Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1115798 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #975 Dátum: 2016. Március 15. 17:05 »
Bocs lemaradtam. Hol ellenezte Takács bármely hamisítás ellenes vizsgálatot? Az OMME közgyűlésen éppen hogy támogatta.

Hallgasd már meg egyce légyszi az OMME marketinges előadásait: Mind arról szól, hogy a méhésznek az a legmagasabb ár, ha maga adja el a mézét. Meló van vele, de megéri. Oszt már is nem a méznagykereskedővel foglalkozol, hanem a saját piacoddal.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #976 Dátum: 2016. Március 15. 17:52 »
Tóth Zoltán: Nem kezdtél el még azon gondolkodni, hogy Takács és társai miért ellenzik annyira az NMR vizsgálatokat?
Miért nem jelentette meg a Brossújság a teljes Brüsszeli választ? Mert szart sem ért a tüntetésetek a Kínai méz behozatalának megfékezésére...
Ne emeljünk szobrot Nagyharsányi szoborparkban a Dunavarsányi Méz direktívának?
Ezen az borús napon, hogy nem süt a nap és felhős minden, jól látszik a sötétség.


Az NMR a gyantatechnológiás mézek leleplezésére nem alkalmas, az NMR a ti nagy nagy melléfogásotok, amihez már kényszerűségből ragaszkodtok csupán, mivel semmi más alternatívátok nincs, sem jobb sem roszabb.

Meg tudtátok oldani a problémát, nem!!

Van más elképzelésetek, nincs!!

Hogyan akarjátok megoldani a problémákat , sehogy!!

Mit is akartok ti tenni ebben a létfontosságú kérdésben, semmit!!

Tessék cáfoljatok bátran!!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #977 Dátum: 2016. Március 15. 17:57 »
Zoli!
Ne húzd fel magad!
Bross írt egy nagyon hosszú választ, hogy miért használhatatlan az NMR vizsgálat.
Megkért, hogy tegyem közzé.
Mégsem tettem, mert kértem, hogy várjon, és Lilahagyama feje bele is szakadt.
Azt írja, hogy "jól látszik a sötétség".
Akinek feje a földben van, másként nem nyilatkozhat.
Üdv:Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #978 Dátum: 2016. Március 15. 18:03 »
Talán azért lett itt félreértve az NMR ügy , mert a nemzetközi oldalakon az olvasható, hogy talán "megoldás lehet"
ez a vizsgálat a mézhamisítások kiszűrésére.
Szerintem ezt a feltételezést sokan kész tényként próbálják beállítani.

Üdv. jani bátya

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #979 Dátum: 2016. Március 15. 18:13 »
Nyugodt vagyok Attila!

Itt most ők szenvednek, semmilyen tervük sem érvük nincs a problémák megoldásval kapcsolatban!

Fizetett írkászaik, ezt hitelesen bemutatták a mai napon is!!

Akik rendelkeznek megoldással azokat mindenféle megtévesztő indokkal besározzák!!!

Örülök, hogy többen elgondolkodtak írásaimon a mai napon és megértették a valóságot illetőleg azt hogy ki(k) az alkalmasabb személyek és mik a legfontosabb lépések a katasztrófahelyzet kezelésére!!!!
 
Örülök hogy szinesebbé tehettem a mai napot  :D

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #980 Dátum: 2016. Március 15. 18:19 »
Kitin írta:
Idézet
Felhívom a figyelmet, hogy jelenleg az embereknek nincs normális munkája, otthon kuksol a szobában, meghallja, hogy megy a méz reklámozása, látja a mézárakat és már be is indul a fantáziája: MÉHÉSZ LESZ!
Megcsapja a kaptárillat, ő már ugyan többé abba nem hagyja a méhészkedést!
        Eredmény: Még több eladásra szánt hordó tele mézzel!
Lóf@xt!
A méhészek által megtermel és felvásárolt méz éves mennyisége egyhelyben topog vagy 10 éve Magyarországon, sőt talán még csökken is. Pedig a méhészek és méhcsaládok száma folyamatosan nő.
Pont a növekvő létszám okozza a termelés stagnálását. Ez a közlegelők tragédiájának közgazdasági törvényszerűsége.

