Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1117935 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #990 Dátum: 2016. Március 15. 20:03 »
Közkívánatra5!
"Tsanyi:
"Írod, hogy ha piacra teszed, akkor a legolcsóbb méz lett volna. Úgy emlékszem a Lidl-es akcióban így is a tiéd volt a legolcsóbb."

A Lidl akcióban magyar méz volt, nem szeretném ha csúsztatnál! Vagy olyat sejtettnél ami nincs!!!
A legolcsóbb méz akcióban a szezon elején a kínai volt, ha jól emlékszem ezer forintnál alig drágábban volt a polcon a kilencszáz grammos virágméz.
Az első akcióban a Lidl nél nem a mi mézünk volt, kérdezd meg a Csorba Jóskát. Ketten szállítunk be a Lidlnek ugyanolyan cimkével. Azt is elmondja neked, h miért volt olyan jó ára a méznek. Szerintem a Lidl segít a magyar méhészeknek azzal, ahogy az akcióit csinálja. Arról nem is beszélve, h Ők deklaráltan csak magyar mézet forgalmaznak, nem sározták be magukat a kínai mézzel. A mostaniban mi vagyunk, de azt nem kell elfelejteni, h mostmár hétszáz forintért adják a méhészek a virágmézet.

Az a kérésem hozzád (meg mindenki máshoz is), h mielőtt bedobsz ilyeneket (én voltam a legolcsóbb) próbálj pontosabban tájékozódni!"

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #991 Dátum: 2016. Március 15. 20:03 »
Közkívánatra6!
"Tsanyi:
"Kedves Feri! Ha meg szabad kérdezni, mint Európa legnagyobb méhésze, hány család után fizetsz OMME tagdíjat ?"

Jelentéktelen! Ennek elvi okai vannak mert, nullát érő munkáért nulla a tagdíj.
Ez akkor kristályosodott ki végkép, amikor neonikotinoidok ügyben az érdekeinkkel
(minden méhészével) szembementek.

Legyen egy alkalmasabb vezetés és újra a teljes családlétszám után fogunk fizetni.
Értelmes célokért fogunk áldozatot hozni.
Egyébként mi eddig több tagdíjat és pénzbeni támogatást adtunk az OMME nak mint amennyi tagdijat az egész vezetőség életében összesen fizetett.

Úgy döntöttünk, h nem kérünk támogatást, de nem kivánjuk "jóltartani" ezt a társaságot sem.

Nem ugyanúgy viszonyulunk e mint általában a többi méhész? Megkérdezem tőled, h szerinted hány tag lenne ilyen "csodás érdekvédelem" mellett ha nem ettől függne, h megkapják e a támogatást ?"


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #992 Dátum: 2016. Március 15. 20:04 »
Zoli!
Ne húzd fel magad!
Bross írt egy nagyon hosszú választ, hogy miért használhatatlan az NMR vizsgálat.
Megkért, hogy tegyem közzé.
Mégsem tettem, mert kértem, hogy várjon, és Lilahagyama feje bele is szakadt.
Azt írja, hogy "jól látszik a sötétség".
Akinek feje a földben van, másként nem nyilatkozhat.
Üdv:Attila

Attila!

Kérlek, tedd csak közzé Bross írását! Bross Péter természetesen körömszakadtáig bizonygathatja, miért nem jó az NMR eredetvizsgálat, de ezzel még nem lesz hitelesebbé a véleménye. Mindenesetre Európa legnagyobb mézkiszerelő cége a Famille Michaud Apiculteurs másképp látja, mint Bross és Takács Úr, a cég saját laboratóriumában ez évtől bevezette az NMR alapú eredetvizsgálatot: https://www.bruker.com/fileadmin/user_upload/4-News/2016/PRESSE_CP_valide_RMN_Labo_20160119_ANGLAIS.pdf

Bizonyára nem azért vágott bele ez a cég, mert a vizsgálati módszer használhatatlan. Valószínű, hogy csak jól kell  használni. Egyébként Takács úr annak idején az LC-MS/MS kromatográfiás mézvizsgálatot is alkalmatlannak nyilvánította az idegen cukrok vizsgálatára. Azóta is széles körben alkalmazott a módszer. A mézvizsgálatokat végző QSI labor is használja, s akkreditáltatta az NMR vizsgálati módszert is. Gondolom azért, mert alkalmatlanok a méz vizsgálatára, csakúgy, mint a borokéra is.

Egyébként ideje volna bevallani, hogy Bross azért nem akkora ász a labortechnikában, hogy egy vizsgálati módszer használhatóságáról vagy használhatatlanságáról értekezzék. Nem feltétlenül ász Ő másban sem, legutóbbi zalaegerszegi előadásában megütközve hallottam, hogy ők a tejsavat szublimálva juttatták a kaptárba... Sajnos a tejsav még az ő kedvéért sem szublimál... Mikor rákérdeztünk, fogalma sem volt róla, miért akadékoskodunk...

