Méhlegelő

  • 2754 válasz
  • 1183789 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhlegelő
« Válasz #1665 Dátum: 2017. December 01. 10:05 »
Tomipapa!
1.
Ahol gyenge a kontroll, ott erős a késztetés a nrmától való eltérésre. Ez a helyzet a zöldítési programmal.
2.
Látványos fososodás ősszel nem jellemző. Ezért külső okát kell keresni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhlegelő
« Válasz #1666 Dátum: 2017. December 09. 17:32 »



Írta: főnix
« Dátum: 2017. November 30. 12:29 »
Idézet
Jó sokáig vártam, hogy valaki helyesbítse a hozzászólást, de most eljött az ideje, hogy leszögezzem: ez a növény nem repce, hanem mustár. Javaslom kinagyítani a fotót, s a kép pixelessége ellenére is jól látszik az alsó részeken több helyen is, hogy a levél nem repcéé, hanem mustáré, feltehetően fehér mustáré. Próbálom illusztrálni:
Elnézést kérek mindenkitől a pontatlan fogalmazásért.

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából :
A fehér mustár, más néven angol mustár vagy fehér repce (Sinapis alba).

Üdvözlettel : lalimeheszet
üdv.: lali

Re:Méhlegelő
« Válasz #1667 Dátum: 2017. December 21. 15:35 »
A gyomírtóknak ellenálló napraforgó nem furcsa egy kicsit? https://www.agroinform.hu/szantofold/igazolt-teljesitmeny-vadonatuj-hibridek-35173-002

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Méhlegelő
« Válasz #1668 Dátum: 2017. December 22. 13:26 »
Ilyen szernek ellenálló típus van a gmo-szójáknál is. Többletgyomirtózást (kényelem) eredményez, ill. mellékhatásként kifejlesztik a rezisztens gyomokat.

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Méhlegelő
« Válasz #1669 Dátum: 2017. December 22. 13:28 »
Sziasztok!

Tudtok valamit a méhlegelő munkacsoport munkájáról? Milyen lépések, fejlemények történtek?
Nem nagyon hallani híreket a többi csoport munkájáról sem.

Köszi!
Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhlegelő
« Válasz #1670 Dátum: 2017. December 22. 19:14 »
Az OMME elnöksége meg van győződve a saját csalhatatlanságában, ezért aztán nem működik egyik se.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhlegelő
« Válasz #1671 Dátum: 2017. December 22. 21:44 »
Ilyen szernek ellenálló típus van a gmo-szójáknál is. Többletgyomirtózást (kényelem) eredményez, ill. mellékhatásként kifejlesztik a rezisztens gyomokat.
            Én is pont erre gondoltam.

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Méhlegelő
« Válasz #1672 Dátum: 2018. Január 03. 22:37 »
Sziasztok!

Érdekesség: augusztusban reggeli órákban a méh a kecskefűz levele fonákjáról gyűjtött narancssárgás gombaport. Ujjammal megdörzsölve a levelet egy kevés jött le róla.

Találkoztatok már ilyennel?

Üdv.: Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #1673 Dátum: 2018. Január 13. 17:42 »
sziasztok

Nem vagyok méhész és nem is akarok az lenni, csak szeretném ha a kertemben, az erkély előtt méhek repkednének.
Nem mg növényeket, hanem dísznövényeket, virágokat szeretnék telepíteni.
Főleg fagyállókat, de néhány egyéves is lehet. Ne legyenek több méteresek (~max 1 m) Viszonylag igénytelenek legyenek.
Minél hosszabb ideig legyenek különféle virágok, szép sorban nyíljanak.
Van déli fekvésű napos terület és árnyékosabb hely is.
Interneten nézegetem a választékot (már ~20-30 növény írtam le) de nehéz dönteni annak aki nem profi.
Segítségeteket kérném a választáshoz!
Iringó, csillagfürt, kasvirág, vasvirág..ilyenekre gondolnék, csak nem tudom melyek lennének a legjobbak.
Pl STARKL weboldalon is sok növényt jelölnek mézelőnek.
Megbízható, nagy választékú webáruház címet is kérnék!
Sajna Starkl-ben csalódtam.

köszönettel
gergő

még valami:
ilyen méh hotelek készítésének van értelme?
https://www.google.hu/search?q=m%C3%A9h+hotel&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwio5b7HutXYAhWMEVAKHW72COQQ_AUICigB&biw=1600&bih=807
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 13. 18:26 írta greger »

Re:Méhlegelő
« Válasz #1674 Dátum: 2018. Január 13. 19:56 »
Szia greger!
A mézelő növények telepítése nagyon jó ötlet! Dicséretes és bárcsak minél többen ezt tennék ezt városi környezetben. A növényekről biztosan kapsz itt tanácsokat. Én még zöldfülű vagyok az ész osztásához. :-[ Viszont, azt biztosan tudom, hogy a hotel gondolatot el kell felejtened, mert abba vagy egy kirajzott méhcsalád, vagy ami biztosabb, egy jó kis darázs retyerutya veszi be magát. De az biztos, hogy a változatos mézelő növényeiden, egész kora tavasztól, késő őszig találsz majd rovarokat, köztük méheket is.

