Méhlegelő

  • 2703 válasz
  • 1173218 megtekintés
Re:Méhlegelő
« Válasz #615 Dátum: 2015. Május 15. 15:53 »
Meg jőttem !  Kicsit izgultam , mert vizsgáznom kellet  és sikerűlt . Az eső pedig ,szép csendessen esik pont jó . Akácnak szerintem jókor jőtt . Nem várok rekord termést , csak egy átlagosat . Mondjuk  felyenként 20 - 30 kg -ot  .   Űdv .  Antal

Re:Méhlegelő
« Válasz #616 Dátum: 2015. Május 15. 16:23 »
Kedves Attila !        Téli veszteségem : volt , nem kevés .    Anyátlan :  nem volt , csak az anyák ki fúlytak .        Lerajzott : nem volt .       Meszes :  nem volt .     Amit  pedig mondok  másoknak :    Téli veszteségem : mindegyik  jól , és 5-6 keretet takar .    Anyátlan :  olyan fiasításom van hogy na !    Lerajzott : eszednél vagy ?     Meszes :  Mi az , nem is értem .   Azért  ez igy szebben hangzik nem ?      Ez csak eszembe  jutott amint olvastam az írásodat  .  Bocsi . Űdv .  Antal

Re:Méhlegelő
« Válasz #617 Dátum: 2015. Május 15. 19:23 »
Szia Antal!
Örülök, hogy újra aktivizálod magad.
Nekem a tavalyi anyákból egy sorozat nagyon gyengén muzsikált, a másik kettő kiváló.
Milyen vizsgád volt?
Az akác, hogy áll felétek?
Nálunk csendes eső volt, véleményem szerint szép napok jönnek ezek után.
Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #618 Dátum: 2015. Május 15. 20:56 »
Sziasztok!

Ma elég hűvös idő volt itt nálunk Pomázon, tegnap eső is volt elég sok. Ma megnéztem délután munka után a méheket, a hűvös ellenére jártak. Kedden azért jobb volt a helyzet, akkor nagyon sok méh tájolt is. Holnapra már szebb időt mond, az akácnak most kezd illata lenni. Ilyenkor kezd mézelni, amikor már akácillat van?
Zoli

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Méhlegelő
« Válasz #619 Dátum: 2015. Május 16. 08:17 »
Tisztelt Méhészek!
Olvasgattam a Zöld Fórumon a méhészek bejegyzéseit.
Számtalan beírás van a repcén pergetett átlagról, és az akác mérési eredményekről.
Mi itt nálunk a 131 kg-os múltbéli pergetésről értekeztünk napokig.
Szerintem a Fekete-Fehér Méhészklub most sokkal mértéktartóbb mint a Zöld.
Egy hónap múlva meg azon fognak odaát keseregni, a profik elnökével az élen, hogy milyen keveset adnak a kereskedők a termésért?
Nem vagyunk még elég "takti-kussak"!
Most kéne mindenkinek kussolni, és a termelési eredményekről nem tájékoztatni azokat, akiktől utána pénzt várunk.
Jó egy hete leírtam, hogy mindenki kesereg, most meg nyomják a nagy repce pergetési átlagokat, meg a bomba méréseket.
A méhészek egyáltalán nem szerények.
Majd ismét arról fognak panaszkodni, hogy a szomszéd megszámolta a hordóimat, és már ők is méhészkednek.
Ritka egy furcsa logika.
Mindenki örüljön annak amije van, de ne függesszen ki hirdető táblákat, mert befolyásolja az árakat.
A becslést hagyjuk meg a kereskedőknek, a szájhősök meg hallgassanak.
Arról nem is beszélve, hogy még mindig itt tartanak....
"Szorgalmasan írogatjátok az átlagokat,de minek az átlagát? Betelelt családszám?( ezt kellene) Kitelelt családszám? Esetleg össze rakott termelő családszám? A megmaradt koronásról ne is beszéljünk,mert ahol a fele állomány elment ott az is bent van ...Nagyon nem mindegy..."
Figyelmetekbe ajánlom, hogy mi ezt itt már rég kitárgyaltuk.
Csak és kizárólag a tavaly ősszel a méhegészségügyi felelős által felmért méhcsaládok száma, a pergetési átlag alapja, mert ez minden termelési év kiinduló pontja, az összes más számítási mód hibás, egy laza össznépi hülyítés.
Vagy írják mellé, hogy ez a termelő méhcsaládoktól pergetett termés átlaga, akkor korrekt.
Téli veszteség nem volt?
Anyátlan, herepetéző nem volt?
Lerajzott nem volt?
Meszes nincs?
Sokan írnak a sétálásról, mégis 16kg-os repcepergetés?
Igen, mert az összes bomba.
Hiszi a piszi.
Nagyernyei Attila

