Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1112974 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2505 Dátum: 2020. November 26. 23:50 »
Ez írta a ződön Bezzeg Laci!

“Én csak azon csodálkozom, hogy ilyenkor Antinak nem probléma a nick mögé bújó mocskolódás, csak olyankor szólal fel a név nélküliség miatt, ha ő nem tudja ki van mögötte. Ha ismeri, teljesen rendben van, bármit ír az illető.
Most hol van a gerincesség, meg a "vér a pucában" számonkérése?
Vagy ez a mérce is kettős?”

Te Laci!

Már megint kötözködsz velem.

Hol láttad a tapsolásom?
Hol láttad?
Mert sehol nem írtam,hogy az jó és helyeslem ha akárkit is feketítenek.
Láttad a tapsoló “kismajmaim”?
Nem úgy mind az egyik jó emberetek ott a ződön.
Nézd csak meg méhész 60 alábbi örömködését odaát nálatok,három tapsot is nyomott oszkár “okosságára”.

mehesz60   
 Hozzászólás témája: Re: méhészeti technológiákHozzászólásElküldve: 2020.11.25. 19:15
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.23. 15:56
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye   
:taps  :taps  :taps

Tehát akkor milyen mércéről beszélsz?
A hordósméz nick nevű “jóember”írása messze-messze kulturáltabb a lellei megmondó ember minősíthetetlen írásaihoz képest.
Nézd csak miket ír a szent embered.
“ Na aztán név nélkül patkánykodni az megy a feketefehéren. Ott aztán nincs gondja Csányinak a moderálási elvekkel mint a "ződön". “
Lehetne sorolni Jenő gyönyörűségeit nap estig.

Már megint engem becsmérelsz,mint a múltban többször is.A 4 évvel ezelőtti választáskor a számba akartad adni,hogy nem tartalak alkalmasnak az elnökségbe.Pedig semmi ilyet nem írtam le,csak azt mondtam a két “tábor”halmazának lehet közös része.(Nem mellesleg mekkora k...a nagyot tévedtem )
A profi választás előtti személyed elleni támadás mögött engem sejtettetél,”pedig semmi közöm nem volt hozzá.Most gyakorlatilag az állítod,hogy én tudom ki tette fel a Jenő hőstettét.
Miből gondolod?
Képzeld ehhez sincs közöm.

Tudod-e a Jenő a rettenetes megalázó stílusával eddig a napig mennyi  embert bántott meg?
Tudod-e,hogy az úgy nevezett “haverok” sem szeretik pont előző miatt?

Amit le írsz azon szoktál néha gondolkodni?Miért kell folyton Nekem jönnöd ?

Egyébként valóban a mérce mindenképpen kettős.Azzá tettétek!

Csányi Antal








« Utoljára szerkesztve: 2020. November 27. 00:47 írta Csányi Antal »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2506 Dátum: 2020. November 27. 08:08 »
Ezt kérdezi "Berci"nick nevű méhésztárs:

"Mennyire elegáns az,hogy olyan emberen köszörülik a nyelvüket, a tisztelt fórum megmondók, aki innen ki van tiltva?"
A választ Anti adta meg:
"A hordósméz nick nevű “jóember”írása messze-messze kulturáltabb a lellei megmondó ember minősíthetetlen írásaihoz képest."
Tehát Jenő az alpári, sértő stílusa miatt lett innen kitiltva.
A Zöldön látható, hogy ezt szabad, itt pedig nem.
Azt pedig, hogy ki írhat ide, vagy ki nem az az én felelősségem.
Van egy színt amit Jenőnek nem sikerül átlépnie.
Aki erre vevő, tapsoljon neki...odaát.
Ha rajta múlott volna most egy növényvédős vezeti az ágazatunkat.
Neki semmi nem számít csak ne Bross legyen, mert gyűlöli, hiszen ő "Kistakács".
Arra lennék "kivancsi" (de hála az égnek nem lehetek) ha Tóth Pétert választják az OMME élére, most mennyi a méz ára?
Ja és egy új hír, vannak még "óccsó" magyar kiszerelők, sőt a legnagyobb aki még a LIDL-s akciós méznél is tudnak lejjebb menni.
Vele miért nem foglalkoznak odaát?
Ja mert az nem számít.
Inkább azzal törődjünk, hogy az OMME mindent megtesz a termelői mézek reklámozásáért!
Íme.
http://www.omme.hu/online-kampany-a-magyar-termeloi-mezert/
Be is csendesedtek odaát, mert ez már nekik is sokkkk....
Nincs mibe, nincs kibe belekötniük.
Egyébként azzal ki ért egyet, hogy minden hozzászóló fedje fel a nick nevét?
Félek, hogy a véleményeiket a méhésztársak nem mernék így kimondani, mint rejtve.
Nincs is ezzel semmi gond, csak a kulturált billentyűt is használjuk.
Nagyernyei Attila


