Méhlegelő

  • 2703 válasz
  • 1172593 megtekintés
*

leo

  • ***
  • 198
Re:Méhlegelő
« Válasz #2475 Dátum: 2021. Június 13. 22:30 »
Buksi megelőztelek. 20 dkg-al  több lett. A nagyok  mit pergettek? Sosem tudjuk meg.Üdv.

*

buksi

  • ****
  • 310
Re:Méhlegelő
« Válasz #2476 Dátum: 2021. Június 14. 06:35 »
Hallottam 10 kg fölötti  eredményeket és figyelembe kell venni,a nagyok mindig nagyok,profin  és gyorsan kezelnek
200-300 méh családot,mint a robotok,vagy van segitségük,nekem elég a 80 család.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Méhlegelő
« Válasz #2477 Dátum: 2021. Június 14. 08:40 »
Én hallottam napi 12 kg-ot is, (óránként +0.8kg-is)   Vannak még szerencsések!! :)

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Méhlegelő
« Válasz #2478 Dátum: 2021. Június 14. 13:26 »
Nekem, ha csak a pörgetett családok átlagával számolok akkor 11,8kg-os átlagom lett. Valójába meg jóval kevesebb, mert volt néhány amelyik lerajzott, és azoktól vagy csak 1-2 keretet, vagy szó szerint semmit nem lehetett elvenni.
Ilyenkor válik el a mennyiség és a minőség kérdése. Csökkenteni fogom az állományt, és inkább törekedni fogok a 0db rajra, végelszámolásnál ugyanott leszek.

Re:Méhlegelő
« Válasz #2479 Dátum: 2021. Június 14. 20:51 »
Országrészenként, és méhészetenként rendkívül szélsőséges eredmények születtek.
Idén a győztes, a Nyírség, Nógrád, Szabolcs egyes részei.
Megjegyezni kívánom, hogy a szép eredményeket leginkább a vállalkozó szellemű vándorméhészek érték el, de van közük néhány helyi méhészkolléga is.
Ezzel az ég világon semmi gond, egyet tehetünk, gratulálunk nekik!
Akkor mi a gond?
Hogy a kiváló eredmények nem általánosak, mert az akácerdők 2/3-ban 10 kiló, vagy az alatti eredmények születtek.
A kereskedők majd megpróbálják úgy beállítani az idei évet, hogy ne panaszkodjunk, mert azért lett szépen akáctermés.
Csak nehogy meglepődjenek.
Továbbra is úgy gondolom, hogy a 2021-es akácméz jó részét a hazai kis kiszerelők, piacozós méhészek "felszippantják", a maradék juthat a kereskedőkhöz.
Ha most ügyesen taktikázunk akkor álomszép felvásárlási árak lesznek, ha pedig ajánlgatni fogjuk a kevéske mézünket, akkor pedig csak álom lesz a jó ár.
Nagyernyei Attila

*

leo

  • ***
  • 198
Re:Méhlegelő
« Válasz #2480 Dátum: 2021. Június 14. 22:24 »
 Én is robotnak érzem magam. Nem a méhek miatt.
Család, unokák, lassan dédunokák.Nyári szünet.Szülő.
Valamit, valamiért.
Csökkenteni kellene.Lehet ugyanott lennék, rajok,kölyökcsaládok nélkül, ahogy wr írja.
Ennyire futotta. :)

*

Apis

  • ***
  • 142
Re:Méhlegelő
« Válasz #2481 Dátum: 2021. Június 15. 01:15 »
Országrészenként, és méhészetenként rendkívül szélsőséges eredmények születtek.
Idén a győztes, a Nyírség, Nógrád, Szabolcs egyes részei.
Megjegyezni kívánom, hogy a szép eredményeket leginkább a vállalkozó szellemű vándorméhészek érték el, de van közük néhány helyi méhészkolléga is.
Ezzel az ég világon semmi gond, egyet tehetünk, gratulálunk nekik!
Akkor mi a gond?
Hogy a kiváló eredmények nem általánosak, mert az akácerdők 2/3-ban 10 kiló, vagy az alatti eredmények születtek.
A kereskedők majd megpróbálják úgy beállítani az idei évet, hogy ne panaszkodjunk, mert azért lett szépen akáctermés.
Csak nehogy meglepődjenek.
Továbbra is úgy gondolom, hogy a 2021-es akácméz jó részét a hazai kis kiszerelők, piacozós méhészek "felszippantják", a maradék juthat a kereskedőkhöz.
Ha most ügyesen taktikázunk akkor álomszép felvásárlási árak lesznek, ha pedig ajánlgatni fogjuk a kevéske mézünket, akkor pedig csak álom lesz a jó ár.
Nagyernyei Attila
Azért ne feledkezzünk meg Heves megye Nógráddal határos részeiről sem, “Bátraké a szerencse”, és a jó időzítés az idén különösen fontos volt. + Én kb 4-szer voltam fent vándorlás előtt, tudtam mire megyek.

