Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1116759 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #150 Dátum: 2014. November 04. 19:42 »
Ki veszi 1800-ért az akácot? Aranyoskám?

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #151 Dátum: 2014. November 15. 20:26 »
Aranynektár: akác 1850
                     vegyes 900

de hallottam egy nagy méhésztől, hogy 1900-al
bekóstolták a hungarikumát.

Nagyon nincs méz a piacon...

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #153 Dátum: 2014. November 22. 21:08 »
Tisztelt Méhészek!
Tegnap elérte az akácméz felvásárlási ára a 2.000 Ft-ot!
Egy méhészkolléga hívott, hogy a felvásárló ennyiért vitte el háztól a mézét.
Azt mondta otthon is 2.000 Ft-ot kértek a kilós mézért, de így nem érdemes már kiszerelni.
Olvassátok vissza a két hónappal ez előtti bejegyzésemet.
Pont erről írtam!
Akkor most már bátrabban adom én is 2.500 Ft-ért az akácot.
Ez már lassan olyan ár, hogy a vásárlókat kell sajnálnunk?
Mindig azt vallottam, aki szereti a mézet, és megteheti, hogy megvegye, nem fog néhány száz forinton kekeckedni.
Bukni látszik az az elmélet is, hogy sokan vagyunk a faluban nem tudok emelni.
A 2.000 Ft-os árra még rárakódik a címke, tető, üveg költség, és ha nem otthon adjuk el a szállítás, helypénz is.
Ezek alapján a 2.500 Ft-os ár reális.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 22. 21:49 írta Nagyernyei Attila »

*

Veszti1982

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #154 Dátum: 2014. November 23. 07:58 »
Még az ősz elején egy "nagycsaládos" méhész azt mondta, hogy kivonult a piacozásból mert nem éri meg. Ő nem tudja a vevőkörében lenyomni a torkukon a 2200 Ft! os akácméz árat. Sokan vannak így.
Az előbb megfogalmazott felvásárlói ár többek között azt is generálja, hogy nem lesz szükség az OMME üvegre. Nem éri meg foglalkozni vele amikor ilyen árban elviszik hordóban, és nincs piacdíj, éjszakai pakolások, NAV blokkellenőrzés, elviselhetetlen alkudozós kuncsaft, gépkocsiköltség, fél napi üresen állás, kiüvegezési mizéria, felaprózott bevétel amiből csak konyhapénz lesz.
Mindezekkel csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy akárki van az Egyed Árpád helyett, Orosháza akkor is elégedetlen lett volna.
Hogy miért azt kommunikálta le az elnök, hogy az üveggel minden rendben?
Ha ő azt mondja, hogy nincs szükség az OMME üvegre akkor felgyorsítja a méhészek elpártolását az üvegvásárlástól, de nem hiszem, hogy ezt nekem kellene megmagyarázni.
Az én számolásom szerint 1550 Ft akácfelvásárlási ártól nem szabad üvegbe tölteni. Ez a szám mindenkinél más, de nálam ennyi.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 23. 08:01 írta Veszti1982 »

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #155 Dátum: 2014. November 23. 08:13 »
Veszti 1982!

Szerintem most rosszul látod a történetet.
A piaci árusok arról számolnak be, hogy meredeken emelkedik az eladásuk!
Én sokat járok közöttük, most pénteken volt aki az egész készletét eladta, egy deka méze nem maradt a piac végére.
Az a kör akivel beszélgetsz ne haragudj de az információkat igen egyoldalúan csepegteti.
Nem Egyed Árpáddal van gond, a szemlélt hibás. Ő csak egy bábu 500.000 Ft-ért.
Volt egy jól működő kereskedelmi hálózat, alacsonyabb áron kapták a méhészek az üveget.
Jött a Kft. árat emelt, kavart, bénázott és ez lett belőle.
Olyan nehéz azt kimondani, hogy valaki alkalmatlan arra amit rábíztak?
Semmi reklámja nincs az OMME-s üvegnek, zárszalagnak.
Szerinted ezt jobban nem lehet csinálni?
Szerinted meghallgatnak közülünk valakit, hogy adjunk egy jó tanácsot?
Olyanok mint a sündisznó!
Én az Árpád fizetését az eladott üvegek forgalma után határoznám meg.
Így ha egyest sem ad el a Kft. akkor is fél milko üti a markát,és fordítva.
Ez nem üzleti szemlélet, hanem BIZNISZ Veszti!
Csak ne a mi pénzünkkel!
Nagyernyei Attila

