Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1112932 megtekintés
*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2115 Dátum: 2018. December 29. 11:20 »
Sziasztok!

A vásárlók sokfélék.
Vannak, akik minden reklám nélkül vesznek mézet, maguk felkutatják a beszerzési lehetőségeket.
Vannak, akik a boltokban keresgéléssel megelégszenek, megveszik a boltit.
Vannak, akiknek téli időszakról mézes tea jut eszükbe, meg, hogy kéne méz. De honnan? A bolti biztos nem jó, nem ismer méhészt, vagy olyat, aki neki szimpatikus is.

Aztán van, akinek eszébe jut, de el is felejti mindig. Meg kevésbé tehetős. Egész nap rohan.

Van kevésbé tehetős, de azért mézre összerakja a kis pénzt, hogy legyen otthon a gyerekeknek, stb.

Igazából azt sem tudja az emberek jó része, hogyan, mennyi munkával készül a méz. E nélkül nem is tudja igazán értékelni. A pénz mint értékmérő megtévesztő, sohasem tükrözi a valóságot.
Mivel nem tudja, hogyan készül, így megbecsülni sem tudja. Ezért csak azt nézi, hogy 1700 vagy 1800...

Kell az embereknek tudni azt, hogyan készül és hogy létezik igazi méz, a vásárlók tudatos részének, a nem tudatos részének pedig még inkább.
Miért? Mert a mai reklámözönben nehéz a tisztánlátás, a vásárlók jó részének nincs is ideje erre.

Igazából a szájukba kéne adni a mézet, ideális esetben.

Hogyan tudunk ehhez közelíteni?
"mézes reggeli kampány", reklámok, kisfilm, kiselőadás, méhészet látogatás, és sok más.

Persze mindezt úgy szépen, szerényen, folyamatos jelenléttel, elérhetőséggel, nem túlzásokba esve.
Látható, hogy a mézfogyasztásban is kell fejlődni. Ha nincs reklám, nem tudnak róla, nem is lesz előrelépés.
Az előrelépés pedig hosszú folyamat, több éves, 5-10 év legalább.

Nézzétek meg milyen reklámmal dolgoznak: energiaitalok, szénsavas üdítők. Ezek mind mérgek, mégis pénzt adnak ki rá! Sok fiatal így: egyik kézben cigi, másikban energiaital. Ez a reggeli, szmogos levegővel fűszerezve. Észre sem veszik és külső programokat követnek,mert a reklám elnyomja az igazat.

A méznek kiegyensúlyozott, szelíd, visszafogott reklámra van szüksége, amely méltó rangjához.
Néha kampány, kisműsor. De érzékelhető jelenlét, nem túllihegve.
Elindultunk ezen az úton. Az eredmény természetesen nem mindenütt, ugyanabban az időben és úgyanúgy lesz érzékelhető.

Üdv.:Attila


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2116 Dátum: 2018. December 29. 12:53 »
A méznek kiegyensúlyozott, szelíd, visszafogott reklámra van szüksége, amely méltó rangjához.
Néha kampány, kisműsor. De érzékelhető jelenlét, nem túllihegve.
Elindultunk ezen az úton. Az eredmény természetesen nem mindenütt, ugyanabban az időben és úgyanúgy lesz érzékelhető.

Üdv.:Attila


Ezzel én is nagyjából egyetértek.
És valóban, az emberek nem tudják milyen és mennyi munkával lesz méz az üvegben. Sokszor még az ember saját rokonai sem. Pedig azok aztán tudhatnák...
A legtöbben (a méhészeket kivéve szinte mindenki) abban a hitben/tévhitben van, hogy milyen jó a méhésznek. A méhek dolgoznak helyette, kipörgeti a mézet -arról fogalmuk sincs, hogy konkrétan mi is az a "pörgetés"- aztán szépen tele lesz pénzzel...
A másik érdekes de egyáltalán nem meglepő dolog, hogy az embereket általában kurv@ irigyek. A saját falumban nagyon kevés mézet adok el a helyieknek. Jelentéktelen mennyiséget. Viszont a szomszéd faluba - 3 km és ahol szintén vannak méhészek- még az iskolából is tőlem veszik a mézet. Pedig még a "mézes reggeli" programot sem én tartottam...  ::)
Engem nem zavar más tevékenysége, tudok örülni mások sikerének is. Én pl. a helyi autószerelőhöz, fodrászhoz járok. A helyi kőművessel dolgoztatok, a helyi öregasszonytól veszem a tojást egy másiktól meg a krumplit.
Amikor még munkahelyre is jártam, akkor a közvetlen kollégák majd' megvesztek irigységükben amikor vittem a gyárba a mézet. Már-már szinte haragudtak az emberre... :o
Gőzük se volt róla, hogy amikor Ők május elsején majálisoztak addig nekem csöpögött a víz az orromról fejvédő hálójára. Telente meg több fát eltüzeltem a műhelyben mint a házban, mert állandóan ott voltam...
A méz nálunk nem alapvető élelmiszer. Nem is "élvezeti cikk" mint a cigaretta, a chips vagy akár az italok.
A népszerűsítéssel, reklámmal próbálkozni lehet és kell is. De hogy mennyi lehetőség van benne belátható időn belül azt nem tudom...



Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2117 Dátum: 2018. December 29. 13:22 »
Sziasztok,
Nem akarok nagyon off lenni, de szeretem az igazságot és igazság kereső vagyok.
Még Bross is azt mondja az előadásában, hogy a magyarok többsége az ár alapján vásárol, és faszán elmondja, hogy versenyképes méz jön be 2 usd-ér a ferdeszeműektől, kifogyhatatlan és egyre több mennyiségben.
Nem és nem igaz az, hogy a magyar ember nem tudatos. De tudatos és tudatosan veszi meg a boltban 1200ért a vegyest,  800 ér meg a piacról, szabadkáról meg szarért. Minek venné meg tőlem 1500 ért?
Ne legyünk már buták...
Jahh még valami. Azt senki nem írta meg, hogy mennyien voltak a jászberényi vásárban?!
Pedig meg kéne!
Nem kampány meg érezhető jelenlét, meg kisműsor kellene.
Picsát, nagy műsor!
Mint a franciáknál....

*

huber

  • ***
  • 144
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2118 Dátum: 2018. December 29. 15:44 »

Még Bross is azt mondja az előadásában, hogy a magyarok többsége az ár alapján vásárol, és faszán elmondja, hogy versenyképes méz jön be 2 usd-ér a ferdeszeműektől, kifogyhatatlan és egyre több mennyiségben.

Valószínűleg azt elfelejtette elmondani, hogy ő most igyekszik áttolni az elnökségen, hogy az OMME a kereskedők érdekében támogassa, hogy itthon a boltba kerülő akácmézeknél az F/G-t csökkentsék 1,4-re az akácpollent pedig talán 10(?) alá.
Olyan pletykák terjednek, hogy még valami bírósági tárgyaláson is, az elnökség előzetes tájékoztatása nélkül, igyekezett bizonygatni, hogy 10 alatti pollen az elég egy akácmézbe.
Egyik méhésztársunk ezek után már azon gondolkodik, hogy kaptárait át tudja-e alakítani húsgalamb tenyésztésre.

B.U.É.K!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2119 Dátum: 2018. December 29. 18:16 »
Azt sem tudom hol kezdjem a válaszomat.
Talán  Kevanaaral a sorrendben.
Szerintem nincs ellentmondás a cikk, és a saját hozzászólásom között.
Pont arra szerettem volna rámutatni,amit az utánam szólók is megtettek, ki így, ki úgy.
A tudatos vásárlók is különböznek, de van egy IGEN TEHETŐS réteg akiknél csak a minőség számít.
Ők általában keresik a bio élelmiszereket, és természetesen a kiváló minőségű termelői mézet.
A középrétegtől lefelé sajnos nem számíthatunk komoly vevőkre, mert akiknek problémát okoz a víz, villany, és fűtésszámla nem a mi vevőkörünk.(Nekik adjunk egy-egy üveg mézet ajándékba.)
Tehát mit tudunk tenni?
A tehetős vásárlóknak, magas áron kiváló minőséget termelni, és adni!
És ezért nincs ellentmondás a cikk és írásom között.
A cikk így fejeződik be:
" A minőségnek, ami esetünkben nem más, mint a valódiság, manapság ára van."
Ezért gondolom, hogy a nagybani felvásárlási ár is nőni fog, mert egyre többen igénylik a minőséget, és itt főként nem a magyarokra gondolok.
Nem túl rég voltam egy borházban (bort vettem Karácsonyra) ahol újságolták, hogy a prémium borokból nem tudnak adni, mert mind elvitte egy vevő.
Mondjuk engem nem is érdekelt a 30.000 Ft/palackos ár!!!!
Tudom ez extrém példa, de ha nem kutyulunk, megtesszük a szükséges tisztító pergetést, és sűrű fajtamézet pergetünk, akkor biza annak ára van.
Huber méhésztársnak már nehezebb válaszolnom, mert írásából érződik egy rosszindulatú, totálisan szakmaiatlan megállapítás.
Majd ha az egyébként minden kiváló paraméternek megfelelő akácméze 10 alatti pollenű lesz, és virágméz árát ígérnek érte, akkor másként fikázza a hozzáértőket.
Nagyon sok méhésznek meszelnék el a kristálytiszta gyönyörű akácmézét, ha nem lépnének közbe  szakmai érvekkel a hozzáértők.
Remélem lesz rá alkalmunk meghallgatni, hogy a méhészek érdekében óvatosan kell hozzányúlni a paraméterekhez.
Sajnos néhány elnökségi tagnak lövése sincs a témához, de észt osztani azt próbál.
Olyan gáz amikor szakmai dologban kérdezik őket, és még a kérdést sem értik.
Van aki a háttérből tüzeli őket, néha jelenlétével meg ordenáré nagy hangjával próbál nyomást gyakorolni, de ez halk pukinál nem ér többet.