Azért ahhoz érdekes szemüveg kell hogy a 131kg az kevesebb mint a 7-8kg,vagy a kezdő méhész 16kg-ja.
(Néhány éve kezdő méhész mézversenyt nyert.)
Múltba merengeni ezen a szerencsétlen 131kgos újság cikken persze lehet,bizonyára sok addig méheket szállító fuvarosnak adta meg a végső lökést hogy méhész legyen.
Az OMME akkori elnökének is volt erről jól ismert véleménye.....

Az induló mézár meg alacsony lesz mint minden évben,mert nyár eleje nem éppen mézfelvásárlási szezon.(nyári karácsonyfa akció)
Hiába minden szó most is lesznek akik azonnal eladják mézüket,nekik így is biztos megéri,vagy így gazdálkodnak.
Lehetne pedig a méhektől tanulni.....azért van mézünk mert ŐK télre bespájzolnak.

A termésről megfontoltan kell nyilatkozni,titkolózni nem érdemes.Manipulált termelési adatok a "mézkészítők" érdeke.
Nem lehet palira venni a külföldi kereskedőt hiszen az néhány körajánlatkéréssel tisztában van a terméssel.
Annyi lesz az ár amennyiért a méhészek odaadják!

Re:Méhlegelő
« Válasz #620 Dátum: 2015. Május 16. 08:38 »
Az általam ismert összes mézfelvásárló –és nem kettőt ismerek- termelő méhészkedést is folytat, az átlagnál nagyobb állománnyal. Most is pontosan ismerik a terméseredményeket és korábban is pontosan ismerték.

Re:Méhlegelő
« Válasz #621 Dátum: 2015. Május 16. 09:13 »
Szia Attila ! Az anyák nálam is , de lehet hogy az én hibám volt  . Mindegy is , mert le cserélem  őket . Az akác illata az van , bár mintha kevesebb virág  lenne . De  még csak most kezd ki teljesedni az akác virágzata . A méhek szépen  járnak ahogy kell . Most jól jőtt ez az eső , ami most is tart  kiseb-nagyobb  megszakításokal . Amit a méhek pedig ki is használnak  ezt az eső szűnetet . Szerintem is  most már jó lesz az idő  , de felénk nincs olyan hideg olyan 18 -20 fok van  . De már a hárs is jelentkezik .   Túz védelemből vizsgáztam .  Űdv .  Antal

