Méhészeti programok

  • 1130 válasz
  • 454024 megtekintés
Re:Méhészeti programok
« Válasz #1125 Dátum: 2024. Február 15. 06:59 »
Akkor kérdezd meg a verebeket, ha ezt csicsergik...
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #1126 Dátum: 2024. Február 15. 07:22 »
Na látod ez vicces volt.

De a verebek meg azt mondják kérdezzelek meg téged.
Talán némelyik veréb már nem madár?

Re:Méhészeti programok
« Válasz #1127 Dátum: 2024. Február 15. 08:25 »
9 órakor Bross Péter az OMME elnöke a Kossuth rádióban.
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #1128 Dátum: 2024. Március 08. 13:11 »
Szarka Tamás írta:

Sziasztok!
Az imént az alábbi levelet továbbítottam minden OMME elnöknek akinek az emailcíme az OMME honlapon elérhető!
Gyertek ti is!

"Kedves Méhésztárs,
Szeretettel meghívlak a hétvégi Gazda és Méhésztüntetésre. A tüntetés szigorúan politika mentes, azért vonulnak az emberek az utcára, mert így már nem képesek megélni a hivatásukból!
Követeljük többek között az Ukrán MézImport azonnali tilalmát. A kommunikációt az agrártárca és az OMME között, hiszen az OMME hivatalos leveléből kiderül, hogy hiába szakmaközi szervezet ami jogszabály szerint megkerülhetetlen, de csak a közlönyből értesült a döntésről. Ha volt kommuinikáció az OMME és az agrártárca között, követeljük, hogy azt hozzák nyilvánosságra! Ha Bross Péter már annyira hiteltelen lenne, hogy az Agrártárca nem áll szóba vele, amit az OMME levele bizonyít akkor követeljük, hogy ezt adják tudtunkra!
Követeljük a támogatások azon évben történő kifizetését amikorra szólnak!
Követeljük a vám eltörlésének kompenzációját, hiszen harmadik országokban nem azonos feltételekkel termelnek, mint mi. Így versenyelőnyben vannak velünk szemben!
Ha csak tízen leszünk, de én ott leszek és kiállok az ágazatért, én már elégedett leszek! Hiszen megtettem mindent ami tudtam! Te kiállsz a méhészekért?
Kérlek, hogy hirdesd meg a rendezvényt a tagszervezetedben és te is gyere át a parlament elé az OV után vasárnap!
Tisztelettel: Szarka Tamás, egy egyszerű méhész, aki ebből a gyönyörű hivatásból szeretne megélni"

Re:Méhészeti programok
« Válasz #1129 Dátum: 2024. Március 08. 18:52 »
Köszönöm Péter!
Eddig úgy terveztük megy az egész család, de ez olcsó cirkusz, ahol a néző a bohóc.

*

Apis

  • ***
  • 142
Re:Méhészeti programok
« Válasz #1130 Dátum: 2024. Március 08. 20:06 »
Azt azért senki se felejtse el, hogy egy ilyen tüntetés megszervezése iszonyú munkát, tapasztalatot és pénzt igényel. A záhonyi tüntetésre volt pénz a tagdíjunkból, a MAGOSZ- nak meg tapasztalata a szervezéséhez. Erre nincs pénz mivel az OMME ezt nem támogatja és szervezőknek tapasztalatuk sincs a szervezéshez, de tenni akarnak valamit!Ezért tűnhet szervezetlennek az egész tüntetés de ha valakinek ebben nagyobb tapasztalata van és pénzt is tud rá szerezni az csináljon jobbat! Nekem minden elismerésem a szervezőknek és a leendő résztvevőknek! Ők nem futelhuszárok!