Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1112841 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2445 Dátum: 2020. Június 04. 19:19 »
Egy hónapja írtam a következőket:
"Tegnap kérdezték tőlem, hogy mennyi lesz az idei akácméz ára?
Erre mit lehet válaszolni?
Miért, lesz akác?
Csak azért mert a méhészbarátomnak van némi akácméz készlete, és kapott rá HORDÓBAN 1.800-as ajánlatot.
Kérdezte, hogy lesz ez még több is, vagy várjon?
Ő eddig üvegben adta 2.000-ért kilóját!
Mondtam neki, hogy szerintem az idén a kereskedőkhöz vagy nem jut, vagy csak minimális mennyiség, mert a méhészek egymás között "elboltolják" a kevéske termésüket, hogy megtartsák a vevőkörüket.
Aki pedig képes lesz 1.800 ne adj Isten 2.000 Ft-ot adni a HORDÓS akácméz kilójáért, valószínű vicsorogni fog, mert drágán vette, és még árat is kell emelnie."

Mondjuk ez bejött!
Nézzétek csak a hirdetéseket:
"Sziasztok kedves méhész kollégák, lenne eladásra 3 hordó idei Akácmézem (Nógrádi) Hordós kiszerelésben oda tudnám adni 2000/kg ért."
Ez van.
Lassan félek magamtól, hogy előre megjósolok dolgokat.
Ha nekem most 5.000 Ft-ot kínálnának az akácmézem kilójáért akkor sem adnám oda.
Miért?
Mert az utolsó cseppjét is kiüvegezem, és a vevő az első.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2446 Dátum: 2020. Június 11. 19:49 »
Tehát akkor 2.000 Ft az akácméz hordós ára!!!!!!!!
Aki figyel, tudja hogy hová kell leadnia.
Aki nem figyel ő odaadja ezernyócé....
A kereskedő nevét nem írom ki, mert abból megint csak problémám adódna, de a Facebookon is rákereshettek.
Ha kiírom a nevét a többi kereskedő (joggal) sérelmezheti, hogy reklámot csinálok.
Már csak az a kérdésem, ha pár hónapja 1.200 volt a felvásárlási ár, akkor most 2.000-ért is érdemes megvenniük?
Információim szerint Németországban, és Ausztriában egy Euró centtel sem emelkedtek az áruházakban az üveges mézek árai.
Fiaimat mindig ráállítom, hogy sasolják a mézárakat, és ők nem látnak semmilyen változást.
Nem ragozom tovább a történetet ....de lehet erről is Bross tehet, mivel elnök akar lenni, így felnyomta a méz árát, hiszen az OMME határozza ezt meg.
Szerintem Vivaldin és még néhány "Kistakácsozón" kívül ezt soha senki nem hitte le.
Egyébként most nagyon bekussoltak ezek a szócsövek, talán homokszem került a fogaskerekek közé.
Arra már gondolni sem merek, hogy rájöttek maguktól mekkora ordenáré baromságot állítottak eddig.
Tehát 2.000 az akácméz felvásárlási ára, és ez annak köszönhető, hogy igen szerény lett az idei termés.
Az összes többi elmélkedés egy kamu.
Ja nálunk már 10 napja 3.000 Ft üvegben.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2447 Dátum: 2020. Június 13. 07:27 »
Tisztelt Méhésztársak!
Hívja már fel valaki a kollégát, hogy 2.000 Ft az akácméz felvásárlási ára!
Íme:
"150kg idei szűrt, szermentes (idén még nem voltak kezelve) akácméz hordóban eladó. 1700ft/kg.
Ne hagyd kiszolgálatlanul a vevőidet...
Érdeklődni Privát üzenetben vagy telefonon.
Pécs környéke.
06302358981"

Mondjuk tegnap is megtapasztaltam, hogy milyen akác(?) mézeket kínálnak és árulnak egyesek.
Az egyik zöldséges boltban Szekszárdon 3.250 Ft a 900 grammos vegyes méz.
Se nem sűrű, se nem világos.....de az ára akácra utal.
A "kolléga" csak ilyent kapott, mert neki nem termett?
Inkább semmit nem árulnék, de ez kész leégés az igényes mézfogyasztók előtt.
Egyébként óriási különbségek vannak a kiszerelt mézek árai között, de majd szépen tisztul a piac.
Aki csak azért árul ilyen kétes minőséget, hogy piacon maradjon, pont ezért fog kibukni.
Az igényes vásárlói réteg elég felvilágosult a minőséggel kapcsolatban, így semmi kétségem, hogy lesz egy kis átrendeződés a vevők-eladók között.
Én is oda járok ahol a minőségi élelmiszert kapom, és addig nem tágítok amíg az általam elvárható szintet eléri.
Ezek a sárga mézek kritikán aluliak, és ártanak az egész ágazatnak.
Mondjuk a "tettes" semmilyen közösségnek nem tagja, amolyan szabadúszó.
Mindig is különc volt, de talán jobb is....
Nagyernyei Attila




Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2448 Dátum: 2020. Július 26. 07:18 »
Olvasom az egyik internetes portálon, hogy 700 Ft/kilónál nem lehet több a vegyes virágméz ára, mert akkor leadhatatlan.
Ahaaa...
Néhány hónapja ugyan ezt mondták az akácra is, hogy 1.700 fölött eladhatatlan, majd lett belőle 2.000.
Ahogy jönnek a hírek az idei napraforgó pergetésről, ez sem kényeztette el a méhészeket.
Mindenki arra számított, hogy ez a legelő majd "rendbe teszi" az idei gyalázatos szezont, de ez nem jött be.
Szerintem kitartást, akinek SOS nincs szüksége pénzre, ne kapkodja el az eladást.
Nagyon kevés méz van országos szinten, és a környező országokban, valamint akadozik a kínai "gyári" méz is.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2449 Dátum: 2020. Július 29. 06:50 »

Lassan egy hete keresett egy méhész, hogy szeretné eladni a kipergetett napraforgó mézét, mennyit adnak érte.
Mondtam neki, hogy várjon kicsit, mert 660 a jelenlegi ár, de pár nap múlva 700 lesz, és véleményem szerint ott sem áll meg.
Nem érdekes, neki jó a 600 is csak azonnal vigyék.
Elképesztő....
Azóta már 700, de ahogy hallom volt ahol 730-at is ígértek már érte.
Végre keresleti piac lett a mézre, ne rontsuk el!
Kitartást, lesz ez még több is......(mondta anno az OMME elnöke) majd erősen el kezdett az ár esni.
Most ettől nem kell tartanotok, kevés a méz, keresik.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2450 Dátum: 2020. Július 29. 09:53 »
https://millasreggeli.hu/agrar/lassan-luxuscikk-az-akacmez-ezert-kell-sokat-fizetni-erte/?fbclid=IwAR3zKQFuP8T5_RqT-4xjy4ubR4gK8J2fOFaP2vC0abCAh6j4ScoR2W-iKWs
Szekszárdon több boltban 4.200 a termelői akác(?) méz.
Miért tettem kérdőjelet?
Mert a gyenge termés velejárója, hogy "sárgulnak" az akácmézek.
Vegyesnek meg nem rossz ár a 4.200...
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2451 Dátum: 2020. Július 29. 17:25 »
Na tessék!
Adjátok csak 660-ért!!!!!!!!!
Íme:
‼️FIGYELEM, FELVÁSÁRLÁSI ÁRAK ‼️
🍯 Vegyes/Repce/Napraforgó: 800-ft/kg
🍯Selyemkoró: 1300-ft/kg
🍯Facélia: 1200-ft/kg
🍯 Hárs: 900-ft/kg
🍯 Akác: 2000-ft/kg
Forgó Gábor

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2452 Dátum: 2020. Augusztus 02. 20:07 »
Olvasom, hogy van aki jelenleg is 2.000-ért adja üvegben az akácmézet mivel gondol a jövőre, és szeretné megtartani a vevőkört.
Az biztos, hogy a marketingről azt sem tudja, hogy eszik e vagy isszák, de nekem erről más a véleményem.
A 2.000 Ft-os akác valójában max. 1.900 és, innen kezd izgi lenni a téma.
Felénk ezt úgy szokták mondani .....kicsit stikkes akác, a kereskedők szebben fogalmaznak, akác jellegű. (Akácfa alatt voltak a kaptárak.)
Akácméz ez egyáltalán amikor hordóban 2.000, és ha kis kiszerelő veszi 2.200-is kell adnia érte?
Szerintem jobb lenne, ha 1.500-ért adná akkor biztosan még többen vennék.
Én inkább adom továbbra is a minőségi akácmézünket 3.000-ért.
Tegnap volt egy érdekes sztorim.
Az egyik vevő sokallta az akácért a 3.000 Ft-ot.
Mondtam neki, hogy 6 évig adtam 2.500-ért, kevés lett, elfagyott, rossz idő volt alatta.
Már majdnem otthagyott mire jött a következő vevő.
Kért 3 üveg akácot...mondtam neki, hogy 9000 Ft, adott 10.000-et ...és köszi.
Ezt az első (akkor még vevő jelölt) végignézte.
Na adjon nekem is egyet....
Minden vevőért meg kell küzdenünk de nem úgy, hogy lenyomjuk az árat!.....a Balatonon meg főként nem.
Aki meg a vegyes mézért kér 2.000-et az nem rossz ár.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2453 Dátum: 2020. Augusztus 28. 07:45 »
A mostani OMME-s Méhész újságban a 18. oldalon láthatjátok a "Mézvizsgálat 2020" címszó alatt az eredményeket.
Milyen csend van róla.
Miért?
Mert ha a muskétások javaslata lenne a mérvadó akkor az idei akácmézek nagy része virágméz kategóriába esne.
Ennyit Bross Péter paraméter lerontásáról.
Arra még a témában "jártas" egyik szó szóló sem adott választ, hogy Bross honnan hová rontotta le a paramétereket.
Kerekegyházán megegyeztek, hogy a kampányuk célja Bross leváltása.
Ez az igazi előremutató célkitűzésük.
Bravó!
Nem súgok nekik mit kéne tenniük, ez maradjon titok.
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2454 Dátum: 2020. Szeptember 06. 20:23 »
Áttettem ide Ferdinánd írását az OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események topicból. Bicska

