Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1112721 megtekintés
*

wr

  • *****
  • 889
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2310 Dátum: 2019. Október 13. 09:28 »
Hogy a férgese vagy sem azt nem tudom, de nagyon úgy néz ki hogy hullani fog. Szerintem az a része fog amelyik kizárólag ebből él, mert a dolgozó hétvégi méhész a fizetését a munkahelyén így is úgy is megkapja, azon felül meg neki minden pénz plusz, ha 300Ft lesz a vegyes az is, szóval nem ő fog először belerokkanni.
Felvásárlók mondják (nem én), hogy talán még 1-2 évig tudunk így mézet eladni, aztán már nem. Ha senki nem szorítja vissza a keletről beáramló szutykot (amire egyelőre kísérlet sincs, sőt), és ugye az argentinok is nyomulnak, akkor pár év múlva egyetlenegy módja lesz a magyar méz eladásának, mégpedig az, ha a hazai méhcsaládszám a felére csökken!
Szóval ennek törvényszerűen mindenképpen be kell következnie, vagy így vagy úgy, ellenkező esetben az lesz, hogy mindenki az otthonában fogja nézegetni a teli hordóit.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2311 Dátum: 2019. Október 13. 10:14 »
Ha felére csökken lehet hogy több mézünk lesz
Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2312 Dátum: 2019. Október 13. 14:57 »
A mézárak is nagyon visszavetik a méhtartási kedvet. De nem ez lesz az oka, hogy lecsökken a méhcsaládszám. A méhbetegségek, a paraziták és a hosszú lebomlású növényvédő szerek jelentős felhasználása a fő ok, ami az állományt apaszthatja. Nem véletlen az, hogy a városokban még lehet méhészkedni, de a szántóföldeken való legeltetés egy hazardírozással ér fel. Az akác pedig igen kevés egy éves bevételünk megteremtéséhez.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2313 Dátum: 2019. Október 14. 07:00 »
Ezt írja wr
"De vannak itt nagyon jó képességű marketingesek,  :D majd ők megtanítják nekünk hogy hogyan kell eladni 2500-ért az akácot azoknak akik 2000-ért sem veszik már meg.  "
Ha kereskedő lenne nem is furcsállnám, no de egy méhésztől ilyent hallani.
Mégsem Bross nyomja le az árakat hanem te, hogy is van ez?
Harcolunk azért, hogy a piacokon és a egyáltalán a kiüvegezett mézet minél jobb áron el lehessen adni, te pedig ellene kampányolsz?
Ez valami vicc?
A hús, tej, tojás, zöldség, gyümölcs árakra kicsit nézz rá.
Mikor vágnak ott egymás alá a termelők?
Nem találok szavakat, amikor egy termelő nyomja le az árat.
Vegyétek tudomásul akik a mézet szeretik hajlandók érte többet fizetni.
Aki pedig nem abba bele sem tudjátok tömni.
Nagyon kínos, hogy ezzel méhészeket kell győzködni.
Szerintem a Mézes Reggelire ne menj el, ne rontsd arra a piacot!
Egyébként ha egy áru olcsó az sokszor elbizonytalanítja a vevőt.
A marketingről meg így nyilatkozni.
Nézd meg mennyit dolgozik az ügyön a mézkirálynő, és udvarhölgyei!
Következő Szekszárdi Méhészklubunk témája pont ez lesz.
Isten ments, hogy valami hasonlót meghallgass, 1.700-1.800 Ft-ért nem kell marketinget hallgatni.
Lényeg, jó alávágni a konkurenciának aztán fogy az......
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2314 Dátum: 2019. Október 14. 07:42 »
Nem tudom valaki olvasta e, mert nem mostani keletű, de szerintem érdemes egy kicsit átbogarászni.http://phd.lib.uni-corvinus.hu/161/1/panyor_agota.pdf

