Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1116649 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2580 Dátum: 2022. Szeptember 30. 08:30 »
Ilyet? Még hogy a kereskedő lehúzna bennünket .
Tőlem elvitt rengeteget jó áron ,lehet hogy másik volt?

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2581 Dátum: 2022. Szeptember 30. 08:38 »
Mintha a Forintgyengülés is mellettünk volna, mert régen ha erősödött egy picit, rögvest jött duma, hogy emiatt esni fog az ár. Én meg várok.


"Az eurót 421,09 forinton jegyezték reggel hét órakor az előző este hét órai 420,03 forint után."

Milyen érdekes. A méhtakarmányok követik. NEM A MÉHÉSZ A HIBÁS. A méhész kiszolgáltatott.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2582 Dátum: 2022. Szeptember 30. 08:59 »
Valóban badarságokat fogalmazok meg amikor a méhészek "nyírják" egymást a piacon?
Pár száz forintért úgy összevesznek, hogy bíróságra mennek.
Állítólag piacgazdaság van, az áruk szabad mozgása.
Ebben  mi a furcsa?
Nagyernyei Attila

*

Berci

  • ***
  • 248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2583 Dátum: 2022. Szeptember 30. 10:52 »
Sok méhész azon kesereg, hogy nem veszik a mézet, ha pedig veszik, méltatlanul alacsony áron.
Természetesen mi a reakció?
A kereskedő lehúz bennünket, pedig mindennek megy fel az ára, ömlik be kívülről a szutyok.
Ebben nagy igazság van, de az alacsony ár sajna a méhészeken IS múlik!
Közgazdaságtanból megbuktál. Ha van valahol olcsóbb,akkor a kereskedő onnan fogja venni. Az olcsó beszerzési ár hatással van a hazai árakra is.
Többször leírtam, ha kínálgatjuk eladásra a mézet, sosem leszünk olyan alku pozícióba, hogy mi diktáljuk az árat.
Soha sem voltatok alku pozícióba.
Ha hívogatjátok a felvásárlókat, a kereskedőket, számukra ez azt jelenti, hogy sok a felkínált mennyiség, ezért esik az ár.
Szent meggyőződésem, hogy a helyzet gyökeresen megváltozna, ha nem telefonálgatnátok mondjuk 1 hónapig.
Addig meg miből adjon a gyerekeinek enni? Miből etesse a méheit? 421ft-os euro mellett MINDENNEK is megy fel az ára...
Azonnal fordulna a kocka, de erre nem sok reményt látok.
Miért?
Mert még ezen az arcpirító áron is könyörögnek a méhészek, hogy ......tőlem vigyed először.
Nyilván sokat olvastál a Maslow-i piramisról... Ott a legalsó szint a Fizikai szükségletek... Magyarul, hogy értsd, enni adjon a gyerekének!
Így pedig ne reménykedjetek egy magasabb árban.
Lehet ezzel nem egyet érteni, de a kereskedő nem egy szociális intézményvezető, ha meg tudja olcsón venni tőletek a mézet, esze ágában van többet adni érte.
Aki tud tartson ki, a méz nem romlandó! (Hála az égnek.)
Pedig az Euró is gyengélkedik, csak az árfolyam változás miatt is magasabb ár lenne az indokolt.
Tegnap voltam a Nyírségben.
Az egyik ottani piacon feljelentették a méhészek egymást, mert "alám vágott" az alacsony árral....mondta a feljelentő.
Akác 2500, vegyes ezernyóc.....
Én egész évben járom az országot. A nyár közepén a Homokhátságon szaharai porviharban vezettem. Ott csak etetéssel élték túl a nyarat a méhek. Szerinted a cukor ingyen van?!
Ezt is a kereskedők csinálják?
Én úgy látom, hogy országrésztől függetlenül az akácnak 3.500 Ft körül kéne mozognia, a virágméznek pedig 2.500 lenne az elfogadható ára.
Aztán mindenki annyiért adja amennyiért akarja.
Na! Akkor végülis tök feleslegesen koptattad a billenytyűt,ha téged nem érdekel mások árképzése.
Nagyernyei Attila