"Januárra elfogy a mézünk?

Ez így szerintem nem igaz. Tavaly sem sokkal több vegyesmézet pergettünk.
Akkor átlag 25 - 30 kilót, most átlag 20 kilót.
Még szinte mindenkinél ott a vegyesméze. Miből gondolják hogy elfogyott?
 Lehetne tenni az ellen, hogy ne jöjjön be az ukrán méz januárban.
1. Az elnök nem kellene hangoztassa, hogy elfogyott a mézünk. Ezt nagyon nem kellene kommunikálni a fogyasztók felé. Nem is igaz.
2.Minden méhész, aki csak tudja belföldi üvegezőnek adja el a mézét. Ne hordóban értékesítőnek.
Pláne ne annak, aki az első és eggyetlen magyarországi ukránméz importőr. Így lesz magyar méz a polcokon egész évre.
3.Mi az hogy csökkentett áfa? Nehogy már csökkentett áfát kapjon.
4.Miaz, hogy érdeklődik a laborvizsgálati köverelmények felől?
Hát ne adjuk már meg a paramétereket a gyártáshoz!
5. Intenzívebb vizsgálatok kellenek. Maradványanyagokra, gyantaszűrési technológia kimutatására, minőségre.
6. Mézprofilok felállítása hazai mézek alapján, mézparaméterek pontosítása.
7. Minimum ár legyen mikor bejön az unióba a méz. Nem kell agyonverni vámmal, de minimum ára legyen.
 8.Miaz hogy egy ukraknai csomagolóüzem kap Magyarországtól támogatást?

Ennyi jut eszembe. A legfontosabb, hogy adjátok oda a mézeteket belföldi csomagoló üzemeknek. Csak nekik!

Itt egy pár ötlett, szerintem Elnök úr is gondolt már ezekre.
Neki a legfontosabb, az lenne, hogy ne készítgesse az utat az ukrán méznek a fogyasztókhoz, hogy azt mondja, hogy elfogyott a magyar méz!
 Ez direkt van? Vagy hogy lehet ekkora hibát elkövetni?"
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

leo

  • ***
  • 198
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2455 Dátum: 2020. Szeptember 06. 21:11 »
Végül is hová? Hol voltál eddig?

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2456 Dátum: 2020. Szeptember 06. 21:51 »
 Késő bánat, eddig is ez volt előkészítve! Tényleg eddig nem derengett semmi??

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2457 Dátum: 2020. Szeptember 07. 13:40 »
A 2. pontot visszavonom. Mert, ha nem megy ki hordóba a méz, akkor tényleg ránkrohad az egész. A méhészeknél.

*

buksi

  • ****
  • 310
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2458 Dátum: 2020. Szeptember 10. 21:57 »
Nagyon rossz év az idei méz szempontból,de dübörög az export kifelé,befele meg ukrán,kínai méz jön,egye a magyar a hamis mézet.Miért nem lehet megoldani a tartalékolást,miért nincs összhang
egyesület, kereskedők között,de főleg a méhészek érdekeit nézve,ez a magyar méhész marketing?

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2459 Dátum: 2020. Szeptember 26. 08:52 »
Buksi hozzászólását ideemeltem!
Vajon ki nyilatkozta nem is régen"Dübörög a mézexport kifelé",keressék a vásárlók a méhészeknél a mézet és lesz méz az év végén is.Ennyit tudott csak Bross a méz készletről.