Üdv. jani bátya

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2315 Dátum: 2019. Október 14. 17:04 »
A tanulmány ezen sorát megszívlelendőnek tartom!
" A telített piacon zajló verseny valójában minőségverseny, melynek jellemzői a következők:
a piacon elérhető ár a minőség függvénye, a magasabb fogyasztói árért jobb minőséget kell nyújtani, a minőségverseny társadalmilag hasznosabb, mint az árverseny,..."
Köszönjük Janibátya!
Pont erről írtam reggel, hogy az olcsó termék elbizonytalanítja a vevőt, hogy az minőségben nem megfelelő.
Egyébként ezt tanítják, csak nem mindenki érti meg.
Nagyernyei Attila

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2316 Dátum: 2019. Október 14. 20:37 »
A tanulmány ezen sorát megszívlelendőnek tartom!
" A telített piacon zajló verseny valójában minőségverseny, melynek jellemzői a következők:
a piacon elérhető ár a minőség függvénye, a magasabb fogyasztói árért jobb minőséget kell nyújtani, a minőségverseny társadalmilag hasznosabb, mint az árverseny,..."
Köszönjük Janibátya!
Pont erről írtam reggel, hogy az olcsó termék elbizonytalanítja a vevőt, hogy az minőségben nem megfelelő.
Egyébként ezt tanítják, csak nem mindenki érti meg.
Nagyernyei Attila


Az OMME elnöke nem most akarja átverni az akácméz pollenjének csökkentését?! Mi ez, ha nem minőségi kritériumok lerontása?!
Az is lehet egy üzletpolitika, hogy felemelem az akác árát 2000-ről 2500-ra, a vegyes árát meg 1500-ról 1700-ra. A vegyest elkapkodják, mert occsó...az akácot meg eladom a nagykereskedőnek 1400-ért. Megspórolom az üveg,a kupak és a üvegezés idejét...

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2317 Dátum: 2019. Október 14. 22:38 »
"Az is lehet egy üzletpolitika, hogy felemelem az akác árát 2000-ről 2500-ra, a vegyes árát meg 1500-ról 1700-ra. A vegyest elkapkodják, mert occsó...az akácot meg eladom a nagykereskedőnek 1400-ért. Megspórolom az üveg,a kupak és a üvegezés idejét..."

Igen, lehet, de szerintem nem jól gondolkodsz. Ha 1700-ért elkapkodják a vegyesed, miért adnád el a minőségit még olcsóbban? Noormális? Mondaná Besenyő Pista bácsi. ;D
Ha a nagybani árhoz viszonyítasz jelenleg 1000+100 ft-al többel számolsz a minimum az hogy az akácot is így számold nem?

Üdv. jani bátya

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2318 Dátum: 2019. Október 15. 08:21 »
"Lélektani határ" a fogalom amit keresel.
Arról meg ne nyissunk vitát, hogy az akác minőségibb-e a vegyeshez képest. A vevőim 90%-a a vegyest keresi. Jobbnak és értékesebbnek tartják, mint az akácot. Ha ez a tendencia így marad még 2-3 évig, akkor nem fogok "nyűglődni" tiszta akác termeléssel. Alkalmazkodom a piac igényeihez. Két év alatt az 1300ft-ról eljutottam az 1700ft-os vegyes árig. Nem tervezem tovább emelni. Azt a kevés idei akácot 2000-2200ft körül tudnám adni, de nem kell a kutyának sem...( 1850-ért láttam a piacon. Ott se vitték.)

...és a kérdésre, hogy van-e értelme minőségibb mézet előállítani, ha az OMME le akarja rontani a méz paramétereit? Döntse el mindenki saját maga a választ...

