Méhlegelő

  • 2703 válasz
  • 1173043 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhlegelő
« Válasz #45 Dátum: 2014. Március 05. 16:56 »
Azért csak kibukik előbb utóbb. A fataj online szaklap szerint már készülnek az akác utánni időkre. Az akácot kiváltó fafaj, nem más mint a bambusz. Ami gyorsan nő, és olcsó. Hasznosságáról az Európai Unió késszítetett tanulmányt. Gyorsan pótolható, sokhelyen felhasználható.
Gondoltam energia lobbira, csemete lobbira, akác méz lobbira, de arra nem gondoltam, hogy az akác irtás mögött azok állnak akik bambuszt akarnak importálni az unióba.

Re:Méhlegelő
« Válasz #46 Dátum: 2014. Március 05. 17:16 »
Én már tudom azt is,hogy hogyan hasznosíthatnák egymáson a bambuszt,akik ezt már megint kitalálták...Mondjuk tanulhatnának a régi ázsiai kultúrából.
Mellesleg nem kevésbé invazív,mint az akác és szerintem vízigénye is nagyobb.Növényszakértők nektek mi a véleményetek?Tüzelni viszont nagyon nem szeretnék vele,úgyhogy én ezt ezennel leszavaztam. :)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 05. 17:28 írta lindzzy »
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Méhlegelő
« Válasz #47 Dátum: 2014. Március 05. 20:01 »
Akkor lesz koalánk is meg tigrisűnk is.  Ha már jőn a banbusz. :-[

Re:Méhlegelő
« Válasz #48 Dátum: 2014. Március 05. 20:35 »
Bocsánat Antal,de ki kell javítsalak.
Nem koala az amire gondoltál hanem panda, a fekete fehér színű medve, az ő tápláléka 98 százalékban bambusz.

"Én már tudom azt is,hogy hogyan hasznosíthatnák egymáson a bambuszt,akik ezt már megint kitalálták."
Hát igen , hasra fektetni és a csupasz hátsóját minimum Ludas Matyi módjára vagyis háromszor huszonötöt húzni rá jó erős bambuszbottal.

Üdv. jani bátya

Re:Méhlegelő
« Válasz #49 Dátum: 2014. Március 05. 21:33 »
Jani bátya  !  Igaz rá gondoltam .  Űdv . Antal

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhlegelő
« Válasz #50 Dátum: 2014. Március 06. 07:54 »
A lényeg, hogy valaki úgy gondolja pénze lesz belőle. És az uniónál mint tudjuk lehet lobbizni. Másra se jó az unió. És nem érdekli, hogy mennyi termelő megy tönkre, az uniióban belül, ezt látni lehetett a többi kínával kötött szerződésből.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlegelő
« Válasz #51 Dátum: 2014. Március 13. 19:38 »
QUQURIQ!

Ma kipattant két sárgabarack fámon a virágbimbó.
A nemes barka szombaton levirágzik.
A potyóka szilva ma szintén kipattant.
A fiasítás körül idei friss nektár, és temérdek virágpor.

Kiskakas

Re:Méhlegelő
« Válasz #52 Dátum: 2014. Március 13. 21:16 »
Kedves növényvédősök!
Ezt olvastam egy repcét védeni szándékozó írásban.
Ez így rendben van?
"Az AKG integrált technológiában a klorpirifosz tavasszal nem engedélyezett. Neonikotinoid típusú, felszívódó Gazelle® rovarölővel helyettesíthetjük. A virágzás előtti fénybogár kártétel ellen egy egyszerű piretroid rovarölőt – Fury 10 EW 0,075 l/ha dózisban - javaslunk, mivel a néhány napon belül kivirágzó repcében a neonikotionidok tartamhatása rosszul érvényesülne, míg a klórpirifoszok használata már veszélyes a méhek közeli megjelenése miatt."
Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #53 Dátum: 2014. Március 14. 08:21 »
Teljesen rendben van...

A Gazelle 20 SG hatóanyaga acetamiprid (200 g/kg). A készítmény méhekre nézve nem jelölésköteles. Virágzásban is használható repcében, mustárban, olajretekben.
A Fury 10 EW és 10 EC készítmény 100 g/l zéta-cipermetrin hatóanyagú piretroid típusú készítmény, csak méhkímélő technológiával használható.

Ha nem lenne valami rendben, akkor az a 61/2009 (V.14.) FVM rendelet alapján lehetne, egyes AKG célprogramokban tilos e hatóanyagok használata.
Nem minden lenne rendben, ha ezen szereket olyan egyéb szántóföldi növények permetezésére ajánlották volna, melyek egyes AKG célprogramok (túzok élőhely-fejlesztési, vadlúd- és daruvédelmi, madár-és apróvad élőhely-fejlesztési valamint kék vércse élőhely-fejlesztési programok) előírása alá esnek, de még ezen célprogramok keretében is a repce, mustár és olajretek kultúrákban engedélyezett a felhasználásuk.

 

Re:Méhlegelő
« Válasz #54 Dátum: 2014. Március 14. 08:50 »
Arisztaiosz!
Köszönjük szépen!
Üdvözlettel: Nagyernyei  Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #55 Dátum: 2014. Április 24. 09:06 »
Daruszentmiklós:eddig kb. 10 ha tarra vágva, vágás továbbra is folyamatban.Sajnos ezt a helyet lassan lehúzhatjuk az akáctérképről,mivel ami idén még megmarad,azt jövőre vágják ki.Mondjuk várható volt, többek között ezért is kezdtünk akáctelepítésbe,de még sajnos kell pár év,hogy a saját erdőcskében maradhassunk.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Méhlegelő
« Válasz #56 Dátum: 2014. Április 24. 12:54 »
Szia!

Elég szomorú amit írtál, de nem lehet, hogy egyszerűen csak vágásérett volt az erdő és letermelik? Biztos nagy kiesés nektek, de ha úgy hagyják a területet és hagyják újra megnőni a fákat, gyorsan újra termelő erdőtök lesz. Lehet nem a Te szempontodból gyorsan, mert azért ez jó néhány évbe beletellik de nincs sok olyan fa ami ilyen gyorsan meg tud nőni, főleg hamár kialakult nagy kiterjedésű gyökérzete van.

Ui.: én is nagyon szomorú vagyok, mikor a környékem akácosait nézegetem és évről-évre találok újabb és újabb kopasz területeket, ahol még az előző években gyönyörű erdők voltak! De hát ilyen ez az erdőgazdaság...

Nb18

Re:Méhlegelő
« Válasz #57 Dátum: 2014. Április 24. 13:38 »
Még elég fiatal erdőrész volt,lett volna még jó pár szép éve.Az erdész mondta,hogy nyárfa és fekete dió lesz telepítve.A régebbi részeken már korábban elkezdték felszámolni az akácost,szóval várható volt.Van másik verziónk is,ami lehet jobb is lesz,csak már úgy megszoktuk a helyet.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Méhlegelő
« Válasz #58 Dátum: 2014. Április 24. 15:16 »
Hát ez így elég elkeserítő!

Re:Méhlegelő
« Válasz #59 Dátum: 2014. Április 25. 18:14 »
Sziasztok! Emlékszem amikor a Mecsek fáit kezdték ki vágni , micsoda felháborodást vont maga után. Szegény erdészek hiába bizonygatták az igazukat, hogy már régen ki kellet volna vágni, Ők voltak a  hogy is fogalmazzak , .........   Űdv.  Antal