Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1112855 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #945 Dátum: 2016. Március 13. 18:22 »
A Zöld Fórumról emeltem ide Takács Ferenc két hozzászólását.
Szerintem érdekes.
""Az elfelejtett szállítmány beltartalmi....."

Itt valakik vmit nagyon félre értenek. Az számít behozatalnak ami Magyarországon kerül értékesítésre, nem? Ami átmegy rajtunk az nyilván nem, ellenkező esetben az országon naponta átrobogó kamionok ezrein szállított árút is behozatalnak kellene tekinteni, nem?
Azt hiszem, ha egy árút nem csak átvisznek rajtunk, hanem fel is dolgozzák nálunk az csak jó Magyarországnak. Na, pont ez történik az általunk vásárolt ukrán mézzel, mert egyetlen kilót sem adtam eddig el belőle itthon. Jelentős része még az unióból is kimegy miért, mert jobb üzlet. Azt amit kiléptetünk arra visszakaphatjuk a befizetett vámot.
Megtehettem volna , h ezzel az alacsonyabb áron beszerezhető egyébként jó minőségű
mézzel látom el a magyar üzleteket. Akkor nekem is hasonló áron lett volna a mézem a polcokon, mint a kínai méz csomagolóknak, viszont összehasonlíthatatlanul jobb minőségben.
Nem tettem mert, ha ezt meglépem a büdös életben nem lett volna többé magyar méz a hazai üzletekben. Nem tisztelet járna ezért inkább, ahelyett, h itt megy a sárdobálás.
Kérdezem azoktól, akik most ennyire aggódnak azon, h ukrán mézet is vásárolok, hol voltak akkor, amikor csurig voltak az üzletek a kínai szeméttel? Akkor miért nem tetszettek aggódni?

Nagyon érdekes viszont számomra, h a nyilvános ukrán vámstatisztikákba (onnan veszi ez az internetes oldal át az adatokat, megkérdeztük) valahogy "véletlenül" minden egyes szállítmány fuvarleveléről a számok úgy kerültek át, hogy "feketítsenek"
bennünket. Pl a megengedett antibiotikum határértékeknél is! Csakhogy akik ezt elintézték (Ukrajnaban ilyet simán el lehet intézni kellő mennyiségű pénzzel) a csökevényes agyukkal arra nem gondoltak, h ezzel leginkább a mahinációjukat hiteltelenítik el. Ezekkel az antibiotikum határértékekkel ugyanis egyetlen kiló mézet sem lehet behozni Magyarországra. A NÉBIH 0,5 mikrogram /kg hatarertekre ellenőriz
minden egyes szállítmányt és nem 10 illetve 40 mikrogram/kg ra!
Döbbent vagyok, h bizonyos emberek a méhészek évi százmilliós tagdíjért(ból) mire nem képesek!"
Itt a folytatása!
""Ezt a rakás kérdést miért nem személyesen teszed fel "

Egyszerű, mert nem érek rá elmenni ezekre a megmozdulásokra.
Most pillanatnyilag Japanban vagyok két hétig magyar akácmézet eladni.
Azt gondolom, h ez nem csak nekem érdekem.
Előtte nemsokkal egy hétig Gulfood kiállításon voltunk Dubaj ban. Ha hazamegyek egyhétre ra megyunk egy kb tíznapos körre a közelkeletre az új arab nemzetiségü főállásu kollégával végigjárni a kiállításon szerzett új kontaktokat és a meglévő vevőket.
Előtte kirepülök egy napra brüsszelbe. Kérésemre Erdős Norbert képviselő úr fogad, mert szeretnék szakmai segítséget adni ahhoz, h hogyan lehetne minőségi oldalról fülöncsípni a beözönlő kínai mézet.
Nem egészen egy hónap mulva lesz egy nagy élelmiszerkiállítás Szingapúrban, ahol kiállítók vagyunk.
Itt éjjel fél kettő van és az ájulás határán írom le ezt is, csak azért, h ne tudjanak sötétben tartani mindenkit, azok akiknek most nincs más dolguk mint kitalálni
machinációkat a lejáratásomra.
Ma egyébként a legnagyobb japán mézüzemben voltam, a hordós japán mézimportban legnagyobb kereskedőház szervezésében, ahová bejött a tulaj a kedvemért annak ellenére, h vasárnap volt.

Azt is észre kellene vennetek, hogy gyakorlatilag én veszem egyedül folyamatosan a mézet Magyarországon ebben a szar mézpiaci helyzetben. Teszem a dolgomat, ennyi."





Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #946 Dátum: 2016. Március 14. 07:55 »
Itt a folytatása Takács Ferenc írásának:
""ha ezek a szállítmányok átrobogtak volna Magyarországon, akkor nem kerültek volna be hivatalos szerveinknél a statisztikába. "
Rosszul tudod, mint sokminden mást is. Le se kell venni a kamionról mert mehet barhova az únióba egyenesen a szallítmány, csak annyit kell tenni, h a magyar vámszerveknél kell beléptetni az únióba és meg fog jelenni a magyar statisztikában. Mint már írtam, h így van Hollandiának is több tizezer tonnás kínai méz importja annak ellenére, h nincs Hollandiába egyetlen mézüzem sem. Az import kínai méz anélkül megy tovább más EU országokba, h egyetlen hordó mézet kivennének a konténerekből.
A Faskerti továbbra is tartozik egy bocsánatkéréssel, mert ő ezeket tudja és mégis manipulál benneteket mint, ahogy az is hazugság a részéről, h a NEBIH től kaptak volna 600 tonnás importunkról ilyen információt.
Folyt. köv."


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #947 Dátum: 2016. Március 15. 09:00 »
Köszönöm ezeket a remek írásokat Takács Ferenc részéről, tökéletes helyzetfelismerő képesség, gyors válaszreakciók a közgazdasági környezet brutális kihívásaira, tettre készség és tenni akarás jellemzi írásait és cselekedeteit is.
 

Ki merem jelenteni, hogy ma talán az egyetlen olyan ember a méhészeti szakmában Magyarországon, aki több mint 3 évtizedes tevékenysége során professzionális ötleteit nem csak elméletben tudta megvalósítani, hanem a gyakorlatban is.

Európában is csak egy néhány ember mondhatja el magáról ugyanezt, minimum főtanácsadóként kellene meghallgatni minden méhészetet érintő kérdésekben.

Észre kell vennünk, hogy Takács Ferenc legalább Európában, de hamarosan az egész világpiacon mindig legalább egy fél lépéssel mindenki előtt jár.

Ez az a dolog ami számunkra is kiutat jelenthet a jelenleg kialakult mézpiaci katasztrófahelyzetből!!

Segítsük tehát elképzelései megvalósításában, és támogassuk stabil termelői bázisként, figyelembe véve speciális igényeit is!

Tudni kell, nekünk is felismerni amikor számunkra kínálnak segítséget, legyünk tisztában azzal, hogy ez nem mindig adatik meg.

Tudomásul kell venni ami jó lehet Takács Ferencnek, az jó lehet nekünk magyar méhészeknek is!

Engedjük hát megmenteni ágazatunk most mert így talán osztozhatunk a jövő sikereiben!!!


 




« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 15. 09:04 írta Tóth Zoltán »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #948 Dátum: 2016. Március 15. 09:10 »
Tóth Zoltán: Te ezeket komolyan gondolod???

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #949 Dátum: 2016. Március 15. 09:25 »
111]
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 20:16 írta kivancsi111 »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #950 Dátum: 2016. Március 15. 09:53 »
Szerintem szed valamit Tóth Zoltán. Valami pszichedelikus gomba lehet. Akár a sámán. Ne ugasSÁMÁN hülyeségeket Zoltán, vannak itt elegen erre szakosodottak. Vakok és önsanyargatók, a vesztükbe rohanók. Habár az egyik mondat igaz.

"Észre kell vennünk, hogy Takács Ferenc legalább Európában, de hamarosan az egész világpiacon mindig legalább egy fél lépéssel mindenki előtt jár."
Tóth Zoltán: Te ezeket komolyan gondolod???

Idézzetek bátran gyerekek, semmit nem értetek az egészből!!

Ez egy valóságos probléma sajnos hazánkban, egyszerű összefüggéseket képtelenek vagytok felismerni és ezek igazak vezetőitekre is.

Én már egyszerűbben fogalmazni nem tudok, próbáljatok felnőni legalább az olvasás értelmezéséhez.

