Méhlegelő

  • 2703 válasz
  • 1172208 megtekintés
Re:Méhlegelő
« Válasz #2220 Dátum: 2019. Október 12. 09:34 »
Nemikor igaz kivancsi111 állítása!
Enyhe télen, amikor rendszeresen van kirepülésre alkalmas idő nem okoz gondot az édesharmat.
Akkor viszont katasztrófát okoz ha nem tudnak RENDSZERESEN ürítkezni.
A rendszerességen van a hangsúly!
Próbálkozz másnál, ez neked sem jött be.
Ki állít olyant,hogy semmi bajt nem okoz?
Óriási gondot okoz, ha nem tudnak rendszeresen kirepülni, ne ragozzuk tovább.
Ha az édeshermat mézkoszorú alá cukoretetés kerül és azon telel a család úgy sem lesz gond.
Amikor pedig a tavaszi tisztulás után érkeznek a "fekete" méz részhez, már kint vannak a vízből.
Ha a téli  beetetés után gyűjtenek mézharmatot az gáz.
Kili ezért is etetget az őszirózsa alatt, de az messze nem okoz ennyi gondot egyébként sem.
Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #2221 Dátum: 2019. Október 12. 10:51 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 22:50 írta kivancsi111 »

Re:Méhlegelő
« Válasz #2222 Dátum: 2019. Október 12. 11:25 »
Tiszt111  Jó volt az utóbbi írásod a mézharmatról és a bezártságról.Milyen kár hogy hozzászólásod elején a másik méhész véleményének az ócsárolásával kezdted.Pedig valószínű abban is van igazság,mert te is ugyanezt írod pár sorral később ---függ az időjárástól.
Szerintem nem foglalkozik senki azzal hogy a keretek alján csillog valamennyi mézharmat ami biztos hogy rossz élelem de ki nem válogatható.   SZS

Re:Méhlegelő
« Válasz #2223 Dátum: 2019. Október 12. 14:37 »
111

« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 22:50 írta kivancsi111 »

Re:Méhlegelő
« Válasz #2224 Dátum: 2019. Október 13. 07:48 »
Látom nagyon tetszik kivancsi111 hozzászólása.
Akkor folytatom.
Néhány éve leírtam, hogy felkarcolás nélkül miként lehet megállapítani, hogy van e mézharmat a keretekben.
Erről miért nem esik szó?
Akkor is leírtam, hogy ki kell venni a fészekből egy világosabb, vagy szűz lépet és a Nap felé kell fordítani.
A fekete méz jól elválik a többitől!
Ha ez a fekete rész a kikelt fiasítás fölötti első rész akkor baj van, vagy lesz.
Ha alatta világos rész van (etetésből, hordásból) semmi gond nem lehet.
A mézharmaton való telelésnek óriási a kockázata, de ne vigyük félre a témát.
Kivancsi111 mindenképpen szeretné bizonygatni, hogy én folyamatosan marhaságokkal bombázlak benneteket, de a gyakorlat rácáfol.
Baranya megyében sok profi méhésszel tartom a kapcsolatot, és mivel ők délen vannak az időjárás sokszor kedvez az édesharmatnak.
Ők mesélik, hogy folyamatosan ellenőrzik a mézkoszorút, és annyit csinálnak ha fekete mézet látnak,  kiteszik a szélére, és egy talpig mézest emelnek a helyére.
Általában a veselépben napraforgó, szolidágó és etetés van, így meg is oldódott a probléma.
Amiről Kili cikke szól az egy durva, de valóságos lehetőség.
Tavaly előtt éppen két Baranya-megyei méhész panaszkodott, hogy kései édesharmatot gyűjtöttek a méhei, mit csináljon.
Javasoltam neki, hogy a középső lépeket vegyék ki, ( az egyik megfogadta) és ha így nem megfelelő a mézkészlet tegyen a fejükre egy jókora KEMÉNY cukorlepényt.
Az összes családja áttelelt.
A másik nem csinálta meg, teljesen összepiszkították a lépeket, és nagy vesztesége lett.
Ezeket a kiegészítéseket azért teszem, mert lassan kivancsi111 a Méhészklub fő szellemi atyja, ami nem lenne gond...csak a fikázó stílusa.
Én is beleköthetnék hogy van egy új méhlesöprő kefém...lézeres :P, a kacsatollat, meg a lószőr kefét már kinőhetné, 5-600 családnál a korszerű rakodói mellett.
Állandóan fikáz aztán kőbaltás módszerekkel veszi el a mézet.
Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #2225 Dátum: 2019. Október 13. 08:19 »
111
 
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 22:49 írta kivancsi111 »

Re:Méhlegelő
« Válasz #2226 Dátum: 2019. Október 13. 08:29 »
Akkor összerakom az írásaimat, hogy egészben lásd!!!!
"Enyhe télen, amikor rendszeresen van kirepülésre alkalmas idő nem okoz gondot az édesharmat.
Akkor viszont katasztrófát okoz ha nem tudnak RENDSZERESEN ürítkezni.
A rendszerességen van a hangsúly!"
"A mézharmaton való telelésnek óriási a kockázata, de ne vigyük félre a témát."
Erre te mit válaszolsz?
"Tudod Te mit beszélsz? Nem ezzel kezdtem? Most meg már végre eljutottál idáig."
Témát befejetem.
Sajnos nem tudok másként fogalmazni, bocsássatok meg.
Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #2227 Dátum: 2019. Október 13. 21:38 »
Látom nagyon tetszik kivancsi111 hozzászólása.
...
Ezeket a kiegészítéseket azért teszem, mert lassan kivancsi111 a Méhészklub fő szellemi atyja, ami nem lenne gond...csak a fikázó stílusa.
Én is beleköthetnék hogy van egy új méhlesöprő kefém...lézeres :P, a kacsatollat, meg a lószőr kefét már kinőhetné, 5-600 családnál a korszerű rakodói mellett.


