Méhlegelő

  • 2703 válasz
  • 1172356 megtekintés
*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Méhlegelő
« Válasz #585 Dátum: 2015. Május 12. 21:51 »
Bekesm!

Nem tudom ki beszélt itt arról, hogy Magyarországon mekkora biznisz a méhészkedés. Csak elhangzott néhány adat, amit te nem tudsz elképzelni, felfogni. Én nem fogom a magam igazát hajthatatlanul, bizonygatni csupán azt írtam le, amit láttam. Részemről a téma lezárva.

Nb18

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Méhlegelő
« Válasz #586 Dátum: 2015. Május 12. 22:02 »
Veva!

Valószínű, hogy elfogod érni a célodat ezzel a hozzá állással!
Nem leszel túl népszerű itt! Képzeld el, nem fogok be idegen rajt! Nekem annál többet ér az állományom! Az lehet, hogy neked furcsa az, hogy az északra vándorolt méhésznek rajzik néhány családja, szerintem meg normális. Valószínű, hogy az állománya túl van már egy déli akácon, jó ideje le vannak az anyák korlátozva, sanszos, hogy néhány raj lesz. Az utolsó két mondatodat a nyúlósról meg egyáltalán nem értem....

Nb18

Re:Méhlegelő
« Válasz #587 Dátum: 2015. Május 12. 22:49 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 21:42 írta kivancsi111 »

Re:Méhlegelő
« Válasz #588 Dátum: 2015. Május 13. 05:45 »
Köszönöm Geddekas! Én is így látom. Ezek a rajok akkorák, hogy majd szétfeszítik a kaptárt.
Üdv: Vali

Re:Méhlegelő
« Válasz #589 Dátum: 2015. Május 13. 06:21 »
Nem is tudom , de ha a faluba jőn a raj és szólnak vagy a méhesembe akkor én is beszedem .  Ki épitetlen keretre rázom , őntőm a méheket majd három napig hozzájuk sem nyúlok . Űdv. Antal

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Méhlegelő
« Válasz #590 Dátum: 2015. Május 13. 06:33 »
Kiváncsi111!

Na látod, ezért nem vitatkozok soha! Bekesm hozzászólását értem, nem írtam olyat, hogy valamit ne értenék.

Nb18
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 13. 11:01 írta Nb18 »

Re:Méhlegelő
« Válasz #591 Dátum: 2015. Május 13. 10:09 »
Nekem személy szerint azzal nincs gondom,ha valaki befogja a rajokat,az viszont nagyon gáz, ha nem műléppel rakja ki a befogó kaptárt...Jobb,ha valaki begyűjti és szakszerűen gondozza őket,mint ha elviszi az atka őket ősszel valami faodúban.Persze a legjobb az lenne,ha egyáltalán nem mennének ki rajok,de ez is csak álom,mint a tökéletes időjárás akácon...
Szombaton mi is begyűjtöttünk egy rajt a kis akácosunkban,amikor készültünk a szállításra. (kaptak 10 szép műlépes keretet)Tegnap este még a helyükön voltak,ha kihevertük a pörgetést,akkor megnézzük őket.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:Méhlegelő
« Válasz #592 Dátum: 2015. Május 13. 12:44 »
Nb18!
Magyarországon mindent el tudok képzelni, felfogni már kevesebbet ;).
Hogy kicsit magyarázzam írásom; Azt, hogy valósak –e az általatok leírt számok nem tudom, nem is érdekel! Amiért írtam az - az hogy leírt számokkal hány méhészkedéssel kacérkodó ember agyát keveritek meg.


*

irido

  • ****
  • 488
Re:Méhlegelő
« Válasz #593 Dátum: 2015. Május 13. 12:57 »
Bekesm!
Ez így rendben van, amit írsz. De ne felejtsd el, aki erre alapozva hoz létre méhészetet, annak 99 százalék esélye van a bukásra. Előbb-utóbb annak is híre megy. Amikor én 25 éve elkezdtem méhészkedni, akkor egyik egyetemi évfolyam társam jóindulatúlag figyelmeztetett, hogy nagyon vigyázzak, mert a méhészek a nagy titkot soha nem árulják el. A nagy titok pedig az, hogy ki hány méhcsaláddal tud ilyen eredményt elérni. Soha nem az a lényeg, hogy kinek hány méhcsaládja van, vagy az, hogy családonként mennyit pörget , hanem az, hogy hány hordója van.

