ATKAIRTÁS, de ésszerűen

• 2704 válasz
  • 797006 megtekintés
*

ati22

• *
  • 16
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2700 Dátum: 2019. Július 17. 08:36 »
Szervusztok!
Csak az itt a probléma, hogy másfél hónap késéssel raktátok be a gliceroxot!
Akác után azonnal be kellett volna tenni, nem várni mostanáig, hogy addig is duplázódjon, vagy háromszorozódjon az atka mennyisége a méheken.
Ne haragudjatok a kritikus szavakért, De Csányi Úr nem győzte hangsúlyozni, hogy akác után azonnal, valamint augusztus elejétől ismételni. Ha én most tenném be lehet, hogy már összeomlóban lettek volna a családjaim, mivel akác után nekem 500 fölött hozott atkát minden kaptárból.

Üdv: Csaba
Üdv Csaba!
Én még most próbálom ki először a gliceroxos csíkot,napraforgó után fogom be tenni egyből,Eddig nem mertem,még ki próbálni.Nálad a az akác után, gliceroxal kezelt családok hordanak rendesen a napraforgóról?Minden rendben van velük?Válaszodat előre is köszönöm.
Üdv Attila

« Válasz #2701 Dátum: 2019. Július 17. 11:29 »
Üdvözlet! Érdeklődöm, hogy használ valaki oxálsav szublimálót hordozóanyag mentesen amitráz kijuttatására?

« Válasz #2702 Dátum: 2019. Július 17. 21:48 »
Ati22!
Nincs semmi gond a családokkal, hordanak napraforgóról, de keveset. Nálunk nem volt említésre méltó csapadék 3 hete sajnos. Kaptár elött mászkáló méh, és hulla nincs, deformált szárnyú méhet sem lehet látni egyet sem, szerintem rendben vannak a családok.Fedett fias 4 keret, nyitott 3 keret hunorban. Fészekre hordanak, de ebben benne van az aszály is. Napra után azonnal serkentek napi 3-5 dl sziruppal.

*

ati22

• *
  • 16
« Válasz #2703 Dátum: 2019. Július 18. 08:13 »
Ati22!
Nincs semmi gond a családokkal, hordanak napraforgóról, de keveset. Nálunk nem volt említésre méltó csapadék 3 hete sajnos. Kaptár elött mászkáló méh, és hulla nincs, deformált szárnyú méhet sem lehet látni egyet sem, szerintem rendben vannak a családok.Fedett fias 4 keret, nyitott 3 keret hunorban. Fészekre hordanak, de ebben benne van az aszály is. Napra után azonnal serkentek napi 3-5 dl sziruppal.

« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 18. 20:30 írta ati22 »

*

ati22

• *
  • 16
« Válasz #2704 Dátum: 2019. Július 18. 20:31 »
Köszönöm Csaba! Nálam is fészekre hordanak sajnos Nb fészek fél NB méztérben, is itt is olyan 7 fias körül van Én is serkenteni fogok .
Üdv Attila