B.U.É.K!
Nagyernyei Attila

*

huber

  • ***
  • 144
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2120 Dátum: 2018. December 29. 19:33 »

Huber méhésztársnak már nehezebb válaszolnom, mert írásából érződik egy rosszindulatú, totálisan szakmaiatlan megállapítás.
Köszönöm a bókot!
Majd ha az egyébként minden kiváló paraméternek megfelelő akácméze 10 alatti pollenű lesz, és virágméz árát ígérnek érte, akkor másként fikázza a hozzáértőket.
Remélem csak a "mundér becsülete" miatt tetteted magad ennyire butának.
Esetleg más okod van rá?
Emlékszem azokra az időkre amikor a felvásárló csak kanállal megkeverte a hordóban a mézet, csorgatással látta a víztartalmát és esetleg megkóstolta.
Aztán a daliás időknek vége lett, a nyugati piacokra már mérni kezdték a paramétereket. A mai paraméterek akkor alakultak ki amit könnyedén tudtunk tartani. A repce termesztés növekedésével néha gondot okozhat a pollen. Velem is előfordult, hogy a repce belevirágzott az akácba és 16-17-re mérték a pollenem, de az F/G 1,6 fölött volt.
Említették, de szó nélkül fizették vitték. Feltehetően egy jobb pollenű mézzel feltolták a pollent 20 fölé.
Amit most akarnak a méhészek illetve a méhészet ellen elkövetni az más.
Az itthoni boltokba kerülő mézeknél mindkét paramétert lerontani, mit is eredményez?
Sok-sok kétes értékű mézet a hazai boltokba. Ennek az árát is lehet alacsonyan tartani.
Hogy értsd! A HAZAI BOLTOKBA!
Ezt a valamit, a külföld nem veszi meg. Ők akkor is tartani fogják magukat a saját követelményeikhez.
És, hogy legyen valami konkrét is mellébeszélés helyett:
2017. http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2017/08/%C3%96sszes%C3%ADt%C5%91.xlsx
2018. http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2018/08/M%C3%A9zvizsg%C3%A1latok_20181.xlsx
illetve: http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2018/08/M%C3%A9zvizsg%C3%A1latok_2018_termel%C5%91i_ak%C3%A1c_%C3%B6sszes%C3%ADt%C3%A9s_pollennel.xlsx

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2121 Dátum: 2019. Január 03. 21:27 »
Sziasztok!   ;D

Itt vagyok, megint ebben a témában.  ;D

Kérdés. Láttátok az RTL Klubon a Klenáncz hirdetését?
Mer ott hirdeti már a v. virág, valami 1200 körül az Auchanban.
Mi lesz tényleg, ha leviszik 5%-ra az áfát???
Számolni kéne, hogy a picsába tudja a magyar mézet ennyiér adni, mikor nem is nagyon veszi.
Igazából az Ő oldalát is maximálisan megértem, nem akarom én bántani,

Csak Attilát idézem először " A méznek kiegyensúlyozott, szelíd, visszafogott reklámra van szüksége, amely méltó rangjához. Néha kampány, kisműsor. De érzékelhető jelenlét, nem túllihegve."

Szóval míg mi kisfilm angolul yutubon, ilyen meg olyan konferencia, méz lovagrend beöltözve vicces masarákba, mézkirálynőnk is van, omme üveg színes lapka, fogyatkozó mézvásárok, növekvő eszközárak. Ja, kinehaggyam a bajúszos miniszterünk aki hátsóját fényesre nyalták az elöljáróink.
Addig Klenáncz, akinek még évekkel ezelőtt kétes hírei terjengtek bizonyíthatóan, annak már kóser méze is van. Oda pedig nem jut be akárki.
Na a végére érve jön számomra a konklúzió.

                                                               Mind 1G.     ;D ;D ;D

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2122 Dátum: 2019. Január 04. 21:09 »
"Számolni kéne, hogy a picsába tudja a magyar mézet ennyiér adni, mikor nem is nagyon veszi.
Igazából az Ő oldalát is maximálisan megértem, nem akarom én bántani, "

Hidd el veszi, annyiért amennyiért a többi felvásárló  is, és annyiért amennyiért a méhészek odaadják neki.

