Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1116130 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #885 Dátum: 2016. Február 26. 13:45 »
Tisztelt Méhésztársak!


Ne stresszeljétek magatokat túlságosan mézár miatt, inkább hallgassátok meg Bross Pétert holnap Székesfehérváron  :) ;)!!!


Üdvözlettel: Tóth Zoltán





Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #886 Dátum: 2016. Február 26. 14:36 »
Bővebben egy kicsit ha lehet, mert aki éhes annak ez már lehet hogy kevés.
A magam embere vagyok.

Üdv:robi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #887 Dátum: 2016. Február 26. 14:49 »
Hallgathatjuk Brosst, de attól még a méz felvásárlási ára nem fog emelkedni. A felvásárlási árat nem ő dönti el, hanem minden kereskedő saját belátása szerint.

A rizsből 100 Ft alatti költséggel gyártják a kinaiak műmézet korlátlan mennyiségben.

A mézár Európában, tehát a mi export piacunkon - attól fog függni, hogy milyen eszközökel védi meg az EU a saját belső piacát a hamis mézek nagykereskedelmi forgalma ellen. Ehhez pedig nemzetközi egyetértés és összefogás kell. Szerintem, ha csak a méhészeken múlna, akkor hamar egyetértés lenne, viszont a nagykereskedők és mézkiszerelő üzemek többségének tökéletesen megfelel a jelenlegi helyzet.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #888 Dátum: 2016. Február 26. 21:23 »

Szerinted ha beazonosítható a hamis méz, ami nem is kell hogy kínai legyen akkor marad ez a mézár?

Nagy tévedés barátom!!

Mondom én menjetek el és szívjátok magatokba mindazt a tudást és hozzáállást amit közvetít felétek a korábbi és leendő új elnök Bross Péter.

Ő az aki nem azzal töltötte az idejét, hogy lejárató kampányt agyaljon ki.

Ideje jelentős részét a problémáink gyakorlati megoldására szánta!!!

Menjetek és hallgassátok!!!



*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #889 Dátum: 2016. Február 26. 21:41 »
Zoltán!
Lécci olvasd el és gondold át amit írtam. Valószínűleg egyezik a véleményünk, ha alaposabban átgondolod azt, amit írtam.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #890 Dátum: 2016. Február 26. 21:53 »
  Tóth Zoltán

      Egyáltalán megfogják  érteni ,vagy csak azt látják ,hogy Bross mondja . Kíváncsi lennék arra ha ezt más mondaná -szerintem tanulmánynak is be illő gondolatokat - akkor is ilyen felületesek lennének egyesek. A lényeget , az elgondolást kellene észre venni  , itt van a paradigma váltás egyik szála amit érdemes lenne  értelmesen tovább gondolni .Sajnos így sok a HA ... .Nem kellene a politikusoktól tanulni ,hogy ki hogy tudja  lejáratni a másikat , különben is az egyesület lényege hogy nem politizál .

  Albert

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #891 Dátum: 2016. Február 27. 07:35 »
Zoltán!
Lécci olvasd el és gondold át amit írtam. Valószínűleg egyezik a véleményünk, ha alaposabban átgondolod azt, amit írtam.

Az első mondatodra reagáltam, a többi az köztudott.    ;)

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #892 Dátum: 2016. Február 27. 21:31 »
      Tóth Zoltán

    "" Ő az aki nem azzal töltötte az idejét, hogy lejárató kampányt agyaljon ki.

Ideje jelentős részét a problémáink gyakorlati megoldására szánta!!!

Menjetek és hallgassátok!!! ""

     ÉN ott voltam , figyeltem az emberek arcát jó volt látni, hogy aki Pétert elfogadná a következő ciklusban elnöknek az tudott vele azonosulni  el kapta a fonalat és értette a mondandó lényegét  .Voltak akik úgy hallgatták mint régen ,és belülről nézve tetszett nekik amit  mond ,még megvalósíthatónak is ítélték ,és akadt olyan is aki látta a szomorú jövőt magának ,hogy ő most nagyon rossz lovon ül amiről neki nehéz lesz átnyergelni az új lóra . Sajnos a terem kicsi volt ezért sokan az ajtóban ,és annak takarásában  hallgatták a jelöltet .Én úgy gondolom már mindenki szeretne túl lenni a választáson  ,és nem kellene  képmutatóan takargatnia a  véleményét. Sajnos kevesen vagyunk akik kimerik  mondani a véleményüket ,sokan nem mernek a másik szemébe őszintén bele nézni .Majd csak eltelik az a kis idő, és felszáll a fehér füst ,de addig is maradjunk meg " EMBERNEK "  jó értelemben .

  Albert

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #893 Dátum: 2016. Február 28. 00:22 »
KukkuriQ !

kínai méhészek megoldást találtak a kialakult Magyar mézárak rendezésére!

