Méhlegelő

  • 2703 válasz
  • 1172145 megtekintés
*

méz

  • *
  • 13
Re:Méhlegelő
« Válasz #1020 Dátum: 2016. Május 19. 20:40 »
Tisztelt attila nálatok hogy áll az akác?

*

méz

  • *
  • 13
Re:Méhlegelő
« Válasz #1021 Dátum: 2016. Május 19. 20:50 »
Nálunk közép akác JNSZ megye portelek hanyatlóban szombat-vas  vége. Szerinted északi  akác mikorra várható? Mármint a dandár? VAS HÉT KEDD

Re:Méhlegelő
« Válasz #1022 Dátum: 2016. Május 19. 20:55 »
Én is ott vagyok nem messze, valóban hanyatlik, max vasárnapig tart ha.
Üdv:robi

Re:Méhlegelő
« Válasz #1023 Dátum: 2016. Május 20. 21:57 »
Le is fittyent, tünés van.
Üdv:robi

Re:Méhlegelő
« Válasz #1024 Dátum: 2016. Május 21. 21:28 »
Mentek mint a távirat a méhek, tették a dolgukat, de olyan agresszívek voltak, hogy a repcén kezes bárányok voltak ehhez képest  ;). És mindegyik fejre ment >:(

Re:Méhlegelő
« Válasz #1025 Dátum: 2016. Május 21. 21:48 »
Szép nap volt ez a mai!
Nálunk tegnap indult az akác ,hosszú idő után végre a mérleges kaptár tegnap +1kg-ot mutatott de ma azért jobb volt a hordás +4,5kg. Kár hogy kicsit messze van az akácos tőlem kb.2-2,5 km ről  kell hordaniuk. Kitarthatna meg vagy 4-5 nap igy.

*

sztyopa

  • ***
  • 116
  • Attila
Re:Méhlegelő
« Válasz #1026 Dátum: 2016. Május 21. 22:02 »
Pecsételik bele kell kapaszkodni fiókba rendesen .

Re:Méhlegelő
« Válasz #1027 Dátum: 2016. Május 22. 04:57 »
Akácot "bűn" 2-2,5 km-ről hordatni, bele kell pakolni az erdő közepébe. Így csak a virázás végefelé kell többet repülniük, ha jó az erdő csak párszáz méteres körzetben gyűjtenek.
Nállunk már lement az akác néhány napja.

Re:Méhlegelő
« Válasz #1028 Dátum: 2016. Május 22. 09:31 »
Igen tudom,hogy úgy volna jó,de én azzal a pár családocskámmal nem vándorlok.A méhek itthon vannak a kertbe és az akácos pedig itt szemben a a dombon csak az a dombocska van kissé messzebb a kelleténél. 2 km re meg ugye hiába vinnem onnan stabilan ide  járnának haza a kertbe.  :D  :) . De tervbe van két három családot kivinni ide a szomszéd faluba ahol pár nap múlva virágzik vagy 20ha mustár. Olyan mézet még nem is kóstoltam és inkább a kiváncsiság vezérel mint a méztermes. Úgy néz ki a családom éves mézszügségletét az elkövetkező pár nap alatt bebiztosítják a méhecskéim. Nekem az bőven elég is. ;)

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhlegelő
« Válasz #1029 Dátum: 2016. Május 22. 19:00 »
Ma nemcsak szép idő volt, hanem gyűjtöttek a mehek hajnaltól.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

barger

  • ***
  • 173
Re:Méhlegelő
« Válasz #1030 Dátum: 2016. Május 22. 19:07 »
Hihetetlen de dél zalában két és fél hete virágzik az akác. Ami még hihetetlenebb, hogy annyira össze vissza kezdett nyílni, hogy van ahol még pár napja babos volt. Úgy tippelem ha kedden el nem mossa az eső még hétvégéig kitarthat.
Baranyi Gergely

Re:Méhlegelő
« Válasz #1031 Dátum: 2016. Május 22. 22:39 »
"barger"ugy legyen.
Szerintem egy kis jo éjszakai zápor meg segitene is.
Nálam is jól alakult a mai nap is még ráfejeltek +1 kg a tegnapi 4,5 re.
Rendesen boldog vagyok!
 ;D
Azért nálam a hajnal úgy néz ki később van mert olyan 7,30 kor kezdtek kirepülni. Egy kedves barátomnál pár km-re tőlem északabra érdekes módon már 7,00 körül kirepülnek. (http://www.kranka.sk/Grafy/Jozef/index.html).

Re:Méhlegelő
« Válasz #1032 Dátum: 2016. Május 23. 07:33 »
Üdv!

Propolisz gyűjtésről szeretnék kérdezni, de nem találtam ezzel kapcsolatos topikot, ezért itt kérdezek.   

Eddig nem gyűjtettem propoliszt, szeretném megpróbálni "Anel" féle ráccsal.  A kérésem a következő:
a rács használatakor csak a rácsot kell betenni, vagy maradhat a fólia is?

Jelenleg fólia és gyékénypárna van a fészek fölött (NB18-as kaptár).

Várom az építő jellegű válaszokat! Köszönöm!

Re:Méhlegelő
« Válasz #1033 Dátum: 2016. Május 23. 08:23 »
Üdv!

Propolisz gyűjtésről szeretnék kérdezni, de nem találtam ezzel kapcsolatos topikot, ezért itt kérdezek.   

Eddig nem gyűjtettem propoliszt, szeretném megpróbálni "Anel" féle ráccsal.  A kérésem a következő:
a rács használatakor csak a rácsot kell betenni, vagy maradhat a fólia is?

Jelenleg fólia és gyékénypárna van a fészek fölött (NB18-as kaptár).

Várom az építő jellegű válaszokat! Köszönöm!

Olyankor szoktuk, amikor már nem kell takarás.
Keretléc feltt gyüjtörács, folia, takarás nincs.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Méhlegelő
« Válasz #1034 Dátum: 2016. Május 24. 09:01 »
Szép napot mindenkinek!

A tegnapi napomat Bács-Kiskunban töltöttem, vaddohány mustrán. Késő este értem haza, mert sok gazdával sikerült beszélnem.
Szinte mindegyik gazda azt nyilatkozta, hogy lezúzza a vaddohányt virágzás előtt, mert az MVH kötelezi őket. Mert ha nem, akkor ugrott a támogatás.
Kicsit értetlenül állok a dolgok előtt, mert Dr Mészáros anno nagy előre lépésnek (saját vívmányának) állította be azt a tényt, hogy megállapodás született arról hogy augusztus közepéig a gazdák nem vágják a vaddohányt.
Most akkor mi van??
Ki mit tud erről??
Azt is sokan mondták, hogy a fagy nagyon visszavetette a  vaddohány fejlődését, de reménykedjünk a legjobbakban, az eddigi felemás repce, és akác után, ránkférne valami jó.
Üdv: Elekes Laci

A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.