*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:Méhlegelő
« Válasz #594 Dátum: 2015. Május 13. 13:53 »
Kicsit bővebben!
Abban gondolom egyet értünk, hogy sok a méhcsalád, méhlegelők túlterheltek, pár mézelő növényt kivéve. Egyes méhészek nem ismernek sem embert sem Istent, sem jogot.
Ami talán megosztja véleményünk:
-   támogatási rendszerünk milyensége. Még az egy méhcsaláddal rendelkező méhészet is támogatva van! Nem részletezem. Akinek egy tyúkja van az miért nincs támogatva?
-   fiatal gazda (méhészet vonatkozásában) támogatás? Ha nem lehet kellő eredménnyel méhészetet fenntartani kell – e?
-   méhészkedésen gondolkodók részére előadások, annak népszerűsítésére. pl. Bács-Kiskunban vagy 40 fő részére (Cserényi Úr részvételével, Ő is felhúzta a szemöldökét, hogy még ilyet). Szükségessége?
-   méhészek (én csak méhtartó) fórumokon való megnyilatkozásai, a létező (vagy áhított) eredményekről.
Szóval hol az igazság? Kell reklámozni, vagy sem a méhtartást?
És ebben a nézetben ki lehet még térni a méhegészségügy helyzetére, a nagy lóvé reményében kezdők, és nem kezdők esetében.
És akkor jöhet a megkövezés!
Akik a nem létező eredményeket írják, holnap ők hangoztatják a legjobban, hogy sok a méhész!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 13. 14:01 írta bekesm »

*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:Méhlegelő
« Válasz #595 Dátum: 2015. Május 13. 14:13 »
Irido!
Hordom az van sok! De méz csak 2 vel.
Viccet félre téve! Nem tudok gondolatoddal azonosulni!
„Soha nem az a lényeg, hogy kinek hány méhcsaládja van, vagy az, hogy családonként mennyit pörget”
A sok nem termelő, gyenge méhcsalád hasztalan feléli a mézet, virágport, elveszi a lehetőséget a jó gazda elöl.
Tehát minden eggyes gyenge, erőtlen méhcsalád erőforrásokat von el!

Re:Méhlegelő
« Válasz #596 Dátum: 2015. Május 13. 21:27 »
Ma kimentem a méhekhez, feltöltöttem az itatókat mert rettentően fogyik a víz. A vasárnapi pörgetés óta,nem igazán vagyok kibékülve kb egy kiló gyarapodás ha lehet. Nem mérleg adat. A mézkoszorúkat még nem pótolták vissza a méhek. Az anyának nagyon sok a napos pete. Nem gyűlik olyan tempóban a méz, hogy korlátozza az anyát. Valahogy a virágok sem nagyon tetszenek a fákon, mintha fonnyadnának száradnának rá a fákra.
Ha most jön az az idő mint amit jósolnak az időjósok akkor szerintem vége lesz az akácnak a héten itt az alföldi régióban. A városi fákon is szinte már csak száraz virágok maradtak. Egy hét alatt szinte teljesen levirágoztak. De ne legyen igazam .

Üdv. jani bátya

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Méhlegelő
« Válasz #597 Dátum: 2015. Május 14. 06:04 »
Bekesm!
Pont arról beszélek, hogy a méhészkedéssel ismerkedők nagy része úgy hozza meg  a döntést, hogy a mennyit lehet egy családtól pörgetni kérdésre adott válasz eredményét felszorozzák azzal, hogy egy méhész hány családot tud ellátni. E kettő szorzatáról ők azt hiszik, hogy néhány éven belül teljesíteni tudják. Ennek szükségszerű következménye a bukás. Előbb-utóbb ennek is híre megy. Az is belebukik akinek a sok méhcsaládjára csak kevés hordó jut, mert ő gazdaságtalanul termel. A túlterheltség  veszélye nem az ilyen méhészkedésbe kezdők miatt van, hanem abban, amikor a tíz-húsz éve méhészkedők tábora megduplázza az átlagos hatvancsaládos méhészetét. Az egy tartós, valóságos méhcsaládszám növekedést jelent.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhlegelő
« Válasz #598 Dátum: 2015. Május 14. 08:49 »
Ma kimentem a méhekhez, feltöltöttem az itatókat mert rettentően fogyik a víz. A vasárnapi pörgetés óta,nem igazán vagyok kibékülve kb egy kiló gyarapodás ha lehet. Nem mérleg adat. A mézkoszorúkat még nem pótolták vissza a méhek. Az anyának nagyon sok a napos pete. Nem gyűlik olyan tempóban a méz, hogy korlátozza az anyát. Valahogy a virágok sem nagyon tetszenek a fákon, mintha fonnyadnának száradnának rá a fákra.
Ha most jön az az idő mint amit jósolnak az időjósok akkor szerintem vége lesz az akácnak a héten itt az alföldi régióban. A városi fákon is szinte már csak száraz virágok maradtak. Egy hét alatt szinte teljesen levirágoztak. De ne legyen igazam .

Üdv. jani bátya
                                       


jani bátya!
Valahogy az az érzésem, hogy idén is lesznek méhészek(síró), akiknek üresek maradnak a mézes hordóik.....
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhlegelő
« Válasz #599 Dátum: 2015. Május 14. 09:42 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 21:43 írta kivancsi111 »