Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

• 2447 válasz
  • 666658 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2445 Dátum: 2020. Június 04. 19:19 »
Egy hónapja írtam a következőket:
"Tegnap kérdezték tőlem, hogy mennyi lesz az idei akácméz ára?
Erre mit lehet válaszolni?
Miért, lesz akác?
Csak azért mert a méhészbarátomnak van némi akácméz készlete, és kapott rá HORDÓBAN 1.800-as ajánlatot.
Kérdezte, hogy lesz ez még több is, vagy várjon?
Ő eddig üvegben adta 2.000-ért kilóját!
Mondtam neki, hogy szerintem az idén a kereskedőkhöz vagy nem jut, vagy csak minimális mennyiség, mert a méhészek egymás között "elboltolják" a kevéske termésüket, hogy megtartsák a vevőkörüket.
Aki pedig képes lesz 1.800 ne adj Isten 2.000 Ft-ot adni a HORDÓS akácméz kilójáért, valószínű vicsorogni fog, mert drágán vette, és még árat is kell emelnie."

Mondjuk ez bejött!
Nézzétek csak a hirdetéseket:
"Sziasztok kedves méhész kollégák, lenne eladásra 3 hordó idei Akácmézem (Nógrádi) Hordós kiszerelésben oda tudnám adni 2000/kg ért."
Ez van.
Lassan félek magamtól, hogy előre megjósolok dolgokat.
Ha nekem most 5.000 Ft-ot kínálnának az akácmézem kilójáért akkor sem adnám oda.
Miért?
Mert az utolsó cseppjét is kiüvegezem, és a vevő az első.
Nagyernyei Attila

« Válasz #2446 Dátum: 2020. Június 11. 19:49 »
Tehát akkor 2.000 Ft az akácméz hordós ára!!!!!!!!
Aki figyel, tudja hogy hová kell leadnia.
Aki nem figyel ő odaadja ezernyócé....
A kereskedő nevét nem írom ki, mert abból megint csak problémám adódna, de a Facebookon is rákereshettek.
Ha kiírom a nevét a többi kereskedő (joggal) sérelmezheti, hogy reklámot csinálok.
Már csak az a kérdésem, ha pár hónapja 1.200 volt a felvásárlási ár, akkor most 2.000-ért is érdemes megvenniük?
Információim szerint Németországban, és Ausztriában egy Euró centtel sem emelkedtek az áruházakban az üveges mézek árai.
Fiaimat mindig ráállítom, hogy sasolják a mézárakat, és ők nem látnak semmilyen változást.
Nem ragozom tovább a történetet ....de lehet erről is Bross tehet, mivel elnök akar lenni, így felnyomta a méz árát, hiszen az OMME határozza ezt meg.
Szerintem Vivaldin és még néhány "Kistakácsozón" kívül ezt soha senki nem hitte le.
Egyébként most nagyon bekussoltak ezek a szócsövek, talán homokszem került a fogaskerekek közé.
Arra már gondolni sem merek, hogy rájöttek maguktól mekkora ordenáré baromságot állítottak eddig.
Tehát 2.000 az akácméz felvásárlási ára, és ez annak köszönhető, hogy igen szerény lett az idei termés.
Az összes többi elmélkedés egy kamu.
Ja nálunk már 10 napja 3.000 Ft üvegben.
Nagyernyei Attila

« Válasz #2447 Dátum: 2020. Június 13. 07:27 »
Tisztelt Méhésztársak!
Hívja már fel valaki a kollégát, hogy 2.000 Ft az akácméz felvásárlási ára!
Íme:
"150kg idei szűrt, szermentes (idén még nem voltak kezelve) akácméz hordóban eladó. 1700ft/kg.
Ne hagyd kiszolgálatlanul a vevőidet...
Érdeklődni Privát üzenetben vagy telefonon.
Pécs környéke.
06302358981"

Mondjuk tegnap is megtapasztaltam, hogy milyen akác(?) mézeket kínálnak és árulnak egyesek.
Az egyik zöldséges boltban Szekszárdon 3.250 Ft a 900 grammos vegyes méz.
Se nem sűrű, se nem világos.....de az ára akácra utal.
A "kolléga" csak ilyent kapott, mert neki nem termett?
Inkább semmit nem árulnék, de ez kész leégés az igényes mézfogyasztók előtt.
Egyébként óriási különbségek vannak a kiszerelt mézek árai között, de majd szépen tisztul a piac.
Aki csak azért árul ilyen kétes minőséget, hogy piacon maradjon, pont ezért fog kibukni.
Az igényes vásárlói réteg elég felvilágosult a minőséggel kapcsolatban, így semmi kétségem, hogy lesz egy kis átrendeződés a vevők-eladók között.
Én is oda járok ahol a minőségi élelmiszert kapom, és addig nem tágítok amíg az általam elvárható szintet eléri.
Ezek a sárga mézek kritikán aluliak, és ártanak az egész ágazatnak.
Mondjuk a "tettes" semmilyen közösségnek nem tagja, amolyan szabadúszó.
Mindig is különc volt, de talán jobb is....
Nagyernyei Attila