Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1112962 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2430 Dátum: 2020. Január 20. 19:21 »

Voltál te bármelyik tájékoztatón, vagy már megint csak locsogsz a nagyvilágba?


Apis nick néven író kollégának is üzenik a holnapi rendezvény szervezői, hogy csak előzetes regisztráció után tudnak a terembe helyet foglalni.
.......................
.......................
Tehát ezt üzenik a szervezők, aki nem kapott meghívást, ne fáradjon Szekszárdra mert hoppon marad.
Nagyernyei Attila



Azt gondolom, hogy eljutott a Fekete-Fehér Méhészklub egy olyan szintre, hogy néhányotoknak bár mit is lehet válaszolni, azt megcáfoljátok.


Megcáfolod Te saját magad! ;D ;D ;D

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2431 Dátum: 2020. Január 20. 19:45 »
Attila mi volt a kérdés ? 🤔elvesztettem a fonalat én is 😏.

Én nem:


Még mindig nem tudom mi az oka és a célja a tüntetésnek.


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2432 Dátum: 2020. Január 20. 19:47 »
Üdv.Uraim!
Nagyernyei "Uram"!
Attól hogy hogy eltűnt innen egy írás az eltüntetett vélemény él és igaz.
Ezt igazolja az is hogy gyorsan el kellett tűnnie.
Köszönjük a szelektív demokráciát!
Annó igaza volt a dokinak.
Te igazi manipulátor vagy.

Tudok segíteni ? Mi tűnt el ? Tarsolyban hátha megvan.


*

atya

  • *****
  • 1043
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2435 Dátum: 2020. Február 12. 07:41 »
Sok helyen olvasni, hogy "Európát elönti a kínai szutyok" meg azt is olvasni, hogy "kínai vegyészek tesznek tönkre egy komplett ágazatot"...
Miért önti el Európát a kínai "szutyok"? -mert ugye nem csak úgy simán "elönti"- Azért mert igény van rá. Kik igénylik? Hát nyilván azok az európai mézkereskedők, akik ezt forgalmazzák. Azért igénylik, mert olcsó és gyengébb években is hozzáférhető. A fogyasztónak pedig erről nem igazán van tudomása.
Sajnos a méz, ahogy pl. a bor és a tej is hamisítható termék. Talán még a tojás is. Aztán idővel még a tyúk is az lesz (ha még nem az)... :-\
Attól, hogy a kínaiak még előállítanak ilyesmit még nem lenne muszáj az európai kereskedőnek ezzel az opcióval számolnia... De számol, mert ebből van az igazán nagy profit.
Korábban a kocsmákban jelen voltak azok a bizonyos "nyerőgépek"... Sok ember bukott el rengeteg pénzt. Aztán a feleségek meg a kocsmárost szidták... (igaz a hitelt Ő adta, mert neki fontos volt a jutalék) meg a gépet... hogy az milyen már, nem ad vissza semmit.
De én soha egyetlen fillért nem veszítettem ilyen gépeken, hiába volt ott a kocsmában.
Igaz van más szenvedély "betegségem"... :D
Szóval nehogy már csak a kínai legyen hibás, hogy az milyen "szemét" mert "elárasztja" Európát.
Ha járt valaki a 80-as évek elején a zalaapáti méhésziskolába az tudhatja, hogy ott hogy tanították azt, hogy hogyan kell lépesmézet csinálni.





Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2436 Dátum: 2020. Február 12. 08:19 »
Anno a Tour de France versenyen az amerikai Amstrong úgy ment fel a hegyekre, mint ahogy a többiek lefele.
Mindenki tudta, hogy ez a teljesítmény emberi ésszel nem magyarázható, hacsak nem valami olyan teljesítményfokozót használ amit még a labor nem ismer.
Néhány év múlva minden addigi eredményét törölték, mert a labor "odaért".
Véleményem szerint ugyan ez van a mézhamisítás fronton is.
Sajnos ettől függetlenül nem látok sok reményt a csalók (bűnözők) lebuktatására.
Ha a mostani pancsoló művészek megbuknak, mert végre a laborok is bizonyítani tudják a machinációt, akkor újabb trükköt vetnek be.
Semmi másról nincs szó mint a mérhetetlen nagy profit felmarkolásáról, és itt nem számít az emberek egészsége, az hogy méhészek mennek tönkre.
Azt hiszem az Európai Uniós "honatyák" között kell keresgélni a tetteseket.
Ettől kezdve rázós az ügy, mert a maffia csak jelenthet nekik.
Szépen pakolgatják az aktákat, rakják félre a mézhamisítással kapcsolatos ügyeket, és ezért döcög a dolog.
Minden mezőgazdasági árun évtizedek óta jól látható a származási ország, legyen az narancs, hús, tej bármi.
A mézre miért nem írták rá eddig?
Mert a drog és fegyverkereskedelem után ez az egyik legnagyobb biznisz.
Nekem erről ez a véleményem, ha nem igaz cáfolják meg.
Ezért kéne büszkének lennünk arra a maroknyi csapatra akik végre felkavarták az állóvizet, köztük  a magyar mezőgazdasági miniszterünkre is!
Végre belecsapott a politikai elit is a "lecsóba", így van némi remény, hogy a csalók megszeppenhetnek.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2437 Dátum: 2020. Február 28. 17:45 »


