Ünnepek – események - évfordulók

  • 176 válasz
  • 106918 megtekintés
*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Ünnepek – események - évfordulók
« Válasz #45 Dátum: 2014. Április 20. 11:22 »
Üdvözlök mindenkit!
Kellemes húsvéti ünnepet kívánok minden fórumozónak!
Lányok asszonyok nektek sok locsolót vizes kannát szódásüveget és kölnit :D

Üdv: Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Ünnepek – események - évfordulók
« Válasz #46 Dátum: 2014. Április 29. 19:44 »

A Greenpeace Magyarország szeretettel meghívja Önt a
Vegyi koktél a kaptárban
című sajtótájékoztatójára,
melynek időpontja és helyszíne:
2014. április 30. 10:30 óra
Loffice, 1061 Budapest, Paulay Ede u. 55.




Program:
Magyarországon 1994 óta, már 20 éve szervezik meg a méhek napját április 30-án. Ebből az alkalomból mutatjuk be a Vegyi koktél a kaptárban és A méhek terhe – 12 európai országból származó méhkenyér és virágpor laborvizsgálata növényvédőszer-maradvány szempontjából című legújabb Greenpeace-kutatásokat, és az azok eredményeit összefoglaló kiadványokat.
Simon Gergely regionális vegyianyag-szakértő és Tömöri Balázs kampányfelelős a saját kutatómunkánk eredményeiről tartanak előadást: 2013-ban 12 európai országban a méhészek kaptárainak bejáratánál gyűjtött virágpor-, és a kaptárakban lévő méhkenyérminták növényvédőszer-maradványát tanulmányoztuk. A több mint 100 minta akkreditált laborvizsgálatából jól látszik, hogy milyen (és milyen sokféle) méhgyilkos vegyszernek vannak kitéve a méhek és más beporzók. Miután a minták kétharmada esetén több vegyszer együttes jelenléte volt kimutatható, ezért fontos a különféle vegyszerek együttes, összeadódó hatását ismerni.
Bemutatjuk a magyar eredményeket, az Európai Élelmiszer-biztonsági Hivatalának (EFSA) növényvédő szerek engedélyezésével kapcsolatos tervezett szigorításait, illetve azt, hogy ki mit tehet a méhekért.

A sajtó képviselőinek a rendezvényen interjúlehetőséget biztosítunk, kérdéseket tehetnek fel a szakmai munkát végző és értékelő regionális vegyianyag-szakértőnek, valamint átadjuk a nemzetközi kutatások egy-egy példányát.


Tömöri Balázs
kampány koordinátor / campaigner
--------------------------------------------------------------



Re:Ünnepek – események - évfordulók
« Válasz #47 Dátum: 2014. Április 29. 20:33 »
ÁPRILIS 30.
A MÉHEK NAPJA!

Tisztelt Méhészek!
Holnap a Méhek napja lesz.
Mit jelent ez nektek nem tudom, én egyszer voltam ezen a rendezvényen, én már tudom.
Hagyományosan Budapesten a Vajdahunyad Vár bejárata előtt rendezi az OMME.
Újabban azok a méhészek kapnak meghívást,akik a Gyulai mézversenyen győztek valamelyik kategóriában.
Így vettünk mi is részt tavaly, ahol mindamellett,hogy méhészeti termékeink eladására is sor került, népszerűsítettük a magyar mézet. Tehát ez nem egy öncélú tevékenység, sok magyar méhész nevében állítanak ki a rendezvényen részt vevők.
Nagyon meglepett amikor Dr.Mészáros László OMME elnök levélben köszönte meg a közösségért tett munkámat.
Figyelem! Most személyeskedés következik!
Néhány hét múlva ugyan Ő közösségbomlasztó magatartásom miatt, az IB ajánlására "újrapályáztatott" volna.
Én változtam meg ennyire alig 3 hét leforgása alatt?
Hát egy év múlva bevallom ez az én bajom vele, és velük. A szemembe nem azt mondták mint a hátam mögött!
Nem valami egyenletes a tempó. Vagy talán súgásra cselekszik az elnök?
Egyáltalán ki itt a "főnök"?
Szerintem ezt sokan tudjuk, de az biztos, hogy nem az OMME elnöke.
Ezért sem értek egyet azzal, hogy itt minden a legnagyobb rendben van, erős magabiztos a vezetés.

