Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1112908 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2325 Dátum: 2019. Október 15. 19:31 »
Nem tudom mit csinálok "rosszul" de nekem az akác méz szokott elfogyni legelőször. Pedig 50-60 családdal termelek. Ebben az évben is elfogadható lett az akác. A kilós ár minimum 2500, akár hány üveggel vásárol. 1/2 kg 1500. Februárban, márciusban már para van mert nem tudok adni. A következő a hárs, Virágból a felét sem tudom eladni mint akácból.
Budapest vonzáskörzetében OSTOBASÁG olcsóbban adni, ja ha valami nem stimmel -pl kiömlött a cukros zsák- akkor rendben. Elég sok mindent látok, hallok, tapasztalok. Nem is merek senkitől venni tovább értékesítésre, pedig jelentősen többet tudnék eladni,
Azért az is hozzá tartozik, h a nagyobb vevői közösségek már bevizsgáltatták a portékát és kiváló minőséget kapott. Természetesen tudtom nélkül. Akik nagy és tudatos mézfogyasztók tudják mit csinálnak.

*

csumi

  • *
  • 30
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2326 Dátum: 2019. Október 15. 21:14 »
Ugyanis lesz majd a népek 95%-a akiknek kizárólag az olcsó kell, meg lesz a maradék 5%, aki tudja, vagy akarja majd értékelni a minőségit (én a 95%-nak fogok értékesíteni, te pedig az 5%-nak).  :D
Hello, elbeszéltek egymás mellett, kár vitáznotok. A Te (kiépített?) vevőköröd olyan, ami csak az árat nézi. Elmondásod szerint. Ha átlag embert megkérdezzük, az is azt mondja, a méz bizalmi termék, rengeteg a hamis méz. Ez azt jelenti magán a terméken (ár, csomagolás stb.) kívül más is számít: pl. méhészbe vetett bizalom, értékesítés körülményei, előzmények, kommunikáció stb. Aki nem tudja "megfogni" vmi miatt ezt a réteget, ami nem 5%, annak marad az árvadász vevők serege. Árvadász (forintb*szó) vevőre jellemző, hogy nem a méhészhez köti a vevőhűség, hanem az alacsony árhoz (!!!). Ha emeled az árat, 50 ft-ért már váltanak. Lehet értékesítést építeni erre a rétegre is, ha mindig a legolcsóbb akarsz lenni. Közben mások el fogják tudni adni drágábban is a mézet, mert valós törzsvevőkre tettek szert. Az elégedett törzsvevők másnak is ajánlanak. Ha mindig mindenki az olcsóbbat venné ár-érték arányban, mindenki suzukival járna. Természetesen ahol a fizetőképes kereslet alacsony, sajnos sok a forintb*szó vevő. Meg kell keresni az utat az igényesebb vevők felé. Ez is a marketing része: értékesítési csatorna, hogy jut el a méz a megcélzott vevőkhöz. Szerintem ebben sokan ügyesebbek nálad, próbálj meg ebből az árcentrikus szemléletből kimozdulni, higgy a mézedben, különben mindig Olcsó János maradsz. A marketingben az ár 1 tényező a négyből vagy inkább a 7-ből. Sok sikert, ez bíztatás kívánt lenni :)

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2327 Dátum: 2019. Október 15. 21:27 »


Interneten találtam. Magyar méz 7.11 euroért/kg. Akác...4. generációs méhésztől...

http://maximmarkt.de/honig-acacia-honig-fulmer.html?fbclid=IwAR0JnpO41GttDs12973fvlc3du3kYDTLPOjkybKx9mTOL8hxbBidQK2C-gk

Lehet,hogy a marketing egyik lépcsője az ár...és van még 6 másik...7.11 euroval csomagolva kiszállítva hova versenyezzek? ( Nálunk 2 piac van. Szombatonként az egyiken 11 a másikon 9 méhészt számoltam össze.)

