Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1112955 megtekintés
*

wr

  • *****
  • 890
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2490 Dátum: 2020. November 05. 16:33 »
Kedves Anti!
Légy oly szíves ne kevergesd a nickemet másokéval, legalábbis addig ne amíg én sem teszem ezt a tiéddel.

*

leo

  • ***
  • 198
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2491 Dátum: 2020. November 05. 22:16 »
Ugyanezt kérem én is.

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2492 Dátum: 2020. November 14. 21:44 »
Nos kedves Attila! Akkor lenne egy tiszteletteljes kérdésem: Mi a véleményed arról,hogy 1249 ft/kg-os áron lehet a bevásárlóközpontokban mézet venni, különös tekintettel B.P. azon nyilatkozatának fényében, miszerint a piacokon ellenőrizni kell azokat a méhészeket,akik "túl olcsón", 1700ft-ért, adják a vegyesmézet? Megtisztelő válaszodat előre is köszönve...

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2493 Dátum: 2020. November 15. 07:45 »
Berci!
Néztem én is az akciós mézet, de ez csupán 900 grammos.
Akkor sem valami drága.
Egyébként válaszomat eddig is ismertétek, úgy hogy ezt egy sima provokációnak vélem, de már megszoktam.
Én semmilyen OLCSÓ mézzel nem értek egyet!
Többször leírtam, megfogalmaztam.
Valójában egyelőre engem, és a piacozós méhészeket ez egyáltalán nem érinti, mivel az eladások meredeken nőnek.
A másik dolog, hogy ez az olcsó méz nem marad a termelőkön, valaki biztosan megveszi és behozza.
Ha az ottani termelőknek ennyiért megéri eladni, ám tegyék.
Az OMME nem mézpiaci szereplő, javaslata viszont lehet.
Én minden magyar méhésznek azt kívánom, hogy a 2021-es év jól sikerüljön, és maradjanak a felvásárlási árak!
Óvatosan szeretném megjegyezni, hogy az erről a saját véleményem, akár milyen bomba évünk lehet jövőre, a felvásárlási árak jelentősen nem fognak akkor sem csökkenni.
Kevés az ütőképes termelő méhcsalád, ez előre vetíti a következő évi terméskimaradást.
Ha pedig nem lesz mennyiség, az ár marad.
A méhészeknek is fejben fel kell nőniük a feladathoz, hogy csak akkor adják le termésüket amikor az ár megfelelő számukra, ne csak panaszkodjanak.
Most úgy látom a legtöbb kifogást az árak ellen azok fogalmazzák meg, akiknek már rég nincs készletük.
Nagyernyei Attila

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2494 Dátum: 2020. November 15. 15:18 »
Idézet
Most úgy látom a legtöbb kifogást az árak ellen azok fogalmazzák meg, akiknek már rég nincs készletük.
Én pl. semmilyen kifogást nem fogalmaztam meg, mert nekem igazából mindkettő jó. Az is ha van sok olcsó gagyi, meg az is, ha egyre többen méritek aranyárban, mert én így mindkét esetben sokkal többet tudok eladni. Már a Pestről meg a nagyvárosokból a szülőkhöz, nagyszülőkhöz időnként hazalátogatók közül is egyre többen járnak hozzám, mert azt mondják, ne nézzék már a pesti embert se hülyének, és adják neki 4200-ért.
Na nekem meg ezért nincs már készletem, és nem is bánom. Remélem eladás szempontjából a jövő év is ilyen lesz, akkor dübörögni fog a bizniszem. Aki meg ott ücsörög a piacon a hidegben a 3500-as ára mellett annak csak annyit tudok mondani, hogy én meg itt ülök bent a meleg szobában.

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2495 Dátum: 2020. November 15. 15:46 »

Az OMME nem mézpiaci szereplő, javaslata viszont lehet.


Ebben nem értünk egyet. Az ellenőrzés belebegtetésével, úgy vélem,hogy elég erőteljesen be kíván avatkozni a mézpiacba.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2496 Dátum: 2020. November 15. 18:57 »
1093ft plusz áfa per kg

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2497 Dátum: 2020. November 15. 20:21 »
1093ft plusz áfa per kg

minusz az üveg,lapka,kicsomagolás önköltsége,járulékok...és akkor megkapjuk a valós méz árat...vagy inkább az import árat?
Azt gondolom,hogy amit gondolok azért perelhető lennék... :)
( a probléma az,hogy tegnapról mára az egyik bótban a frissen kezdett raklap fele elfogyott...)

