Méhlegelő

  • 2703 válasz
  • 1172246 megtekintés
*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Méhlegelő
« Válasz #1980 Dátum: 2019. Április 20. 21:42 »
A szélsőséges időjárási viszonyok “megeldzették”.  ;)
Ez a kulcs! Mégis fog nektárt adni! Juhéjj!

Re:Méhlegelő
« Válasz #1981 Dátum: 2019. Április 20. 21:47 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 22:41 írta kivancsi111 »

Re:Méhlegelő
« Válasz #1982 Dátum: 2019. Április 21. 20:33 »
Látom Kivancsi111 benyögése sok méhésztársnak tetszik.
Nem szeretnék ünneprontó lenni, de 10 éve nem voltak ilyen bombák a méheim, így ez a virág nekem teljesen megfelelő.
Igaz csak egy csap van a pergetőmön, de ami azon kifolyik nekem elég.
Aki pedig már most a rajokkal küzd, hallgasson mert az nem erény, hanem hót ciki.
Ezért kell annyi méhcsaládot tartani, hogy mindenhova odaérjünk.

Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #1983 Dátum: 2019. Április 21. 21:22 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 22:40 írta kivancsi111 »

Re:Méhlegelő
« Válasz #1984 Dátum: 2019. Április 22. 07:11 »
Látom Kivancsi111 benyögése sok méhésztársnak tetszik.

"Tréfa senkit meg nem bánthat, s néhány dolgot helyrerak."

https://www.youtube.com/watch?v=2eURnJ_6wc0

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Méhlegelő
« Válasz #1985 Dátum: 2019. Április 22. 09:13 »
Idézet
Nem szeretnék ünneprontó lenni, de 10 éve nem voltak ilyen bombák a méheim
Nem vagy ünneprontó, már megszoktuk.  ;D Néhány hete még azt írtad hogy az összes két léputcával gyengébb mint általában lenni szokott tavasszal, most meg úgy megerősödtek, hogy 10 éve nem voltak ilyen bombák.  ::)  ;D ;D ;D
Kellene nekem is némi tenyészanyag azokból a méhekből, mert valamit nagyon tudhatnak...  :D
Nálam elég gyengék, mert a múlt héten pakolásztam csak fel rájuk a harmadik hunor fiókot.

Re:Méhlegelő
« Válasz #1986 Dátum: 2019. Április 22. 18:42 »
Amilyen fias keret fényképet a multkor feltöltötél azzal pont telelesz napraforgóra mind a három .

Re:Méhlegelő
« Válasz #1987 Dátum: 2019. Április 22. 19:57 »
Wr méhésztárs erre az írásomra reagált:
"Nem vagy ünneprontó, már megszoktuk.  ;D Néhány hete még azt írtad hogy az összes két léputcával gyengébb mint általában lenni szokott tavasszal, most meg úgy megerősödtek, hogy 10 éve nem voltak ilyen bombák."
Apró hiba csúszott a memóriádba, mert az a néhány hete éppen két hónapja volt!
Ugyanis február 17-én raktam rájuk az első cukorlepényt és akkor írtam, hogy minimum 1 léputcával gyengébbek mint máskor.
Hála a szűkítésnek, mára csodálatos erőben van az ÖSSZES!
Ma ugyan két anyát még cseréltem, de ez belefér.
A repce is nyomja őket.
Legszebb álmaimban sem gondoltam, hogy ilyen szépen feljönnek.
Ne irigykedj, te csak maradj a nyugágyban, és onnan nézd a méhek fejlődését.
Nekem a Húsvétomat a méhek megrendezték, ma a locsolkodás is elmaradt.
A te módszered viszont őszintén érdekel, hogy soha nem csinálsz a méhekkel semmit, mégis bombák, meg  pergetési eredményeid is (szerinted) irigylésre méltóak.
Valójában te egy virtuális méhész vagy, én pedig a Földön járó realista.
Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #1988 Dátum: 2019. Április 22. 20:23 »
Van repce bőven.
Széptölgyes, Tolna megye, drón felvételről.
Nagyernyei Attila

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Méhlegelő
« Válasz #1989 Dátum: 2019. Április 23. 07:39 »
Amilyen fias keret fényképet a multkor feltöltötél azzal pont telelesz napraforgóra mind a három .
Napraforgóra???  ;D Jó lesz az úgy szombat-vasárnap környékére is. Azaz már túl is fejlődtek, mivel a szagirodalom azt írja, hogy akácra kellene nekik elérni azt az állapotot, hogy a kaptár 2/3-ad 3/4-gyed részét takarják, mert akkor van kihasználva a legoptimálisabban az adott kaptár.  ;)
Te sem láttál még szerintem Hunort közelről, mert akkor nem irkálnál ekkora baromságot. Hihetetlen az a robbanás a fejlődésben amit az elmúlt másfél hétben produkáltak, és ez bizony a Hunor sajátja, nekem ezt egyetlen másik kaptártípusban sem produkálták soha.
Ha ehhez sem értesz, legalább azt az egyetlen (értelmetlen) mondatodat nézted volna meg az elküldése előtt ha már a helyesírás sem megy, a fórummotornak megy, alá is húzott benne 3 szót is.  :-\