Jelzem megnevezhetnéd azt a kereskedőt,aki szerinted szutykot importál külföldről! (Ha kérdésben nevezed meg vagy véleményezed, akkor nem vagy perelhető.)Már csak azért,hogy tudjuk,hogy kicsoda, mert azt gondolom, hogy ha volt egy kereskedő, aki- nagyon tiszteletreméltóan- képes volt tüntetést szervezni Brüsszelbe, akkor biztos lesz olyan kereskedő is, aki a hazai méhészek munkáját értékelve és nehéz helyzetüket látva tisztességesebb/magasabb áron fog hazai terméket a hazai termelőktől vásárolni!
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 30. 17:32 írta Berci »

*

oszkár

  • *****
  • 1132
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2584 Dátum: 2022. Szeptember 30. 11:35 »
Nem az a... Államilag is kitüntetett!? Valami Takacsenszkij!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2585 Dátum: 2022. Október 05. 20:10 »
Érdekes dolgok történnek a mézpiacon.
Amikor a virágmézért (repcét is beleértve) 1.200 Ft-ot adnak, akkor a méhészek miért kínálják egy közösségi portálon 1.000 Ft-ért?
Több felvásárló is közölte, hogy gyakorlatilag rohamozzák őket a méhészek, mindenki el akarja adni a mézét, a felvásárlók meg nem győzik.
Így lesz igazán szuper ár!
Csak így tovább!
Valamit azért nem értek, ha nem kell a mézünk akkor miért veszik?
Ha nekem nem kell valami portéka, akkor sem kell ha ingyen adják.
Szerintetek, ha nem tudnák eladni a mézünket akkor megvennék?
Az euró elhagyta a 420 Ft-ot, már csak az árfolyam különbségen hatalmasat kaszálnak, ha mondjuk kilónként 5.5 euróért kel el az akácmézünk.
Gyorsan ki lehet számolni, hogy egy 21 tonnás kamionnyi mézen mennyit keresnek a gyenge forint miatt, és akkor még a felvásárlási ár, és az eladási ár közötti haszonról nem is esett szó.
Tehát kedves méhésztársak csak adjátok le minél többen ilyen alacsony áron a mézet, had gyarapodjanak a kereskedők.
A méz nem romlandó, megfelelő tárolás esetén évekig szinte nem változik a minősége, de csak adjátok.
Addig nem lesz normális ár amíg ilyen kínálati piac van!
Ja, a repcét 1 hónappal később vetették, gyanítom, hogy a 2023-as akácba be fog kavarni, ha lesz jövőre egyáltalán akác.
Ekkora élelmiszerválságban ennyi.....méhész.
És itt kell befejeznem, mert senkit nem kívánok megbántani, de még nem nőttünk fel a feladathoz, hogy normális árat el tudjunk érni.
Ha Magyarországon eddig 3.5 millió OMME-s üveg fogyott ebben az évben eddig, nem beszélve arról, hogy a piacozó méhészeknek cseregöngyöleget is rengeteget hoznak vissza, valamint van fél kilós, abból is 1 millió fogyott, a negyed kilósra nem emlékszem.
Honnan is indultunk?
Amikor az első üveg lejött a gyártósorról, azt mondták Orosházán, ha éves szintem elfogy 500.000 darab az már jó.
2022 szeptember végéig 3.5 millió fogyott akilós üvegből, és még csak most jön a méz szezonja.
Magyarországról beszélünk, egy "csóró" kis nemzet ennyi mézet fogyaszt, akkor minek kell így besz@rni, hogy nem kell a világpiacon a magyarok méze?
Ki érti ezt, mert én nem.
Nagyernyei Attila