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2319 Dátum: 2019. Október 15. 13:07 »
Idézet
Ez valami vicc?
Nem kérem, nem vicc, ez a valóság!  :o Az a valóság, amelytől néhányan eléggé el vannak rugaszkodva, azért írnak folyamatosan ökörségeket.
Számolj előbb egy kicsit, ha ez már megy, akkor majd jöhet a marketing maszlag, addig meg kár erőlködni. Az ár emelkedésével nem egyenes arányban csappan a vevőkör, hanem jóval drasztikusabban. Mondok is egy példát, amivel nyugodtan tudok általánosítani is ahogy így fejben osztottam szoroztam. Messze sem kell menni, csak az egyik szomszédasszonyig. Az 1800-as akácból minden évben vett tőlem 4 kilót, ez ugye nekem 600Ft plusz volt kilónként a hordós árhoz képest, így 3 eladott kilón már volt egy negyedik kilónyi hasznom.
És mi van most? A 2000-es akácból vett 0, azaz nulla kilót, magyarul nem kerestem rajta egy fillért sem. Tehát csak előre elvtársak a 2500-as árral, így köll ezt csinyáni, ottan kő kib@sznyi saját magunkkaaa ahun csak tudunk.   ;D ;D ;D ;D ;D
Te Attila csak marketingűjjé tovább, én meg ha folytatódik ez a mostani tendencia, akkor szépen visszamegyek jövőre az 1800-as árra, és akkor talán a népek is viszik majd az akácomat mint ezelőtt, nem csak a felvásárló. Már, ha vissza tudom őket csábítani a lidlis meg egyéb szirupos nyálakról, mert ahogy hallom, a németeket pl. már nem is lehet. Úgy megvannak már etetve az ócccsóóó mézzel, hogy a minőséget már nem is keresik. Na így lesz ez majd itt is hamarosan, de remélem nem lesz igazam...

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2320 Dátum: 2019. Október 15. 13:49 »
A tanulmány ezen sorát megszívlelendőnek tartom!
" A telített piacon zajló verseny valójában minőségverseny, melynek jellemzői a következők:
a piacon elérhető ár a minőség függvénye, a magasabb fogyasztói árért jobb minőséget kell nyújtani, a minőségverseny társadalmilag hasznosabb, mint az árverseny,..."
Köszönjük Janibátya!
Pont erről írtam reggel, hogy az olcsó termék elbizonytalanítja a vevőt, hogy az minőségben nem megfelelő.
Egyébként ezt tanítják, csak nem mindenki érti meg.
Nagyernyei Attila

Attila!

Már nem az első eset, hogy rá szeretnék kérdezni tőled arra, hogy nem az az egyetlen esélyünk, hogy minőséget termeljünk? (Pont ahogy az idézetben van)
Nem tartod furcsának, hogy az OMME az akácparaméterek lerontásán dolgozik?
Előttem már Berci is ezt a dilemmát feszegeti!!!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2321 Dátum: 2019. Október 15. 15:52 »
Az a kérésem, hogy mutasd meg azt a pontot, azt a dokumentumot, azt a határozatot, vagy bár mit ahol ezt alá tudod támasztani!
Küldött vagy?
Ha igen akkor biztosan nem állítasz ilyen blődséget, mert ott ezt kitárgyaltuk.
Ha pedig a muskétsáok rizsáját nyomod, az nem furcsa.
Wr szomszédasszonya egyedi eset, ebből semmi következtetést nem lehet levonni.
Ja add az akácot 1.500-ért akkor igazán jobban fogy.
Saját magatok értékelitek le a méhek, és sajt munkátokat.
Szerintem menjetek szociális munkásnak, a méhészeket pedig hagyjátok élni, és boldogulni.
Ez szégyen.
Nagyernyei Attila