Méz esetében az áfa változása a felvásárlási árakat nem igazán mozgatná meg szerintem, mert ebben az esetben inkább mint kompenzációs felár jelenik meg többségében ami majdnem annyi mint az általad említett összeg, tehát ha csökkenne a méz áfája olcsóbb lehetne  az üzletekben a méz, ami nem biztos, de egy lehetőség lehet a fogyasztás bővülésére.

Ha utolsó mondatod azt jelenti mint amit már ragasztottak a kormányfőre, akkor lassan de biztosan kezdek veled egyetérteni.

Üdv. jani bátya



Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2123 Dátum: 2019. Január 05. 09:40 »
jani bátya!

Igen azt!   ;D

Bocsánat aki nem tudná mit is jelent, az keressen rá a Wikipédiában, vagy a gugliban: O1G

Bár így sokkal igazságosabb:            Mind 1 G
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 05. 09:44 írta Kevanaar »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2124 Dátum: 2019. Január 15. 08:35 »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2125 Dátum: 2019. Január 19. 10:08 »
Sziasztok, van egy ötletem.
Erre a cikkre hivatkozva, hogy van ám erre is lehetőség az EU-ban,
Ezzel a cikkel kellene odamenni a döntéshozóinkhoz, hogy ........
üdv: kevanaar 

https://privatbankar.hu/makro/az-eu-vedovamot-vet-ki-a-kinai-elektromos-biciklik-importjara-324061

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2126 Dátum: 2019. Január 20. 15:22 »
Afatter egy olyan témát feszeget amely sokunkat zavar.
Én most úgy vélem lenne teendője az elnökségnek is, különösen a jogi végzettségűek csillogtathatnák méhész érdekvédő talárjukat.
Állandóan azt hallani, hogy az OMME nem csinál semmit.
Itt a remek alkalom, hogy ezt a mézet bevizsgáltassák, és tegyék meg a jogi lépéseket ha szükséges.
Úgy gondolom ha van bennük segítő szándék,akkor uccu neki.

https://www.lidl.hu/hu/Ajanlataink.htm?articleId=29084
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2127 Dátum: 2019. Január 20. 22:05 »
Attila!

Kérdezem, nem tehetjük ezt meg mi? Nem vizsgáltathatnánk be mi, és tehetnénk meg az esetleges jogi lépéseket, kihagyva az OMME-t?
Akár magánszemélyként?
Akár helyi egyesületként?   

 ::)


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2128 Dátum: 2019. Január 20. 22:31 »
Kevanaar!

Miért tennéd?
Eddig ezt az OMME jól csinálta.
Meg kell nézettetni velük.
Mindig is rengeteg mézet vizsgáltak.
Itt gyanús az ár miatt az eredet,meg kell nézetni.

Egyébként ha kifizeted a közjegyzőt,viszel hatósági tanúkat,a minta levételéhez,ezek leplombálják az üvegeket mit tudom én pecsét rá,jegyzőkönyv úgy ahogy kell stb,így megy akreditált laborba,akkor ez mindenhol meg kell állja a helyét.
Az OMME is így csinálja.

Miért nem intézed valamelyiket?

Csányi Antal

« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 20. 22:35 írta Csányi Antal »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2129 Dátum: 2019. Január 20. 23:56 »
Nem tudom miért van olyan érzésem, mintha a kappan OMME-t védenéd azzal, hogy elmagyarázod a mintavételezés nehezét és a végén belinkeled, hogy miért nem intézem, meg ők mennyit vizsgáltatnak.

"Az OMME is így csinálja."

Mit is? Meghívják az a *asz miniszterünket kávézgatni, közben meg ránk szarnak.
Egyik cikkben még azt osztogatják meg, hogy megvan a tavalyi méhpusztulás oka, a neok.
utána szintén méhészek osztogatják, Nagy Pista előadását, hogy nem is a neok voltak.
Vicc ez az egész már.
Anti, én nem csak magam miatt hőzöngök a kevés 8-10 hordó akácmézem miatt. Hanem miattad és mindenki miatt. A magyar emberek jelenje és jövője miatt. Amiatt, hogy nem tudunk összefogni a bajban.
Hidd el ha kicsit is befolyásosabb volnék igen is intézném a pénzemet nem sajnálva. Nem valamelyiket, hanem mindet.
De csak az marad, hogy én többet nem fizetek az OMME-ak.
Ez volt az utolsó.
üdv...

https://www.youtube.com/watch?v=hPWGf2EBKJI