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2439 Dátum: 2020. Március 16. 21:10 »
Egy kis marketing a határainkon kívülről!
https://kiszo.net/2020/03/05/mezes-turista-osvenyt-epitenek-szineveren/

Üdv. jani bátya

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2440 Dátum: 2020. Március 25. 19:55 »
Mint már mások máshol is leírták, az emberek a kialakult helyzetben csak keresik a természetes és gyógyhatású termékeket. Egy cikk a szomszédos ukrajnából.https://translate.google.com/translate?hl=hu&sl=uk&u=https://tsn.ua/ukrayina/spriymayut-yak-liki-v-ukrayini-cherez-koronavirus-zris-popit-na-med-1511649.html&prev=search

Üdv. jani bátya

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2441 Dátum: 2020. Május 03. 07:13 »
Tegnap kérdezték tőlem, hogy mennyi lesz az idei akácméz ára?
Erre mit lehet válaszolni?
Miért, lesz akác?
Csak azért mert a méhészbarátomnak van némi akácméz készlete, és kapott rá HORDÓBAN 1.800-as ajánlatot.
Kérdezte, hogy lesz ez még több is, vagy várjon?
Ő eddig üvegben adta 2.000-ért kilóját!
Mondtam neki, hogy szerintem az idén a kereskedőkhöz vagy nem jut, vagy csak minimális mennyiség, mert a méhészek egymás között "elboltolják" a kevéske termésüket, hogy megtartsák a vevőkörüket.
Aki pedig képes lesz 1.800 ne adj Isten 2.000 Ft-ot adni a HORDÓS akácméz kilójáért, valószínű vicsorogni fog, mert drágán vette, és még árat is kell emelnie.
Mondtam én, hogy eljön az idő amikor a 2.500-as árral "óccsó" leszek.
Néhány hete mi is felemeltük 3.000-re, (vitték is!) de visszatettük 2.500-ra.
Ennek oka, hogy a jelenlegi helyzetet nem szerettem volna kihasználni, mert ez visszaüthetne.
Megvárom az akáctermést, aztán akkor döntünk az idei árról.
Most úgy látom, hogy a 3.000 Ft-os ár reális lehet....majd meglátjuk.
Kicsit nézzetek rá a zöldség-gyümölcs árakra, és akkor nem is lesz a mézünk drága.
Nagyernyei Attila


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2443 Dátum: 2020. Május 28. 17:31 »
Alakulnak a mézárak.
Több méhészkolléga is felhívott, hogy kereskedőktől kapott 1.750 Ft-os árajánlatot az idei akácmézére, odaadja e?
Elmondtam mindegyiknek, hogy ezt mindenki maga dönti el mikor, és mennyiért adja el, és hogy én meg sem mutatnám még a hordóimat sem ennyiért.
Hol van még 2021 február-március amikor általában a legmagasabbak a mézárak?
Véleményem szerint van még benne némi tartalék, de mivel ilyen kevéske termett adhatnak érte bármennyit.
Egyébként Erdélyben ha lehet még rosszabb a helyzet, ott gyakorlatilag akikkel beszéltem senki nem perget.
A piacozós méhészek most kezdik alakítani az árakat, de lehet hogy 3.000-nél sem áll meg az akácméz ára.
Akiknek pedig nem lett akácmézük, és eddig 2.000-ért nyomták, most nehéz helyzetbe kerültek.
Tegnap beszéltem egy pesti piacon áruló (sokat ide hozzánk író) méhésszel, és mondta hogy már egy hónapja nincs akácméze, és nem is lesz, sajnos így sok vevőt elveszít.
Aki pedig meg szeretné tartani a kuncsaftjait....háát mit is mondjak, nehéz dió.
1.800-2.000-ért venni hordóban és azt eladni haszonnal, necces.
Majd jönnek a sirámok, hogy nálunk szegények a faluban, meg nincs vásárlóerő hová emeljem, eddig sem vitték.
Aki akácmézet szeretne venni igenis nyúljon a zsebébe, ne csak mi méhészek aggódjunk.
Aggódunk a fagy miatt, a rossz időjárás miatt, a mászkálás miatt nőnek a költségeink mi meg adjuk olcsón az akácmézet?
Most lett értéke a Hungarikumnak!
Én is másként nézek rá a 2020-as hordóimra, és szemeimmel végigsimítom őket..............
Nagyernyei Attila


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2444 Dátum: 2020. Május 29. 16:58 »
No nézzetek már ide mit találtam a facén!

"Azokat az okosokat, akik az omme.hu oldalon 1,600ft ért hitdetik az akácot, nem nagyon tudom megérteni. Ma beszéltem felvásárlóvsl, azt mondta 2,000Ft a silányabb, 2,200-2,300 a jó pollentartalmúért"

Egyáltalán van mit eladni? Mert ha nincs akkor akár 5000 is lehet az ár nem oszt nem szoroz.
Nálam még a kaptárakban van a méz,mármint a vándoroltatott családoknál, ha van egyáltalán, majd holnap megtudom.
A déli régió igen gyatrára sikeredett 6kg/család. Számításaim szerint az északi sem jobb sőt.

Üdv. jani bátya