Méhlegelő

  • 2703 válasz
  • 1172001 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlegelő
« Válasz #195 Dátum: 2014. Június 29. 22:23 »
QUQURIQ!

Sziasztok!

A vaddohány vége úgy néz ki, hogy egy kicsit mézel, amiből  + is marad a családoknak.
Legalább nem kell etetni...
Tegnap az Evódia is elkezdte a mézelést, mert szépen járják a méhek. Ez ugyan egy korai fajta.
Egy kicsit besegít a spárgatök, cukkini virágzása is.
 Kiskakas

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Méhlegelő
« Válasz #196 Dátum: 2014. Június 30. 13:40 »
A Hungarikum akácfáim és a közmunkások esete!

A kis fát már tavasszal harmadszorra ültettem ki az utcára, mert minden évben így járt és folyamatosan kiszáradtak. A nagy még bírja valahogy.
 Le volt nyírva a fű a ház előtt de ezeknek lehet, hogy ki van adva hogy hajnali fél 7-kor zajt kell csapni, még a 3 centis füvet is legyalulni a félelmetes fűkaszáikkal pedig riogatni a lakosságot és pusztítani a mézelő növényeket.

Most is a falu szélén gyönyörű vadvirágok vannak és 3 ember csücsül a fűben 1 meg kaszálja lefelé.

Re:Méhlegelő
« Válasz #197 Dátum: 2014. Június 30. 17:16 »
Elszomorító ez a dolog. Tavasszal a ház előtt elültettünk a feleségemmel 30 mézelő növényt. Somot, füzet, virágos kőrist és hársat. A szarvasok időről-időre megtalálják, de hát tőlük ennyire telik, el kell fogadni. Viszont azt, hogy a sétáló emberek letördelik, letapossák már nehezen viselem. A közmunkást meg egyenesen elzavarom. Múlt héten is kaszáltak, szerencsére a feleségem észrevette őket még mielőtt késő lett. Természetesen a területet karban tartjuk, de ez a közmunkásnak nem tűnik fel. Olyan, mint az egyszeri kőműves segéd, akinek azt mondták áss, aztán elfelejtettek szólni neki, hogy most már abba hagyhatod. Sávalapnak indult, de kút lett belőle.
Üdv, Ádám

Fészekmézkamrás NB18

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhlegelő
« Válasz #198 Dátum: 2014. Július 01. 12:10 »
Kitin!

Természetkárosítás és közvagyon rongálás miatt feljelentést kell tenni ismeretlen tettes ellen. Nem fogják megtalálni a tettest, de lehet hivatkozni az ügyre amikor az önkormányzat felé panaszt tesz az ember. Józanabb munkavégzést lehet így kikényszeríteni a közmunkások vezetőit.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

trobi

  • *
  • 35
Re:Méhlegelő
« Válasz #199 Dátum: 2014. Július 01. 19:19 »
Azért, én nem rohannák egyből feljeletgetni....Bár akinek van benne rutinja megteheti..  :-X
Én inkább hosszában elfűrészelnék egy megfelelő méretű műanyagcsövet,és azt ráhúznám.Lehet,hogy van erre gyári megoldás is ,de a bosszúságtól talán így kímélném meg magamat legkönnyebben. ;)

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Méhlegelő
« Válasz #200 Dátum: 2014. Július 01. 21:27 »
trobi! Köszönöm nagyon jó ötlet, ezt megcsinálom. A vasat meg a fadarabot ha leszúrok mellé kilopnák de a műanyag biztos nem kell senkinek.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlegelő
« Válasz #201 Dátum: 2014. Július 01. 21:42 »
QUQURIQ!

Üdvözlet!

Nagyon várjuk a jó híreket a napraforgó mézeléséről???

Kiskakas!

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Méhlegelő
« Válasz #202 Dátum: 2014. Július 01. 21:46 »
Sziasztok!

Így védem meg én is a facsemetéimet! Nem a közhaszontalanoktól, hanem saját magamtól. :-[ :-[ 32-es pvc cső 15 cm hosszú ami hosszában fel van fűrészelve. Mondjuk egy izmosabb kasza nyélgázon viszi azt is, meg a centi vastag kisfát is. (tapasztalat) :-[ :-[ :-[

Nb18

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlegelő
« Válasz #203 Dátum: 2014. Július 03. 09:54 »
QUQURIQ!

Sziasztok!

Infókat kérnénk a napraforgó mézelésérő!!!
Infókat kérnénk a méhcsaládok elnéptelenedéséről, ha van!

Kiskakas

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhlegelő
« Válasz #204 Dátum: 2014. Július 03. 18:22 »
A kéréshez én is csatlakozok. A napraforgó mézelése országszerte elindult.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhlegelő
« Válasz #205 Dátum: 2014. Július 03. 21:36 »
Ma 1kg (telephelyről).Reggel esett.Tegnap egyenleg.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Méhlegelő
« Válasz #206 Dátum: 2014. Július 03. 22:01 »
A számokkal óvatosan, mert a felvásárlási árat befolyásolja.
Honlapunkat több kereskedő,és felvásárló is böngészi.
Szoroznak, oszatanak aztán mindjárt esik az ár.
Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #207 Dátum: 2014. Július 03. 22:56 »
Ilyen szempontból tök mindegy,hogy mit írunk.Ők se most jöttek le a falvédőről.Enélkül is képben vannak,hogy mi hol merre mennyi...De jól van,akkor nem írok több számot. Fő a békesség. :-X
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhlegelő
« Válasz #208 Dátum: 2014. Július 04. 07:43 »
Ilyen szempontból tök mindegy,hogy mit írunk.Ők se most jöttek le a falvédőről.Enélkül is képben vannak,hogy mi hol merre mennyi...De jól van,akkor nem írok több számot. Fő a békesség. :-X

Nem beszélve arról, hogy van közöttük méhész is :o saját tapasztalattal!
Az infó áradat innentől kezdve korlátlan és nyílt titok :-\
Adjon az isten egy jó pörgetést az idei szezon végére mindenkinek azt kívánom. De szerintem akkor elbúcsúzhatunk pl:900 Ft hordós ártól.......

Én nem vagyok nagy igényű, a 850 Ft megfelelne! Csak legyen egy-két tucat teli hordóm :D ;D
Na jól van nem álmodozom, inkább megyek méhészkedni :)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 06. 12:56 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhlegelő
« Válasz #209 Dátum: 2014. Július 06. 06:57 »
Lindzzy!
Kicsit lelkiismeret furdalásom van,hogy "leállíttattam" veletek a napi eredmények közlését.
Higgyétek el ennek nyomós oka van. Tudom jól, hogy kiderülnek a mérlegelési adatok, de ne tőlünk tudják meg.
Én amúgy drukkolok minden magyar méhésznek, hogy legyen szép eredménye. A napraforgó mézből származó bevételünk a veszteségeket fogja pótolni.
Jaj és nem lesz "Viszik a Majort"?
Már megint előbb járt a szájuk. Így lesz érdekes keseregni, ha tényleg jó eredmények születnek.
Na nem baj, ez arra jó volt, hogy lássa a tagság mindent elkövetnek értünk.
Nagyernyei Attila