Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1116312 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2340 Dátum: 2019. Október 16. 11:12 »

 Viszont a támogatások miatt mentek fel az eszközárak pl., amelyek egyáltalán nem a termelő érdekét szolgálták, hanem a ráépülő iparét. Ez egy ideig hasznos volt, de megjelentek a lehúzók, és akik addig rendesek megdolgoztak a termelők kegyeiért, azok alá vágtak, és egy káosszá vált az egész.

Pontosan ez a folyamat játszódott le anno a szántóföldi gépek támogatásakor is.
25 % géptámogatás szinte azonnali, ugyanilyen mértékű gépáremelkedést generált.
Hogy a gyártó nyúlta le, vagy a kereskedő, azt nem tudom, de hogy a paraszt csak pénzközvetítő volt a rendszerben, az tény.
A földalapú támogatás esetében pár évet csúszott az ébredés, de aztán feleszmélt az inputanyag forgalmazói kör is, meg a terménykereskedői szféra is, mára minden arcpirító árnak az az indoklása, hogy hiszen ott van nektek a támogatás.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2341 Dátum: 2019. Október 16. 11:28 »

Remélem cézének nem az a célja, hogy újra bíróságra citáljanak.


Szerintem az, a te célod! Nem is én hoztam szóba őket!
Nekem csak egy kérdésem volt, de hol van az már....
Választ úgysem kapok rá.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2342 Dátum: 2019. Október 16. 11:39 »
Akkor ezt nem te kérdezted?
"Egyébként leírhatnád nekem a muskétások neveit,.."
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2343 Dátum: 2019. Október 16. 12:09 »

Ez nem kérdés volt, hanem kérés!
A kérdő mondatot keresd! Tudod, aminek kérdőjel van a végén!
Szóval innen indultunk:

A tanulmány ezen sorát megszívlelendőnek tartom!
" A telített piacon zajló verseny valójában minőségverseny, melynek jellemzői a következők:
a piacon elérhető ár a minőség függvénye, a magasabb fogyasztói árért jobb minőséget kell nyújtani, a minőségverseny társadalmilag hasznosabb, mint az árverseny,..."
Köszönjük Janibátya!
Pont erről írtam reggel, hogy az olcsó termék elbizonytalanítja a vevőt, hogy az minőségben nem megfelelő.
Egyébként ezt tanítják, csak nem mindenki érti meg.
Nagyernyei Attila

Attila!

Már nem az első eset, hogy rá szeretnék kérdezni tőled arra, hogy nem az az egyetlen esélyünk, hogy minőséget termeljünk? (Pont ahogy az idézetben van)
Nem tartod furcsának, hogy az OMME az akácparaméterek lerontásán dolgozik?
Előttem már Berci is ezt a dilemmát feszegeti!!!

Már ne is haragudj, de a "muskétsáok rizsáját" te hoztad fel és még az én nyakamba varrnád??
Szép...

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2344 Dátum: 2019. Október 16. 13:42 »
Semmi szín alatt  sem te,mások nyakába nem szeretnék semmit "varrni".
A muskétások neve köztudott.
Ma voltam egy rádióban, és ott kérdezték, hogy egy laikus vevő miből tudja megállapítani egy mézről, hogy hamis?
Mondtam neki még mi méhészek sem tudjuk, ezt használják ki a csalók.
Mindenkihez meg nem érnek oda az ellenőrök.
Aztán arról kérdeztek, hogy történhet olyan meg, hogy az Apimondián a benevezett mézek 48%-a megbukik?
Na ez igazán jó kérdés.
Aztán amikor kikötnek  spanyol, vagy portugál partoknál a kínai méz szállítmányok, és tudják róluk, hogy a minőséggel...hogy is mondjam?...gond szokott lenni, miért nem ott ellenőrzik, miért engedik be az európai mézpiacra?
Egy sima riporter ilyen jókat kérdez, akkor mi miért hallgatunk?
Ha ott a helyszínen elkoboznák a pancsolmányokat, rögtön lenne kereslet a termelői mézekre.
Nekem erről ez a véleményem.
Nagyernyei Attila

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2345 Dátum: 2019. Október 16. 14:37 »
zsirosmeheszet   
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézárHozzászólásElküldve: 2019.03.23. 22:17
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:29
Hozzászólások: 1541
Tartózkodási hely: Csurgó   
https://www.youtube.com/watch?v=6NDK0GhsT_0
_________________
Mérő szám? A tele hordók!