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2328 Dátum: 2019. Október 15. 21:46 »
Ezt írja wr:
"..szerintem az elsők között leszel akik seggre fognak ülni. "
Rossz hírem van számodra.
Általában a méhészek, vagy a vevők szoktak nálam "seggre ülni".
Azért ne búsulj, sokan kívánták már ezt nekem, de egyet elfelejtettek mind.
Kerékpárban fiatal koromban magyar hosszútávú,  és magyar hegyi bajnok voltam.
Egy hete volt egy hajnalig tartó bringás találkozó, és mindegyikőnk arról beszélt, hogy a sport milyen szívósságot, kitartást adott nekünk.
Engem tehát ne félts, sem seggre nem esek, sem arcra akár mennyire is kívánjátok.
Hála az égnek a mai napig sokszor bringára pattanok, és nem tartok attól, hogy nem bírom.
Nem szeretek a méhészetem képeivel dicsekedni, de szívesen látnám a tiédet is.
A marketing ugyanis itt kezdődik, no de az neked egy marhaság.
Pedig az életünk motorja, csak tudni kell alkalmazni.
Neked nem megy, az írásaidból kitűnik,de ne búsulj.
Add 1.500 körül, végül is én is annyiért adom.....az akácmézünkből fél kilót. :P
Nagyernyei Attila

Atilla!

Ne erőlködj, tudod, hogy vigyáznod kell magadra!

Gondolj az unokáidra is és szedd rendesen a piruláidat, ne engedd elgurulni őket...!

Máskor is volt már, hogy felhergelted magad, oszt' majdnem megütött a guta...

Te is volt kollégám Nagy Csaba?

"Miattam történt minden
De semmi sem történt értem
Ellenem esküdtek össze
Megtörtént, amitől féltem
Zendülés lett a vége
megdőlt a személyi kultusz
Gyilkosom felé így szólok:
"Te is, fiam, Brutus!"

"Te is fiam, Brutus?"- szólt Julius Caesar, amikor rádöbbent, hogy tucatnyi merénylője között fia, Quintus Caepio Brutus is az életére tört.

A alábbi írásod miatt üzenem neked Nagy Csaba személyeskedve, amit az OMME újságban, a 28.oldalon írtál!
Most válaszolok!

"Az OMME területi konzultációjára, amit péntek délutánra szerveztünk, meghívást kaptak a szomszédos megyék egyesületi elnökei és képviselői. Végül 16 fő vett részt a megbeszélésen, ami négy órán át tartott. A vita aztán szinte kizárólag az OMME vezetők,és a volt tolnai szaktanácsadó háromfős csapata között zajlott, egyre élesedő stílusban. A többi méhészszervezet képviselői a negyedik óra végén juthattak szóhoz röviden, aztán a szálláson és a hazafelé vezető úton átgondolhatták,hogy ez a parttalan vita a legitim vezetés és a minden döntést és eredményt megkérdőjelező csapat között vajon tényleg az egységet szolgálja e. Mindenesetre engem megnyugtatott az az ellenzéki kijelentés,hogy "minden következményért vállalom a felelősséget." Vajon elég lesz-e bocsánatkérés!?"

Hát tisztelt Nagy Csaba volt kollégám ,nem lesz elég a bocsánat kérésed!
Hogy veszed a bátorságot szaktanácsadóként, hogy bárkit minősíts? A tolnai szaktanácsadó és csapata egyik tagja, Bercsényi János Kalocsai elnök volt! Engem ettől sokkal,kisebb "vétségért" akartak kirúgni, pedig akkor a Tolna Megyei Méhész Egyesület elnöke voltam, nem egy sima szaktanácsadó.Mit merészelsz?
Most nektek feladatként adják ki, hogy egyesületi összejöveteleket szervezzetek? Ez szakmapolitika Csaba, nem szaktanácsadás! Olvasd el szépen mi a munkaköri leírásod! Például, hogy minden egyesületi rendezvényen részt kell venned! Hol voltál amikor szakelőadást tartottam Csurgón? Erről beszélj! Aztán ne beszélj mellé, hogy más nem kapott szót! Az elnök többször feltette a kérdést, és senki nem válaszolt.Mi folyamatosan az egyesületünk belső dolgai után érdeklődtünk, sőt többször a vezetők kérdeztek, mondjuk üveg ügyben. Arról miért nem írtál néhány sort, hogy a Te hozzászólásodban amikor az OMME-s szaklapról társalogtunk, azt mondtad nem kell itt mellé beszélni, mert a 2.300 Ft-os tagdíjemelés az újság miatt volt!? Na mi van most dumálj. Erre mit válaszoltam neked? Ki fognak rúgni Csaba!..............
Itt egy kis szünet volt írásomban,most mentek el szekszárdi mentősök. 229/124 volt a vérnyomásom mindössze!
És ez nem vicc!
Én nem vagyok OMME és közösségellenes,Nagy Csaba!
Te a pénzedért dumálsz, és lehet a cikkedért meg is dicsérgetnek! Én erre nem voltam képes amit Te művelsz!
Parancsra, pénzért cikket írni,csak hogy lejárass?  Örülök, hogy nem vagyok közöttetek! Ezt az én gyomrom nem bírta volna!
Azért mert kérdezek, és folyamatosan feltárom a hiányosságokat, értetek is tettem! Sajnálom,hogy ennyire félre ismertetek. Amit ti tesztek az egyszerűen egy lelki terror!
Az én lelkem tiszta,és ha bele döglök sem engedem, hogy mocskoljatok! Az egész méhészeti pályafutásom alatt az egyesületért dobogott a szívem! Az, hogy nem értek egyet néhány vezető arroganciájával, vezetői stílusával éppen egyesületünk érdekében tettem!
Szerintem indulj az év szaktanácsadója pályázaton! Zsoltot is lehet lenyomod!
Nagyernyei Attila

