Méhlegelő

  • 2703 válasz
  • 1172768 megtekintés
*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhlegelő
« Válasz #720 Dátum: 2015. Június 08. 21:53 »
Sziasztok!
Levendulára vándorol közületek valaki Tihanyba? Oda lehet települni? Van korlátozás a növény leterhelése miatt?
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhlegelő
« Válasz #721 Dátum: 2015. Június 10. 07:39 »
Sziasztok!
A bálványfáról, más néven az ecetfáról sem árt megemlékezni.
Most virágzik!
Én a méhészetemet körbeültettem ezzel a "gyomfának" bélyegzett kiváló virágport, és nektárt adó növénnyel.
Még soha nem csalódtam benne!
A méhek tömegesen látogatják, virágpora élénk sárga.
Most amikor a következő főhordásra készítjük fel a méhcsaládokat, éppen jókor jön.
A napraforgót ismét teljes "harci készültségben" fogják várni a méhcsaládok, és ehhez nagyon jó muníciót szolgál a bálványfa.
Méltatlanul, lekicsinylőn beszélnek róla, pedig olyan mutatós fa.
Nekem erről mindig az jut eszembe, hogy a "Veréb is madár!"
És milyen hasznos.
Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #722 Dátum: 2015. Június 10. 14:49 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 21:47 írta kivancsi111 »

Re:Méhlegelő
« Válasz #723 Dátum: 2015. Június 11. 07:59 »
Kivancsi111!
Mielőtt megírtam a hozzászólásomat én is megnéztem az alábbi linket.
Ennek ellenére "összemostam" a bálvány fát az ecetfával.
Ez így terjedt el, viszont teljesen tévesen.
A selyemfüvet a hajósi, madarasai méhészek "vadgyapotnak híják".
Az sem jó.
Selyemfű, és nem is vaddohány!
Köszönöm a precíz kiegészítést Tőled, már nem először!
Petroniustól biztosan másként kaptam volna.
Üdv:Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #724 Dátum: 2015. Június 12. 10:14 »
Sziasztok!
Levendulára vándorol közületek valaki Tihanyba? Oda lehet települni? Van korlátozás a növény leterhelése miatt?

Zümi!

Feltételezem, hogy Zümi nicken a Méhész fórumon is regisztrált, így a Virágpaletta topicban olvashatta a levendula-ültetvényekre történő vándorlás gazdaságosságát. Már csak abból is gondolom, mert ott közvetlenül a levendulás hozzászólást követően Zümi is feltett egy nagyon attraktív fotót a témában. Ha csak névrokonságban áll az ottani Zümivel, akkor viszont érdemes átolvasnia oda, hogy ne legyenek kétségei: a témáról a Virágpalettában beszélgettünk 2012.12.17.-én...
 


*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhlegelő
« Válasz #725 Dátum: 2015. Június 12. 12:06 »
Petro, köszönöm!
Átlátogatok és szemügyre veszem!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhlegelő
« Válasz #726 Dátum: 2015. Június 15. 22:07 »
Sziasztok!
Ma Baranyában jártam.
Mecseknádasd és Pécsvárad között teljes virágzásban van a szelídgesztenye.
Állítólag az idén mézel.
A nagy levelű hárs, szerintem egy hét múlva indul.
A bálványfát is szépen járják még.
A selyemfűről jó híreket hallani.
Ez egy távirati stílusban írt fenológiai jelentés volt.
Ja és a napraforgó?
Ha nem siet a hárs, még lekerüli.
Nagyernyei Attila
 

Re:Méhlegelő
« Válasz #727 Dátum: 2015. Június 16. 00:20 »
A napraforgó állapota szinte, táblánként más és más, sőt egy vetésen belül is nagy a fejlődési eltérés. Láttam már néhány virágzó egyedet is a korai szerencsésebb vetési idejűk között. Néhol, meg  éppen kikelt. Most elhúzódó virágzásra lehet számítani, ellentétben az elmúlt évekkel. Talán jobban kitudják használni a méhek.