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2507 Dátum: 2020. November 27. 08:28 »
Most kaptam a következő e-mailt.
"Nincs okom Jenő védelmére kelni. Nem tudom, hogy visszakapott-e etetett mézet vagy sem. Amíg ezt biztosan nem tudom addig azt gondolom, hogy nem! A legkevésbé hiteles információ az, ha valaki feltesz valami mende-mondát a netre. Ez természetesen arra is vonatkozik, amit Jenő szokott feltenni. Egyébként Jenő visszakaphatta a mézét akkor is ha hibátlan volt. Már 2008-ban megtörtént, de tavaly meg még sokkal több esetben visszaküldték a hordós exportőrök a becsületesen termelt mézét sok méhésznek. Az ok, hogy a nagy európai méz laborok bizonyos vizsgálatai nem jók. Rég volt sajnos, amikor Dr. Talpay Béla volt a brémai labor vezetője. Halála után az ő intézetének lett egy szintén brémai konkurense, aminek a tulajdonosa egy kalandor volt. Nem a hitelesség volt a lényeg, hanem a befolyó pénz. Ő kezdte azt a gyakorlatot, hogy megfelelő körültekintés nélkül bedobott egy vizsgálati módszert, amit aztán ha az élet nem igazolt módosítgatott. Amiatt, hogy versenyben maradjanak, sajnos általános gyakorlattá vált minden labornál.  Az első ilyen vizsgálati módszer az LC IRMS teszt volt. A bevezetése óta háromszor módosították a nem megfelelőségi határértéket. Ennek ellenére az a tapasztalatunk, hogy vannak évek, amikor még így is nem megfelelőnek minősítenek biztos eredetű kiváló termelői mézeket. Sajnos az enzim tesztekkel is hasonló a helyzet és így járatták le az NMR módszert is. Ezeket a vizsgálati módszereket egyetlen hatóság sem ismeri el, de a hordós exportőr vevője ragaszkodhat hozzá és ilyenkor az exportőr inkább visszaküldi a mézet a méhésznek, mint vitatkozzon vele.
Nagyon nagy baj, hogy a laborok nem állnak a feladatuk magaslatán, különben egyszerűen meg lehetne állítani a hamisítást. Sajnos az NMR profil készítés is a hamisítóknak segített. Az is nagy baj, hogy a méhek nem olvassák el, hogy a laboroknak mi az elképzelése a mézről és nem olyan nektárt gyűjtenek és nem mindig olyan mézet csinálnak.
Takács Ferenc"

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2508 Dátum: 2020. November 27. 19:29 »
Telefonálgatást megelőzendően a kérdésem a következő. Van e valakinek átfogó információja a vegyesméz aktuális felvásárlási áráról?

Üdv. jani bátya

*

leo

  • ***
  • 198
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2509 Dátum: 2020. November 28. 20:03 »
Most mi van? Hordós méz kirohanása után akit egyszer már kitiltottak. Vagy visszahívtak?.Síri csönd.
Mint a hiénák vetődtek rá a koncra.Nem jó a profi elnök? Közülük kell választani.A két tábor között olyan szemléletbeli különbség van amit szerintem is nehéz összehozni. Az igazság majd kibukik.De mikor? Takács Ferenc diplomatikusan ír  a fórum tolmácsolásában.Milyen kis méhész menne vele perbe? Le van sz..a a szerződés.Böjte Csabától lehet tanulni. Ő bármerről fúj a szél megingathatatlan és alázatos.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2510 Dátum: 2020. November 28. 21:17 »
Én is kíváncsi vagyok, mi is itt a dörgés. Azt hallottam, valami Jenci fenyegetődzik azzal, hogy van neki valami szütyője. Nem tudom, hogy ebben az állításban van-e egyáltalán valami igazság. Ha viszont igaz, akkor most már elő a vádakkal, mert addig szüttyögtek, amig csúnyán elvesztették a választást. Meg aztán így kukorica kaszálás után rá is érünk már pereskedni.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2511 Dátum: 2020. November 29. 09:42 »
Örülünk, hogy végre megírtad első hozzászólásodat ide a Méhészklubba.Nagyon kellenek most a békés hozzászólások.Persze teljes névvel bemutatkozással jobb lett volna.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2512 Dátum: 2020. November 29. 10:08 »
Igazad van, udvariatlan vagyok. A leo után írtam, legalább neki be kellett volna mutatkoznom. Hol is van az Ő bemutatkozása? Kinek címezzem az enyémet?

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2513 Dátum: 2020. November 29. 13:02 »
Nem kell címezni senkinek. Bárki aki ninck névvel jelentkezik be, jó ha mond valamit magáról, mielőtt érdemi mondanivalóit kifejtené. A valós névvel való bejelentkezés, az persze más. Komolyabbá teszi  az érveket,  álláspontokat.



Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2516 Dátum: 2021. Február 09. 10:55 »
Kiérti ezt?
"Hirdető adatai
Hirdető Levang
Phone: --------------
Terület: Magyarország, Bács kiskun, Soltvadkert
Ár: HUF2,000.00
További adatok
Eladó akácmézem 2hórdó 2000ft/kg áron érdeklődni telefonon!"
Mi lehet ebben????????
Az akácméz jelenlegi ára 2.300 Ft/kg körül jár!
Akkor ki rontja le az árakat méhésztársak?
Azt nem értem minek engednek ilyen hirdetéseket megjelentetni?
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2517 Dátum: 2021. Február 09. 19:54 »
Levang... Kicsit kínai a hangzása.
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2518 Dátum: 2021. Február 09. 20:26 »
Lehet, hogy csak kamu hirdetés és nem méhész oldalról jön.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2519 Dátum: 2021. Február 10. 07:51 »
Van mellette telefon szám is, csak nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni a hirdetőt.
Nagyernyei Attila