Re:Méhlegelő
« Válasz #1675 Dátum: 2018. Január 13. 19:59 »
Íme néhány remek mézelő növény, ami 1 méternél nem nagyobb:

Kékszakáll: légies félcserje, kék virágokkal, augusztus-szeptemberben virít, a méhek nagyon járják. Tavasszal vissza kell metszeni 3-5 rügyre, különben felnyurgul és felkopaszodik.

Hóbogyó: tömött, 1mx1m-esre nő. Jelentéktelen kis fehér virágjai vannak, amelyek egész nyáron virágoznak és a méhek lepik. Ősszel csodálatosan szép fehér vagy piros bogyókat terem, fajtától függően.

Szurokfű,

Kékgyökér,

Tűzeső, turbántok,

Sedum Spectabile (varjúháj) és változatai,

Nyuszifűl,

Gólyaorr,

Nefelejcs,

Levendula,

Legényrózsa (vasrózsa, rézvirág, cinnie),

Japán lonc (futó növény, de talajon is szépen fut).

Re:Méhlegelő
« Válasz #1676 Dátum: 2018. Január 14. 12:02 »
pedig internet, youtube tele van ilyen hulladékokból épített méh lakásokkal
még video is, ahogy ott repkednek a méhek

próbálkozni sem érdemes?
lehet több kárt okozok, mint hasznot?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 14. 12:07 írta greger »

*

wr

  • *****
  • 901
Re:Méhlegelő
« Válasz #1677 Dátum: 2018. Január 14. 13:25 »
Ezekbe az apró lyukakba a méhek nem fognak beleköltözni, de vannak dongófajok amelyek kifejezetten ilyeneket keresnek. A (talán fürkész) darazsaknak is vannak olyan fajtái amik kedvelik, és a vadméhek közül is akad pár fajta, ezek egyike sem él nagy kolóniában így ezeknek megfelel. A méheknek nagy térfogatra van szükségük, és a darazsak is fészket (lépet) építenek védettebb zugokba, azok sem bújnak bele apró lyukakba.
A rovarok nem olyan lusták mint mi, hogy csak abban a boltban vásárolunk amit elérünk gyalog is 3 perc alatt. Ezzel azt akartam mondani, hogy ha készítesz is ilyen "méh hoteleket" az nem fogja közvetlenül magával hozni a rovarok látványát, mert azok sokkal nagyobb területet járnak be, nem állnak meg a ház előtt.
Növény neveket nem tudok mondani mert névről nem ismerem őket, de van néhány olyan virág és vadvirág is amiért szinte megbolondulnak, ez megfigyelhető április és június között ha vannak ilyenek a környéken. Az ecetfa tobozszerű virága pl. ilyen, van néhány levendula kinézetű csak nagyobb méretű dísznövény az is, és egy két fára mászó tarka virágú kúszónövény. Utóbbit virágzáskor olyan intenzitással látogatják, hogy be szoktam bújni a fák-bokrok közé megnézni mi van ott, mert akkora hangzavar van mintha egy raj telepedne éppen oda.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Méhlegelő
« Válasz #1678 Dátum: 2018. Január 14. 13:46 »
Azt a rovarhotelt nyugodtan csináld meg, nagy örömöd fogod benne lelni!
Ha csak nádból készíted akkor nem fog beleköltözni a darázs. Nálam a lepketeleltetőbe rendszeresen beköltöznek azért majd azt is kicserélem inkább nádra.
A nádszálakba vadméhek laknak, rettenetesen szépen dolgoznak de csak tavasszal.
majd este még folytatom

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Méhlegelő
« Válasz #1679 Dátum: 2018. Január 14. 22:36 »
Na Gergő!

Lefotóztam neked az én hotelemet! Már több éve kiválóan működik, hogy alul a hiányzó tégla hová lett az rejtély..
Tehát középen lenne az a lepkemenedék az nem vált be, ott mindig darazsak fészkeltek, szerintem olyat ne csinálj.
A tetejébe vastagabb olasznádból vagdostam, úgy látom azt sem használják.
Sima egyszerű nádat azt viszont imádják. Az 1. képen az a naposabb oldal azt kevésbé, viszont ami árnyékban van azt nagyon kitöltötték. Jó szorosan tuszkold be a nádakat valami keretbe, akár egy cső is megfelel, mert a szél széthúzgálja.
Március elején tedd ki, majd szép lassan beindul az élet. Azt nem figyeltem, talán április közepéig szoktak szorgoskodni, utána bedugaszolják a nádvégeket és leáll az élet.
A nádszálakban lerakják a petéket+ élelmet, lezárják  és ezt nem kell piszkálnod, minden rendben, ne is mozgasd, tavasszal ezek fognak kikelni és újra feltölteni neked a nádakat.
Az utolsó képen az eresz alá vastagabb olasznád szálakat rögzítettem, ide pedig a kék fadongó szokott beköltözni. Azok is gyönyörűek!
  Jó szórakozást!