Re:Méhlegelő
« Válasz #622 Dátum: 2015. Május 16. 11:20 »
Tisztelt Méhészek!
Olvasgattam a Zöld Fórumon a méhészek bejegyzéseit.
Számtalan beírás van a repcén pergetett átlagról, és az akác mérési eredményekről.
Mi itt nálunk a 131 kg-os múltbéli pergetésről értekeztünk napokig.
Szerintem a Fekete-Fehér Méhészklub most sokkal mértéktartóbb mint a Zöld.
Egy hónap múlva meg azon fognak odaát keseregni, a profik elnökével az élen, hogy milyen keveset adnak a kereskedők a termésért?
Nem vagyunk még elég "takti-kussak"!
Most kéne mindenkinek kussolni, és a termelési eredményekről nem tájékoztatni azokat, akiktől utána pénzt várunk.
Jó egy hete leírtam, hogy mindenki kesereg, most meg nyomják a nagy repce pergetési átlagokat, meg a bomba méréseket.
A méhészek egyáltalán nem szerények.
Majd ismét arról fognak panaszkodni, hogy a szomszéd megszámolta a hordóimat, és már ők is méhészkednek.
Ritka egy furcsa logika.
Mindenki örüljön annak amije van, de ne függesszen ki hirdető táblákat, mert befolyásolja az árakat.
A becslést hagyjuk meg a kereskedőknek, a szájhősök meg hallgassanak.
Arról nem is beszélve, hogy még mindig itt tartanak....
"Szorgalmasan írogatjátok az átlagokat,de minek az átlagát? Betelelt családszám?( ezt kellene) Kitelelt családszám? Esetleg össze rakott termelő családszám? A megmaradt koronásról ne is beszéljünk,mert ahol a fele állomány elment ott az is bent van ...Nagyon nem mindegy..."
Figyelmetekbe ajánlom, hogy mi ezt itt már rég kitárgyaltuk.
Csak és kizárólag a tavaly ősszel a méhegészségügyi felelős által felmért méhcsaládok száma, a pergetési átlag alapja, mert ez minden termelési év kiinduló pontja, az összes más számítási mód hibás, egy laza össznépi hülyítés.
Vagy írják mellé, hogy ez a termelő méhcsaládoktól pergetett termés átlaga, akkor korrekt.
Téli veszteség nem volt?
Anyátlan, herepetéző nem volt?
Lerajzott nem volt?
Meszes nincs?
Sokan írnak a sétálásról, mégis 16kg-os repcepergetés?
Igen, mert az összes bomba.
Hiszi a piszi.
Nagyernyei Attila

Azért ahhoz érdekes szemüveg kell hogy a 131kg az kevesebb mint a 7-8kg,vagy a kezdő méhész 16kg-ja.
(Néhány éve kezdő méhész mézversenyt nyert.)
Múltba merengeni ezen a szerencsétlen 131kgos újság cikken persze lehet,bizonyára sok addig méheket szállító fuvarosnak adta meg a végső lökést hogy méhész legyen.
Az OMME akkori elnökének is volt erről jól ismert véleménye.....

Az induló mézár meg alacsony lesz mint minden évben,mert nyár eleje nem éppen mézfelvásárlási szezon.(nyári karácsonyfa akció)
Hiába minden szó most is lesznek akik azonnal eladják mézüket,nekik így is biztos megéri,vagy így gazdálkodnak.
Lehetne pedig a méhektől tanulni.....azért van mézünk mert ŐK télre bespájzolnak.

A termésről megfontoltan kell nyilatkozni,titkolózni nem érdemes.Manipulált termelési adatok a "mézkészítők" érdeke.
Nem lehet palira venni a külföldi kereskedőt hiszen az néhány körajánlatkéréssel tisztában van a terméssel.
Annyi lesz az ár amennyiért a méhészek odaadják!

A méhészek jó része, én is ide tartozok, odaadom a repcét nyolcért mert kell a pénz, ebből élek normálisan ;). De még nem tehetem meg hogy betartsam, annyira még nem vagyok megtollasodva :(. A 8-10 kg -ot pergetők 2000 ft-os árral sem érnek utól, van ilyen oldala is. akiknek penge az állománya és jó földeken voltak repcén azok pergetett is. csakhogy ők :-X.
Üdv:robi

Re:Méhlegelő
« Válasz #623 Dátum: 2015. Május 17. 16:24 »
Elég sok akác van felénk, eső is volt a héten, és a családjaim is jó népesek. De a hidegebb napok, meg az eső és szél miatt mégis alig hordtak valamit a méhek. Hűvös volt, most meg szépen süt a nap, meleg is van, de fúj a szél. Vannak akácvirágok, amik út mentén vannak, azok virágai már száradnak el. Amiket nem tűz a nap, azok még szép fehérek. Ilyenkor hány napja van még az akácnak? Lehet még remélni valami említésre méltó hordást akácról ezekről a fákról? Pest megyéről van szó
Köszi
Zoli
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 17. 22:25 írta W. Zoli »