Attila erre nem emlékszel?

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2346 Dátum: 2019. Október 16. 14:40 »
rosmeheszet   
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézárHozzászólásElküldve: 2019.03.23. 22:16
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:29
Hozzászólások: 1541
Tartózkodási hely: Csurgó   
https://youtu.be/xdwpiK8M_dg
_________________
És erre?

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2347 Dátum: 2019. Október 16. 14:48 »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2348 Dátum: 2019. Október 16. 15:02 »
Tiszt111 Gondolom Neked is feltűnt hogy nem reagált senki a támogatási rendszerrel kapcsolatos írásodra.Nagyon rühellem és az én időm pazarlásának tartom a hosszú bejegyzéseket de ezt érdemes volt végig olvasni,ajánlom mindenkinek.Valószínű egy normális országban így is műkődne.Sajnos az utolsó modatod a legigazabb és még folytatható is

szs.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2349 Dátum: 2019. Október 16. 21:01 »
A támogatás sokat ér. Míg a támogatottak elhiszik, hogy őket támogatják. Aztán mivel a támogatás nem ér célt, mert mások, például az eszközgyártók veszik fel, és telítődik a piac is, ezzel megindul az erózió. Egyre kevesebben vesznek fel támogatást, ez egyébként az omme tagságon is jól látszik, mivel kevesebben hagyják abba a méhészkedést, mint amennyivel csökken az omme taglétszáma. A különbözet azokból áll, akik nem akarnak több támogatást ezért nem fizetnek már omme tagságot sem.
Aztán tele van minden eszköz hirdetésekkel, az ágazatból kilépők eladó eszközeivel. Amihez ugye nem kell támogatás.
Úgy 5 éve volt az eszközvásárlás a csúcson, meg a támogatás is.
Mindegy, hogy a támogatásokhoz kell e a jövőben omme tagság vagy sem, a támogatást igénybe vevők száma mindenképpen csökkenni fog.
Azonban ilyenre én még nem emlékszem mióta az idióta unió tagjai vagyunk, hogy ne lehetett volna támogatási kérelmet beadni.

*

buksi

  • ****
  • 319
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2350 Dátum: 2019. Október 17. 08:27 »
Az is hogy lehet hogy értelmes vezetőink legalább a méhészek által összegzett rossz és "sok jónak mondható" javaslatokat le szarják, csak erőltett dolgokat szentesítenek.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2351 Dátum: 2019. Október 17. 14:03 »
Támogatásokat pedig adják ugyan de kérdés, hogy valójában mire van felhasználva, mire van fordítva. A támogatások mai "magyaros" formában torzítják a piacot, a versenyképességet. És hát nem ahhoz a "célközönséghez" megy effektíven akit elméletben célozna.
Ma lehet támogatással szolgáltatásért fizetni ill. támogatás fejében szolgáltatást várni. Akár extra szolgáltatást. Valahogy így: https://alfahir.hu/2019/10/08/borkai_orgia_borkai_zsolt_gyor

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2352 Dátum: 2019. Október 17. 20:01 »
Egy kis orgia már rám is rám férne......

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2353 Dátum: 2019. Október 17. 22:35 »
Verd ki a fejedbõl.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2354 Dátum: 2019. Október 17. 23:06 »
Egy kis orgia már rám is rám férne......

Aranyos Barétom, Királynőm Szülője!

Vettem a célzást, s a ma esedékes szülinapod alkalmával befizetlek egy orgiára...

Ha szégyellős lennél, akkor csak párban, de ha valóban orgiára vágysz, azt is szállítom...

Érezd jól magad, sok boldog szülinapot és orgiát kíván öreg barátod: Tomipapa