Méhlegelő

  • 2703 válasz
  • 1172405 megtekintés
Re:Méhlegelő
« Válasz #2235 Dátum: 2019. November 21. 10:25 »
Tényleg, milyen csodaszép! A méhészek milyen boldogan gyönyörködhetnek benne!

Meleg volt az ősz. Idén a krizantémok sem fagytak el a kiskertekben Mindenszentekre.
Tegnap (nov,. 20.) láttam még szegfűgombát, holott ilyenkor már a gyűrűs tuskógombának is a végét kéne járnia, a naptár szerint.

Re:Méhlegelő
« Válasz #2236 Dátum: 2019. November 21. 11:12 »
Most indulok gombászni. Lilatönkű pereszke, csiperke és szekfűgomba is van. Viszont laskát még nem találtam. Megnézem a méheket is, mert ebben a tavaszi időben biztosan nagy a zsongás.

Re:Méhlegelő
« Válasz #2237 Dátum: 2019. November 21. 13:25 »
Most indulok gombászni. Lilatönkű pereszke, csiperke és szekfűgomba is van. Viszont laskát még nem találtam. Megnézem a méheket is, mert ebben a tavaszi időben biztosan nagy a zsongás.

Voltam kint én is az imént, zsongás nincs, páran kíváncsiskodtak a röpdeszkán.

Re:Méhlegelő
« Válasz #2238 Dátum: 2019. November 22. 16:08 »
Most indulok gombászni. Lilatönkű pereszke, csiperke és szekfűgomba is van. Viszont laskát még nem találtam. Megnézem a méheket is, mert ebben a tavaszi időben biztosan nagy a zsongás.

Voltam kint én is az imént, zsongás nincs, páran kíváncsiskodtak a röpdeszkán.

Nálam sem volt nagy mozgás. A gombákról akartam fotót küldeni, de nem sikerült. Változott az email címed?

Re:Méhlegelő
« Válasz #2239 Dátum: 2019. November 26. 18:15 »

Re:Méhlegelő
« Válasz #2240 Dátum: 2019. November 29. 16:23 »
Békési méhészektől kérdezem, van e aki észleli a bioföldeken egyre jobban terjedő bükköny méhészeti hatását? Gondolok itt rozs vagy tönköly bükköny táblákra.

Üdv. jani bátya

Re:Méhlegelő
« Válasz #2241 Dátum: 2019. November 29. 16:39 »
Változott az email címed?

Nem.

Továbbra is nemeth.lajos62@freemail.hu

Re:Méhlegelő
« Válasz #2242 Dátum: 2019. November 29. 19:01 »
Akkor most tutira elmegy. 😁

Re:Méhlegelő
« Válasz #2243 Dátum: 2019. December 02. 22:31 »
Kitin, vagyis Zoli!

Ajánlanék valamit a kukorica helyett de csak akkor ha méhlegelőben gondolkodsz. ; ;) ;)D
https://citygreen.hu/az-uj-zelandi-teafa-leptospermum-scoparium-gondozasa/

Üdv. jani bátya

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Méhlegelő
« Válasz #2244 Dátum: 2019. December 03. 12:17 »
Köszönöm a tippet!
A következő írásra bukkantam:
"Számos cserép felhasználható egy adatvédelmi akadály létrehozására, mivel éles leveleket hordanak.

Az új-zélandi teafa invazív cserje a Hawaii államnak.

Kérje meg a méheket a kertjében, hogy segítse a beporzást ezen a cserén.
Növekvő tippek

Új növényeket hozhat létre csírázás és dugványok felhasználásával.

Ha hűvösebb USDA övezetben élsz, még mindig lehet ezt a növényt a kertedben. Egyszerűen tegye azt egy tartályba, és tegye be minden télre, ügyelve arra, hogy keményítse meg, hogy megakadályozza a sokkot."

Üdv. Zoli vagyis Kitin :-)
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 03. 12:22 írta Kitin »

Re:Méhlegelő
« Válasz #2245 Dátum: 2019. December 03. 12:27 »
 ;D ;D ;D

Üdv. jani bátya

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Méhlegelő
« Válasz #2246 Dátum: 2019. December 08. 09:44 »
Sziasztok!

Tölgy erdő közepén, ahol mondjuk van 20-30 kis zártkert gyümölcsfákkal szórványosan, de nagyrészt tölgy virágpor van tavasszal, az mennyiben elégíti ki a méhek igényét: 20, 50, vagy 80 méhcsaládnál?
Családi (kertes) házas övezet 1km-en túl, ahol van vegyesebb virágpor.