4:45-től

https://www.youtube.com/watch?v=Scc5enSi9Gk

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #894 Dátum: 2016. Február 28. 07:20 »
Jó reggelt Méhészek!
Ma jó idő lesz, akár délutántól kaptárt is lehet bontani.
Ne aggódjatok nem tévesztettem el a rovatot.
Ismét Takács Ferenc kérésének teszek eleget, aki megkért, hogy tegyem fel következő hozzászólását ide.
Íme:
"Kiváncsi voltam és lehívattam a rendszerünkből, hogy ebben a szezonban  idáig (szeptember-február hónapok) mennyi magyar mézet vásároltunk fel a tavalyi évhez képest. Majdnem egyharmaddal többet mint tavalyi szezonban!!!
Ha valaki figyelte a felvásárlási árak mozgását azt is láthatta, hogy nem az Aranynektár szakította be az árakat újra és újra. Mi még a mult héten is kb 100 tonna virágmézet  800 forintos áron és majdnem ugyanennyi akácot 1150 Ft os áron vettünk meg.
Miközben a hordós exportal foglalkozók virágnál 650/700 illetve akácnál 1000 Ft os árra mentek le.
Nyilván nem a hordós exportőrök "szemétsége" az árcsökkenés oka hanem az, hogy követik a hordós mézek piacan lezajló folyamatokat (pl az Argentin hordós virágméz ára majdnem a felére esett egy év alatt).
De azért elgondolkodtató, ha a teljes magyar export üvegbe menne el:
Valószínüleg nem vagy csak alig maradna eladatlan készlet.
Lassabban esnének az árak.
Takács Ferenc"


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #895 Dátum: 2016. Február 28. 07:51 »
Zrt reloaded.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #896 Dátum: 2016. Február 28. 08:55 »
QUQURIQ !!!

Kitin!

Ezt talán a vicccc rovatba kellett volna...,de oda is durva... :o

Kiskakas!

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #897 Dátum: 2016. Február 28. 12:15 »
Kiskakas!

Szerintem meg nem durva. Csak egy "egyszerű" gyakorlatot mutattak be.
 Írtam privátot, majd válaszolj légyszi!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #898 Dátum: 2016. Február 28. 14:01 »
QUQURIQ !!!

Tudod, mindig vannak véletlenek...
Vagy akarva, vagy akaratlan...
Tudom, hogy csak fejlesztés, hit, szorgalom és kitartás eredménye.
Mi is a rohanó világ részesei vagyunk, bár próbáljuk lassítani, aki ad magára.
Csak irigyelni tudom, a mentális felkészültségüket.
Nekik másak a körülményeik, a lehetőségeik, a közösségi szellemük!
Ezt utóbbit irigylem a legjobban!
Mi azt a világot éljük, hogy nekem több legyen mint a másiknak!
Ők azt élik, ha nekem van, Neked is van!
Én jobb szeretek adni mint kapni, mert ha adnak, rászorultam...
Látod, ez a modern kori kapitalizmus...
Mennyivel jobb lenne, ha azért adnának, mert szeretnek....

Kiskakas!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #899 Dátum: 2016. Március 05. 08:52 »
Tehát a szakmapolitikát itt folytatom.
A Zöldről két bejegyzést is ideemelek, hogy megértsétek.
Nata ezt írja:
"Nagyobb problémának látom a felelőtlen optimizmust, ami a tavalyi évet jellemezte. Biztosan mindenki emlékszik rá, hogy az érdekképviseleti vezetőnk "előrejelzése" szerint az 1500-as akácár is majd megy feljebb. Hát nem ment."
Szerintem jól látja.
És mit válaszol Tükör?
Ezt:
"Ezt a butaságot már sokadszor elmondjátok, pedig egyszer kétszer már meg is lett rá válaszolva értelmesen, de egyszerűen beakadt nálad is a lemez.
Vonatkoztass már el attól, hogy rühelled a mostani vezetést, és gondolkodj el, hogy mit mondhatott volna?
Ha azt jósolta volna, hogy lemegy az ár és erre sokan hallgatnak, és elárasztják ajánlatokkal a kereskedőket, akkor még hamarabb eljutottunk volna ide, ahol most vagyunk. A legjobbat mondta, amit akkor, az akkori infók alapján mondhatott.
Az megint más kérdés, hogy tévedett. De akik csak ezzel foglalkoznak, a kereskedők, azok is tévedtek ugyanúgy, mert ha ők is tudták volna, hogy ez lesz, eszük ágában nem lett volna 1500-at adni érte.
Nem tudta ezt senki, csak utólag okoskodik."
Édes jó Istenem!
Csapjuk be a méhészeket?
Bross azt válaszolta erre, hogy inkább közöljük velük a szomorú tényeket, merre halad a méz világpiaci ára!
Ezért fogok rá szavazni, mert nem sumákol, megmondja azt is ami fájni fog!
A jelenlegi vezetés becsapott bennünket!!!!!!!!
A legjobbat mondta az OMME elnöke?
Akkor is magáért kampányolt már, most meg a tényeket úgy közlik, hogy "Kistakács" miatt van az méz árának zuhanása.
Tisztelt Méhészek!
Európába 100 ezer tonna kínai méz jött be 2015-ben.
Nem gondoljátok komolyan, hogy ezt is Takács rendezte, hogy leesen a méz ára?
Kampány van, beindult az OMME agymosoda.
Nagyernyei Attila