Re:Méhlegelő
« Válasz #2482 Dátum: 2021. Június 15. 07:54 »
Attila!
Nyírség igen (inkàbb a Szabolcsi része) és Borsod északi része. (Szlovák hatàr mentén teljesen)
Na de Nógràd idén!?
Ugyan màr!
Àlltalàba egyet értek a hozzsszólàsaiddal de ez ne haragudj nem hiszem, hogy most megàllja a helyét!
Én voltam Nógràdba de egy normàlis nap nem volt fent!
Beszéltem több méhésszel is mert oda jöttek hozzám kerdezoskodni mit mérek így nem csak a sajàt eredményekből indulok ki!
A borsodi régió amiről beszélek kb 3x tobbet adott idén mint Nógràd!

Re:Méhlegelő
« Válasz #2483 Dátum: 2021. Június 15. 08:47 »
Nekem Romhányból, a régi vándorhelyemről van információm, és onnan jó híreket kaptam.
Nógrád többi részéről elhiszem amiket írtál.
Az idei év ebből a szempontból is extrémnek nevezhető.
Nagyon szép méhcsaládokkal Tolna megyében az egyik kolléga 9,5 Kg/család átlagot ért el, a barátja aki jobbnak látta kicsit odébb állni, onnan 15 Km-re ment, és ennek a dupláját sikerült pergetnie.
Érdekességnek tartom, hogy az 1. akác a vége felé adta, amin nem kell csodálkozni.
Hideg volt, szél, eső, valamint az első virágrügyek károsodtak leginkább a márciusi fagyban.
A kicsit később nyíló részeken emiatt valamivel elfogadhatóbb eredmények lettek.
Nagyernyei Attila

*

ati22

  • **
  • 51
Re:Méhlegelő
« Válasz #2484 Dátum: 2021. Június 22. 21:39 »
Üdv!
Megtudná mondani valaki,hogy a napraforgó mikor kezd virágozni az idén.
Erre felé még olyan egy méter magasak,vagy kisebbek.(Hajdú Bihar)A hideg tavasz miatt ez is később fog virágozni az idén?Köszönöm ha válaszol valaki.

Re:Méhlegelő
« Válasz #2485 Dátum: 2021. Június 23. 07:33 »
Szia.
Az egy dolog, hogy alacsonynak talàlod a szàràt.
Fajta függő is melyik mennyire nő magasra. Illetve hetek óta egy normális eső nem volt emiatt a növény se növekszik olyan  intenzitàssal.
A korai tàblàk amiket àprilis első dekàdjàba eltudtak vetni azoknak màr rendesen fejesedik a teteje.
Nagyon meleg van. Maximum egy hetet adok és ezek a tàblàk ki fognak nyitni.
Bàrcsak viràgzàs alatt is volna kánikulai meleg. Én mindig akkor mértem a legjobbakat mikor 35-38fokos melegek voltak.
Az se szàmitott ha a szàrazsàgtól ki volt repedezve a föld.

