Méhlegelő

  • 2703 válasz
  • 1172358 megtekintés
Re:Méhlegelő
« Válasz #555 Dátum: 2015. Május 10. 17:03 »
Sziasztok!

Galagonyáról hordanak nekem elég sokat. Még fedetlen állapotban, viszont már vannak akácfák, amiken kinyílt a virág. Galagonyát kipergetni fedetlenül nem lehet, vagy lehet, csak kárba vész, mert még nem érett méz. Ilyenkor mit kell csinálni? Mert így meg ráhordják az akácot. Nem is lenne gond, mert 5 családról van szó, tehát magamnak lesz a méz, vagy ismerősöknek, de a galagonya kristályosodik úgy tudom. Mit tanácsoltok?
Köszi

Zoli

Re:Méhlegelő
« Válasz #556 Dátum: 2015. Május 10. 19:31 »
Úgy kb 3-4 évvel ezelőtt , egyszerre virágzott az akác és a jázmin . Nem is vettem észre igazán , de mikor meg kostoltam a mézet  valami csoda finom volt ! Igazi akác illata volt a méznek , a szine is stimmelt csak az ize az valami . Hú !  Pedig nem szeretem a mézet . Hogy a galagonya milyen izre aszt nem tudom , bár nyillik felénk is . Ha nem is pőrgetem a keretet , mert kevés azt meg szoktam jelőlni . Igy biztossan nem fogom  az akáccal pergetni . De ez szerintem sok családosnál  nem műkődik . Űdv .  Antal

Re:Méhlegelő
« Válasz #557 Dátum: 2015. Május 10. 20:26 »
Köszönöm, Antal. Szerintem akkor én is azt fogom csinálni, hogy a galagonyás kereteket mindet egyik családhoz pakolom be és a többieknél csak üres marad. Így fogom tudni, hogy melyiknél keveredik.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhlegelő
« Válasz #558 Dátum: 2015. Május 10. 21:05 »
Antal!
Végre, hogy újra itt :) Nekem tetszenek a hozzászólásaid, csak így tovább! Akinek meg nem tetszik, az olvasson mást!
Gondolom látod mennyi lájkot kaptál.
Egyébként ha jól emlékszem, Attilának is tetszenek az írásaid.
Repce mézed lett?

NEHÉZSÉGET NEKED IS ;)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhlegelő
« Válasz #559 Dátum: 2015. Május 10. 21:46 »
Galagonyáról hordanak nekem elég sokat. Még fedetlen állapotban, viszont már vannak akácfák, amiken kinyílt a virág. Galagonyát kipergetni fedetlenül nem lehet, vagy lehet, csak kárba vész, mert még nem érett méz. Ilyenkor mit kell csinálni?

Zoli, a keretet lapjára fordítva, hirtelen mozdulattal emeld néhányszor a magasba majd vissza. Ha nem csöpög, akkor pergethető. Lehet, hogy nem a legérettebb, de nem lesz vele gond. Elképzelhető az is, hogy teljesen érett, csak azért nem fedik, mert nincs belőle akkora mennyiség. Ha a sejteket már meszelik és szűkítik, vagy itt-ott már le is fedték, akkor szinte biztos hogy jó.

Re:Méhlegelő
« Válasz #560 Dátum: 2015. Május 11. 09:56 »
adamez2: köszi szépen a választ. Meglátom mekkora mennyiség, ha nem túl nagy, akkor azt fogom tenni, hogy átrakom az egész galagonyásat egy kaptárba, aztán hordhatnak rá akácot. A többinél meg csak akác lesz így.
Zoli

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhlegelő
« Válasz #561 Dátum: 2015. Május 11. 10:15 »
Ha nyílva lenne az akác Gödöllőn, de nincs, reggel 9-kor kezdtek volna gyűjteni róla a méhek, mert szélcsend és napsütés van, de elötte még hüvös volt.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Méhlegelő
« Válasz #562 Dátum: 2015. Május 11. 12:24 »
Azt hiszem, (látva a hétvégi előrejelzési tippeket) mindenki örülne, ha a rossz időjárás csak azt okozná, hogy 9-kor kezdenek el gyűjteni.. Ha tényleg bejön, amit a hétvégére jósolnak, akkor jónéhány napig nem lesz hordás. Én nagyon bízom a családjaimban, hogy meghálálják az elmúlt hetek munkáját és már hétvégéig bőséges mennyiséget betermelnek. Megvan rá az esély. Elvégre ez volt a cél, ezért pelenkáztuk, bővítgettük, serkentettük őket.

Nb18

Re:Méhlegelő
« Válasz #563 Dátum: 2015. Május 11. 16:31 »
Szia Zűmi !  Kőszőnőm kérdésed , jól vagyok , és a  méheim is  . Repcém az nem lett semmi , az akác lesz az első gyűjtésem . A gyűmőlcs fákat látogatták  rendessen  és igy valahogy ki maradt a repce . Nem is bánom hogy igy alakult , a fő az akác amit most gyűjtenek .  Nem tűntem el csak , ezt a fránya járdát csinálom  . Én hűlye be válaltam, most aztán rohanok minden hová . / fűnyirás , a járda betonozás , lapozás / folytassam ?   Annak meg őrűlők hogy  másnak is tetszik az írásom  , de mások okosabbat írnak  . Ez igy helyes , egymástól tanulunk .   Na megyek is !  Űdv .  Antal

Re:Méhlegelő
« Válasz #564 Dátum: 2015. Május 11. 21:03 »
Üdv Mindenkinek! :)
Az lenne a kérdésem,hogy 1 ha akácerdő kb hány családnak elég?

Re:Méhlegelő
« Válasz #565 Dátum: 2015. Május 11. 21:10 »
Ha jól emlékszem 10-12 család

Re:Méhlegelő
« Válasz #566 Dátum: 2015. Május 11. 21:12 »
Köszi a választ!  :)

Re:Méhlegelő
« Válasz #567 Dátum: 2015. Május 11. 21:14 »
 Üdv mindenkinek ! Akácerdő szélén lakunk. Az illat isteni. Az éjszaka megérkeztek a vándorméhészek is. Csak úgy zsong az erdő.
A mai termésünk: 2 nagy raj. Volt olyan évünk, hogy 15 rajnál többet is befogtunk, csak úgy, hogy kietettünk üres kaptárt  1-2 mézes kerettel. Tudom veszélyes a rajt befogni, de óvatosak vagyunk. Itt a hordás talán beindult. Ma pergettük ki a repce végét, de már csepegett az új méz is. Reméljük a jó folytatást !

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhlegelő
« Válasz #568 Dátum: 2015. Május 11. 22:01 »
Idézet
A mai termésünk: 2 nagy raj. Volt olyan évünk, hogy 15 rajnál többet is befogtunk, csak úgy, hogy kietettünk üres kaptárt  1-2 mézes kerettel. Tudom veszélyes a rajt befogni, de óvatosak vagyunk.

veva!

Szerintem ezzel a megjegyzéssel nem leszel népszerű itt nálunk!!!
Egy szaftos bemutatkozás, pozitívabb lett volna ::)

Üdv: Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhlegelő
« Válasz #569 Dátum: 2015. Május 11. 23:01 »
Bár kell a  rajzáshoz hanyag méhész is, de szerintem ennyire direktbe pályázni a az idegen rajokra nem igazán tisztességes. Vagy ez ma már nem is számít, annyira nem, hogy még el is mer dicsekedni vele az illető.
Ha valahonnan beszáll az udvaromra, vagy a telephelyemre egy raj természetesen befogom én is. De nem csalogatom őket nyitott kaptárral.