Miért nem látod az egyhelyben topogást? Mert a statisztika az export-import adatokra, nem pedig a felvásárlásokra alapoz, vagyis a felvásárlásról nincs külön statisztika. Legalábbis én nem tudok felvásárlási statisztikáról.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #981 Dátum: 2016. Március 15. 18:33 »
GEDDEKAS!

Olyan statisztika van-e ami a neok miatti kiesett tonnákat mutatja?
Azt hiszem komoly szám jönne ki.
Ezt a tényt kicsit kifelejtitek a számolásból.Nem kellene elsiklani a felett,
hogy 10 éve vannak ezek arany nedűk itthon is általánosan elterjedve.

Csányi Antal

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #982 Dátum: 2016. Március 15. 18:33 »
Bross januári a kaposvári előadásában ismertette egy nemzetközi nagykereskedőnek az árajánlatát mindenféle mézekre. Ha jól emlékszem 60 féle méztermék volt a listáján.

Szerepelt a listában különböző minősítésnek megfelelő méz. A következőre figyeltem fel:
Az NMR vizsgálati eljárás szerint méznek minősített termék ára alig különbözött a legkommerszebb gagyi műméztől. Ebből levontam a következtetést, hogy az NMR nem lehet valami nagy durranás. Vagyis, csak akkor tudjuk kinyomni a kinai műmézet az európai piacról, ha az NMR-nél szigorúbb vizsgálati eljárást fogadtatunk el az EU-val. Ugye érthető voltam?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #983 Dátum: 2016. Március 15. 18:36 »
GEDDEKAS!

Olyan statisztika van-e ami a neok miatti kiesett tonnákat mutatja?
Azt hiszem komoly szám jönne ki.
Ezt a tényt kicsit kifelejtitek a számolásból.Nem kellene elsiklani a felett,
hogy 10 éve vannak ezek arany nedűk itthon is általánosan elterjedve.

Csányi Antal

Próbáltam erre számítást végezni. Kb 5000 tonna kiesett méztermést számoltam. Ez a repce, akác és napraforgó veszteség összeadva és 1 millió méhcsaláddal számolva.

Néhány évvel ezelőtt tilalmam ellenére Baldavári Laci a fele állománnnyal neonikotinoidos repcére vádorolt. A repcéről se lett szép eredménye, de az igazi csapás neki az volt, hogy az állományának az a része, amivel nem ment repcére, szép mennyiségű akácmézet adott, mig a másik fele, ami elszenvedte a neonikotinoidos repcét, alig adott valamicske akácmézet.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 15. 18:41 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #984 Dátum: 2016. Március 15. 18:40 »
Szerintem nem számoltál eléggé"keményen".
Több az mint családonként 5 kiló.
Bár ne lenne igazam.

Csányi Antal

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #985 Dátum: 2016. Március 15. 18:43 »
Való igaz, nem akartam, hogy elfogultsággal vádoljanak, ezért nem számoltam keményen. Mindegyik méhlegelőn csak minimális mézveszteséggel számoltam.

Célszerű lenne összehasonlító vizsgálatokat végezni. De hát ezzel az OMME vezetéssel lehetetlen. Simán leüvöltötték a fejemet, amikor kimondtam az 5000 tonnát.

A neonikotinoid miatti ágazati veszteség a neok virágkorában 20 milliárd Ft/év volt a számításaim szerint. Ha ehhez hozzáadom, hogy az Ország növényvédelmi kiadása is 20 milliárd Ft/év, akkor válik igazán érdekesség a statisztika.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 15. 18:46 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #986 Dátum: 2016. Március 15. 20:00 »
Közkívánatra 1!
Itt van Takács Ferenc többi írása, sorban.
"tsanyi:
"Látom neked is eszedbe jutottak, azok a szállítmányok......."