Vigyázz arra az egyesületért dobogó szívre, jó vezérünk, s inkább gyűjtsd az erőt 29-ére, szükséged lesz rá akkor is. Vérnyomáscsökkentőid meg szedd lelkiismeretesen preventive, de vigyél magaddal is, soha nem lehet tudni... Vinnék én magammal neked, de sajnos most nem tudok Szekszárdra utazni, az a fránya megélhetés a Németalföldre vezényel ( https://events.royalfloraholland.com/tradefairaalsmeer/en/visit/  ) ...

A méhesed meg tényleg gyönyörű, bár nem értem, miért nem telt a hosszú évek alatt némi árnyékra...? Gondolom, a fák hiányát nem lehet a "galagonyagyilkos"  Pálfi Jánosra fogni...

A fotókhoz gratulálok, ha nem nyitod ki a "ládákat", akkor a végén még Jenőt is sikerül meggyőznöd a váltás szükségességével kapcsolatban. Tehát ki ne nyiss egyet is, nehogy Jenő véletlenül tényleg megirigyelje a "nyugalom szigetét"... Tudod, neki egyfolytában az a gondja, hogy képtelen belegyömöszölni a méheit a Hunorjaiba, ha megmaradtál volna annál a kaptárrendszernél, nem csak Gyurikától, de Jenőtől is tudnál átvenni a "fölöslegből". Ahogy tudom, a tavaszi kiegyenlítéskor nemigen tudja már a kaptárakba szuszakolni az elvett fedett fiast, szűkítés helyett vihetnél tőle egy-két ezer fias lépet, s már meg is oldódna az akácra való felkészülésed. Tudod, Jenőnek ez nem lenne nagy csoda, neki csak  füstölőből és Furettoból együtt is több van, mint neked méhcsaládod...

Tudod, sajnos Jenő sem fiatalodik már, aztán ha minden hozzánk hasonló, egyre vénebb trotty áttér vénségére a szellős állományt biztosító "ládákra", tényleg nem lesz, aki a hústermelésben is hatékonyan vitézkedik, mert egy idő után Kilmajer Jánosék sem fogják bírni a mentőakciókat, nem beszélve annak veszélyéről, hogy egyszer a szekszárdi mentősök esetleg nem érnek ki idejében...

Szóval vigyázz, nagyon hiányoznál...! Ki marketingelne és védené az OMME elnököt ilyen elkötelezetten...?

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2329 Dátum: 2019. Október 16. 06:51 »
Nagyon örvendek, hogy ennyire foglalkoztok velem!
Öt évvel ezelőtti írásaimat idézitek, ami felemelő érzés.
Akkoriban valóban felzaklattak, mert olyan dolgokat állítottak rólam, ami kiakasztott.
Akaraterőmnek köszönhetően, szépen magamban elrendeztem a dolgokat.
Ma már csak mosolygok rajtuk, ha nem így tenném megbolondulnék.
Azért köszönöm az együtt érzést, hogy ennyire aggódsz értem Fehér Viktor.
Kicsit a mézről is essen szó ebben a rovatban.
Berci írja, hogy milyen sokan vannak a piacon.
Arra lehet számítani, hogy ez a szám erősen nőni fog.
A baj az, hogy a kollégák egymásnak "alávágnak"...azzal a megjegyzéssel, hogy el akarom adni...... ez veszedelmes.
Más, de ugyan ide vágó téma.
Ha rajtam múlna senkinek nem adnék támogatást, mert az teljesen eltorzítja a versenyt.
És itt verseny van!
Aki bírja csinálja, aki nem abbahagyja.
A fiatal gazda 40.000 Eurós támogatása pont azt szolgálja, hogy eltorzítsa a versenyt, akár a piacon is, mert ő egyszerre lett "tehetősebb" a konkurenciánál.
Ágazati szinten rengeteg gond van, mézhamisítás, méhegészségügy, mérgezések, de a legnagyobb gondot abban látom, hogy nem tanultunk meg taktikusan eladni.
Ha elfogadható eredmény lesz, azonnal kikürtöljük országnak világnak, hogy nem kettő, hanem 4 csapon folyik a méz, dicsekedünk, és az átlagokkal versenyzünk.
Szerintetek a kereskedők ezt nem olvassák?
Aztán megy a nyüszítés, hogy .....a piszkok csak ennyit adnak érte.
Ők azt is tudják, hogy sok az elkeseredett méhész, és vannak akik abbahagyták, vagy abbahagyják.
Ha kereskedni szeretnének továbbra is a magyar méhészek termékeivel, árat kell emeljenek, vagy velünk együtt mennek tönkre.
Abban reménykedem, hogy minden híresztelés ellenére legalább az akácméz felvásárlási árát
emelni fogják.
Nagyernyei Attila