Ennyit a szakmai véleményéről.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #993 Dátum: 2016. Március 15. 20:04 »
Itt egy kérdés tsanyitól, hogy őt is olvashassátok:
"Kedves Feri!
Te kereskedő vagy, én pedig méhész. Másképp látjuk a dolgokat.
Az én szemszögemből nézve a dolgot:
- Vásároltál Ukrajnában ~ 900t mézet amit, az ottani céged beküldött az egyik itthoninak.
- Hogy ezzel a mézzel Magyarországon mi történt?
Fel lett-e dolgozva (hozzáadott érték)?
Itthon vagy külföldön értékesítetted?
Milyen származás megjelöléssel?
Vagy esetleg csak kapott a szállítmány egy új CMR-t és lerakás nélkül folytatta útját?
Ezekről annyi információm van amit Te itt leírtál.
Vegyük az általad leírt verziót. Én ennek sem tudok örülni. Ugyanúgy ahogy a Szlovák méhészek egyesülete sem örül annak, hogy szerintük Szlovákián keresztül hasonló mennyiségű ukrán méz jött be.
Ukrajnának a mézkínálata a pohánka mézen kívül, megegyezik a miénkkel. Az ha Te a konkurens, sokszor magyar kereskedőket kiszorítottad a piacról, talán lehet az üzleti harc része, de a magyar méz szempontjából bukás.
És főleg bukás nekünk magyar méhészeknek. Ezér kételkedem annak a szellemi állapotában aki téged a magyar méhészet megmentőjeként aposztrofált.

Mézhamisítás.
Itt is alapból eltér a véleményünk. Te a kínai méz ellen harcolsz, onnét importál a konkurenciád, de nekünk méhészeknek minden fajta hamis ellen kell, származási országtól függetlenül.!!!
A brüsszeli tüntetést valóban Te harcoltad ki a saját itthoni piaci érdekedben. Sajnos a kapkodó szervezés, a teljesen idétlen időpont, a nemzetközi sajtó szervezésének hiánya egyértelműen mutatja.
Több lehetőséget látok az OMME által járt úton, a nébih és a EP képviselők figyelmének felhívásában a kérdésre, illetve az új vizsgálati módszerek támogatásában.
Ha van egyértelmű akkreditált labor által készített eredmény, és ezt a labor is vállalja, akkor kell figyelemfelhívásnak tüntetni.
Szerintem sokkal többen ott leszünk.
Kicsit visszatérve a vizsgálatokra. Úgy olvasgatom Európában és az USA-ban komolyabb reményeket fűznek az NMR vizsgálatokhoz, amivel remélik kiszűrni a hamis mézeket. Az olcsó mézek forgalmazói, ugyan fanyalognak, de ....... :)"


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #994 Dátum: 2016. Március 15. 20:09 »
Ha nem is láttad Bross szakmai véleményét, hogy tudod miről írt Lousicide?
Óvatosan azzal a tetűirtó készítménnyel Petronius!
Nehogy levigye a szakállad.
Érdekelne mi?
Menj el és hallgasd meg, holnaptól ismét járja az országot, tanulságos.
Témái között szerepel a mézhamisítás elleni küzdelem.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #995 Dátum: 2016. Március 15. 20:24 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 20:13 írta kivancsi111 »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #996 Dátum: 2016. Március 15. 21:15 »
Zoli!
Ne húzd fel magad!
Bross írt egy nagyon hosszú választ, hogy miért használhatatlan az NMR vizsgálat.
Megkért, hogy tegyem közzé.
Mégsem tettem, mert kértem, hogy várjon, és Lilahagyama feje bele is szakadt.
Azt írja, hogy "jól látszik a sötétség".
Akinek feje a földben van, másként nem nyilatkozhat.
Üdv:Attila

Attila!

Kérlek, tedd csak közzé Bross írását! Bross Péter természetesen körömszakadtáig bizonygathatja, miért nem jó az NMR eredetvizsgálat, de ezzel még nem lesz hitelesebbé a véleménye. Mindenesetre Európa legnagyobb mézkiszerelő cége a Famille Michaud Apiculteurs másképp látja, mint Bross és Takács Úr, a cég saját laboratóriumában ez évtől bevezette az NMR alapú eredetvizsgálatot: https://www.bruker.com/fileadmin/user_upload/4-News/2016/PRESSE_CP_valide_RMN_Labo_20160119_ANGLAIS.pdf

Bizonyára nem azért vágott bele ez a cég, mert a vizsgálati módszer használhatatlan. Valószínű, hogy csak jól kell  használni. Egyébként Takács úr annak idején az LC-MS/MS kromatográfiás mézvizsgálatot is alkalmatlannak nyilvánította az idegen cukrok vizsgálatára. Azóta is széles körben alkalmazott a módszer. A mézvizsgálatokat végző QSI labor is használja, s akkreditáltatta az NMR vizsgálati módszert is. Gondolom azért, mert alkalmatlanok a méz vizsgálatára, csakúgy, mint a borokéra is.

