Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1112931 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #930 Dátum: 2016. Március 07. 19:47 »
QUQURIQ !!!

Tegnap az OV-n Évikének nem kellett volna szólni a marketingről, mert az egy nagy intézményesített "0"!!!
Szakember kell ide, nem tanárnő!
Annyit ért Évike a reklámhoz, mint Kakas az ABC-hez...

Kiskakas

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #931 Dátum: 2016. Március 08. 16:18 »
A múlt héten volt lehetőségem megkóstolni a gyanta technológiával módosított hamis méznek kikiáltott anyagot.
Állagra egy sűrű akácméz, nagyon halvány sárgás-fehér színű,  és selymes ízvilágot mondanék rá. Még magamnak is szégyellettem bevallani, hogy kellemes íze van.
A megdöbbentő: az aliexpress-en hirdetik a hamisító technológiát, és kb 8.250.000 Ft ide szállítva !!!
Szégyen, hogy 2016-ban itt tartunk.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #932 Dátum: 2016. Március 08. 16:57 »
Kinában, ahol még a hamisítványok hamisításával is külön iparágak foglalkoznak, aféle nemzeti sport amivel a hanyatló nyugatot akarja rombadönteni a kommunista gazdasági világhatalom.

Csak nézzünk rá a statisztikájukra.
Ott él majd 2 milliárd ember és nyilvántartásban szerepel 8 millió méhcsalád.
Magyarországon él alig 10 millió ember és fogyaszt 5000 tonna mézet.
Kinában a méznek sokkal fontosabb szerepe van mint nálunk, mert gyógyszernek tekintik.
De vegyük úgy, hogy nem esznek több mézet, mint a magyarok.
Akkor mennyi is a belső fogyasztásuk? 1 000 000 tonna
És a 8 000 000 méhcsalád a hazai fogyasztás (32 kg/méhcsalád méz) mellett a világátlag többszöröse mézet termelnek exportra?

Hát ennyit a kinai "méz"ről.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #933 Dátum: 2016. Március 08. 17:02 »
A gyanta technológiával módosított méz a nem kötelezően Kínából jön.
Ha valaki megveszi a technológiát akkor a méz paramétereit tudja megváltoztatni, és a "nagy dobást" ebben látom.

Egy öreg akácméz megfiatalítása, félrepce-félakác méz letisztítása stb, de ne én adjak már ötleteket ehhez.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #934 Dátum: 2016. Március 08. 21:26 »
A gyanta technológiával módosított méz a nem kötelezően Kínából jön.
Ha valaki megveszi a technológiát akkor a méz paramétereit tudja megváltoztatni, és a "nagy dobást" ebben látom.

Egy öreg akácméz megfiatalítása, félrepce-félakác méz letisztítása stb, de ne én adjak már ötleteket ehhez.

Mondtam hogy programot szerezni mentetek Bak-ra hétfőn, és boldog vagyok hogy sikerült rájönni március 7.-én hogy mivel szemben is kell harcolni.

Azért egész jól felfogjátok, ha elmagyarázzák nektek.

Nos Lilahangya, itt az a kérdés, hogy van-e halvány elképzelésetek mit lehet tenni?

A Mészáros elnök és Cserényi  NMR favorítja csak arra jó, hogy a további hamísításokat segítse...

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #935 Dátum: 2016. Március 09. 01:10 »
Idézet
A Mészáros elnök és Cserényi  NMR favorítja csak arra jó, hogy a további hamísításokat segítse...
Ezt azért alá kellene támasztanod.
Azért mert Mészáros és Cserényi favorizálj egy technikát, nem feltétlenül rossz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #936 Dátum: 2016. Március 09. 08:16 »
Korántsem egy új dologról van szó a technológia alapjait 60 éve alkották meg, a lényeg tökéletes pontosággal beazonosítható így az idegen cukortartalom, az esetleges földrajzi eredet és alkotórészek jelenléte vagy hiánya.

A földrajzi eredet pontos profiljának felállítása a globális éghajlatváltozás közepette mára szinte már lehetetlen, attól tartok a természetes mézet termelő tisztességes méhészeknek fog ez is hátrányt okozni.

A laborok nem döntőbíraként igen vagy nem felelelet adnak a vizsgált méz eredetiségét illetően, hanem adatokat szolgáltatnak a megállapításához.

Ezeknek az adatoknak a megismerése alapvető joga a mintát szolgáltatónak, de ha korlátozzák benne ő maga is elvégeztetheti saját költségére és akkor pillanatok alatt beállítják a helyes paramétereket.