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2330 Dátum: 2019. Október 16. 06:59 »
Attila!

Ha nem lenne támogatás, akkor jelentősen csökkenne az érdeklődés az OMME tagság iránt.
Mondjuk én is, az alanyi jogon járó "beporzási támogatás" kivételével, mindent elvennék. Azt viszont felemelném 10kg cukor árára.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2331 Dátum: 2019. Október 16. 07:08 »
Ebben igazad van, azért mert azt mindenki kapja.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2332 Dátum: 2019. Október 16. 07:47 »
Ahogy a közmondás szól: Akinek sokat sír a szája attól el kell venni, és abbahagyja. Én adnék támogatást, mert amúgy repkednek a 100 milliók a 100 millók tetejére a mezőgazdaságban. Miért ne kaphatna méhész? De nem így, szarrá variálva. Kapna mindenki családok után mittudomén hasraütök...egy tizest,  ezt osszad pajtás ahogy akarod, de kuss és pofabe.
Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2333 Dátum: 2019. Október 16. 07:54 »

Más, de ugyan ide vágó téma.
Ha rajtam múlna senkinek nem adnék támogatást, mert az teljesen eltorzítja a versenyt.
És itt verseny van!
Aki bírja csinálja, aki nem abbahagyja.
A fiatal gazda 40.000 Eurós támogatása pont azt szolgálja, hogy eltorzítsa a versenyt, akár a piacon is, mert ő egyszerre lett "tehetősebb" a konkurenciánál.


A fiatal gazda támogatás mellé nem jár automatikusan talentum is.
Aki múlt, tapasztalat nélkül ebből a 12 millióból méheket vett, pláne egyszerre olyan mennyiségben, amit a keret engedett, az nem torzította és nem is fogja torzítani a mézpiacot, mert üzembiztosan fejre áll, mielőtt egy hordó mézet is termelt volna.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2334 Dátum: 2019. Október 16. 08:10 »
Szerintem , már többször leírtam egy kézzelfogható vagyis jelentős összegű normatív támogatás még több esetleg termelővé váló szerencsevadászt vonzana az ágazatba amely még jobban taposná a sárba az árakat. Rókafogta csuka esete. Bár a mézre mindig is lesz kereslet csak hát az nem mindegy milyen áron.

Üdv. jani bátya

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2335 Dátum: 2019. Október 16. 09:31 »
Az a kérésem, hogy mutasd meg azt a pontot, azt a dokumentumot, azt a határozatot, vagy bár mit ahol ezt alá tudod támasztani!
Küldött vagy?
Ha igen akkor biztosan nem állítasz ilyen blődséget, mert ott ezt kitárgyaltuk.
Ha pedig a muskétsáok rizsáját nyomod, az nem furcsa.