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #156 Dátum: 2014. November 23. 12:22 »
Én nem járok piacozni, mivel a munkám(főállásom) nem teszi lehetővé!
Lehet akár 2000-Ft is a felvásárlási ár, palackozni akkor is fogok. Persze nem azért mert nincs jobb elfoglaltságom, hanem a kuncsaftok megtartása......
Nekem az a véleményem, ha jövőre "bőséges" termés lesz akácból, jó ha eléri a hordós ár az 1200 Ft/kg!!!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #157 Dátum: 2014. November 23. 13:24 »
Sziasztok ! Most értem haza a vásárból, ott hallotam  1950 ft a felvásárlási ár ! Nem tudtam meg kérdezni mert volt ott egy kuncsaft aki nagyon drágálta a méz árát. Aszt mondta hogy jugoban 800 ft az ára az akác méznek . Válaszoltam is neki rőgtőn ,segítés képpen akkor barátom  talán ott kéne vásárolnod ! Nem is értem az egészet , mert az eladó / Nő /  2200 ft adta az Akác mézet  . Ha az ember nem nézné a tőbbi vevőt, , csak gondoljátok végig .    Űdv .  Antal

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #158 Dátum: 2014. November 23. 14:06 »
Zümi!

Jó termés esetén,sajnos 1200 alá is mehet az ár.
Több áruházlánc is levette a polcáról az akác mézet,
mert a kiszerelők nem tudják ellátni őket megfelelő
minőséggel és mennyiséggel.
Ezekre a helyekre nehéz lesz újra bejutni.
Ennél viszont sokkal fontossabb a méhészek szerepe.
Sajnos kevés tartalék pénzzel rendelkezik az átlag Méhész,
így eladási kényszerben van.
Régi jól bevált szemlélet szerint gazdálkodna a többség,
"egy év termése a kannában,egy év termése a bankban"
és többi bevételével gazdálkodnának,vagyis lennének tartalékokjaik
a méhészeknek,az átlag ára az akácnak sokkal magasabb lenne.
Sikeres méhészek mind nagy tartartalékot képeznek, másként nem
működik
Nehéz okosan,csúcs áron eladni,de az megfigyelhető ha a kereskedők
árat csökkentenek,a méhészek tömege kínálja fel a mézét eladásra,
sokszor olyan mértékben, hogy tovább csökken az ár.Sokszor
ilyen esetben egyszerűen nincs annyi pénzük a kereskedőknek ami
a felajánlott mennyiségre elegendő lenne, persze csökken az ár.
Még mindig sokan a mézüket leadják és nem eladják.
Sokan ma is elítélik a kereskedelem alap törvényét,
olcsón venni,drágán eladni.
Egyszerűen nem értik ma sem, pedig ez triviális.
Sok múlik a méhészeken azaz az eladón.

Tisztelettel:Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 23. 18:09 írta Csányi Antal »

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #159 Dátum: 2014. November 23. 14:45 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 20:47 írta kivancsi111 »

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #160 Dátum: 2014. November 23. 16:22 »
Idézet
Régi jól bevált szemlélet szerint gazdálkodna a többség,
"egy év termése a kannában,egy év termése a bankban"
és többi bevételével gazdálkodnának,vagyis lennének tartalékjaik

Cs.Anti!
Egy GIGA méhészetben mint a tiétek elengedhetetlen az ilyen gondolkodás!
Nagyon remélem ha egyszer "saját lábamon" megtudok majd állni, érvényesíteni tudom az idézett soraidat!!!!
Egy biztos, aki nem előre látó és nem tud spórolni ne is vállalkozzon...........

