Méhlegelő

  • 2703 válasz
  • 1172476 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhlegelő
« Válasz #360 Dátum: 2014. Augusztus 09. 21:48 »
Szerintem te egészen másról beszélsz, mint én. Én a méhlegelő túlterhelése elleni védelemről beszélek, te meg arról, hogy a nagy méhészetek megoldják, hogy körülöttük ne legyen túlterheltek a legelők.

Szerintem, ha a nógrádi önkormányzatok területén élő állóméhészek összefognak, akkor egy általam javasolt szabályozás mellett meg tudják akadályozni, hogy az ő méhlegelőjük túl legyen terhelve.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Méhlegelő
« Válasz #361 Dátum: 2014. Augusztus 10. 21:53 »
Sziasztok!

 Segítségeteket szeretném kérni Evódia ügyben! Ősszel szeretnék a 4 éve telepített fáimnak némi tápanyagot adni!    A kérdésem az lenne, hogy milyen anyagot lenne érdemes felhasználni erre a célra? A válaszokat előre is köszönöm!

Nb18

Re:Méhlegelő
« Válasz #362 Dátum: 2014. Augusztus 11. 20:10 »
NB18
Azok a fák 4. évesek? Nem semmi, szépek és már virágzik is ha jól láttam.Én pétisót adok nekik kéthavonta 1 marékkal nő mint a gomba.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Méhlegelő
« Válasz #363 Dátum: 2014. Augusztus 11. 20:54 »
Szia!

Ősszel lesz 4 éve, hogy ültettük őket! Van közte olyan is, aminek a törzse már 15 cm vastag és 3-4 méter magas. Vannak viszont kicsik is köztük, de azokat érte valami sérülés és azért fejlődtek lassabban. Van három darab amit apám ültetett kb 12 éve, na azok már óriások. Combvastagságú a törzse és 6-7 méter magasak. Bámulatosak ezek a fák és azt látni kéne, hogy teljes virágzásban mit művelnek rajta a méhek. Ilyen méhtömeget még akác, vagy hársfán sem látni.......
 Szóval pétisó. Ki fogom próbálni. Köszönöm a segítséget!

Nb18

*

Kitin

  • *****
  • 934

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Méhlegelő
« Válasz #365 Dátum: 2014. Augusztus 12. 13:43 »
Köszi az infót, ki fogom próbálni mindenképpen, mert szívesebben használok ilyen szereket, mint bármiféle vegyszert!

Köszönöm!

Nb18

Re:Méhlegelő
« Válasz #366 Dátum: 2014. Augusztus 12. 19:43 »
Sziasztok ! Jó-jó az erjesztet csalán, csak a szaga . A ruhádra ne frőccsenjen. Űdv. Antal

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Méhlegelő
« Válasz #367 Dátum: 2014. Augusztus 12. 20:25 »
Szia!

Hallottam a cuccról, van egy helyi barátom aki gyógy és fűszernövényeket termel és gyakorlatilag csak ezzel az anyaggal ápolja-gondozza a növényeit! Mindig mesél róla, hogy milyen "fincsi" illata van......

Nb18

Re:Méhlegelő
« Válasz #368 Dátum: 2014. Augusztus 12. 21:40 »
A solidágó (aranyvessző) az idén megörvendezteti azokat, akik a közelében vannak.
Nem mindenhol mézel ám!
A száraz, esetleg dombos  vidékeken, a lomb alá szorult erdőrészeken csak virágport ad, amit nem kell lebecsülni.
A tavak, mocsaras rétek napsütötte kies részei a soolidágó hazája.
Eddig 15,6 Kg-ot gyarapodott kollégám.
Gratula.
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlegelő
« Válasz #369 Dátum: 2014. Augusztus 13. 07:21 »
QUQURIQ!

Üdv Mindenkinek!