Nagyernyei Attila


Re:Ünnepek – események - évfordulók
« Válasz #48 Dátum: 2014. Április 30. 13:14 »
http://www.youtube.com/watch?v=qExYffcbwRU
 ;)
Este elvisszük őket egy kicsit kirándulni.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 30. 13:20 írta lindzzy »
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Ünnepek – események - évfordulók
« Válasz #49 Dátum: 2014. Április 30. 14:22 »
Mi történt a Greenpeace sajtótájékoztatóján?

A Greenpeace közreadta, hogy mi minden méreg kerül be a kaptárba. 17 országban végeztek szúrópróba szerű vizsgálatokat. A felvázolt kép nagyon szomorú.

Ott voltam a sajtótájékoztatón. Nem volt sok sajtó jelen. Népszabadság, Magyar Nemzet és egy harmadik valaki, de nem tudom honnan.

Fendrik Péter is ott volt. Sőt az OMME vezető szaktanácsadója, Horváth Gábor is. Láthatóan kiképezték Horváth Gábort és azt igyekezett érzékeltetni a jelenlevőkkel, hogy a méhekre a Greenpeace a legnagyobb veszélyforrás és nem a mérgek. Láttam, hogy a Bayer AG jelen levő képviselője itta Horváth Gábor szavait.

Fendrik Péter is megszólalt és kihangsúlyozta, hogy a szubletális mérgezés is óriási veszteséget okoz a méhészeknek. Továbbá elmondta, hogy a méhészeknek szüksége lenne a növényvédelmi munkák nyilvánosságára, vagyis fenn kellene tartani egy internetes felületet, ahol a mezőgazdák kötelezően fel kellene tegyék, hogy mely helyrajzi számú területen mikor és milyen növényvédelmi munkát végeznek.

Én azt tettem hozzá, hogy évente 200 000 kg méhveszteséget szenved el a magyar méhészeti ágazat a mérgezések miatt. Továbbá hangsúlyoztam, hogy a méhcsaládszám növekedésével párhuzamosan nem nőtt a mézexport. Vagyis a méhész kénytelen nagyobb méhcsaládszámot fenntartani ugyanannyi méz előállításához a méhmérgezések miatt.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 30. 14:56 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

BCS

  • *
  • 17
Re:Ünnepek – események - évfordulók
« Válasz #50 Dátum: 2014. Április 30. 16:35 »
Tisztel Csuja Úr!

Már vártam mikor fog hírt adni a a"gaz multi méreggyártó" felbukkant a "sajtótájékoztató"-nkon című történetről. Én is láttam hogy Ön meg a "sajtótájékoztató" házigazdáinak szavait itta.

Véleményem szerint csak két dolog hiányzott az eseményről: a sajtó meg a nyilvánosság (v.ö. a nép). Az újságírónak látszó hölgy egy (azaz egy darab) kérdése a lehetséges alternatív megoldásokról, is elég "átlátszó" volt. Nem beszélve a válaszról.

Száz szónak is egy a vége: több embernek is van biológusi diplomája ezen a világon! (Nem csak Önnek!) Egy párat közülük valószínűleg nem lehetne zavarba hozni a növényvédelem-növénytermesztés-rovarok-beporzók témakörében.

Tisztelettel, Csorba Csaba

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Ünnepek – események - évfordulók
« Válasz #51 Dátum: 2014. Április 30. 18:17 »
Tisztelt Csorba úr!

Nem tudtam, hogy ön biológus. Biológusnak lenni, önmagában nem érdem. A tudást jól hasznosítani etikai kötelesség. Mengele is orvosi diplomával rendelkezett, de nem az emberi egészség jótékony védelme fűződik a nevéhez, hanem az emberiség elleni bűntettek egyik jelképévé vált.

