vásároltál családot, vagy anyát, gondolom meg győződtél családvásárlás alkalmával, hogy legalább az anya meg legyen, akkor komoly hozzá nem értésről tettél tanúbizonyságot.
Szerintem csak az a baj, hogy nem a klubbon kérdezted ezeket meg, az érintettől. Biztos hitelesebb választ kaptál volna, hisz én nem vagyok a Buckfast szakértője.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #22 Dátum: 2014. Február 04. 22:49 »
Gondolod, hogy átverné a kuncsaftokat? Aki Baldaváritól vásárol, annak tisztába kell lenni a Buckfast méheivel! Mivel ez a tény nyílt titok nem gondolod?
Egy biztos, az anyanevelőket érzékenyen érinti! A tegnapi nap élő példa volt rá ::)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 05. 08:03 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #23 Dátum: 2014. Február 04. 22:59 »
Mindenki tudja, hogy kik a buckfast -osak kis hazánkban.
Vannak olyanok akik megveszik,  és mélyen hallgatnak.
Majd valamilyen okból (huf) hirtelen megvilágosodnak és elkezdenek elkezdik a méhanya szaporítást. Lehet hogy  már ez probléma?
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #24 Dátum: 2014. Február 04. 23:07 »
Ha te is vásároltál családot, vagy anyát, gondolom meg győződtél családvásárlás alkalmával, hogy legalább az anya meg legyen, akkor komoly hozzá nem értésről tettél tanúbizonyságot.
Ezt nem igazán értem mi is akarna lenni?


Csak nem ti is bucival méhészkedtek?
Láttál-e már karón varjút?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #25 Dátum: 2014. Február 04. 23:11 »
QUQURIQ!

Nem akarok állást foglalni, de mindenki által tudott tény, hogy vannak anyanevelők, akik Bucikat is forgalmaznak a Pannon mellet. Ezeket másik telephelyen tartják.
Miért? Mert a gigaméhészeteket csak ezekkel lehet fent tartani.
Magyarországon már olyan régen is voltak nagy állományokban Bucik, hogy szerintem Baldavári még nem is hallott róla. Szerintem, csak azért verik el rajta a port, mert Ő mert egyedül nyilatkozni a Bucikról. Akiket meg nem ismerünk, azok meg röhögnek a markukba.....
Akik ott voltak Szekszárdon tegnap, azt mesélték, hogy Baldavári azt is mondta, hogy ha a Pannon egy kicsit is jobb lesz visszatér a Pannonra. Mások meg úgy informáltak, hogy állítólag Baldavári elment Gödöllőre pár éve segítkezni a Krajnai inszeminálásában......
Hát ugye-ugye, csak a híreket kell pontosítani, hogy az igazság kiderüljön.

Az oknyomozó Kiskakas!

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #26 Dátum: 2014. Február 04. 23:42 »
Ajaj.
Tehát ha sokan mások is lopnak ebben az országban, akkor én is lophatok?
A többiek bűne az enyémet kisebbíti?
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #27 Dátum: 2014. Február 05. 01:10 »
Jól sejted. Az a baj, hogy a laza szabályok sincsenek betartva.
A buckfast hibridek torzítják a hazai méhállomány génkészletét.
Szerencsére a rovaroknál olyan gyors a szelekció és olyan erős a szelekciós nyomás, hogy ezek a torzító gének elég gyorsan eltűnnek a populációból.
Mi marad utána? Jóformán csak a sárga csík, meg némi magyaros káromkodás.

Manapság országos átlagban 30 %-a az anyáknak nem éli meg a következő évet.
Nyilván a buciban levő afrikai vagy kaukázusi, vagy óceán parti gének szelektálódnak ki a leggyorsabban.
Még az F2 és F3 hibridnemzedék talán védettebb a környezeti hatásokkal szemben, de a többi nemzedék már aligha.

Az nem igaz, hogy a nagy méhállomány csak bucival tartható fenn.
Az ország legnagyobb méhészete - tudomásom szerint - soha senkitől nem vásárol anyát.

Egyébként a ma elfogadott és elterjedt vérvonalas szelekciós módszer rossz.
Az is rossz, ahogy a buci készül és az is rossz, ahogy a krajnait szeretnék "nemesíteni"
Valójában mind a kettő ugyanazon az önámításon alapul.

Szerintem a természettől kellene a hatékony szelekciós módszert ellesni és alkalmazni.
A természet soha nem jutalmazza erőteljesebben a legjobban kiugró teljesítményeket, mint a közepeset.
Miért?
Mert a legjobbnak lenni túl nagy ár, túl nagy költség, túl nagy energia, túl nagy kockázat.
Mert a legjobbnak az utódai biztos, hogy gyengébbek lesznek, mint a szülők voltak, hiszen ökológiában működik a "vissza az átlaghoz" törvény.

Viszont a közepesnél rosszabb tulajdonságokat a közepestől távolodva a leggyengébb képességek felé egyre erőteljesebben, szinte hatványozottan büntetni.
Ezt a szelekciós módszert követték őseink évezredeken keresztül kiváló eredménnyel.
Ezt kell követnünk és akkor eredményesebbek leszünk, mint bármelyik vérvonalas hibridizálós tenyésztő.

Sokkal könnyebb az egész populáció génállományát eltolni egy adott irányba, ha gyengén teljesítő egyharmadot dobom a "kukába", mintha a legjobbakat próbálom szaporítani. Ráadásul a vérvonalas szelekció a génállomány beszűkülésével jár és ezért a fenntartása költséges, és állandó magas költségű beavatkozást igényel. Viszont a leggyengébb egyharmad kidobálása mellett a génállomány változatossága lényegesen nem szűkül, csupán egy bizonyos irányba egységesen eltolódik. Egy ilyen szelekciónak az eredménye olcsóbban és könnyebben fenntartható, stabilabb karaktert eredményez.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #28 Dátum: 2014. Február 05. 05:42 »
Idézet
Nálam is voltak már sárga csíkosak. >:(
Az előző kérdést, amit nem értettél, ezen szavak elolvasásával, úgy fogalmaztam meg, hogy megjelöltem két lehetséges választ számodra. Ez lehet hogy kizökkentett gondolat menetedből, ami ha így történt elnézést kérek.
De szeretném, ha válaszolnál számomra, hogy hogy kerülhetett hozzád "sárga csíkos".
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Szaporítás - Anyásítás - Anyanevelés
« Válasz #29 Dátum: 2014. Február 05. 09:32 »

Atya!
Sárga csíkos dolgozók voltak, mert ki tudja milyen herékkel párzott valamelyik anyám.

Geddekas!
Bárhogy is mosdatjuk a szerecsent, én akkor is genetikai szennyezésnek nevezem, amit a Baldavári Laci csinál, és mivel tudatosan teszi ez akár bűncselekmény határát is súrolhatja.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 05. 09:36 írta varjú »
Láttál-e már karón varjút?