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2322 Dátum: 2019. Október 15. 16:30 »
Én hagylak, majd az élet nem fog! Nagyon komoly válság elé néz a magyar méhészet, szerintem az elsők között leszel akik seggre fognak ülni. Ha így lesz akkor jussak majd eszedbe, ha meg nem, akkor majd 10 év múlva itt fogok elnézést kérni tőled a topikban. Kíváncsi leszek mi lesz veled, ha netán 800-ra is le fog csúszni az akác felvásárlási ára, esetleg netán még az alá is. Bár sejtem, akkor majd árulod annak a néhány félkegyelműnek 3500-ért aki esetleg megveszi, meg harsogod majd itt, hogy te már 5 éve 4000-ért nyomod.  ;D
Ha elkerülte volna a figyelmedet, az Anti már leírta hogy miért és mit "termel". Sajnos, az lesz a jövő. Ugyanis lesz majd a népek 95%-a akiknek kizárólag az olcsó kell, meg lesz a maradék 5%, aki tudja, vagy akarja majd értékelni a minőségit (én a 95%-nak fogok értékesíteni, te pedig az 5%-nak).  :D
Az idén végeztem egy rögtönzött közvélemény kutatást, arról a bizonyos lélektani határról. Ez úgy sacc/kb 1600-ra adódott. Van aki ennél akkor sem ad többet mézért, ha az az évezred legjobb termése, ugyanis nem a vitrinbe szeretné kiállítani, hanem el szeretné fogyasztani.
És ami a nagy pökhendi előadásmódodba egyszerűen bele sem fér az az, hogy ez nem kenyér meg tojás, amit muszáj megvenni! Ezt nem muszáj, csak megveszik ha nem túl drága! Nem azért mert minőségi, hanem mert mondjuk kell a mézes krémesbe, vagy akármibe.
Idézet
Saját magatok értékelitek le a méhek, és sajt munkátokat.
Le fog téged értékelni az élet hamarosan én úgy látom, mert egyszerűen képtelen vagy reálisan látni a világot. Te ugyanúgy ott fogsz álldogálni a ládáid mögött, csak az élet meg közben gyökereset változik, és elmegy melletted...
Idézet
Szerintem menjetek szociális munkásnak
Nehogy ez a mondatod is majd visszaüssön! Tudod, nekem nem kell elmennem sehova sem, mert ha holnap eladnám a méheimet, akkor sem kell elmennem szociális munkásnak, mert elég lesz életem végéig amit eddig kerestem és befektettem (a befektetésem akkor is hoz ha csak ülök a fotelben). De te vajon mit fogsz csinálni, ha már nem fogják megvenni a mézedet, vagy csak annyiért mint az "ukránt"?

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2323 Dátum: 2019. Október 15. 17:20 »
Ezt írja wr:
"..szerintem az elsők között leszel akik seggre fognak ülni. "
Rossz hírem van számodra.
Általában a méhészek, vagy a vevők szoktak nálam "seggre ülni".
Azért ne búsulj, sokan kívánták már ezt nekem, de egyet elfelejtettek mind.
Kerékpárban fiatal koromban magyar hosszútávú,  és magyar hegyi bajnok voltam.
Egy hete volt egy hajnalig tartó bringás találkozó, és mindegyikőnk arról beszélt, hogy a sport milyen szívósságot, kitartást adott nekünk.
Engem tehát ne félts, sem seggre nem esek, sem arcra akár mennyire is kívánjátok.
Hála az égnek a mai napig sokszor bringára pattanok, és nem tartok attól, hogy nem bírom.
Nem szeretek a méhészetem képeivel dicsekedni, de szívesen látnám a tiédet is.
A marketing ugyanis itt kezdődik, no de az neked egy marhaság.
Pedig az életünk motorja, csak tudni kell alkalmazni.
Neked nem megy, az írásaidból kitűnik,de ne búsulj.
Add 1.500 körül, végül is én is annyiért adom.....az akácmézünkből fél kilót. :P
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2019. Október 15. 18:35 írta Nagyernyei Attila »

*

nata

  • ***
  • 175
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2324 Dátum: 2019. Október 15. 18:34 »
Akácmézre lesz igény később is, kell a javítóméz, ahogy eddig is. A vegyes már más kategória. Minek vennék meg tőlünk, amikor az ukrán, bolgár vagy román vegyesméz olcsóbb? Az akácot is megvennék máshol olcsóbban, csak szerencsére nincs sehol.