 

« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 15. 09:56 írta Tóth Zoltán »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #951 Dátum: 2016. Március 15. 10:00 »
    Lilahagyma

  Ekkora bizalmatlanságban nem szenvedhetsz .Ha csak azt vesszük, hogy Takács arról ír h merre építi a kapcsolatait és nem esik depibe ,hogy nem működik a piac. Legalább az esélyt adjuk meg neki hátha nekünk is származik belőle valami, mert mások még mindig csak ott tartanak h mindenki mással csak vele nem .Erről a pontról el kéne már mozdulni . Aki nincs a piacon az később nehezebben tud bekerülni .A feltett kéz a megadás jele ,lehet h ez is a paradigma váltáshoz tartozik ? Aki mer az nyer .Megint oda jutottunk ,hogy kéne valamit csinálni de ki? csinálja . Ő ,az nem jó!!
    A vizsgálati eredmények majd nyáron elkészülnek , és akkor majd keressük azt a fel vásárlót aki a mézünkel sáfárkodni fog, és majd ki derülnek róla olyan dolgok ami megintcsak nem tetszik, és megy az egymásra mutogatás. Augusztusban lesz akinek 1 éve a raktárban pihent a  méze + az idei /rekord!/ , melyiket fogja le adni? Ez szerintem nem tesz jót a méz elismertségének ,bizalom vesztés ,Kezdhetjük elölről a marketinget .
     HA van ötleted miért nem azt írod ide,talán tudnánk mi is hozzátenni pár dolgot .Közös munkának nagyobb az értéke.

   kivancsi111

   Most olvastam írásod  ,ez rád is vonatkozik .Lehet ha így folytatjuk már a sámánok sem tudnak rajtunk segíteni,csak azt nem értem mikémt értelmezhető részedről ez a mondat , "Észre kell vennünk, hogy Takács Ferenc legalább Európában, de hamarosan az egész világpiacon mindig legalább egy fél lépéssel mindenki előtt jár." . Most igazunk van v igazunk van? :-[ :-\

  Albert

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #952 Dátum: 2016. Március 15. 10:29 »
Természetesen figyelmesen olvasom minden hozzászóló írását!
Szeretnék valami veletek megosztani, és ez nem mézről, hanem a virágporról szól.
Vagy 10-12 évvel ezelőtt a Dombó-Nektár Szövetkezet el kezdett foglalkozni virágpor értékesítéssel is.
Magyarországon szerette volna létrehozni a céget a vállalkozó, de az akkori politikai-közgazdasági feltételek Szlovákiában jobbak voltak.
Így magyar termelők virágporát, holland vállalkozó Szlovákiában veszi meg, és ez így van a mai napig.
Én nem vagyok a szövetkezet tagja, de sok méhészt aki virágport termelt, odairányítottam.
Gondolom sokan tudják, hogy nyers virágport szállítanak Szlovákiába a magyarok, ezzel poszméheket etetnek, és arany áron, kicsi dobozkákba viszik őket  a világba mindenfelé.
A maradék virágport pedig versenylovak abrakjába keverik.
Szerintem azoknak a méhészeknek akik beszállítók, nagyon jó kis bevételi forrás.
Miért írom ezt?
A legnagyobb magyar mézkereskedőt pont azok pocskondiázzák akik évtizedekig neki adták a termésüket.
Nem kell attól félni, hogy egyszer elfogy Takács Ferenc türelme, és holland kollégája mintájára itt hagyja Magyarországot?
Gondolom sokan örülnének ennek is, de akkor lenne igazi cudar világ.
Senki nem vethetné a szemére, hogy mit árul, mi meg belefulladnánk a saját mézünkbe.
A magyaroknak mindig ez a gondja.
Nem elég a külső ellenség, (kínai méz)?
Ne bántsd a magyart!
Gratulálok.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 15. 10:50 írta Nagyernyei Attila »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #953 Dátum: 2016. Március 15. 11:00 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 20:16 írta kivancsi111 »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #954 Dátum: 2016. Március 15. 11:14 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 20:16 írta kivancsi111 »

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #955 Dátum: 2016. Március 15. 11:28 »
Ha már Dombó-Nektár Szövetkezet....
Attila,hogy sikerült párhuzamoz vonni egy eredeti holland világcég (Koppert) és Takács Feri között?
Megtehetné,hogy más országba megy hiszen szomszéd országokban számos leányvállalata van/volt.
Bizonyára az ebben rejlő lehetőségeket-divatos szóval szinergiákat-ki is használja.

Nos az Aranynektár piaci részesedése az EU mézpiacán úgy 1%-nyi,a magyar mézpiaci vertikumban
pedig 20%,évi 4et.!
Szóval fontos szereplő,de nem mindenható.
Pozitív az a hozzáállása,hogy megpróbálja az üveges mézértékesítést.
Ott a probléma,hogy az ebből képződő magasabb jövedelemből a magyar méhész nem profitál.
Miközben a világon mindenütt extra nyereséget termel a mézkiszerelés.
Magyarországon a hordósan vásárló kereskedők diktálják az árakat!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #956 Dátum: 2016. Március 15. 11:34 »
Attila!