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2498 Dátum: 2020. November 25. 18:51 »
Érdekes "odaát" Jenő, alias Kiváncsi 111 fröcsögése a mézhamisításról.

Keves Jenő!

Én itt kérdezlek meg: Mi történ 2018-ban, amikor 35 hordó vegyes mézet vittek vissza BALATONLELLÉRE cukoretetés miatt a Selecta-Flora KFT-től? Ki volt az a méhész Jenő? Ismered? Szerinted hányan tudunk róla? A Balaton környéke kicsi. Somogy megye kicsit. És az ország is kicsi. Te meg cukrászmesterezel itt, amikor a saját házad táján is van mit söprögetni. Tudom, ez 111!

István

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2499 Dátum: 2020. November 25. 21:45 »
Nem ő mondta, hogy a méz nála csak melléktermék???
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2500 Dátum: 2020. November 25. 23:46 »
Érdekes "odaát" Jenő, alias Kiváncsi 111 fröcsögése a mézhamisításról.

Keves Jenő!

Én itt kérdezlek meg: Mi történ 2018-ban, amikor 35 hordó vegyes mézet vittek vissza BALATONLELLÉRE cukoretetés miatt a Selecta-Flora KFT-től? Ki volt az a méhész Jenő? Ismered? Szerinted hányan tudunk róla? A Balaton környéke kicsi. Somogy megye kicsit. És az ország is kicsi. Te meg cukrászmesterezel itt, amikor a saját házad táján is van mit söprögetni. Tudom, ez 111!

István
"Na ez igen!Most aztán szépen vagyunk."
Ezt is beteszed a hírős tarsolyodba?
Én tegyem fel a zöldre vagy felteszed Te?
Nagyon durva amit művelsz a neten főleg a fentiek tükrében.

Csányi Antal

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2501 Dátum: 2020. November 26. 08:07 »
Nézzétek csak milyen kulturáltan fogalmaz kivancsi111!
" Na ez a feketefehér stílusa, és bekötött szeműek, vagy félanalfabéták hisznek is nektek."
"...Nem kérdéseket kellene feltenned a hazúgságfórumon,..."
"...Te patkány módjára megpróbálsz engem besározni,.."
"...Tudod hordósméz aki patkány, aztán sunyi módon próbál befeketíteni másokat, és a Klubvezető Úr, aki ok nélkül kizárja azokat akik erre figyelmeztetik a méhésztársaikat, az nem való közénk. "

Hát ide a Fekete-Fehér Méhészklubra ez a stílus nem is való!
Maradj csak ott a Zöldön, az a te helyed.
Mindig ő mondja meg a  frankót, és ha valaki beszól neki, kiakad, és átmegy ...kiakadt stílusba.
Örülök, hogy az itteni írásokba hónapok óta nem kell belemoderálni, csak így tovább!
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2502 Dátum: 2020. November 26. 10:07 »
Szép hosszú magyarázatot, magyarázkodást írtál Jenő.

Becsatoltál egy AKÁC vizsgálati jegyzőkönyvet, amin nincs rajta a neved...

Furcsállom, hogy nem tudod, hogy a felvásárló kinek vette át a mézed. Nem volt rajta a felvásárlási jegyen? Feketén ment a felvásárlás?

Aztán visszavitted a mézed.. Honnan? A felvásárló telephelyéről? A cég telephelyéről, ahonnan a felvásárlás ment?

A hordó eltűntetés hol volt? A felvásárlónál, aki aztán nagy értékű ajándékot adott neked, vagy a cégnél, aki azt sem tudod, melyik cég volt? Most akkor ki lopott hordót?

Ha a felvásárló lopott hordót, akkor te ilyen embertől fogadsz el ajándékot?

Melyik évről beszélsz Jenő?

Ahogy mondani szoktad Jenő:

Nem! Nem! NEM!

Én nem beszéltem akácmézről. Én 2018 október-novemberéről beszéltem. És virágmézről, amit Kovács Zoltán Marcali felvásárló vett át.

