Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1112887 megtekintés

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2101 Dátum: 2018. November 25. 14:38 »
Mit lehet tenni ebben a semmitmondó időben?
Hát elmenni Pécsre a vásárba.
Még a nap is majdnem kirittyent, de a jó kedvem az ottani mézárakat látva alábbhagyott.
Kedves pécsi és Pécs környéki méhészek!
Vegyétek a fáradtságot és nézzetek körül, hogy máshol (Tolna megyében) merre jár a méz ára!
Ugyan ezt tudnám tanácsolni a bajai kollégáknak is.
Virágméz árán árulják az akácmézet.
És mi a duma?
El szeretném adni.
Ezért nem bízok az összefogásban, és a közös értékesítésben.
A butaság az emberiség legnagyobb ellensége.

Nagyernyei Attila

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2102 Dátum: 2018. November 25. 17:11 »
Üdv.Uraim!

Ezért nem bízok az összefogásban, és a közös értékesítésben.
A butaság az emberiség legnagyobb ellensége.

Ebben egyet értünk a klubvezető Úrral!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2103 Dátum: 2018. November 28. 18:47 »
Tegnap ismét kiruccantam Szabadkára.
Képzeljétek már csak 430 Ft volt ráírva az akácmézcímkés üvegre.
Kérdeztem mi történt?
Válasz...nem fogyott eléggé, és a GYÁRTÓ lejjebb tette az árat.
Fényképet nem készítettem, de ha valaki arra jár az 1-es pavilonban, rögtön a bejáratnál megláthatja.(Másik helyeken még mindig 500 Ft)
Ezt a szutykot senki már nem veszi csak a magyarok, állítja egy piacozó méhész.
De nekem is ezt mondta tavaly a határőr amikor kinyitotta az oldalajtót, és meglátott nálam egy rekesz mézet.
Kérdezte mennyiért adom, mondtam neki, hogy ez méz és 2.500 Ft.
Ő is azt válaszolta, hogy a magyarok tízesével hozzák a Szabadkai Piacról azt a valamit.
Állítólag nem mérgező, de én óva intelek benneteket, hogy bekapjátok.
Elég kiköpni, úgy ráragad a szájpadlásra.
A darazsakat kiválóan fogja.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2104 Dátum: 2018. December 10. 07:01 »
Szekszárdot járja egy "aranyos" méhész kolléga.
Az összes bérház postaládájába szórólapot tesz melyben akciós árait hirdeti.
Természetesen nem tiltott a tevékenysége, csak legyen hozzá valakinek hozzá bőr az arcán.
Szekszárdi méhészek figyelem!
Világosítsátok fel a kollégát, hogy az akácmézért ne 1.900-at a hársért pedig ne 1.700-at, a repcéért pedig (az idén alig termett) 1.500-at kérjen.
Javaslatom még az, hogy minden szekszárdi méhész szóljon az ismerőseinek, és naponta kérjenek tőle fél kilót!
Lényeg az, hogy a város legmesszebbik pontjaira is kérjék a kiszállítást, ha már a vállalkozó szellemű méhész azt hirdeti, hogy.....házhoz viszem!
Más.
Tegnap megállt Gyuláról hazafelé tartó mézlovag társaság.
Azt mondták sokan voltak, igen nagy rendezvény lett, csak ez a rengeteg díjazott méz olyan fura.
Megjegyzem év bora csak egy van, de lehet nincs igazam.
Ekkor van értéke egy terméknek.
Nem tudom hány díjazott lehet, de biztosan 100 fölött van valahol.
Azért gratulálok a szervezőknek, és reménykedem hogy olyanok az idén nem kaptak címet akiknek méhei sincsenek.
Ezt többször szóvá tettem, de ha jól belegondolunk semmi közöm hozzá.
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2105 Dátum: 2018. December 10. 13:11 »
HÁZHOZ meg a MÉZ??? 
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2106 Dátum: 2018. December 12. 10:17 »
Másik fórumon olvastam! :o