Egyébként ideje volna bevallani, hogy Bross azért nem akkora ász a labortechnikában, hogy egy vizsgálati módszer használhatóságáról vagy használhatatlanságáról értekezzék. Nem feltétlenül ász Ő másban sem, legutóbbi zalaegerszegi előadásában megütközve hallottam, hogy ők a tejsavat szublimálva juttatták a kaptárba... Sajnos a tejsav még az ő kedvéért sem szublimál... Mikor rákérdeztünk, fogalma sem volt róla, miért akadékoskodunk...

Ennyit a szakmai véleményéről.

Sajnos megint ferdítés:
A weblapon mi is szerepel? Ez a francia cég a világon az egyetlen, aki az NMR technológiát alkalmazza. Azt állítja, hogy ezzel 100 százalékban kiszűri a hamis mézet. Ez inkább a vicc rovatba való...

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #997 Dátum: 2016. Március 15. 21:19 »

De ha már közkívánatra, akkor mondj már valami véleményt a mézpiaci helyzetről, lehet a főnöké is.

Itt a főnöké, mai:

Idézet
A repce ár már igen magasra szökött pár nap alatt! Az akác ár meg készülődik felfelé...
Kiskakas csak javasol, gondoljátok át és úgy cselekedjetek. Ha nagyon nincs szükségetek a pénzre, ne adjátok oda a mézeiteket. Nyár közepétől szerintem sokkal jobb árak lesznek.

Kiskakas

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #998 Dátum: 2016. Március 15. 21:21 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 20:13 írta kivancsi111 »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #999 Dátum: 2016. Március 15. 21:30 »
Kivancsi111 ezt írja provokatív módon:
"Kérlek tájékoztasd főnöködet, hogy mindenki olvassa azt is, a "ződet", nem csak Te kezded ott a napot."
A felségem már alszik.
Más főnökről nincs tudomásom.
Ő pedig nem ért a mézpiachoz.
Üdv:Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1000 Dátum: 2016. Március 15. 21:43 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 20:13 írta kivancsi111 »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1001 Dátum: 2016. Március 15. 22:00 »
Zoli!
Ne húzd fel magad!
Bross írt egy nagyon hosszú választ, hogy miért használhatatlan az NMR vizsgálat.
Megkért, hogy tegyem közzé.
Mégsem tettem, mert kértem, hogy várjon, és Lilahagyama feje bele is szakadt.
Azt írja, hogy "jól látszik a sötétség".
Akinek feje a földben van, másként nem nyilatkozhat.
Üdv:Attila

Attila!

Kérlek, tedd csak közzé Bross írását! Bross Péter természetesen körömszakadtáig bizonygathatja, miért nem jó az NMR eredetvizsgálat, de ezzel még nem lesz hitelesebbé a véleménye. Mindenesetre Európa legnagyobb mézkiszerelő cége a Famille Michaud Apiculteurs másképp látja, mint Bross és Takács Úr, a cég saját laboratóriumában ez évtől bevezette az NMR alapú eredetvizsgálatot: https://www.bruker.com/fileadmin/user_upload/4-News/2016/PRESSE_CP_valide_RMN_Labo_20160119_ANGLAIS.pdf

Bizonyára nem azért vágott bele ez a cég, mert a vizsgálati módszer használhatatlan. Valószínű, hogy csak jól kell  használni. Egyébként Takács úr annak idején az LC-MS/MS kromatográfiás mézvizsgálatot is alkalmatlannak nyilvánította az idegen cukrok vizsgálatára. Azóta is széles körben alkalmazott a módszer. A mézvizsgálatokat végző QSI labor is használja, s akkreditáltatta az NMR vizsgálati módszert is. Gondolom azért, mert alkalmatlanok a méz vizsgálatára, csakúgy, mint a borokéra is.

Egyébként ideje volna bevallani, hogy Bross azért nem akkora ász a labortechnikában, hogy egy vizsgálati módszer használhatóságáról vagy használhatatlanságáról értekezzék. Nem feltétlenül ász Ő másban sem, legutóbbi zalaegerszegi előadásában megütközve hallottam, hogy ők a tejsavat szublimálva juttatták a kaptárba... Sajnos a tejsav még az ő kedvéért sem szublimál... Mikor rákérdeztünk, fogalma sem volt róla, miért akadékoskodunk...