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #937 Dátum: 2016. Március 09. 14:25 »
Én úgy gondolom, hogy a mai napig nincs tökéletes módszer annak megállapítására, hogy egy méz hamis, vagy nem.
Az NMR rezonancia vizsgálat egy "etelon" méz paramétereit hasonlítja a vizsgálandó méz paramétereihez.
Az "etalonok" összegyűjtése még messze nincs meg, cirka 4-5 évre lenne ahhoz szükség, hogy ezeket hadrendbe lehessen állítani.
Addig pedig a hamisítók már régen meg fogják találni az ellenszert, ha még nem készült el már most.
Tehát a hamisra könnyen kimutathatja az NMR hogy nem hamis és ez fordítva is igaz.

Ha valamit nem jól sejtek akkor valaki hozzáértő javítson ki, írja le helyesen, hogy mi naívak is tanuljunk.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #938 Dátum: 2016. Március 09. 23:43 »
Én úgy gondolom, hogy a mai napig nincs tökéletes módszer annak megállapítására, hogy egy méz hamis, vagy nem.
Az NMR rezonancia vizsgálat egy "etelon" méz paramétereit hasonlítja a vizsgálandó méz paramétereihez.
Az "etalonok" összegyűjtése még messze nincs meg, cirka 4-5 évre lenne ahhoz szükség, hogy ezeket hadrendbe lehessen állítani.
Addig pedig a hamisítók már régen meg fogják találni az ellenszert, ha még nem készült el már most.
Tehát a hamisra könnyen kimutathatja az NMR hogy nem hamis és ez fordítva is igaz.

Ha valamit nem jól sejtek akkor valaki hozzáértő javítson ki, írja le helyesen, hogy mi naívak is tanuljunk.
Jól gondolkodsz !


Kisz kínai gyorszan tanul.
Lenni neki minden finomszág,cinálni minden ami kell.
Rizeckéből cinálni szok szok finom mézecke.

A kínaiak NMR vizsgálatra megfelelő rizs szirupot is árulnak,
mennyiségi korlát nélkül.
A bökkenő csupán csak annyi hogy ezt méznek hívják és mézként
értékesül,mert a hatóságoknak ez nem probléma .

Csányi Antal

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #939 Dátum: 2016. Március 10. 09:42 »
Törölve



« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 17. 07:59 írta Molesz »
Nyugger hobbi méhész

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #940 Dátum: 2016. Március 10. 19:55 »
Az egyesületi élet nagyon sajátos világ. Választott tisztségviselőnek lenni szolgálat és hatalom, de ahogy a közbizalom mást emel a helyére, a hatalom semmivé válik. Ha a választott tiszségviselő csak a hatalmat érzi a tisztsége során és nem érzi a szolgálatot és a szolgálat lényegét, akkor nincs esélye visszatérni a hatalomba.

Egy vállalkozó ezt nem érti, mert egy vállalkozónak másképp működik az agya és másak a lehetőségei. Neki ott a termelő és tartaléktőke biztonsága. Ha akar és ha szükséges, akkor áldoz a közérdekre, de bármikor szembemenetel a közérdekkel, ha a saját érdekeit veszélyeztetni látja, lásd példaként a kinai "méz" forgalmazását.

A választott tisztségviselőnek kötelessége folyamatosan elemezni a helyzetet és tisztán megfogalmazni a közös érdekeket. Mindig el kell érnie a legkisebb közös többszöröst, tehát azt a minimumot, amivel a legtöbben egyetértenek.  Ugyanakkor mindig több lépéssel előbb kell járnia gondolkodásban, mint a jelen. Ideát, megvalósítható célt kell felmutatnia a közösség számára és abba az irányba kell a napi cselekvésekkel a közösség szekerét fordítani.

2008 óta követem az OMME életét. Nem látom, hogy a vezetés őszinte és nyílt lenne a legeslegfontosabb kérdésekben. Mérgezett a méhlegelőnk, a méhcsaládunk és sok méhészetben a lépkészlet is. Miért van egyre nagyobb Nozéma probléma? Miért van téli pusztulás? Mindent nem lehet az atkára fogni és a méhész tudásának hiányára. Ezzel nem nézünk szembe és nem teszünk ellene semmit. Miért nem teszünk semmit? Mert nem nézünk vele szembe. A kör bezárult.