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Méhlegelő
« Válasz #624 Dátum: 2015. Május 17. 19:18 »
Pécsen tegnap délután óta nagyon szép hordás volt, az eső megtette a hatását, pedig csütörtökön jégeső is volt.
A lépeket is rohamosan építik, és egyből meg is hordják nektárral. Szombaton 16 fokban kezdődött a hordás. Ezen csodálkoztam, erősen repültek, az itatót nem járták.
Még két- három hordási napot remélek!

Re:Méhlegelő
« Válasz #625 Dátum: 2015. Május 17. 22:16 »
Itt Zalában vontatott a hordás akácról !!! Sok hordó marad szárazon !!!!!!

Re:Méhlegelő
« Válasz #626 Dátum: 2015. Május 18. 06:27 »
Sziasztok ! Tegnap bele néztem egy -két családhoz, a kereteket épitik de csak immel-ámmal . Az akáctól valahogy tőbbet vártam ,de talán még nincs vége . Szirmok már vannak a főldőn , a tőbbi pedig még nem /rozsdás / . De hogy a fenében van ,akác kőzben rajzások nincs elég munka a méheknek ?  Űdv .  Antal

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlegelő
« Válasz #627 Dátum: 2015. Május 18. 07:09 »
QUQURIQ !!!

Az idei akácból megint sok tapasztalatot vonhatunk majd le a végén!
Nálam végig járták a vizet, miközben elfogadható eredményt is mértem naponta.
Igaz, a mérleges kaptáram előző évi adatai is látszanak, azért messze el fog maradni a végleges súly. Ahogy az akácot szemlélgettük a tegnap délután a Tyúkocskámmal látni, hogy a dandár tegnap vagy ma lesz. Nagyon kevés most kinyíló virágot láttunk. A tegnapi szél és a fátyolfelhők vagy 2 kg –ot elvett  a mérleges kaptártól.
A nap fény intenzitása összességében nagyban befolyásolja a hordási teljesítményt!
Pár percre üljetek csak le a mének mellé, és figyeljetek!
Amíg a nap szépen süt, mennek mint a golyó!
Jön egy kis felhő, elbújik a napocska, tömegesen térnek haza, és a kirepülők száma megtorpan.
Az ideális idő, teljesen kék ég, szélcsend, nagy páratartalommal, 22-25 C !

Persze bonba családok!

A nap imádó Kiskakas!

Re:Méhlegelő
« Válasz #628 Dátum: 2015. Május 18. 08:45 »
Igen, tegnap én is figyeltem őket. Ha szépen süt a nap, akkor mintha egészen más családok lennének, nagyon erősen hordanak. Itatón meglepően sokan vannak, azt gondoltam, hogy nem kell annyi víz, mert a nektárból épp eleget ki kell vonniuk. Mivel nekem első évem, valóban sokat tanulok az idei akácból :)
Leginkább az érdekel, hogy meddig is tudnak hordani akácról. Van ahol már hullik a szirom, csak nem tudom, hogy az eső verte le, vagy már kezdődik a dandár, vagy egyéb.

Tudna nekem valaki fényképet felrakni ide, hogy hogyan néz ki a virág, mikor dandár van?
Köszönöm, és bízzunk benne, hogy még hordanak a napokban

Zoli

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhlegelő
« Válasz #629 Dátum: 2015. Május 18. 08:49 »
Eső utáni napsütésben még 14 C foknál is kiválóan gyüjtenek akácról a méhek, de a borulat valóban óriási gátja a kirepülésnek még 20 C fok mellett is. 2000 lux alatt ki se mozdulnak. Emlékeztek az ezredforduló környéki napfogyatkozás hatására?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.