Köszi a válaszokat előre is!
Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #2247 Dátum: 2019. December 08. 10:49 »
Attila!

Tapasztalatom szerint a tölgy,gyümölcsök-ringló (fo...a),szilvák,meggy,cseresznye(csonthéjasok),alma-fűznek virágzásának idejében nehéz az országban olyan helyett találni ahol nincs a virágporból kánaán.
Ez előtti időszak talán egy kicsit rosszabb,de itt is igaz,hogy nehéz rossz helyett találni.
Sok száz növény és lehet,hogy még több virágzik,ontja
virágporát.
Inkább azt mondanám vannak csoda helyek.Ott ahol van éger és korai fűz,mert ezek a növények a mogyorók végén vagy közvetlen utánuk kezdenek virágozni.A tavasz maga a csoda,ha van egy pár repülésre alkalmas nap a jó családok minden időszakban az ország nagy részén
bepakolják a szükséges virágport egy-pár óra alatt.
Egy eredetileg mikrobiológus orvostól tanultam a méhészet fortélyait.
Tóth Laci bácsi nem csak engem,ha nem az egész baranyai méhész csapatot tanította az alap biológiai ismeretekre.Kíváló előadó volt.
Ő mindig a következőt mondta.A méhek a megtermelődött nektár egy-két %-át gyűjtik csak be és a virágporból még nagyobb a bőség.Ez a tavaszra valószínűleg igaz.
Vannak az országban olyan helyek ahol ezer családok vannak egy röpkörzetben és tavasszal,de még nyáron,nyár végén sincs virágpor hiányuk.

Nem a virágporhiány,a nagy méhsűrűség a bajunk.
A méhészet mai válságát főként s
növényvédelemnek nevezett természet,a mi esetünkben méh pusztítás és a kínai,távol keleleti műméz mézként történő eladása okozza.

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 08. 11:13 írta Csányi Antal »

Re:Méhlegelő
« Válasz #2248 Dátum: 2020. Január 23. 13:18 »
Kedves Méhészek!

Szigeti Viktor vagyok, az Ökológiai Kutatóközpont tudományos munkatársa. Jelenlegi egyik kutatásunk célja a méhlegelők minőségének, hazánkban történt időbeli változásának vizsgálata. Szeretnénk minél szélesebb körben megismerni a méhészek véleményét, a méhlegelők állapotával, múltjával, jövőjével kapcsolatban. Ehhez első-körben egy kérdőíves adatgyűjtésbe kezdtünk, aminek kitöltésére szeretnénk minél több méhészt megnyerni.

A kérdőívünk online kitölthető az alábbi honlapon keresztül: https://www.okologia.mta.hu/mehlegelo

Továbbá ugyaninnen le is tölthető, nyomtatható és postán beküldhető (cím: 2163 Vácrátót, Alkotmány u. 2-4). A kitöltés körülbelül 15-20 percet vesz igénybe, és a méhészek saját, egyéni, méhlegelőkkel kapcsolatos tapasztalatairól szóló, elsősorban ikszelős kérdések alkotják.

Bízunk abban, hogy az így kapott tudományos alapokon nyugvó ismeretek hosszútávon segíthetik a döntéshozatalt is, hogy a méhlegelők pozitív irányba változhassanak, minél jobb állapotba kerülhessenek.

A kitöltést előre is nagyon szépen köszönöm, ahogy azt is, ha segítenek eljuttatni kérdőívünket az internetet nem használó méhésztársaik felé is!

Üdvözlettel,
Szigeti Viktor

Re:Méhlegelő
« Válasz #2249 Dátum: 2020. Február 16. 16:37 »
Kedves Méhész Kollégák!
Remélem pár érdeklődő már ismeri a jó pár éve megjelent Virágporos méhlegelő című könyvemet. Mostanra már úgy gondolom, akit érdekelt, annak meg van. Ezért készítettem a benne lévő, az azóta készített, valamint a mástól kapott képekből egy honlapot, amivel remélem tudok egy kicsit segíteni a virágporok közti eligazodásban. Itt érhető el: http://viragporosmehlegelo.hu
Köszönöm, ha valaki érdeklődéssel olvassa, az lenne a kérésem, ha valami hiba van bent, jelezzétek, és javítom.