*

buksi

  • ****
  • 319

*

buksi

  • ****
  • 319
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2587 Dátum: 2022. Október 05. 20:29 »
Itt mindig a méhész a h....e.az érdekképviselet ül a babéron.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2588 Dátum: 2022. Október 06. 08:43 »
Most az egyszer jól beszéltél buksi!
Érdekképviselet az OMME, nem egy mézkereskedelmi cég.
A piacba, hogy tud beleszólni egy szakmai érdekképviselet?
Csak felhívja a hiányosságokra, mézhamisításra és ezzel összefüggő egyebekre a figyelmet, de több lehetősége sincs.
Vagy tegyél értelmes javaslatot, használd a "buksid", és a jövő hét vasárnapi OV-n előterjesztem.
Ezt megígérhetem.
És kérem ezt a többi Fekete-Fehér Méhészklub olvasótól is.
Természetesen politikamentes, értelmes, előre vivő javaslatokat várok.
Üdv:
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2589 Dátum: 2022. Október 06. 17:01 »
Én most leadom a pár hordónyi napraforgómézemet, sajnos már csak 1100-ért. Most télen, ki tudja, milyen világ jön, de nyugatra is. Ők, ha szükséges, spórolnak. Elképzelhető, hogy nem fog annyi méz kelleni.
Ha a megszokott év vége jönne, még nem adnám le.

*

buksi

  • ****
  • 319
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2590 Dátum: 2022. Október 06. 18:27 »
Akkor ki is fog szót emelni a beáramló szutyok miatt?Van méhész agrár miniszter is.
De  nem láttam hivatalos tiltakozást,a Magyar méz piac,és méz érdekében,csak nem hivatalos hirek keringenek/takács-ukrán mézüzem stb./-ezek szerint eus maffia is létezik?

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2591 Dátum: 2022. Október 06. 19:56 »
A döntéshozók ebbe-abba megbotolhatnak. A pénzembereknek meg messzire elér a kezük. Így megy ez.

*

buksi

  • ****
  • 319
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2592 Dátum: 2022. Október 07. 17:00 »
Nekem akkor sem jön be az érdek képviselet,nézzük csak az atka írtást,lassan jobbak a illegális szerek/szerb,román,klartán/mint a forgalomba lévő hivatalos szerek.Annak idején
Tóth P.sokan szidták,pedig voltak jó javaslatai,aztán az Omme méhes tönkremenetele kinek a szégyene,nem derült ki ki hibázott,sokan nem érzik az érdekeink képviseletét,mert meg látszik a méz árakon,kinek a feladata lenne,a szutyok méz tiltása,ami befolyásolja a magyar méz árát,a bolti hamis mézek után sem látni szankciót.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2593 Dátum: 2022. Október 07. 20:36 »
Ezt írja buksi!
"Sokan nem érzik az érdekeink képviseletét,mert meg látszik a méz árakon,kinek a feladata lenne,a szutyok méz tiltása,ami befolyásolja a magyar méz árát,a bolti hamis mézek után sem látni szankciót."
Szerinted ennek a "szutyok méznek" a tiltása az OMME feladata lenne?
Te más bolygón élsz.
Szabad kereskedelem van, az áruk szabad mozgása.
Kíváncsi leszek (ha gegélem) ha nem Bross lesz az elnök jön e be Ukrajnából méz.
Akkor mit fogsz mondni?
Nagyernyei Attila

*

buksi

  • ****
  • 319
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2594 Dátum: 2022. Október 07. 21:03 »
Attila! Rossz a válaszod,én nem írtam konkrétan az omme feladatát,de nem is próbálnak lépni sem,hogy mit is lehetne csinálni,legalább tiltakozzon,a miniszteri főnöknél,a behozatal ellen,vagy erre nincs terv,de akkor kinek a feladata?-mégis kinek kellene?-a borászoknak talán,na mindegy,remélem "gegéled" a változást,mert én úgy látom az omme olyan mint a kormányunk,van pénz elosztjuk aztán menjen a szekér ahogy tud.