Kedves Sanyi!!!
Te tényleg nem érted, v valami miatt nem akarod érteni, h nincs mi eszembe jusson?!!!
Nulla kilogram ukrán mézet hoztam be (importáltam) Magyarországra és adtam el Magyarországon ez a lényeg, nem! Eddíg is ezt mondtam, most is ezt mondom. Minden Ukrajnában vásárolt mézet máshol értékesítek, jelentős részben az únión kívűl.
Ès azért mert az úniós import statisztika csak azt követi , h melyik országban vámolják le a mézet, azt nem, hogy hová kerül, próbálnak, próbáltok besározni ezzel.
Tudod az a nagyon szomorú, h ez a ti pénzeteken jóltartott társaság a teljes energiájával arra törekszik, h engem (szinte az egyetlen csomagolót, aki semmilyen mézet nem hoztam be a magyar piacra) lejárasson.
Azért viszont egy évig kellett "rúgdosnom" őket, h megmozduljanak (olvasd el a "Füstölőre" feltett levelezésemet velük: https://fustolo.wordpress.com/2016/01/27/levelvaltas/), h bármit is akarjanak tenni a Magyarországot elöntő kínai sz..r ellen. Amit csináltak az is inkább ártott mint használt. (lásd Cserényi megnyilvánulásait a médiában, miszerint nincs értelme a brüsszeli tüntetésnek, vagy Ludányi aggodalmaskodását a Méhészújságban arról, h a "szegény" kinai mézet csomagolók a botrány miatt kiszorulhatnak a magyar piacról.)
Kedves Sanyi!!!
Te tényleg nem érted, v valami miatt nem akarod érteni, h nincs mi eszembe jusson?!!!
Nulla kilogram ukrán mézet hoztam be (importáltam) Magyarországra és adtam el Magyarországon ez a lényeg, nem! Eddíg is ezt mondtam, most is ezt mondom. Minden Ukrajnában vásárolt mézet máshol értékesítek, jelentős részben az únión kívűl.
Ès azért mert az úniós import statisztika csak azt követi , h melyik országban vámolják le a mézet, azt nem, hogy hová kerül, próbálnak, próbáltok besározni ezzel."


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #987 Dátum: 2016. Március 15. 20:01 »
Közkvánatra2!
tsanyi:
"....óvatosságra intelek az ukrán mézzel kapcsolatban.....úgy hallottam, hogy az európai profik kongresszusán is szóba került, hogy vannak országok, amelyek rizsszirup importjának és méz exportjának dinamikája komoly egyezéseket mutat."

Nem követem a rizsszirup mozgását a világban, mert kizárólag közvetlenül termelőtől vásárolok mindenhol, Ukrajnában is. Pontosan azért nem veszek a nemzetközi kereskedelemből mézet, mert tudom, h nagy százalékban problémás. Az, h közvetlenűl termelőtől veszek kizárólag az elég macerás ugyan (maszív laborháttér kell az évi négy ötezer tétel miatt) de sokkal jobb áron jutok mézhez, mint aki homogenizalt tételeket vásárol közvetítőktől."

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #988 Dátum: 2016. Március 15. 20:01 »
Közkívánatra3!
"Tsanyi:
"Szegény Feri! Téged mindig a hatóságok igyekeznek befeketíteni. "

Az eladásom nyolcvan kilencven százaléka fogyasztói csomagolásban a fejlett országokba megy, ott még soha egyetlen problémám se volt a hatóságokkal.
Csak ott vannak gondjaim ahol a korrupció az úr, Ukrajna ilyen hely.

Más, h nem is értetted meg amit írtam, vagy szándékosan nem akartad.
Olyan paraméterek kerültek fel a netre a szállítmányaimnál, amivel nem lehet behozni mézet az únióba.
Ha tényleg az lett volna az okmányokon mint ami a neten van fönn erről, egy tétel sem jutott volna be , mert ilyen deklarált paraméterekkel hivatalból el kell utasítani a behozatalt a hatóságnak. Ennyit a szállítmányaimmal kapcsolatban a netre föltett információk hitelességéről.
Ha egy vagy két szállítás esetében lenne ez, azt gondolnám, h tévedés történt így, h
minden szállítmánynál biztos, h nem tévedés miatt van."

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #989 Dátum: 2016. Március 15. 20:02 »
Közkívánatra4!
"Tsanyi:
"Én nem tudom az ukrán vámstatisztikák milyen formában kerültek a netre, (sajnos még erre sincs ráhatásom .
De gondolom a szállító ezeket az értékeket garantálja.
Hosszú évek bizonyítják, hogy a legjobb labor háttered van Magyarországon. Szerintem, megvizsgáltattad amit vettél, és nem a nébihre vársz."

Ezekben az ügyletekben a szállító és a vevő is én vagyok (az én ukrajnai cégem adta el a magyar cégemnek). Természetesen megvizsgáltuk a mézet még mielőtt a termelőtöl felvásároltuk. Biztos lehetsz benne, h a szállító (mivel én vagyok)nem ezeket az értékeket deklarálta."