Idézet
Én az éjjel hoztam egy döntést! Nem vagyok hajlandó a kiválló minőségű mézünket aprópénzért eladni! Január 1-től áremelés! Mindenkinek ezt kellene tennie. Vegyes 1800, Akác 2500.
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2108 Dátum: 2018. December 14. 20:15 »
Újratanulni Kínát!
Az ötvenes, hatvanas években a sárga veszedelemmel viccelődtek, mégpediglen, ha jönnek a Kínaiak, csigaszöggel megverjük a mezítlábasokat. Megjöttek. Gazdaságilag megverték az egész világot. Hazánkban kezdték a könnyű iparral, majd folytatták a többivel. Legyünk őszinték ki nem örült az olcsó termékeknek?
Már régóta mi méhészek is érezzük a veszedelmet. Félek, hogy esélyünk sincs felvenni velük a harcot. Talán az egyik legnagyobb baj az amiről Kovács Dezső is ír a kereskedőink,
 politikusaink, az európai politikusok, és gazdasági szakemberek passzivitása. Nekik egy a fontos. Tudjanak megélni, némi profitot termelni, úgy, hogy közben a mi bőrünket nyúzzák. Közben nem veszik észre, hogy az övék is már cafatokban van. Amíg, akiket felsoroltam és akiket nem, a tőke miatt behódolnak Kínának, esélyünk sem lesz a sárga veszedelemmel szemben felvenni a harcot.
A termékeink, a mézünk, az életünk, későbbiekben is tőlük függ. Kivéve, ha tényleg valami csoda folytán nem tudunk nekik szállítani. Egyes információk szerint azonban Kínába árut bevinni nehezebb, mint zöldséget termelni a holdon.


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2109 Dátum: 2018. December 26. 19:42 »
Lassan vége az ünnepeknek, így megint van egy kis idő az elmélkedésre.
Néhány karácsonyi vásárban is jártam az ünnepeket megelőzően, valamint Ausztriában is több városban.
Azt mondhatom, hogy van mit tanulnunk a marketingben és az árak kialakításában.
Sokszor érthetetlen számomra, hogy miként tudják eladni az akác(?)mézet 2.100-ért egy frekventált megyeszékhelyen a karácsonyi vásárban ahol kemény helypénz is rárakódik az általános költségekre.
No de nem csüggedek, hamarosan eljő az én időm is.
A 6. szezonomat kezdem 2.500-as kilónkénti akácméz árral, és úgy gondolom nem kell sokat várnom mire a konkurencia is rákényszerül az áremelésre.
Nekik ez nagyon fájni fog, mert az áremelés nem egy népszerű dolog.
Nem vagyok rosszmájú, de 2019-ben már nem fog menni a 1.800-2.000-es akácméz ár, mert az üveg már most drágább, és a költségek folyamatosan nőnek!
Akkor a kollégák is be fogják látni, hogy jéééééé...2.500-ért is el lehet, el lehetett volna adni eddig is.
Persze megint jön a kórus, hogy....sokan vagyunk nem lehet többééé elanni...

Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2110 Dátum: 2018. December 26. 21:34 »
Matekból sosem volt jó a Magyar.
 Akác:2400/kg
Hárs:2400/kg
Repce:1900/kg
Vegyes-napraforgó:1600/kg
.
 és fogy szépen.

   Albert.

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2111 Dátum: 2018. December 27. 08:50 »
Az alábbiakhoz nekem 3 gondolat jut hirtelen eszembe:

1. a vásárlók anyagi problémáját nem tudjuk megoldani
2. egy átlagos vevő a havi mézszükséglete költségének a többszörösét simán elköltheti (legtöbb esetben meg is teszi) kevésbé fontos és egészséges termékekre.
3. az (akác)méz nem terem minden évben olyan biztonsággal, mint pl. a búza.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2112 Dátum: 2018. December 27. 13:32 »
Egyetértve Attila gondolataival, kicsit kiegészíteném.
A karácsonyi nagy vásárlói tömeg láttán, kicsit elgondolkodhatunk milyen "szegények" is vagyunk.
Sok bevásárló kocsi mögül alig láttak ki a vásárlók, akkora kupac cuccot toltak.
A méz  nem alapélelmiszer, de a folyamatos kampánynak köszönhetően egyre nő iránta a kereslet.
A 3. megállapítás talán a legfontosabb!
Mivel a méztermés nagyon bizonytalan, így kicsit furán jön ki, hogy rossz években sem szökött fel az egekbe az üveges mézek ára.
Ennek egyetlen oka van, maga a méhész!
Lényeg, hogy "alámenjek a kollégának", akkor tőlem jobban viszik.
Ez csak részben igaz, mert az alacsony ár akár el is bizonytalaníthatja a vevőt, ami szerintem jogos.
Hogy a fészkes fenébe lehet kiváló minőségű akácmézet 2018-ban 1.700-1.800 Ft-ért adni?
Miért nem adja le a kolléga a kereskedőnek, mert ezen aztán nem igazán van már a hordós árhoz képest haszna, és még apránként is jut a pénzéhez.
Az ilyen méhészeknek lassan befellegzik, mert ha a hordós méz ára remélhetőleg emelkedni fog, akkor bizony az üveges méz árát is kénytelenek lesznek az "óccsó kollégák" felemelni.
Nekem szent meggyőződésem, hogy egy dekával nem lehet többet eladni, ha valaki 100-200 Ft-al alatta van a szomszédjának!
Többször leírtam, hogy a mellettünk lévő faluba 4 éve meghívtak karácsonyi vásárba, mert a helyi termelők nem akartak kitelepülni, mondván .....ennek a csóró népnek nem lehet egy dekát sem eladni.
Akkor az ár ott 1.800 Ft+üveg volt!!!!!!
Én 2.500-ért adtam az akácot, és haza kellett jönnöm, mert keveset vittem, hogy pótoljam a készletet.
Aztán voltam a Székely Körben, ahol ismét ez a duma ment.
Az ottani méhészek 2.000-ért nyomták, én pedig 2.500-ért, és láss csodát, az utolsó üveget ajándékba adtam, úgy elfogyott.
Mi ebből a tanulság?
Ne legyetek kishitűek, és keményen szóljatok be azoknak akik alátok vágnak!
Igen is a méz egy magas minőséget képviselő élvezeti cikk, aminek meg kell kérni az árát, úgy ahogy a körülöttünk lévő országok méhészei teszik.
Ezért is nem hittem soha az összefogás erejében, mert mindig vannak akik felrúgják a játékszabályokat.
A piaci árakat nem az OMME, nem a kormány, nem a római pápa határozza meg, hanem mi méhészek.
Olvastam valahol egy statisztikát, hogy a Nutellás krémekre a lakosság közel tízszer annyit költ mint mézre.
Akkor meg ki itt a csóró?
Nagyernyei Attila


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2114 Dátum: 2018. December 29. 00:11 »
Attila, amit megosztottál az nem fér össze az előbbi hozzászólásoddal,
idézve, " Az ilyen méhészeknek lassan befellegzik, mert ha a hordós méz ára remélhetőleg emelkedni fog, akkor bizony az üveges méz árát is kénytelenek lesznek az "óccsó kollégák" felemelni. "
közben megosztod, hogy beteg a világon a mézpiac?  ::)

De engedd meg, hogy kérdéssel reagáljak egy hozzászólásodra,
miszerint: " A méz  nem alapélelmiszer, de a folyamatos kampánynak köszönhetően egyre nő iránta a kereslet. "
TE ELHISZED?
Nem magyarázkodom bármit is reagálsz, de nálunk még a tehetős emberek is szabadkáról hozzák a mézet, egyre kevésbé megy már háztól is. A Fa**** tele ezekkel akik a tv-ben faszságokat mondanak. Mézes reggeli kampány meg reklámok, meg kisfilm meg tököm tudja mik. Hozzám senki új vásárló nem jött aki mézes reggelin vett részt, meg aki a youtubon megnézte a kisfilmet. Ez az igazság. Egyre kevesebben vesznek mézet.
De a statisztika számít!!!!!!  :-X
De, hogy pozitív legyek a végére, azzal egyetértek, hogy az összefogás erejében én sem hiszek. Legalábbis a környező méhészekkel. Mihelyst szövetkezetbe kényszerítenek, no én tuti lelépek.
Na még csak írok a végére, nem bírom abbahagyni.
Attila! Vedd már észre, hogy egyre szarabb. A boltban olcsóbb mint amennyiért adom. A felvásárló nem veszi a mézet, ha veszi szarért. Minden drágul, kínával meg átfogó stratégiai partnerséget kötöttünk.
De fasza. De jó lesz. 
Várom a hordós áremelést amit emlegetsz évek óta.
Üdv: kevanaar