Nálunk még csak most indul a magas Aranyvessző!
Tegnap kikapirgáltam a méheimnek a helyet....
Hétvégén szállítás!
Remélem, hogy ad is valamit, ingoványos, terület, egy- két tank is van benne elsüllyedve!
Azt ugyan nem mondták, hogy német vagy orosz.
Remélem, hogy segít egy kicsit az idei éven....

A számító Kiskakas!

„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhlegelő
« Válasz #371 Dátum: 2014. Augusztus 16. 18:40 »
A mai napon volt egy összejövetel, ahol a mezőgazdasági támogatások változásáról esett szó. Felhívom a figyelmet a mezőgazdasági területek zöldítése programra. Ez egy új támogatási cél, ami szerint a területi alapú támogatások 5 %-a ilyen célra fordítandó. Ez év végéig a gazdáknak ki kell jelölniük azokat a területeiket, amiket ebbe a programba be kívánnak vonni. Ha nem teszik, akkor elesnek komoly támogatási összegektől.

Ha az általam felvetett Méhlegelő Szövetkezet összeállna, akkor a kölcsönös érdekek alapján rá lehetne venni a gazdákat, hogy a zöldítési program keretében méhlegelő növényeket vessenek és a Méhlegelő Szövetkezet működési feltételeit is meg lehetne teremteni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhlegelő
« Válasz #372 Dátum: 2014. Augusztus 16. 21:13 »
''Minden olyan termelőnek, aki 15 hektárnál nagyobb szántóterülettel rendelkezik, ki kell jelölnie 5%-os arányban ökológiai fókuszterületét. Ezt megteheti saját területén vagy bizonyos típusú fókuszterületek esetében (tájképi elemek, védelmi sávok) azzal szomszédos területeken is. ''
Ezt nem értem. Mi az, hogy a szomszédos területeken? Hiszen az már nem is az övé.

Re:Méhlegelő
« Válasz #373 Dátum: 2014. Augusztus 17. 07:26 »
A hűvösebbre váltott idő miatt megállt az aranyvesszőről a hordás.
Ezek után nehéz időszak következik.
Nincs mese etetni kell. Még csak augusztus közepén járunk és a méhcsaládokat segíteni kell. Van aki már jó két hete etet, serkent, hogy az anyák petézzenek. Jól teszi.
Belegondolok, hogy megváltozott az időjárás röpke húsz év alatt.
Akkoriban külföldi nyaralásunk alkalmával augusztus 20 körül szoktam kollégámtól érdeklődni, hogy mennyit mér aranyvesszőről. Szeptember közepe körül szokott teljesen megállni. Még hogy nem változik az időjárás?
A méhcsaládok tartástechnológiáját át kell értékelnünk. Egy kaptafára nem lehet méhészkedni, hogy húsz meg harminc éve így csináltam. A méhlegelők leterheltsége, a virágzások más időben való kezdése (gondoljunk csak az akácra) rugalmasságot igényel.
Tavasszal, kora nyáron soha nem kellett etetnem. Az idén majdnem napraforgóig etettem.
Ezek után nem értem mire ez a nagy kedv az újoncok táborában.
Sokat beszélgettem erről profi méhészekkel is. Arra a megoldásra jutottunk, hogy a jelenlegi helyzet a kezdőknek nem furcsa, mert nincs viszonyítási alapjuk. Ők ezt szokják meg, és az új generáció még arra is képes lehet, hogy "lenyomja" azokat a régi motorosokat, akik nem tudnak a változásokhoz alkalmazkodni.
Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #374 Dátum: 2014. Augusztus 17. 15:41 »
Ők ezt szokják meg, és az új generáció még arra is képes lehet, hogy "lenyomja" azokat a régi motorosokat, akik nem tudnak a változásokhoz alkalmazkodni.
Már persze ha győzik pénzzel a több száz család etetését úgy, hogy közben bevétel nem nagyon van. Mert most itt tartunk.

Szerencsére nálam /Békés / napraforgó óta volt kb 8 kiló (20-30-50 deka/nap) tarlóvirág és egyéb, így a serkentést megspóroltam. A feletetés jövő héten indul.