Ha ön biológus, akkor tudja, hogy a fejlődés nem áll meg. A poncho a múlt, a jövő egészen más technológiáké.

Lám ön is változik és engem már nem fenyeget, ahogy korábban mással ez multinacionális cégek szokása volt, hanem csupán ijesztgetni próbál. Megértem a változást. De ettől még a változás zajlik.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Ünnepek – események - évfordulók
« Válasz #52 Dátum: 2014. Október 23. 10:27 »
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Ünnepek – események - évfordulók
« Válasz #53 Dátum: 2014. Október 23. 12:16 »
A magyarok célja a szabadság volt, s ez a törekvés 1956-ban minden népnek példát nyújtott – mondta Fazekas Sándor az 1956-os forradalom ünnepén mondott beszédében. A földművelésügyi tárcavezető szerint a nemzeti felkelés megmutatta, hogy a magyar nép szabadságszerető: sosem fogadta el a zsarnokságot.
A forradalom jelképezi a bátorságot, mely bizonyítja, hogy a magyar nép nem ijed meg a nagyhatalmaktól sem. A magyarság hősies lázadása fordult szembe először igazán a sztálini önkénnyel. Nem számított, mekkora az ellenség túlereje: az őseink tették a dolgukat, hogy a nemzet fennmaradhasson. Akkor már elszálltak a kommunizmusra vonatkozó illúziók, az a tévhit, hogy a bolsevizmus képes megoldani az emberek problémáit. A baloldali illúzióknak vége szakadt, a magyarok pedig leleplezték a rákosista diktatúra igazi arcát emlékeztetett Fazekas Sándor.
Ezt követően a tárcavezető egy emberöltő cselekvéseit vázolta fel ünnepi beszédében. A földművelésügyi miniszter hangsúlyozta: a mi nemzetünk volt a legbátrabb, hiszen elsőként tettünk bizonyságot, hogy a hit erősebb a félelemnél. A magyarok célja a szabadság volt, s ezzel minden népnek példát adott. Hozzátette: A jelenhez érve elmondhatjuk, hogy most is példát mutatunk összefogásból, kitartásból, s megvédjük az érdekeinket. Támadnak minket, ám 1956 emléke erőt ad nekünk, mert ma is a szabadság népe vagyunk – vélekedett Fazekas Sándor.
Az 1956-os Forradalom és Szabadságharc Emléknapja alkalmából kitüntetett szakemberek névsora ide kattintva megtekinthető.
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Ünnepek – események - évfordulók
« Válasz #54 Dátum: 2014. December 21. 23:00 »
Adjonisten, Jézusunk, Jézusunk!
Három király mi vagyunk.
Lángos csillag állt felettünk,
gyalog jöttünk, mert siettünk,
kis juhocska mondta - biztos
itt lakik a Jézus Krisztus.
Menyhárt király a nevem.
Segíts, édes Istenem!
...

Re:Ünnepek – események - évfordulók
« Válasz #55 Dátum: 2014. December 22. 22:58 »
Adjonisten, Jézusunk, Jézusunk!
Három király mi vagyunk.
Lángos csillag állt felettünk,
gyalog jöttünk, mert siettünk,
kis juhocska mondta - biztos
itt lakik a Jézus Krisztus.
Menyhárt király a nevem.
Segíts, édes Istenem!

Istenfia, jónapot, jónapot!
Nem vagyunk mi vén papok.
ůgy hallottuk, megszülettél,
szegények királya lettél.
Benéztünk hát kicsit hozzád,
Üdvösségünk, égi ország!
Gáspár volnék, afféle
földi király személye.

Re:Ünnepek – események - évfordulók
« Válasz #56 Dátum: 2014. December 23. 15:08 »
.........
Skype: nagyati74

A földi javak közül a legigazságosabban az ész van elosztva. Mindenki azt hiszi, neki van belőle a legtöbb.

