Méhlegelő

  • 2703 válasz
  • 1172764 megtekintés
*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhlegelő
« Válasz #630 Dátum: 2015. Május 18. 09:12 »
Idézet
Tudna nekem valaki fényképet felrakni ide, hogy hogyan néz ki a virág, mikor dandár van?
Köszönöm, és bízzunk benne, hogy még hordanak a napokban

A mérleges kaptár jól mutatja a dandárt! Észere fogod venni!
Ha érett a mézed és dandár elején kipörgeted a családokat, jó idő esetén még egyszer behordják a meglévő mennyiséget(tapasztaltam) :D
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhlegelő
« Válasz #631 Dátum: 2015. Május 18. 10:01 »
Nálam is dugig van az itató akác alatt, 3-4 kg-s napokon is, pedig nincs másik méhész a közelben. Nem győzöm hordani nekik a vizet. Az anya korlátozva van, tehát a fias sem szökhetett az egekbe. Szokatlan ez ilyenkor.

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Méhlegelő
« Válasz #632 Dátum: 2015. Május 18. 10:28 »
Gondolod Zümi, hogy annak ellenére is hordanának még, hogy a hét második felében lehűlés-eső várható? Attól tartok, hogy itt (Szekszárd) a héten véget ér a virágzás. Vagy tévednék? Válaszod-válaszaitokat előre is köszönöm.

Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Méhlegelő
« Válasz #633 Dátum: 2015. Május 18. 11:12 »
zümi: Nincsen sajnos kaptármérlegem, 5 családhoz még nem kell. Persze jó lenne, de marha drága. Meg sajnos nálunk szerdára már rossz időt jósolnak.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhlegelő
« Válasz #634 Dátum: 2015. Május 18. 12:42 »
zümi: Nincsen sajnos kaptármérlegem, 5 családhoz még nem kell. Persze jó lenne, de marha drága. Meg sajnos nálunk szerdára már rossz időt jósolnak.

Zoli! 10.000 Ft-ért már lehet kapni elfogadható állapotú mérleget használtan! Nekem is ilyen van és tökéletes.
Jól nézd meg az akácot, a mai nap már a dandárról szól Délen!!!
Egyébként a Szerdai rossz időnek én sem örülök. A méheknek addig lesz idejük kihasználni az akácot! Utána már sok jóra nem számítok...
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhlegelő
« Válasz #635 Dátum: 2015. Május 18. 12:46 »
Gondolod Zümi, hogy annak ellenére is hordanának még, hogy a hét második felében lehűlés-eső várható? Attól tartok, hogy itt (Szekszárd) a héten véget ér a virágzás. Vagy tévednék? Válaszod-válaszaitokat előre is köszönöm.

Bicska

Bicska!
Az a sejtésem, hogy nem tévedsz! Utána már csak a 2. akác jöhet számításba! Ezért is írtam, hogy jó idő esetén!!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhlegelő
« Válasz #636 Dátum: 2015. Május 18. 15:16 »
A Gödöllői Dombság majdnem olyan, mint a menyasszony. Hófehér (akác)virágba borulva, de a völgyek lefagytak.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 18. 19:32 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhlegelő
« Válasz #637 Dátum: 2015. Május 18. 20:48 »
Nam vagyok boldog az időjárást illetően. Folyamatos keleti szél, furcsa idő, nincs nektárképződés... Nem lesz rekord termés ez már biztos és nem a családjaimon múlik a dolog. A fák tele fehér virággal, most kéne legjobban ontaniuk a nektárt, de valamiért mégsem... ::)

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlegelő
« Válasz #638 Dátum: 2015. Május 18. 23:43 »
QUQURIQ !!!