Ennyit a szakmai véleményéről.

Semit nem értesz !!  Bizonyára jól kell használni..... írod, lásd be ez meghaladja képességeidet!!

Most nagyon szépen bemutattad mekkorá egy kapkodás firkászásotok, még csapatmunkában sem vagytok képesek már érdemben hozzászólni a legfontosabb problémához!!

Az általatok favorizált NMR vizsgálat csak a további hamisításokat fogja segíteni, és az említett kromatográfiás vizsgálat szintén alkalmatlan a jelenlegi mézhamisítás leleplezésére.

Ami a Péter labortechnikai tudását illeti, az már nagyobb mint a tiétek együttvéve!!!

Mondjatok le, ne vesztegessétek tovább a Méhésztársak idejét és legfőképpen ne játszadozzatok ennyi ember sorsával és megélhetésével!!!
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 15. 22:04 írta Tóth Zoltán »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1002 Dátum: 2016. Március 15. 22:15 »
Tomipapa mi a jó fenét keres újra itt? Nemhogy a trágyás talicskáját tologatná meg a gilisztáit számolgatná a fóliasátraiban! Keveri itt a dolgokat Rontó Pálként.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1003 Dátum: 2016. Március 15. 22:50 »
Kiváncsi 111!

Én is kértem Attilát helyezze át ide a Takács Feri írásait.
Téveszmék tömkelege kering a mézpiaci helyzetről,a Feri
szerepéről,üzleteiről.
Ő most vette a fáradságot,ahelyett,hogy"meló után"(éppen Japánban üzletel)
pihenne,megválaszol minden szar,rosszindulatú kérdést.
Jó lenne ha ezt minél többen megismernék.
Neked se ártana ha egy kicsit kilépve Kiváncsi 111 szerepéből,
régi vélt vagy valós sérelmeidet félre téve,a másik szemszögéből
is ránéznél az eseményekre.
A jó szándék vezérelt írásomban,nem akartalak megbántani,
nem szeretném ha ez az írás észosztásnak vennéd.

Csányi Antal


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #1004 Dátum: 2016. Március 15. 23:05 »
Zoli!
Ne húzd fel magad!
Bross írt egy nagyon hosszú választ, hogy miért használhatatlan az NMR vizsgálat.
Megkért, hogy tegyem közzé.
Mégsem tettem, mert kértem, hogy várjon, és Lilahagyama feje bele is szakadt.
Azt írja, hogy "jól látszik a sötétség".
Akinek feje a földben van, másként nem nyilatkozhat.
Üdv:Attila

Attila!

Kérlek, tedd csak közzé Bross írását! Bross Péter természetesen körömszakadtáig bizonygathatja, miért nem jó az NMR eredetvizsgálat, de ezzel még nem lesz hitelesebbé a véleménye. Mindenesetre Európa legnagyobb mézkiszerelő cége a Famille Michaud Apiculteurs másképp látja, mint Bross és Takács Úr, a cég saját laboratóriumában ez évtől bevezette az NMR alapú eredetvizsgálatot: https://www.bruker.com/fileadmin/user_upload/4-News/2016/PRESSE_CP_valide_RMN_Labo_20160119_ANGLAIS.pdf

Bizonyára nem azért vágott bele ez a cég, mert a vizsgálati módszer használhatatlan. Valószínű, hogy csak jól kell  használni. Egyébként Takács úr annak idején az LC-MS/MS kromatográfiás mézvizsgálatot is alkalmatlannak nyilvánította az idegen cukrok vizsgálatára. Azóta is széles körben alkalmazott a módszer. A mézvizsgálatokat végző QSI labor is használja, s akkreditáltatta az NMR vizsgálati módszert is. Gondolom azért, mert alkalmatlanok a méz vizsgálatára, csakúgy, mint a borokéra is.

Egyébként ideje volna bevallani, hogy Bross azért nem akkora ász a labortechnikában, hogy egy vizsgálati módszer használhatóságáról vagy használhatatlanságáról értekezzék. Nem feltétlenül ász Ő másban sem, legutóbbi zalaegerszegi előadásában megütközve hallottam, hogy ők a tejsavat szublimálva juttatták a kaptárba... Sajnos a tejsav még az ő kedvéért sem szublimál... Mikor rákérdeztünk, fogalma sem volt róla, miért akadékoskodunk...

Ennyit a szakmai véleményéről.

Pontosan leírnád mi volt a problémád a Bross féle tejsavas kezeléssel?