Méhlegelő

  • 2732 válasz
  • 1179525 megtekintés
Re:Méhlegelő
« Válasz #1005 Dátum: 2016. Május 17. 14:36 »
Megnéztem az erdőt /akácot/ ! Hullik a virág mint a hó, barnul a virág fürt /nyílott-bimbós/ , illat nincs még úgysem ,hogy az orromhoz húztam az ágat , csak 1-2 dongó próbálkozott a virágokon !!!!!!! A méhecskéimet továbbra is az ÉLEN HALÁS fenyegeti !!!!!!!!!!!!!!!!  Nem sokáig bírom már idegekkel / a családom is ki van idegileg/ !!!!!!!!!!!!!!!!  30 ÉV MUNKÁJA KERÜLT VESZÉLYBE A TARTALÉKOKBÓL MÉG BÍROM EGY DARABIG ANYAGILAG , HA MÁR MINDEN ELFOGYOTT / TARTALÉK MÉZ-PÉNZ / 51 ÉVESEN MI A SZART KEZDJEK ÚJRA !!!!!!!

*

barger

  • ***
  • 173
Re:Méhlegelő
« Válasz #1006 Dátum: 2016. Május 17. 15:35 »
Én is néztem tegnap. Barnul. Még a bimbósaknak ami még ki se nyílt is barnul a teteje ahol az esőcseppek megálltak rajta. Tegnap volt nektárhordás is. Egy kis illata is volt a virágoknak, meg járták a méhek, de nagy emelkedés nem volt. Én már 5kg-val is kiegyeznék.
Baranyi Gergely

Re:Méhlegelő
« Válasz #1007 Dátum: 2016. Május 17. 15:54 »
Én az akáccal már nem is számolok, három nap múlva már nem sok minden lesz abból. Elméletileg csütörtöktől már jobb időket jósolnak. Engem az aggaszt, hogy már a vacak idő ellenére is kinyíllott az olajfűz virágjainak a fele, és a gyalogakác is kezdi. Még a rengeteg vadrózsa is illatozik. Ha ezek lemennek napraforgóig szünet, pontosabban addig is van hordás, de az nem több szerencsés esetben mint a saját szükségletük. Tavaly még rásegített a mézharmat is.

Re:Méhlegelő
« Válasz #1008 Dátum: 2016. Május 17. 22:36 »
Mézengúz!

Fel a fejjel!
Bízzál a méheidben és a szerencsében.
Ne add fel!
Nehéz évek vannak mögöttünk,de egyszer meg
kell fordulnia a trendnek.
Amennyiben Te megtettél minden a sikerért -méhészet esetében
megfelelő atkaírtás,jó anya,elegendő,szükséges mézkészlet
biztosítása-akkor reménykedj és aludj jól.
A méhekben nem kell csalódnod.

Csányi Antal


Re:Méhlegelő
« Válasz #1009 Dátum: 2016. Május 17. 23:28 »
Megnéztem az erdőt /akácot/ ! Hullik a virág mint a hó, barnul a virág fürt /nyílott-bimbós/ , illat nincs még úgysem ,hogy az orromhoz húztam az ágat , csak 1-2 dongó próbálkozott a virágokon !!!!!!! A méhecskéimet továbbra is az ÉLEN HALÁS fenyegeti !!!!!!!!!!!!!!!!  Nem sokáig bírom már idegekkel / a családom is ki van idegileg/ !!!!!!!!!!!!!!!!  30 ÉV MUNKÁJA KERÜLT VESZÉLYBE A TARTALÉKOKBÓL MÉG BÍROM EGY DARABIG ANYAGILAG , HA MÁR MINDEN ELFOGYOTT / TARTALÉK MÉZ-PÉNZ / 51 ÉVESEN MI A SZART KEZDJEK ÚJRA !!!!!!!
Üdv:robi

Re:Méhlegelő
« Válasz #1010 Dátum: 2016. Május 17. 23:38 »
Na most mi a ló...szt csináltam? Írtam hozzá bőven eltűnt, hülye telefon >:(
Üdv:robi

Re:Méhlegelő
« Válasz #1011 Dátum: 2016. Május 18. 06:55 »
Tisztelt kollégák!
Sokan aggódnak, hogy vége az akácnak.
Van egy saját véleményem a jelenlegi állásról, most megosztom veletek.
Véleményem szerint a korai akácosoknak, amelyek először nyíltak ki kapufa.
Olyan állapotban érte a rossz idő, hogy azt simán tönkretette.
Tehát a síkvidéki (homoki), korai akácosokról már csak nagyon szerény eredmény várható.
Ahol nem volt jelentős fagy, (ez az alap) és nem hull a virág mint a hó, ott akár még elfogadható eredmény is várható.
A vidékekről nem írnék.
Tény, hogy vannak profi méhészek akik még bíznak a következő napokban.
Tegnap éjjel és most hajnalban mentek csak olyan akácosokba amit jónak ítéltek.
Megígérem, hogy este beszámolok róla, hogy jól döntöttek e.
A mérlegeredményekről folyamatosan tájékoztatnak, és én is több helyen mérek.
A tendenciát fogom közölni, privátban a "nem kotyogóknak" a valós méréseket is.
Ma sok minden eldől milyen lesz a 2016-os akác.
Természetesen ahol lebarnultak a virágok, és olyan mint a cigarettapapír, ott nincs miről beszélni.
Nagyernyei Attila