Re:Méhlegelő
« Válasz #728 Dátum: 2015. Június 16. 19:25 »
A tegnapi napon rendesen beázott a vaddohány,már ami maradt belőle. Szinte fekszenek a növények a víztől.
Eddíg nem igazán mondható el nagy eredmény, de annak legalább örülök, hogy a műlépeket nem rágták szét, az építés is rendkívül vontatott.  Az is meglepő volt, hogy a nagy melegben sem járták a vizet. Több itatót is raktam ki, hát egyikbe sem kellett túl sokat után töltenem. Tegnap az eső viszont csordulásig töltötte őket. Az illat tömény, de a méz nem gyűlik olyan mértékben mint ahogy szeretném  :'(.
Lehet az idén sem kell vaddohány mézet pörgetnem, pályafutásom alatt volt pár év amikor nem kellett.

Üdv. jani bátya

Re:Méhlegelő
« Válasz #729 Dátum: 2015. Június 16. 20:29 »
A 6-os főúton, Kakasd előtt, egy táblán már "pattog a szotyi".
Mondtam én, hogy lekerüli a hársot.
Talán a hét végén, a jövő hét első napjaiban az is elindul.
Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #730 Dátum: 2015. Június 17. 10:23 »
Attila!

A tegnapi nappal kivirágzott az a kislevelű hárs a falumban, amelyet teszt-növényként használok. A példány 100 év körüli korú... A nagylevelű hársak már több, mint egy hete befejezték a virágzást...
Az ezüst hársnak sincs már sok hátra, a hét végéig feltehetően az is elkezd virágot bontani.

A hársak virágzási sorrendjéről folytatott polémiánk viszont lezáratlan maradt, az ígért -meghatározásra is alkalmas- fotók sajnos nem érkeztek meg, ellenben a megelőző hozzászólásodban két napja a nagylevelű hársról írtad, hogy még egy hete van hátra... Hidd már el, hogy egy hete elvirágzott... Nem baj, ha nem ismered a hársakat, attól még kiváló méhész és érdekvédő lehetsz. Csak ne akard tanítani azt a témát, amiben nem vagy otthon!

Re:Méhlegelő
« Válasz #731 Dátum: 2015. Június 17. 10:30 »
Nálam meg a kislevelű hárs 2 hete már a magképződésnél tartott. Akkor most hogy van ez?

Re:Méhlegelő
« Válasz #732 Dátum: 2015. Június 17. 11:34 »
Hú megint témánál vagytok :)

Nem a feszültséget szeretném fokozni, csak gondoltam leírom, hogy nálam hogyan alakult ezen növények virágzása. A kertben van nagylevelű és ezüst hárs is. Két utcányival odébb van kislevelű. Először a nagylevelű virágzott a kertemben. Ezt a faiskolában annak vettem, és ha nem csesztek át, akkor az is :)
Őt követte a kislevelű kb egy héttel később, és még kicsit odébb van az ezüst virágzási ideje. De nyilván vannak eltérések az ország kölönböző tájegységein. Lehet, hogy pl. nálam már a kislevelű virágzott, mikor másutt meg a nagylevelű.
Zoli

Re:Méhlegelő
« Válasz #733 Dátum: 2015. Június 17. 12:10 »
Sziasztok!

Nem egyszerű beleszólni a hárs virágzási mentébe :)
Az egészen biztos hogy országrészenként változik!!!
Nálam a kis levelű már több mint egy hete levirágzott!!!
A nagy levelű talán jövő hét elején fog virágozni!!
Ezzel csak azt szeretném bizonyítani hogy biztos mindenki jól tudja a matekot,de ha a természet másképp akarja akkor nincs mit tenni ;)

Üdv:Isván

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Méhlegelő
« Válasz #734 Dátum: 2015. Június 17. 12:58 »
Mint mondtam nálam nagylevelű nincs. Az első kislevelű kb. 1 hete, az első ezüst  kb. 4 napja virágzik. Jó lenne, ha valaki azt állítja, hogy nála később virágzik a nagylevelű, mint a kislevelű,  az tenne fel erről a nagylevelűről képet. Természetesen a levél fonák oldaláról is!