Az lenne a tuti ha nagyban a piaci árakat mi tudnánk irányítani méhészek összefogással!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Veszti1982

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #161 Dátum: 2014. November 23. 16:36 »
Nagyon egyet értek Kíváncsi111-el: aki az idén benn hagyja a mézét a hordóban, az nem tud számolni.

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #162 Dátum: 2014. November 23. 17:05 »
A nagybani árakat csak akkor tudnánk érdemben befolyásolni,ha „egy emberként” lépnénk fel.Még ennél is szebb lenne,ha közvetlenül mi exportálnánk és a kinti piacon is közvetlenül a fogyasztónak adnánk a takarosan kiszerelt jó minőségű magyar mézet.Vagy ezek már túl rózsaszín álmok?(Egyszer csak ki kellene nézni a dánokhoz,már évek óta piszkálja a fantáziámat a sertéstartás) ;)
Viszont akkor is csak egy bizonyos határig szabad emelni az árat.Vannak azért helyettesítő termékek is,amiknek az ára nem feltétlenül függ a méz árától. Bár hallottam olyat,hogy "Magyarország jobban teljesít",de ez itt vidéken nem igazán látszik.Az emberek nagy többségének kb ugyanazt,vagy esetleg még alacsonyabb havi fixet kell elosztania x-felé,mint tavaly. Ha az lenne a hosszú távú célunk,hogy kishazánkban minél többen és minél több mézet fogyasszanak,akkor nem szabadna áttolni a luxuscikk kategóriába.Szerintem.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #163 Dátum: 2014. November 23. 17:17 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 20:47 írta kivancsi111 »

Re:Mézmarketing / Mézárak
« Válasz #164 Dátum: 2014. November 23. 18:24 »
Veszti 1989!
Ezt írod:
"Nagyon egyet értek Kíváncsi111-el: aki az idén benn hagyja a mézét a hordóban, az nem tud számolni."
És kíváncsi 111-re hivatkozol.
Bizony néhány éve én is elértem azt a szintet, hogy terméstől függetlenül mindig van akácmézem.
Még mielőtt rosszra gondolnátok, hogy az Attila is hamisít Csányi Anti gondolatait osztom, pedig nem vagyok Giga méhész.
A készletemről nem írnék, hogy mennyi akácmézem van, mert kérkedőnek dicsekvőnek tűnnék.
Amiért reagálok hozzászólásaitokra. Nekem a vevő az első. Hihetetlen kínos azt kiejteni, hogy nem tudok adni sajnos elfogyott.
Még húsz évvel ezelőtt történt Németországban egy gyógyszertárban. Egy szekszárdi ismerősöm (szomszéd asztalos, Marci bácsi) itthon felejtette a gyógyszerét. Bement egy patikába de ott nem volt. Nem küldték el, kérték a türelmét, kávéval kínálták. Tizenöt perc múlva kapott gyógyszert, pont olyant ami neki kellett!
A németeknél szitokszónak tűnik a nincs, nem tudok szolgálni, nem tartunk, elfogyott  stb.
Mennyi idő kell még, hogy ezt megtanuljuk?
Ha 2.600 lesz az akác felvásárlási ára,(természetesen ez irreális) én akkor is 2.500 Ft-ért fogom adni, mert a vevőimet nem kívánom cserbenhagyni!
Aki sok éve piacozik, vagy mézének nagy részét üvegben adja el, inkább emeljen néhány száz forintot, mintsem leadja nagyban.
Pergettet már valaki közülünk 2015-ös akácot?
Mi van ha az is kapufa? Na nem rontom tovább a közhangulatot, remélem jó évünk lesz.
Nagyernyei Attila