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhlegelő
« Válasz #1012 Dátum: 2016. Május 18. 08:47 »
Na most mi a ló...szt csináltam? Írtam hozzá bőven eltűnt, hülye telefon >:(

Okos telefon! :-)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhlegelő
« Válasz #1013 Dátum: 2016. Május 18. 15:12 »
 Dombvidéken , még bírja az akácv még Baranya Északi részén is ami maradt a fagyások után. Hogy sok helyen hullik az természetes 10 napi virágzás után és a vizes virágokat a szél is lemosta nem csak az eső.  Méhesemben eddig  122 mm eső volt és nem volt 20C-nál melegebb. De a tegnapi állapot szerint a virág még bírja , rugalmas  és kemény, nincs jele barnulásnak, a tények hétvégén lesznek valósak, hogy a nagy melegben bírja e-még barnulás  nélkül! Tény hogy kell ez a 22 C és min 70%-os páratartalom mert hiába van 14-16 fok kevés itt a Mecsek dombos vidékén. De tartós meleget ígér legalább 10 napig  ami bizakodás....  érdekes hogy a tartós hidegben nem rohant a virágzás és megállt ilyen hosszú virágzás nem volt mostanában  ...
Ha majd kivágtad az utolsó fát, megmérgezted az utolsó folyót,
és kifogtad az utolsó halat, rádöbbensz hogy a pénz nem ehető.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhlegelő
« Válasz #1014 Dátum: 2016. Május 18. 16:44 »
Napsütésben gyorsabban melegszik ezek szerint a nógrádi akác virágja, ezért deres hajnalok után 27 C fok is lehet délben. Ha a virágra hajnaltól kezdve folyamatosan süt a nap, akkor bent az akácvirágban (mint egy üvegházban) sokkal melegebb a levegő, mint a környezetében, ezért elindul a nektárképzés még hidegnek tűnő időben is. Ha meg ráadásul déli-délkeleti kitettségű nógrádi hegyoldalon van az akác, akkor már a reggeli órákban képes nektárt adni, mert hamar képes felmelegedni annyira a virágon belül a levegő ami kell a nektárképzéshez. Az éjszakai hidegben a párologtatás se nagy, tehát a növényben reggel sok a nedvesség, ami kell a nektárképzéshez.

Tehát! Az akác nektárképzése a hajtások víztartalmának, a szélnek és a virágon belüli hőmérsékletnek a függvénye. A virágon belüli hőmérséklet pedig függ a napsütés intenzitásától és a külső hőmérséklettől. Vagyis hűvösben is mézel az akác, ha nincs erősen lehűtő hatású szél és a napsütés folyamatos. Folyamatos napsütés képes felmelegíteni a virágon belüli hőmérsékletet annyira, hogy a mirigyekben a nektárképzés beinduljon. 

Sík és dombvidéken is biztos érvényesül ilyen hatás, de sokkal kisebb mértékben, ezért nem tűnt fel nekem. Talán nem is alakul ki akkora ( közel 30 C fokos) hőingadozás az Alföldön akácvirágzáskor, mint egy hegyoldalban.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlegelő
« Válasz #1015 Dátum: 2016. Május 18. 19:57 »
QUQURIQ !!!

Ma 13 h-kor indultak el a méhek!
Igazi "akácosan" jártak...
A két napi mínuszból feljött 1kg pluszra 17 h-ra. igaz, többször jött nagyobb felhő, de megúszták az esőt.
Holnapra komoly eredményt várok, még ha nagyon nagy is volt a fagyás.

Kiskakas

Re:Méhlegelő
« Válasz #1016 Dátum: 2016. Május 18. 20:56 »
Tisztelt Méhésztársak!
Ezt írtam reggeli hozzászólásomban.
"Ma sok minden eldől milyen lesz a 2016-os akác."
Eldőlt!
Vass János pontosan fogalmazott.
A sík vidékeken is ment a mérleg, aki pedig ma hajnalban pakolt le, ős is jól járt.
Erdélyben nagyon nagy a gáz.
Az első akácnak vége, a másodikon rossz idő van.
Most mennek a harmadik akácra!
Az anyák rettenetesen rosszul párzanak, a sok esőzés miatt.
Ez mai hír.
Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #1017 Dátum: 2016. Május 18. 21:24 »
1 kg mai eredmény nem hiszem , hogy ettől öröm táncot fogok lejteni !!!!!!!!!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhlegelő
« Válasz #1018 Dátum: 2016. Május 18. 21:28 »
Azt igen, de a pergetésre még mindíg nem látok esélyt. Olyan mértékben elfogyott minden fajta készletük a méheknek, hogy a fészek akár 10 liter nektárt és virágport is elnyel. Szerintem az elkövetkező két napban együttesen lehet ennyi emelkedés, ha hihetünk az időjósoknak. De még ebben is kételkedem.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhlegelő
« Válasz #1019 Dátum: 2016. Május 19. 01:39 »
A Nyírségben is közel kéthete nyílik az akác, nagyon gyenge eredményekről hallok, 6-7 kilós össz hordásról. Gondolom csoda már ott sem igen várható.