*

ati22

  • **
  • 51
Re:Méhlegelő
« Válasz #2486 Dátum: 2021. Június 24. 14:11 »
Szia.
Az egy dolog, hogy alacsonynak talàlod a szàràt.
Fajta függő is melyik mennyire nő magasra. Illetve hetek óta egy normális eső nem volt emiatt a növény se növekszik olyan  intenzitàssal.
A korai tàblàk amiket àprilis első dekàdjàba eltudtak vetni azoknak màr rendesen fejesedik a teteje.
Nagyon meleg van. Maximum egy hetet adok és ezek a tàblàk ki fognak nyitni.
Bàrcsak viràgzàs alatt is volna kánikulai meleg. Én mindig akkor mértem a legjobbakat mikor 35-38fokos melegek voltak.
Az se szàmitott ha a szàrazsàgtól ki volt repedezve a föld.
Köszönöm a válaszodat,a glycerox csíkokat akartam be tenni.Azért kérdeztem,hogy mikor virágzik,de így mire be teszem,már vehetem is ki.Szóval így majd majd inkább napra forgó után teszem be.Sajnos az akác annyira későn virágzott,hogy nem sok idő maradt már,a napraforgó virágzásáig.Azt reméltem,hogy az is késik vagy két hetet,de ezek szerint nem így lesz.Én is azt tapasztaltam,hogy csak akkor van jó hordás napraforgóról,ha ilyen brutál meleg van mint most.Tavaly itt:23- 25C fokok voltak napra forgó alatt,nem is lett szinte semmi. Még egyszer köszönöm,hogy írtál.
Üdv Attila.

Re:Méhlegelő
« Válasz #2487 Dátum: 2021. Június 24. 20:03 »
Ez a "kuka" meleg rekord sebességgel hozza elő a hársot, de a napraforgó sem szeretne lemaradni.
Ebből megint az lesz, hogy összevirágoznak.
Pedig tavasszal még azt gondoltam, hogy napraforgó normális időben kezd el virágozni, de tévedtem.
A kánikula megőrjítette, és ha még kap hozzá egy kis csapadékot is (ami nagyon kéne) akkor 10 nap múlva elkezdenek virágozni az első táblák.
A hárs már pattog, hamarosan gyűjthetnek róla a méhek.
A selyemfűről van valakinek érdemi információja?
Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #2488 Dátum: 2021. Június 24. 23:26 »
ati22!

Ezt írod!

Köszönöm a válaszodat,a glycerox csíkokat akartam be tenni.Azért kérdeztem,hogy mikor virágzik,de így mire be teszem,már vehetem is ki.Szóval így majd majd inkább napra forgó után teszem be.Sajnos az akác annyira későn virágzott,hogy nem sok idő maradt már,a napraforgó virágzásáig.
[/quote]

Miért is nem teszed be ?A napraforgó mézednek semmi baja nem lesz.Egy kicsit megemeli a glicerox az oxálsav mennyiségét a mézben ,de ez nem probléma ,mert természetes összetevője.
Egyébként egy pár hét alatt lebomlik a normális szintre.

MÁR 10 NAPJA BENT KELLENE LENNIE A LAPOKNAK.
A SZOLIDOX-OT A SZÁRAZ ,NAGY MELEGBEN KELL A MÉHEINKHEZ BETENNI.

Még most sem késő.Aki tudja tegye be.Az utóbbi években csak a glicerox -vagy ahogy a Kráner Feri hívja a szolidox-az ami pozitív változás a mèhészet körül.

2015-Ben az argentinok kitalálták és mi 2017-ben gyakorlatilag -a megfelelő információ hiányában -ugyanazt kikísérleteztük.

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2021. Június 24. 23:32 írta Csányi Antal »

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Méhlegelő
« Válasz #2489 Dátum: 2021. Június 25. 07:54 »
Érdekeseket írtok. :-) A hárs már egy hete virágzik, és meglepően jól adja. Nálunk mivel kevés van, sosem ad elvehető felesleget, de most határozottan súlya van a fiókoknak. A napraforgóban ma reggel sétáltam, durván sínylődik, a térdemig se ér, az alsó levelei sárgulnak. Közel egy hónapja nem kapott egy csepp esőt sem, ha pár napon belül sem fog (és úgy néz ki hogy nem fog), akkor nem méz hanem zöldtrágya lesz belőle. Ilyen sivatagi időjárás júniusban amióta az eszem tudom még nem volt.
Egyetlen előnye van csak a dolognak, a méhek az itatóról hordják a vizet, nem a táblák melletti kemikáliákkal teli pocsolyákból. Talán ez lehet az oka annak is, hogy most nem csappant úgy meg akác után a népesség mint szokott, hárson műlépes kereteket rakok be és épülnek, némelyik kölyökcsalád is már mézteret kapott, soha ilyen nem volt.