Méhlegelő

  • 2731 válasz
  • 1179298 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhlegelő
« Válasz #150 Dátum: 2014. Május 25. 22:16 »
Délelőtt még tudtunk mézeslépeket elvenni. 14 órától elindult a kutatás. A mai napon a Gödöllői akác is befejeződött.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhlegelő
« Válasz #151 Dátum: 2014. Május 26. 21:31 »
Délelőtt még tudtunk mézeslépeket elvenni. 14 órától elindult a kutatás. A mai napon a Gödöllői akác is befejeződött.

S elárulná, mit kutat 14 óra óta...?

Re:Méhlegelő
« Válasz #152 Dátum: 2014. Május 27. 08:58 »
Hát igen a magyar nyelv szépségei...  :) Az én olvasatomban jelen pillanatban Csuja Úr nem saját tudományos tevékenységéről beszélt,hanem arról,hogy szorgos rovarjai alternatív élelemszerzési lehetőségekben gondolkodnak.Bár gondolom ezt Ön is sejti és más indoka volt arra,hogy megszólítsa a fent nevezett urat.  ;)
Igazán nem akarom elrontani a szórakozásukat! További szép,jégesőmentes napot!
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhlegelő
« Válasz #153 Dátum: 2014. Május 27. 09:48 »
Arisztaiosz nem méhész, hanem az OMME vezérkar ideküldött embere. Ő maga nem méhész, hanem civilben a gönyüi mikulás bácsi és fóliás kertész. Tehát annyit ért a méhészethez, mint hajdú a harangöntéshez. Éppen ezért nem ismeri a méhészek szakzsargonát. Fölösleges is őt erről felvilágosítani, hiszen a vegyszerlobbi reklámembere is ráadásul.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhlegelő
« Válasz #154 Dátum: 2014. Május 30. 06:49 »
Kitin!
Konkrét adatot szeretnék veled közölni, arra a felvetésedre amelyet néhány hozzászólással ezelőtt tettél.
Ezt írtad:
"Meghozta a postás a júniusi méhészújságot, megörültem neki, kinyitottam és ott mindjárt az első oldalon olvasható az alábbi mondat:
"De országos átlagban az idén is lett mindenkinek tíz-tizenkét kiló körüli repceméze  GMO-mentes, kiváló minőség"

Na a itt gyorsan elég is lett az olvasásból, majd talán júniusban tovább olvasom."


Tolna megyében birtokomba jutott egy reprezentatív adat.
250mázsa repcemézet 87 méhész adta le!
Ez nincs 3 mázsa/ méhészet átlag.
A méhcsaládok számát nem ismerve is kijelenthető, messze nem 10-12 kilós átlaggal szabad számolni.
Sőt ha hozzáteszem, hogy arrafelé inkább profi méhészek vannak többségben, mindenképpen fals adatot közöltek az IB szócsőben.
Így fognak járni az akáccal is.
Az egyik közeli barátomnak kiemelkedő termése volt az idén!
A 157 családból 70 raj, és 840 kg akácméz termett.
A közvetlen szomszédomnak 12 kg-os átlaga lett, de bomba családjai voltak, és egy raja sem.
Szerintem a nagy csend miatt tíz kiló alatti eredmények vannak akácból is.
A szájhősök, és a falurádió is beszüntette adását.
Most inkább a cukor árát lessék a méhészek,mert etetni kell.
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlegelő
« Válasz #155 Dátum: 2014. Május 30. 08:48 »
QUQURIQ!

Tiszteletem!

Kezd színesedni a vaddohány bimbója!
Csak az időjáráson múlik, hogy mikor indul be.
Nagy várakozással fogom figyelni a hordást, mivel kb. 3 cm volt amikor komoly fagy volt.
Azóta viszont volt közel 120 mm csapadékunk.
Talán egy jó vaddohány termés kihúz bennünket az akác katasztrofális terméséből!!!
Felteszem a kérdést???
Az OMME mikor lesz hajlandó Kárenyhítést kérni az állami szervektől???
Remélem, a Kiskakas nyitott kapukat dönget a csőrével!

A Kiskakas!



Re:Méhlegelő
« Válasz #156 Dátum: 2014. Május 30. 17:33 »
Kiskakas!Milyen kárenyhítésre gondolsz?Kifejtenéd?

Re:Méhlegelő
« Válasz #157 Dátum: 2014. Május 30. 21:32 »
Kiskakas!