...
A fenti sorokat nem cikizésből írtam, de ha a szöktetést emberkímélőnek és korszerűnek állítjátok be, arról sem feledkezzetek meg, hogy hányszor fogtok meg egy fiókot.
Kivancsi111-el legalább ebben egyet értek, hogy egy jó kefe meg egy vödör víz, a többit meg bízzák rám a méhek.
/quote]

No comment, total memory.  ;D :o :'(

Re:Méhlegelő
« Válasz #2228 Dátum: 2019. Október 14. 07:39 »

A mézharmaton való telelésnek óriási a kockázata, de ne vigyük félre a témát.


Tudod Te mit beszélsz? Nem ezzel kezdtem? Most meg már végre eljutottál idáig.
Hányadik alkalom, amikor háborúzol, -ami engem cseppet sem érdekel-, mert ez a Te harcod a semmiért, MAJD BELÁTOD A TÉVEDÉSEDET?
Nekem egy célom van. NEM HAGYOM, HOGY MELLÉKVÁGÁNYRA TERELD A KEZDŐKET. Ennyi. A többi nem érdekel. Nekem ebből semmi hasznom nincs. Az sem érdekel, amikor néhány társadnak, (akiknek nem sok kötődésük van a szakmaiság irányába,) tetszik amiket összehordasz, miközben rajtad röhög egy egész ország. Blablablab....

Én ettől félek, és nem a Te nyelvedtől, na meg az ŰRTŐL.
Köszönöm adamez2! Viszont kívánom!
....
Én nagyon félek a mézharmattól. Karádon egyszer láttam egy állományt 12-es Hunor, amiben volt bőven mézharmat a telelő élelemben. Nem akarok senkit sem untatni, meg nem is a topikba illik, de azért valamit elmesélek. A családok telelő fészke alatt a kiszórt kristályos méz felért a keretsorok alsó lécéig. Voltak családok, amelyek úgy haltak éhen, hogy a mézharmatot kikerülve a felső léc alatt a nem kristályosat kiették, és annak helyén is összebújva haltak éhen, holott a keretek tele voltak mézzel, ami keménnyé állt össze.

Te Jenő!

Írhatsz te akármit, a jó klub(meg)vezető egyfolytában attól retteg, hogy
Látom nagyon tetszik kivancsi111 hozzászólása.
................
Ezeket a kiegészítéseket azért teszem, mert lassan kivancsi111 a Méhészklub fő szellemi atyja, ami nem lenne gond...csak a fikázó stílusa.
...................
Nagyernyei Attila

Jenő!

Kérlek, ne kergesd a kétségbeesésbe szegény Átilla kerált, hogy veszi ki az magát, hogy "lassan az a Kivancsi111 a Méhészklub fő szellemi atyja", akinek szerencsére jutott a "szellemből" is, nem csak a klubvezéri "szellemességből"...

"Butítsd már le magad" egy kicsinyég...!

Szegény Átilla már fél éjszakákat dörzsöli össze a bokáit, ha eszébe jutsz...

Azt meg elhiszem, hogy te joggal fosol a tetüszartól, Átilla meg nem attól, hanem tőled. Tudod, ő úgy van ezzel, mint Pista bá', neki is tőled, meg a tablettástól jön meg a szapora:

Re:Méhlegelő
« Válasz #2229 Dátum: 2019. Október 14. 16:46 »
Fehér Viktor( Tomipapa).
Légy olyan kedves próbálj meg egy kicsit kulturáltabban írni.
Tudom nehézséget okoz számodra, aki olvassa kreálmányaidat, mindenki ledöbben.
Kérdezik miért engedem ezt az agymesét?
Jobb lenne, ha a Zöldön nyomnád a zöldségeidet, biztosan nincs már a fóliában dolgod.
A mikulás meg még messze van....lassan fel kell készíteni a gyerekeket, mert kicsit más az elképzelésük a mikulás bácsiról.
Jóságos, pirospozsgású arca, hófehér szakálla van a kicsik gondolatában.
Erre mit látnak?
Azt amit mi olvasunk.
Borzasztóóóóóóóó...........
Nagyernyei Attila


Re:Méhlegelő
« Válasz #2231 Dátum: 2019. November 13. 18:01 »
Tényleg, milyen csodaszép! A méhészek milyen boldogan gyönyörködhetnek benne!

Re:Méhlegelő
« Válasz #2232 Dátum: 2019. November 15. 06:43 »
Boldogan gyönyörködhetnék benne, ha akác és napraforgó között virágozna, nem novemberben.

Üdv: Csaba

Re:Méhlegelő
« Válasz #2233 Dátum: 2019. November 15. 16:27 »
https://sokszinuvidek.24.hu/viragzo-videkunk/2019/11/11/mezontofu-zoldtragya-mezontofu-mez/?fbclid=IwAR0DFzY6HxEGDQRsE441S3leSad8PJBqYZHgoRao72swoxu2hj8MVgvfJPU

Üdv. jani bátya

 1 hektár facéliára 4-6 méhcsalád telepíthető és a hektáronkénti mézhozam az akár 800 kg-os mennyiséget is meghaladhatja. : Akkor 1 család 200kg mézet gyűjt :)

Re:Méhlegelő
« Válasz #2234 Dátum: 2019. November 15. 17:47 »
Hát benne van a nevében mézontófű. ;D ;D ;)

Üdv. jani bátya