Re:Ünnepek – események - évfordulók
« Válasz #57 Dátum: 2014. December 23. 17:57 »
A Karácsony éppen azt hirdeti nekünk, hogy minden külső változásnak lelki feltételei is vannak, s belső változás nélkül igazi eredményt várni nem lehet. A népek lelkületében kell jobb igazságnak fakadnia ahhoz, hogy jobb világrend születhessék.
Makkai Sándor
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Ünnepek – események - évfordulók
« Válasz #58 Dátum: 2014. December 24. 02:10 »
BETLEHEMI KIRÁLYOK
Adjonisten, Jézusunk, Jézusunk!
Három király mi vagyunk.
Lángos csillag állt felettünk,
gyalog jöttünk, mert siettünk,
kis juhocska mondta - biztos
itt lakik a Jézus Krisztus.
Menyhárt király a nevem.
Segíts, édes Istenem!

Istenfia, jónapot, jónapot!
Nem vagyunk mi vén papok.
ůgy hallottuk, megszülettél,
szegények királya lettél.
Benéztünk hát kicsit hozzád,
Üdvösségünk, égi ország!
Gáspár volnék, afféle
földi király személye.

Adjonisten, Megváltó, Megváltó!
Jöttünk meleg országból.
Főtt kolbászunk mind elfogyott,
fényes csizmánk is megrogyott,
hoztunk aranyat hat marékkal,
tömjént egész vasfazékkal.
Én vagyok a Boldizsár,
aki szerecseny király.

Irul-pirul Mária, Mária,
boldogságos kis mama.
Hulló könnye záporán át
alig látja Jézuskáját.
A sok pásztor mind muzsikál.
Meg is kéne szoptatni már.
Kedves három királyok,
jóéjszakát kívánok!

Békés Boldog Ünnepeket Kívánok mindenkinek.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Ünnepek – események - évfordulók
« Válasz #59 Dátum: 2014. December 24. 07:35 »
QUQURIQ!!!


Kedveseim!

Mit is írhatnék Nektek, biztatót, szépet?
Korai a hajnal, de a nap még nem nyugodott le...
Eljő az új hajnal, új alkonnyal...

Ajándékként küldöm Nektek, hogy fagyos szívünket ezzel melengessük.
Boldog karácsonyt Mindenkinek!

A Kiskakas!

Ady Endre – Karácsony

1.

Harang csendül,
Ének zendül,
Messze zsong a hálaének,
Az én kedves kis falumban
Karácsonykor
Magába száll minden lélek.

Minden ember
Szeretettel
Borul földre imádkozni,
Az én kedves kis falumba
A Messiás
Boldogságot szokott hozni.

A templomba
Hosszú sorba
Indulnak el ifjak, vének,
Az én kedves kis falumban
Hálát adnak
A magasság Istenének.

Mintha itt lenn
A nagy Isten
Szent kegyelme súgna, szállna,
Az én kedves, kis falumban
Minden szívben
Csak szeretet lakik máma.
2.

Bántja lelkem a nagy város
Durva zaja,
De jó volna ünnepelni
Oda haza.
De jó volna tiszta szívből
– Úgy mint régen –
Fohászkodni,
De jó volna megnyugodni.

De jó volna mindent, mindent,
Elfeledni,
De jó volna játszadozó
Gyermek lenni.
Igaz hittel, gyermek szívvel
A világgal
Kibékülni,
Szeretetben üdvözülni.
3.

Ha ez a szép rege
Igaz hitté válna
Óh de nagy boldogság
Szállna a világra.
Ez a gyarló ember
Ember lenne újra,
Talizmánja lenne
A szomorú útra.
Golgotha nem volna
Ez a földi élet,
Egy erő hatná át
A nagy mindenséget,
Nem volna más vallás,
Nem volna csak ennyi:
Imádni az Istent
És egymást szeretni…
Karácsonyi rege,
Ha valóra válna,
Igazi boldogság
Szállna a világra…