Szinte minden írásoddal egyet értek, viszont bármiféle kárenyhítést ellenzek.
A méhészkedés is egy vállalkozás, melybe bele kell kalkulálni a buktát is.
Milyen üzenet az a méhészkedni szándékozóknak, hogy ha valami balhé van az időjárással, majd csenget a postás és kapok egy csinos összeget. Nem tartom jónak. Az iparban hallottál kártérítésről, mondjuk a gazdasági válság idején? Ott ismeretlen az ilyen.
Boldogulj ahogy tudsz szemléletet támogatom. Ezért nem tartom jónak (sportszerűnek) például a földalapú támogatást. Az egy bújtatott normatív támogatás.  Vannak Szekszárdon borásztatok, borházak akik milliárdos vissza nem térítendő támogatást kaptak. Ezt jól látható táblákon az odalátogatóknak kifüggesztették.
Hogy versenyeznek azok a kis parcellás szőlősgazdák ezzel a hátszéllel, akik még szinte kapálják a szőlő ültetvényeket?
Villányban is voltunk olyan borházban ahol lift visz le,több emelet mélységű  pincébe.


Jégkár, fagykár, vízkár mind egy kockázati tényező. Aki méhészkedésre szánja el magát,ezt kalkulálja bele.
Itt lenne szerepe egy biztosításnak! Az OMME ebben mit tett értünk? Mindig csak akkor beszélünk róla amikor nagy a baj. Már 15 évvel ezelőtt felvetődött a kérdés, hogy rossz években valamilyen alapból lehetne meríteni.
Abba a kalapba viszont senki nem akar tenni, csak kivenni.
A méhlopást, méhmérgezést, vándorlási balesetet sem árt megemlíteni a kezdőknek.
Vagy annyian leszünk mint égen a csillag, és a zárlatok sokasága megbénítja a vándorlásokat, leülteti az ágazatot.
A NP-ról etikai okok miatt nem nyilatkoznék.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 30. 21:40 írta Nagyernyei Attila »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlegelő
« Válasz #158 Dátum: 2014. Május 31. 23:06 »
QUQURIQ!

Üdv. Mindenkinek!

Attila!
Így egyetértek ahogy leírtad! ;D
Csak akkor a mezőgazdasági ágazatban senki ne kapjon egy fillér támogatást se!
Árvízkárnál (északon) a 2002 évben érdekes módon az a libások mind kaptak támogatást. A méhészek kimaradtak!!!
A liba tud úszni, ( igaz a kaptár is)!
A méhek meg lefulladtak!!! :'(
Mivel különb a  mezőgazdász a méhésztől?
Én tudom!
A méhész nem ül a parlamentbe!
Egyébként ez az EU-s támogatás bolondította meg a hétköznapi emberek fejét!
Egyszerű a képlet!
Meg kell vonni mindenféle támogatást!
Felére összeesik a méhcsaládszám!
Csak arra lennék kíváncsi, hogy ki volt az a barom, aki ennyi szépet mondott a méhészetről!
Azt kívánom ennek a baromnak, hogy csak a méhészetből lássa el a családját!
Könnyű a pálya széléről dumálni sületlenségeket!!!
Sok szerencsétlen embert meg ekkora költségekbe rángatni! :o
Nem nézte senki, hogy a a régi méhészeknek a nagyapja, az apja is méhész volt.
Az eszközeik a kaptáraik és a szaktudásuk is megalapozott volt.
Voltak olyan méhészek, akik az akác erdőben tanultak meg járni!
Ezeknél a családoknál a vasárnapi szent ebéd közben is a méhészetről volt szó!
Ki az aki ekkora hátrányt be tud hozni?
Egy szó mint száz, sajnálom azokat akik most adják a fejüket a méhészkedésre!
Az ifjú gazdákat meg végkép sajnálom!
Fele annyi méhlegelő,
Tripla méh betegségek.
Dupla méhcsaládszám..... benzin ár....stb! (globális felmelegedés).... jaj, hová is folytassam!
Popp-hopp! nehogy elfelejtsük a csávázószeres vegyszernövényeket!!!

Kiskakas!


Re:Méhlegelő
« Válasz #159 Dátum: 2014. Június 01. 06:57 »
Kiskakas!

Így már én is egyet értek a gondolataiddal.
A klasszikus verseny arról szól, hogy azonos feltételek mellett küzdünk.
Egy jól simuló, bólogatós, hosszú nyelvű gazda mindig előnyt fog  élvezni azokkal szemben, akik nem ácsingóznak "hála pénzért". Jó látod. Az EU-s támogatások szülik a sok ellentétet. A NP-unk sem különb.
Az óta változott meg az egyesületen belüli hangulat is! Ez egy jól kitapintható dátum. A 2-2.5 milliárd forint behúzott olyan embereket az ágazatba, mint ahogy a hiénákat szokta a vér szaga vonzani.
Barátságok szűntek meg,kollégák fordultak egymással szembe, bólogató Pálok sokasága került képbe.
Ezt mind az EU-s pénz okozza.
Aki méhészkedni szeretne küzdjön, tanuljon, akkor tartozzon közénk.
Az átlagpolgárok (akik mézet szoktak nálunk vásárolni) mondják,hogy mit sírunk, annyi támogatást kapunk, hogy abból el vagyunk. Persze ezt nyilatkozza az OMME elnöke is, hogy 200 millával többet kapunk.
Mennyi pénz is ez méhcsaládokra lebontva? 200 Ft!!!!!!!!!!!!!! Egy kiló cukor árával kapunk többet.
Tényleg érdemes méhészkedni.
Nagyernyei Attila