Annak idején az egyesületi ülésen Bross Péter elmagyarázta nekünk, hogy adódhatnak olyan évek, amikor nincs rendes akácvirágzás (időjárás, részleges fagyás miatt, stb.), más virágokról is gyűjtenek a méhek (pollent), ezért előfordulhat, hogy a felvásárlók nem fogják a mézünket akácként átvenni. Magyarul csak virágméz árat kínálnak érte.
A teremben mindenki egyetértőn bólogatott, hogy az tényleg nem lenne jó.
Én viszont a házi kiszerelés, minőség verseny, marketing szempontjából kérdeztem rá a dologra nálad is! Biztos, hogy egyéni értékesítőként helyes, ha egy alacsony nívónak kell megfelelnünk? Nem akkor kapjuk meg azt a bizonyos 2500-as, vagy magasabb árat, ha prémiumot állítunk elő?
Pont ezt olvastam a hozzászólásod "idézőjeles" marketing részében. Vagy az is csak "rizsa" lenne?
Egyébként leírhatnád nekem a muskétások neveit, mert csak kettőt ismerek név szerint. Az egyikkel egyébként összetűzésbe keveredtem a zöldön (neo-k kontra méhek ügyében), még te is szóba kerültél...
Nem vagyok küldött.


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2336 Dátum: 2019. Október 16. 09:46 »
Kapna mindenki családok után mittudomén hasraütök...egy tizest,  ezt osszad pajtás ahogy akarod, de kuss és pofabe.

Nem a CSALÁDOK után!!!

Előző éves árbevétel után. Aki letesz valamit az asztalra, annak járjon.
Csak az örömlánynak szoktak előre fizetni. Ezt Attila is tudhatná, még akkor is ha nem ott nyaralt ahol az elhíresült ....

Nem Horvátországban nyaralunk.


Na sebaj ;D .

 Tehát.

Van egy összeg, ami konkrét, a támogatás összege. TMK (Támogatási Keretösszeg.)
Minden méhésznek van egy árbevétele, ami szerepel az őstermelői igazolványának betétlapjában. Ha vállalkozó, akkor ott. Ő maga írja be, vagy a könyvelője. Aki nem éri el az adóköteles árbevételt, annak bevallásában sem kell ezt szerepeltetnie, tehát kiesik a támogatottak köréből.
Aki nem vallja be egy bizonyos mennyiség értékesítését, mert esetleg elfelejti a nyugtát odaadni  ::), vagy ilyesmi, annak ez nem is árbevétel papíron, arra nem jár semmi. Ellenőrizhetetlen, népgazdasági szempontból nem is jelentős. A kereskedő felé történő értékesítést nem lehet kikerülni, ott azonnal látható az árbevétel.
Mindenkinek szerepel tehát- akinek van- a méhészeti tevékenységéből keletkező árbevétele az adóbevallásában, ami adónemtől függően lehet adómentes, (nem fontos).  X összeg. Egy egyszerű, az adatait tartalmazó nyomtatványon ezt az X összeget elküldi egy a Támogatás Elbíráló Szervezetnek TESZ. Bármikor visszaellenőrizhető, mert a NAV 0,000000000111 :) másodperc alatt kikeresheti, hogy a beküldött szám egyezik-e az adóbevallásban szereplő összeggel.
Az adóbevallások határideje után egy hónap állna rendelkezésére annak a termelőnek, aki támogatást szeretne igényelni, és az (X) bevétel összegét meg kellene küldeni a TESZ-nek.
Minden 10 000  Forint (méhészeti termék)  árbevétel után kap a termelő egy pontot. (1P)
Tehát akinek 1 503 752 FT  az árbevétele, annak van 150x1P pontja. Ezeket a pontokat összeadja a TESZ, és leosztja a (TM) támogatási keretösszegre. Így megkapjuk mennyit ér egy pont. Ezt az összeget megszorozva a termelő pontszámával, utalható a támogatás.