Benned az a patkányság Jenő, hogy úgy szidod a többit, hogy Te sem vagy különb a deákné vásznánál.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2503 Dátum: 2020. November 26. 19:28 »
Nem ide való hozzászólás, de itt kell reagálnom kivancsi111 kirohanására.
Valami nem kerek nála ha ezt írja odaát:
"Na mos két lehetőséged van. Az egyik, hogy felhívod a Kovács Zolit, akivel most beszéltem, és megkéred ne tegyen ellened feljelentést. Úgy fogsz járni, mint a Dr. Sebőkkel, és a Tóth Péterrel."
Majd így folytaja:
"Ismét hallottál valamit, mint amikor a marhák "Sebőgnek" aztán csináltál belőle egy történetet mint meseíró, és ismét bíróságra fogsz járni."
Most fenyegetsz?
Mindig is ez volt a probléma veled Jenő, össze-vissza vagdalódzol, ha megszólítanak.
Semmi közöm hordosméz nick névhez, de te már összemosol vele, azt is mondhatnám, hogy ezt benézted.
Valójában sokat segítesz, mert ezt is csatolom a peranyagomhoz, lássa a bírónő milyen stílust, milyen értékrendet képviseltek.
Kicsit nyugodj meg, relaxálj, sokat fog segíteni.
Engem pedig hagyj ki ebből a játszmából, meg az összesből ami veled és körülötted történik.
Ennyit tudsz ha valaki beszól neked, hogy....majd jó főjelentelek.
Jelentsd fel ha ha az megnyugtat, csak provokálj mást ne engem.
Nagyernyei Attila


*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2504 Dátum: 2020. November 26. 22:28 »
Összefoglalva:

Egy nicknév mögé bújt valaki (István?)  bedob egy infot egy 2018-as mézhamisításról kérdések formájában.

Nos...1. Miért csak akkor zavarja a nagyérdemű fórum megmondókat a névnélküliség ha őket kérdezik egy kényes témában? Vagy esetleg ismerik és ezért nincs ok a tiltakozásra?!
2. Az ismeretlen nicknév kérdéseit miért kezelik tényként a tisztelt fórum megmondók?
3. Miért nem fogadják el Jenő válaszait a kérdésekre?
4. Mennyire elegáns az,hogy olyan emberen köszörülik a nyelvüket, a tisztelt fórum megmondók, aki innen ki van tiltva? (Részemről ez mindkét fórumra fennáll. Mondjuk elfogadom,hogy Jenő kényszerhelyzetben van.)
Szép hosszú magyarázatot, magyarázkodást írtál Jenő.Válaszokat írt amiket pontatlanul idéztél!


...Aztán visszavitted a mézed.. Honnan? A felvásárló telephelyéről? A cég telephelyéről, ahonnan a felvásárlás ment? "... Az én mézemet visszahozta...ezért ragaszkodtam a visszaszállításhoz..." Klasszikusokat csak szó szerint!!! Nem visszavitte, hanem vissza szállítatta!!!

...A hordó eltűntetés hol volt? A felvásárlónál, aki aztán nagy értékű ajándékot adott neked, vagy a cégnél, aki azt sem tudod, melyik cég volt? Most akkor ki lopott hordót?"...Az egyik méhész megtalálta hónapok múlva egy garázsban a hordóit néhány füles után, és valamennyit kapott a mézéért is. Kollégájának is küldtek valamennyit, de ő a hordóinak is búcsút intett..." Nem a Jenő,hanem két másik méhész!

...Ha a felvásárló lopott hordót, akkor te ilyen embertől fogadsz el ajándékot? "...Kárpótlásként kaptam tőle egy tonner hordó szállító..." KÁRPÓTLÁS és nem ajándék!!! (jelzem egy későbbi hozzászólásodban megnevezted a felvásárlót (Kovács Zoltán,Marcali). Lopással vádolod?! Egy tanács: Kérj gyorsan bocsánatot, mert ebből ip cím kikérés és per is lehet! ;)



Már megszoktam,hogy ezen a fórumon,a színvonalának megfelelően, működik a kettős mérce. Mert azt ugye "élből" elhisszük,hogy Anti indulatból írt 10-12% cukrot 1-2% helyett, de Jenőnek még a levegővételét is megkérdőjelezzük?!
Továbbá: Nem szeretnék ezzel a témával mélyebben foglalkozni,csak a független tájékoztatás és az igazságérzetem okán nyilvánultam meg! Részemről a téma befejezve!