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Méhlegelő
« Válasz #1990 Dátum: 2019. Április 23. 07:58 »
Idézet
Apró hiba csúszott a memóriádba, mert az a néhány hete éppen két hónapja volt!
Ugyanis február 17-én raktam rájuk az első cukorlepényt és akkor írtam, hogy minimum 1 léputcával gyengébbek mint máskor.
Hála a szűkítésnek, mára csodálatos erőben van az ÖSSZES!
Semekkora hiba sem csúszott bele, a két hónap az néhány hét.  ;)
Na most, akkor a lehetőségek:
- vagy eddig voltak az eddiginél is gyengébbek, és kb. nem sok minden igaz abból amiket irkálsz,
- vagy most sem olyan erősek mint írod, hiszen ha eleve gyengébben indultak mint általában akkor az nem fog menni,
- vagy valami csodafegyver lehet ez a szűkítgetés, és teljesen jó tavasszal a 2 léputcás család is, hiszen majd jól megszűkítjük, és feljön akácra.  ;D
Nálam a többség a második fiókot is kinőtte, azaz elérték az akáchoz szükséges állapotot pedig még nincs itt a repce vége. Úgy, hogy még lepényt sem kaptak. Meg még szűkítve sem lettek.
Ha ez vigasztal, nekem sem volt húsvétom, mert a nagy semmittevésben megkéstem az anyazárással és a harmadik fiókok felrakásával, így a családok egy részénél már bölcsőzhettem is egyúttal...
Idézet
A te módszered viszont őszintén érdekel, hogy soha nem csinálsz a méhekkel semmit, mégis bombák
Az én módszerem Téged nem érdekel, mert csak a magad hülyeségét hajtogatod, bárki bármit is mond. Egyébként pedig leírtam. A módszer roppant egyszerű, csak a méhészek nagyon kis része jön rá, mivel könyvekben sehol sem írta le még senki.
Ezért aztán általában az a tanulság jön le a többségnek, hogy minél többet dolgozunk a méhekkel, minél inkább irányítgatjuk őket, annál jobb lesz majd a végeredmény. És ez valahol így is van. Csakhogy. Ez akkor van így, ha nem teljesülnek a család természetes ösztöneihez, életéhez szükséges feltételek!!! Merthogy onnantól hogy teljesülnek, el lehet felejteni a rengeteg munkát, hiszen a család tudja mit kell tennie ahhoz a jó végeredményhez, hiszen bele van kódolva az ösztönébe, ezt elvégezte már a Teremtő.  :o
Bizony, ennyi a titok. Vagy kell dolgozni velük jó sokat, egész évben irányítgatni, szűkítgetni, bővítgetni, ide tenni a fiast, amoda a mézest, stb., stb., vagy pedig biztosítani kell nekik a természetes környezetet, minden feltételt ami a fejlődésükhöz szükséges, és akkor ez a rengeteg munka ha nem is mind, de úgy 90%-a megspórolható.
Hát ennyit a realitásról meg a földön járásról.

Re:Méhlegelő
« Válasz #1991 Dátum: 2019. Április 23. 08:05 »
Sajnállak wr!
Lövésed sincs a szűkítésről.
Nem baj ez, csak pihenj a nyugágyban úgy is jók lesznek.
Perlaki Gábornak válaszoltam egy másik rovatban.
Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #1992 Dátum: 2019. Április 23. 08:59 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 22:41 írta kivancsi111 »

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Méhlegelő
« Válasz #1993 Dátum: 2019. Április 23. 09:44 »
Idézet
Lövésed sincs a szűkítésről.
Bagoly mondja verébnek hogy nagyfejű.  ;D Látod is egyáltalán amit leírsz, vagy csak valami ösztönös, kontroll nélküli gondolatfolyam ez, ami akadálytanul áramlik a billentyűzetbe???  ;D ;D ;D
Te használsz egy 18 keretes fiókot, én meg egy 9 kereteset, de én vagyok az, akinek fogalma sincs a szűkítésről...  :D :D :D Komolyan mondom, hogy én sajnállak!
Már hogy ne lenne fogalmam róla??? Nálam alapból ilyen a kaptár!!! Azaz, nem kell szűkítenem!!! Neked meg kell, mert a tiéd meg nem olyan!!! Megvan??? Vagy még mindig nem érthető??? Ennél óvodásabb nyelven már nem tudom leírni. Extrém vulgáris stílusban le tudnám, talán az érthetőbb lenne....
Kérdezd meg a Berci-t a 8 keretes Hunor fiókjáról.  :D Bár ahogy ismerem, eleve értelmetlennek tartja hogy számodra bármit írjon, hiszen úgysem bírod felfogni, pedig szerintem egy 10 éves gyereknek is menne.

Re:Méhlegelő
« Válasz #1994 Dátum: 2019. Április 23. 10:55 »
 Nekem a tisztán feleseimben kellett a legkevesebbet bútyelni. Én azokat egész évben két fészekfiókkal használtam, nem szűkítettem hagytam mintha 10 nb keret lett volna felette rács. Kétszer függesztettem fel ebben az időszakban 4-5 fedett fiast a másodikból a rács feletti harmadik fiókba, hejére ment műlép vagy szűz vagy mindkettő. Se bölcső se raj se semmi. Pár darab üzemelt így a hunorokkal párhuzamosan meg kb 20 fekvővel együtt. Velük volt a legkevesebb gondom, pontosabban semmi gondom nem volt, az eredmények kimagaslóak voltak, könnyedén elszedhető sok mézet adtak. Naprán betelelték saját magukat, ha belepiszkálok vagy elkezdek variálni csak kárt és sok munkát csináltam volna magamnak.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Április 23. 11:17 írta robi 75 »
Üdv:robi