Méhlegelő

  • 2702 válasz
  • 1170386 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Méhlegelő
« Dátum: 2013. December 26. 12:11 »
QUQUQIQ!

A legfontosabb szakmai kérdés a méhlegelő!
Ettől függ a mi jövőnk!
Lehet jó méhész rossz méhlegelőn, kevés eredménnyel!
Lehet rossz méhész jó méhlegelőn jó eredménnyel!
Miért?
Mert a méhlegelőnk minősége szabja meg a pergetett méz mennyiségét és minőségét.
A lusta méhésznek pedig a méhei hordják a nektárt, nem pedig Ő maga!

Az idei enyhe év eredménye a beindult növényvilág!
Mi lesz ebből???


« Utoljára szerkesztve: 2013. December 26. 19:47 írta Admin »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:MÉHLEGELŐ
« Válasz #1 Dátum: 2013. December 26. 12:34 »
A többi képet formázni kell!!

Re:MÉHLEGELŐ
« Válasz #2 Dátum: 2013. December 26. 13:54 »
Szia kiskakas! Sajnos a fű is szépen fejlődik. Lehet hogy füvet kell nyírni? December elején a somnak sem kellet sok hogy virágba ne boruljon. Üdv. Antal
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 26. 17:35 írta Nagyernyei Attila »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:MÉHLEGELŐ
« Válasz #3 Dátum: 2013. December 26. 16:18 »
Itt vannak az elmaradt fotók.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlegelő
« Válasz #4 Dátum: 2013. December 28. 16:39 »
QUQURIQ!

Tegnap is meg ma is hajnalban énekeltek a feketerigók!
Itt a tavasz?
Vagy......

Szerintem vegyen mindenki hólapátot, mert igen nagy szükségünk lesz rá!

A meteorológus Kiskakas!

Re:Méhlegelő
« Válasz #5 Dátum: 2013. December 28. 17:58 »
Gondolod kiskakas? Azt sem tudom hová tettem.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhlegelő
« Válasz #6 Dátum: 2014. Január 07. 20:02 »
Megnyílt a 2014-és méhlegelő január 1-én. Ez bizony rossz hír. Volt már ennél rosszabb telünk szerintetek?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhlegelő
« Válasz #7 Dátum: 2014. Január 07. 20:11 »
Szia !  Pont ma néztem ,a naplómat hogy mire számíthatok .Még a január hozhat meglepetést,meg február. De már március elején már hozták a virágport. Utána már nemvolt meg állás. Hogy most mi lesz?    Űdv. Antal
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 08. 07:34 írta Nagyernyei Attila »

Re:Méhlegelő
« Válasz #8 Dátum: 2014. Január 14. 03:21 »
árnyékban 17 fok (igaz napos oldal egyébként...

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Méhlegelő
« Válasz #9 Dátum: 2014. Január 14. 07:56 »
Hegedűs doktor tegnap Pécsen tartott előadást. Érdekes, tanulságos volt.
Szó volt többek között arról, hogy ha elindul a fiasítás, akkor beindulnak a pempőtermelő mirigyek a dajkaméhekben. Ezzel egyidejűleg beindul a méhekben az "időzített sejthalál", megkezdődik a méhek fokozott öregedése. Ha újra bejön a hideg, a pempőtermelésben részt vevő mirigyek felszívódnak, elhalnak. A rovarokban bizonyos mirigyek nem, vagy nem teljes kapacitással indulnak újra, miután megkezdődik a tavasz. Ezért az a megoldás, hogy fenntartjuk a fiasítást.
Ennek a feltételei:
1. Erős családokkal betelelni.
2. Erős téli takarás.
3.Híg szörpös etetés. (Ezt nem tudom pontosan mikortól javasolja...)

Fontos eleme volt még az előadásnak:
A téli eleséget időben feletetni, de fiatal méhekkel kell feldolgoztatni. Indok: a fiatal méhek szervezetében vannak meg azok az enzimek, ami nektárt akár 80 %-ban emészthető mézzé alakítja a méhek számára. A méz emészthetősége 40-80 % között van. Minél jobban emészthető eleségre kell törekednünk, ezt a fiatal méhek tudják biztosítani.
Örülnék, ha erről tapasztalt méhészekkel lehetne együtt gondolkodni.
Üdvözlettel: ata67
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 14. 16:56 írta ata67 »

Re:Méhlegelő
« Válasz #10 Dátum: 2014. Január 14. 12:45 »
Szia ata67!  Nem vagyok tapasztalt méhész, de én már augusztusban kezdem,és szeptember 15 -re már befejezem az etetést . De ezeket a szabályokat biztosan tudod te is. A szörp be etetéséről beszéltem.  A tavaszi serkentést pedig  március elején fogadták el. Én így tudom.  Az előadásra vissza térve, tényleg a méhecske őse a légy ? Vagy rosszul hallottam ?   Üdv. Antal
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 14. 19:54 írta Nagyernyei Attila »

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Méhlegelő
« Válasz #11 Dátum: 2014. Január 15. 08:01 »
Antal!
Sajnos nem emlékszem, mit mondott Hegedűs doktor a méh őseiről... ::)
Üdv: Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhlegelő
« Válasz #12 Dátum: 2014. Január 18. 10:46 »
Ma már nálam is fognak a méhek virágport gyüjteni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhlegelő
« Válasz #13 Dátum: 2014. Január 18. 14:54 »
Eddig nem volt olyan jó idő, de majd holnap plusz 15 fok meleget mondanak. És már pollen is van a levegőben. Ajjaj.

Re:Méhlegelő
« Válasz #14 Dátum: 2014. Január 22. 14:19 »
Magyar erdők megítélése / Az akác megítélése
Az NymE Erdőmérnöki Kar egyik hallgatója, Varró József, szakdolgozatához gyűjti honfitársaink nagyrabecsült véleményét a magyar erdők és az akác megítélésével kapcsolatban, online kérdőíves formában. Kérjük olvasóinkat, belátásuk szerint töltsék ki a kérdőíve(ke)t, de mindenképp kérjék erre ismerőseiket, hogy a felmérés (amely már eddig közel 500 választ kapott) a lehető legszélesebb körben, korcsoportban ismert legyen, és a válaszok kiértékelése pontosabban tükrözze a hazai (főként a nem erdész-szakmai) lakosság aktuális véleményét, ismereteit a címekben megjelölt témaköröket illetően!

http://www.fataj.hu/2014/01/221/201401221_MagyarErdokMegitelese.php