Ma az egész napos méhészkedés közben többször megpillantottam az olajfűz pollenjét.
Ez sajnos az akác végét jelzi. Igaz nálam ma volt a legnagyobb dandár! Még délelőtt átröpítettük a méheket, holnap a legnagyobb dandárban du. vissza!
Ha az idő nem szólna közre, még eltartana hétvégéig.
A mostani dandárom pont a fele a legjobbra mért dandáromtól!
Sokan felhívtak, hogy gyönyörű az erdő még sem igazi az akác mézelése.
Sajnos a hideg éjszakák befolyásolják a nektáriumokat. 14 C alatt nincsen nektár képződés.
Amíg az idő nem éri el a megfelelő meleget, a méheink nem akácoznak. A nagy felhők is akadályozzák a tömeges kirepülést.
Egynek azért örülök, hogy szép népesek a családjaim, tele fiassal, szépen ki épített műlépekkel.
A méhekkel elégedett vagyok, az időjárással nem!
Az OMME vezetésével sem!

Kiskakas egy vidéki ólból!

Re:Méhlegelő
« Válasz #639 Dátum: 2015. Május 19. 07:22 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 21:45 írta kivancsi111 »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlegelő
« Válasz #640 Dátum: 2015. Május 19. 07:33 »
QUQURIQ !!!

Nézzél rá a naptárra, ez a lehűlés és az eső is benne van, méghozzá pontosan.
Tegnap reggelre nálam az erdőben + 6 C volt. Túl hidegek a hajnalok az utóbbi pár évben.
A tavaszi fagyot is sajnos keményen megjósolta, amiben tévedhetett volna!
Sok ez a volna!

Sokan szeretnék, ha a kiskakas is csak volna… :-X

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Méhlegelő
« Válasz #641 Dátum: 2015. Május 19. 08:27 »
nemrég megtudhattuk, amikor reggelente dértől ropog a fű, akkor születik a 131kg/cs.
Jenő!
1999 ugyan már régen volt, meg öregszem is már. Ezért ha véletlenül nem pontosak az emlékeim, akkor aki naplót vezet, talán helyesbít. Arra emlékszem, hogy május 12-én települtem át a méhekkel kb. 10 km-re, mert egy nagyon silány, későn vetett repce volt mellettem, és féltem, hogy belekeverik az akácot. Akkor már nagyon szépen kivirágzott akácfácskákat is láttam. Jött viszont egy esős idő, ami kb. egy hétig tartott. Ezután pedig egy lehűlés, amikor Zalában talajmenti fagyok is voltak. Nálunk egy-két fok lehetett. Az akác vége május 31 körül volt. Akkor pakoltuk vissza a családokat tele kaptárral, mert útban voltak. A régi helyemtől nem messze pedig volt némi késői akác, arra gondoltam, hogy a pergetésnél még besegíthet. El tudom képzelni azt, hogy az első dandár végén volt a deres idő, valamikor 20-a táján. Nógrádban pedig még június elején is lehetett akác. Szóval a deres fű, azért volt jó az akácnak, mert pont amiatt lehetett három akácot kihasználni.

Re:Méhlegelő
« Válasz #642 Dátum: 2015. Május 19. 21:07 »
Irido!
Igen, jól látod.
Volt még egy év Nógrádban, amikor majd meg fagytunk a lakókocsiban.
A vizslámat is be kellett engedni, mert úgy vacogott!
A méhek itatóján reggelre 1 mm-es jég volt. (Szécsénykében, egy völgyben.)
Soha ne pergessek nagyobbat.
Üdv:Attila

*

Dozer

  • *
  • 32
Re:Méhlegelő
« Válasz #643 Dátum: 2015. Május 19. 21:21 »
Attila!
Remélem a hideg tényleg nem az ellenségünk és 17-19 fokban enyhe széllel megspékelve még valamit találnak.
Kezd alakulni a mérleg, dandárra hajaz a mai eredmény.
Ezután várnám az igazi hordást, de az időjósok 4 nap esőt írnak hozzánk (Északnyugat-Dunántúl).
Eddigi tapasztalataim alapján ebből csak akkor lesz jó pergetés, ha átírják a prognózist.  :-[

Ettől függetlenül nem csüggedünk, a vak is azt mondta, hogy meglátjuk. Ha meg nem jön össze, irány egy másik méhlegelő másik növénnyel.  ;)

Re:Méhlegelő
« Válasz #644 Dátum: 2015. Május 20. 07:19 »
A mai napban azért még bízom... ;)