*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlegelő
« Válasz #160 Dátum: 2014. Június 01. 18:09 »
QUQURIQ!

Szebb napot Mindenkinek!

CSAK AZÉRT, HOGY EGY KIS LELKET ÖNTSEK BELÉTEK "AKÁCILAG"!
Nézzétek csak meg, hogy a sok csapadék miatt milyen szépeket hajtott az akácunk!
Remélem, hogy ez így tovább folytatódik. Ez a jövő évi akác termésünk első állomása.
Szép hosszú ősz kell, hogy ezek a veszők jól beérjenek.
Őszi csapadék, téli hó, nem nagyon nagy hideg.
No az egészséges, népes méhcsaládok elengedhetetlen!
Ennek az év végére ennyit lehet kívánni.

Üdv. Kiskakas! (elálmosodtam ebbe a..... időben, most szundikálok a kakasülőmön)!!! :-*

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlegelő
« Válasz #161 Dátum: 2014. Június 05. 22:59 »
QUQURIQ!

Kellemes estét Mindenkinek!

Nos! Levirágzott az olajfűz.
Tart még a gyalogakác.
A fagyal is illatozik még.
A bükkönyt is nagy előszeretettel látogatják a méhek.
Érdemes most somkóróra vándorolni!!! (Sárga  és fehér) változata is van. A fehér a ritkább!
Hosszasan mézel, jó minőségű virágport is adnak.
Egész szép mennyiséget is lehet róla pergetni, ha nincsen leterhelve.
Kevesek ismerik.
Ez a növény csak minden harmadik évben bújik elő.
Ez az egész kontinensünkre érvényes.
Vaddohányt már a déli oldalakon járják a méhek.
Igaz, hogy még csak a napi egyenleg érhető el.
De!
Nézzétek csak meg!
Mennyi méh is van az itatókon!!!
Még véletlenül se hagyjátok az itatóitokat kiszáradni!
Rengeteg a nyílt fiasítás!
Mivel, a jó méhlegelő miatt sok generáció kikelt már, úgy az atkák száma hamarabb fog tetőzni mint más években!!!!!!!
Legyetek éberek!
A lerajzott családokat is ellenőrizzétek, hogy petézik-e az új anya, vagy megfogta a gyurgyulag!

Sok sikert kíván a Kiskakas!

Re:Méhlegelő
« Válasz #162 Dátum: 2014. Június 08. 18:48 »
Tudja valaki a képen látható pók nevét?Sajnos elég sok van belőle és sportot űz a méhek begyűjtéséből. >:(
Kezd alakulgatni a vaddohány...
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Méhlegelő
« Válasz #163 Dátum: 2014. Június 08. 19:21 »
Ma az egész napot szinte a méheknél töltöttem. Érdekes dolgot figyeltem meg néhány családnál, nem mindnél. Úgy néz ki, megkezdődött a herék űzése. Egy kicsit furcsállom de bizony a saját szememmel láttam, a dolgozók nem akarták beengedni a heréket  a bejáraton, hosszasan birkóztak velük a kaptár előtt míg elengedték.A kaptárak előtt heverő méhhullák többsége is herékből áll.

Üdv. jani bátya

Re:Méhlegelő
« Válasz #164 Dátum: 2014. Június 08. 21:47 »
Jani bátya!
Ezzel az írásoddal megelőztél.
Úgy jöttem haza a méhektől, hogy ezt mindenképpen leírom, viszont most olvasom,hogy Te is ezt tapasztaltad.
Bizony sok család előtt kupacban a herék. Én a hordástalanságra tippelek. A méheknél beindult a túlélési ösztön,
a heréket nem akarják hiába etetni. Ezt még serkentéssel sem lehet megelőzni.
A klasszikus hereűzésnek nincs itt az ideje. Láttam heréket a kaptár aljában kuksolni, meg ráncigálták is rendesen a munkások.
Tehát a hírt csak megerősíteni tudom, mivel a méhekkel még nem sikerült beszélnem, csupán feltételezem a fentieket.
Várom megtisztelő hozzászólásaitokat.
Nagyernyei Attila