Bross kérdezte előadáson: ...és tudjátok hány hordó mézet exportált az Aranynektár tavaly...
Egyet sem. Kérdezd meg Brosst!
Láttuk a grafikont a kínai méz behozataláról. Mondom neki ha legközelebb előadást tart Ő is nézze meg mit mutat be! A 12 évvel ezelőtti tüntetéskor szinte nulla mennyiség érkezett az unióba. Akkortól kezdett emelkedni. Akkor sikerült leverni a tüntetésekkel a méz felvásárlási árát. Hülye aki elfeledte. Most is erre ment ki a játék. Mi ellen kellett tüntetni? Az idegen mézek behozatala ellen. Most kevesebb "méz" jön be? Az ukrán az unióban termelt méz? Biztosan ukrán? A kínai Szlovákiából uniós? Akkor a kínai Belgiumból és Portugáliából, vagy Hollandiából nem az?
Miért nincs kiszállítás? Mert a kereskedők felvásárlói mindannyian azt állítják, hogy valaki Magyarországról folyamatosan alájuk ígér. Navajonkiaza... van tipped?

Érdemes lenne meglátni a különbséget az export és a reexport között, mint ahogy a toner és a hordó között is.

Ne haragudj de nem nem látsz tovább a saját orrodnál, úgy látom kielégít szakmai elnökhelyettes nézete miszerint 3 féle mézhamisítás létezik 1. amikor a felvásárló hamisít, 2. amikor a méhész, 3. és a törökméz.

Maradjunk annyiban, hogy ezek a kisstílű gonolataid nem méltóak a mai napra.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #957 Dátum: 2016. Március 15. 11:40 »
Az nem baj, ha vita alakul ki, de az viszont baj, ha tévedések és rosszindulat irányítja.

Jenő! Te is tudod, hogy Takács hordósan ugyan nem, de üvegesen viszont sok-sok kamionnal adott el mézet a tavalyi évben külföldön. Nyílván azért tud most is felvásárolni mézet, mert neki az eredetigazolt nem műmézből készült üveges mézére van piaca.

Az első brüsszeli tüntetésnek nem is lehetett a kinai méz a témája, ha nem is volt jelentős mennyiségben jelen. A nemzetközi piacon Takács kis pont, tehát még EU-n belül sem ármeghatározó. Vannak Magyarországon olyan mézfelvásárló cégek, akik sokkal nagyobb súlyú mézforgalmazó felé érdekeltek.

A hazai felvásárlási ár zsinórmértékszerűen követi az EU trendeket. Nem tartom lehetetlennek, hogy a felvásárlási árak tekintetében a hazai felvásárló cégek között van valamiféle megegyezés, de ebben a megegyezésben csak egyik és nem kizárólagos szereplő Takács. 

Ha az EU piacra megszűnik a műmézek behozatala, akkor se szűnik meg az import, hiszen azt nem lehet megtiltani csak az olyan országokban, mint Észak Korea, de legalább az EU-n belül azonos feltétlek alakulnak ki a versenyben. Ráadásul az egész csatából a mézfogyasztó nyer a legtöbbet, mert a legdurvább mézhamisítás megszűnik.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #958 Dátum: 2016. Március 15. 11:44 »


   kivancsi111

   Most olvastam írásod  ,ez rád is vonatkozik .Lehet ha így folytatjuk már a sámánok sem tudnak rajtunk segíteni,csak azt nem értem mikémt értelmezhető részedről ez a mondat , "Észre kell vennünk, hogy Takács Ferenc legalább Európában, de hamarosan az egész világpiacon mindig legalább egy fél lépéssel mindenki előtt jár." . Most igazunk van v igazunk van? :-[ :-\

  Albert


A hatóság előtt egy lépéssel...

Mézmarketing stratégia és innováció tekintetében!!!

Lehet ezekről még ezekről nem hallottál?


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #959 Dátum: 2016. Március 15. 11:45 »
Idézet
Nos az Aranynektár piaci részesedése az EU mézpiacán úgy 1%-nyi,a magyar mézpiaci vertikumban
pedig 20%,évi 4et.!
Szóval fontos szereplő,de nem mindenható.
Pozitív az a hozzáállása,hogy megpróbálja az üveges mézértékesítést.
Ott a probléma,hogy az ebből képződő magasabb jövedelemből a magyar méhész nem profitál.
Miközben a világon mindenütt extra nyereséget termel a mézkiszerelés.

Magyarországon a hordósan vásárló kereskedők diktálják az árakat!

Ritkán értek egyett Bükkel, de ez a bejegyzése igaz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.