Aki vándorol, és sokkal több az árbevétele, annak több pontja lesz. Annak több a kiadása is, ott is adózik, helypénz, üzemanyag, munkadíj, stb. Aki rosszul gyenge hatékonysággal termel, annak meg kevesebb. Ne járjon ugyanannyi támogatás annak, akinek nem megy a szekér, és csak a támogatás tartja életben, miközben kevés termékével rontja az igazi termelők piacát, ugyanakkor, aki hajtja a lovakat, és letesz valamit az asztalra, annak kell tovább az ösztönzés, és a segítség.
5 000 000 feletti árbevétel után már nem kell támogatást adni.
Nagy termésű év esetén kevesebbet ér egy pont, viszont több az 1P. Gyenge évben kevesebb a pont, értelemszerűen többet ér. Tehát  országos termésmennyiség nem befolyásolja a támogatás mértékét, aki jobban dolgozik, az kapja a több támogatást időjárástól független.
Nincs egyéb támogatás. Költse arra a termelő, amire akarja. Ha nincs rá szüksége, akkor nyaralja el. Viszont a támogatások miatt mentek fel az eszközárak pl., amelyek egyáltalán nem a termelő érdekét szolgálták, hanem a ráépülő iparét. Ez egy ideig hasznos volt, de megjelentek a lehúzók, és akik addig rendesek megdolgoztak a termelők kegyeiért, azok alá vágtak, és egy káosszá vált az egész. Különben is miért nem lehet egy bozótvágót megjavítani ami 5 évesen tizenötször volt használva, és inkább otthagyja a támogatott  a javító-értékesítő műhelyben/boltban, és beleszámolva vesz egy újat, amire annyi támogatás jár neki, hogy van egy új gépe ami nulla pénzébe került.  :-[
Majd eldönti a méhész, hogy milyen atkaölő szereket vásárol. Talán nem kell neki az sem, amelyik a méheket viszi, és az atkának csak fejfájást okoz, esetleg ugrani is megtanul tőle  ;D. A hatékonyak magas árára sem fogja azt mondani a forgalmazó, hogy mit sírtok? Kaptok rá támogatást, ha én ennyit kapnék, ki sem merném a szót mondani... méghogy drága.
Aztán azok a magasröptű előadások. Majd eldönti a helyi egyesület tagja kiket szeretne meghallgatni a saját maga által befizetett összegből, amelyet a támogatásból finanszíroz. Hagyjuk már meg a lehetőséget a tagnak.
Kirándulások és azok a bemutató méhészeti látogatások is a támogatási összegből fizetendőek. Jóskának több támogatás járt, ha akar fizessen érte többet, de ha nem akar, mert mondjuk rájött valamire, akkor otthon marad, és ő mutat be :-[ :-X

Na de ebből lószar sem lesz, MERT EZT ÍGY NEM LEHETne LENYÚLNI. :'(

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2337 Dátum: 2019. Október 16. 10:27 »
Válaszom cézének:
"OMME VEZETŐSÉGE
OMME vezetősége
Elnök:
Bross Péter
Általános elnökhelyettes:
Fekete József
Szakmai elnökhelyettes:
Dr. Hegedűs Dénes
Nemzetközi kapcsolatokért felelős elnökhelyettes:
Lászlóffy Zsolt
______________________
Elnökség
Tagok:
Bezzeg László Mihály
Csonka Imre
Dózsa Tamás Károly
dr. Mészáros László
Dr. Sebők Péter
Simonné Venter Éva
Tóth Péter
A neveket innen ki tudod választani, szerintem ez köztudott, de szeretném közölni, hogy ezt a megnevezést Somi (Somhegyi János) adta nekik egy OMME Küldöttgyűlésen.
Azóta lett ez egy elhíresült szlogen.
Ha további kérdésed lenne, kérem a szakmapolitikai rovatban folytassuk.
A mellékelt képen látható a névadójuk.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2019. Október 16. 10:36 írta Nagyernyei Attila »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2338 Dátum: 2019. Október 16. 10:35 »
Rögtön jönnek a privátok, hogy nem félek hogy újra feljelentenek?
Ezt a kijelentést "Somi" valóban egy nyilvános ülésen tette, és mi lett vele?
Több szakmai összejövetelen elhangzik, és véleményem szerint akár még jópofának is tűnhet ez a megjegyzés, mert a muskétások lovagok.
Ez egy szójáték, azok akik közfeladatot látnak el, a keményebb kritikákat, megjegyzéseket is el kell viselniük.
Nekem erről ez a véleményem.
Remélem cézének nem az a célja, hogy újra bíróságra citáljanak.
Nagyernyei Attila

*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2339 Dátum: 2019. Október 16. 10:54 »
Elolvasva a házilag kiszerelt mézek árképzéséről szóló hozzászólásokat olyan "deja vu" érzés támad bennem. Már sokszor ki lett tárgyalva,de nincs egyetértés a méhészek között most sem. Ez nem is baj ,az sokkal inkább , hogy a valóságtól elrugaszkodott vélemények is gyakran születnek. Nem hiszem, hogy a méhészek többsége gyenge elméjű lenne ,mindenki arra törekszik ,hogy a lehetőségeinek megfelelően a legkedvezőbb áron adja el ,vagy adja át a felvásárlónak.Vélhetőleg senki nem az ellensége a családjának ,hogy színes üveggyöngyökért adja oda.Aki kedvező helyen lakik, jó kereskedői "vénával" rendelkezik, kellő tudás és szerencse is társul hozzá az legyen boldog , hogy nem kell a méztermését hordósan , nyomott áron eladnia!