Abban bízok, hogy a mostani választások után az őszinte hang fog felülkerekedni, és az őszinteség nemcsak választási ígéret marad.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #941 Dátum: 2016. Március 11. 09:21 »
Tisztelt Méhésztársak!
A Zöld Fórumról emeltem át Takács Ferenc írásából, a következő sorokat:
"Mondta e Cserényi v bárki más a vezetőségből, hogy ha Bross lesz az elnök én fogom irányítani az egyesületet?
Elhangzott e vagy utalást tettek e rá:
hogy hegemóniára törekszem a magyar mézpiacon,
hogy a mézkereskedők szövetsége támogatja ezért a jelenlegi vezetőséget,
hogy veszélyeztetem a magyar méhészetet, mert importálok mézet,
hogy Magyarországon keresztül az unióba belépő körülbelül EGY!!! ezer tonna ukrán méz miatt áll a mézpiac,
hogy ezt az ezer tonna mézet én hoztam be ,
hogy ezt az állítást (ha volt ilyen állításuk)mi támasztja alá,
hogy akár feltételezésként is elhangzott, hogy az ukrán mézet magyarként adtam el???

Volt e arról szó, h a mézpiaci összeomlást az elmúlt pár évben megduplázódott, jelenleg akár évi százezer tonnát is elérő, unióba bejövő kínai méz okozza?
Van e bármilyen cselekvési terve a jelenlegi vezetőségnek arra nézve, h hogyan védi meg a magyar érdekeket ezzel az importtal szemben? Ha van mi az?"

Engedelmetekkel az első sorban feltett kérdésére én egy kérdéssel válaszolnék.
Ha Bross lesz az elnök Takács Ferenc fogja irányítani az egyesületet?
Akkor Takács Ferenc miért engedte, hogy Bross lemondjon?
Sokkal könnyebb lett volna úgy "irányítania", mint most azon izmozni, hogy marad e a jelenlegi agymosogatós társaság.
Hát visszaolvastam írásainkat, erre azért én sem gondoltam, hogy ilyen förtelmes történeteket kreálnak.
Már azt is sokan el kezdik hangoztatni, hogy Brossnak elfogyott a pénze, vissza akar a húsos fazék közelébe férkőzni.
Komolyan mondom, ha más nem ez nevetésre késztetett.
Már csak 3 hetet kell kibírnunk.
Nagyernyei Attila


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #942 Dátum: 2016. Március 11. 23:56 »
Van e bármilyen cselekvési terve a jelenlegi vezetőségnek arra nézve, h hogyan védi meg a magyar érdekeket ezzel az importtal szemben? Ha van mi az?"[/color]

Feri... majd pont az Te orrodra kötik, nem?  ;D

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #943 Dátum: 2016. Március 12. 00:49 »
Torpedo!

Nagyon "hajaz" írásod Izso60 szövegeire.
Szép Öcsém vállald már az írásaidat használd az anyakönyvezet neved.
Akiket piszkálsz,torpedozol mind vállalják nevüket,csak Te vagy
arctalan .
Ide küldött a klubra don Cserényi rombolni.
Menj csókolj neki kezet és kérd a további ukázt.
Kérdezd meg mit akar még szétrombolni,szétverni.

Most több időt nem pazarlok rád.

Csányi Antal

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #944 Dátum: 2016. Március 12. 07:36 »
Anti!
Ezt hívják negatív kampánynak.
Ebből látszik, hogy betojtak.
Semmi programjuk, semmi elképzelésük a jövőről, viszont lidérces álmaik vannak "Kistakácstól".
Most tanulják a szakmát Brosstól.
Pedig javasoltam Péternek, hogy kevés infot adjon ki mit szeretne a jövőben tenni, mert Mészi nagyon tanulékony.
Hát ez be is jött, saját ötletiként fogalmazza meg azokat, amit Pétertől hall.
A pardigmaváltással még vannak gondjai, nem tudja másként megfogalmazni.
Jani bátya már tudja.
Neki ebből csak a para jött le.
Cigi, kávé, meg jól ültök a szeren, majd ah rám szavaztok pusszantalak benneteket.
Ez az OMME jelenlegi elnökének programbeszéde.
Csokorba lehet szedni azokat akiknek agyát mossák.
3 hét van vissza a választásokig.
Egyedül Takács Ferenc veszi most is a mézet!!!!!!
Állítólag az OMME és a NÉBIH együttműködési megállapodásának köszönhetően, "Erősen" dolgoznak.
Aki ebből nem ért privátban elmagyarázom.
Ez van most az OMME-ban!
Nem fog működni, mert a méhészeknek nagyon ellenszenves, ha a kapcsolataikat arra használják, hogy nyomást gyakoroljanak.
Véleményem szerint ennek a társaságnak rövid időn belül befellegzett.
Egyet eltévesztettek.
A méhészek nem hülyék!
Főszerkesztő úrnak üzenem, hogy "Bolond lyukból, bolond szél fúj."
https://www.youtube.com/watch?v=cLUvUKnwj3g

Nagyernyei Attila