Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1115873 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #840 Dátum: 2016. Február 17. 20:53 »
Vivaldi!
Szerintem most sokkal  higgadtabb voltál, és sok jó dolgot írtál.
Egy sorodat azért nem értek.
Ezt:
"Emlékszem a 90-es évek közepén két három olyan évre amikor bizony a kiváló minőségű akácméz nem kellett senkinek."
Hogy is van ez?
Akkor is voltunk Brüsszelben?
Akkor is Bross nyilatkozott és azért zuhant az ár?
Tehát máskor is voltak piaci zavarok?
Azért Te is elkottyantasz néha olyan dolgot, ami nekem is tetszik.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #841 Dátum: 2016. Február 17. 21:04 »
Üdv fórumlakók!
Ha már mézár.... .
Van e olyan összefoglaló közkincset képző lista, amely a jelen pillanatban tevékenykedő határon belüli mézfelvásárlókat foglalja össze, név, tevékenységi terület alapján rendszerezve, és teljes elérhetőséget mellékelve elénk tárja kik veszik, viszik mézünket?
Hirdetésekből lehet bogarászni, de egy ilyen fórum ennél többre képes.
Persze tudom, hogy telített a mézpiac, bagóért nem adom az éves munkánk gyümölcsét.
Csak hátha kifogy az édesítőszer, és kell az újabb adagba egy kis eredeti méz is.........

A mézpiaci gondokról a véleményem: amíg nincs országos! összefogás, nincs valós érdekképviselet, nincs felelős vezetés, nincs a határon belüli termékek védelme, nincs szabályozás méhmennyiség/családszám tekintetében, addig mit várunk?

Köszi a válaszokat!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #842 Dátum: 2016. Február 17. 21:16 »
Siker az EU-ba importált hamisított méz elleni küzdelemben...... ?????



A felületes olvasó számára jól hangzik ugyan, de megállapítható a sajtóközleményből hogy alapvetően hibásan közelítik meg a kérdést, ennél fogva, nem is fog tudni ráhatással lenni a jelenlegi elnök(ség) a mézbotrányra, legnagyobb igyekezete ellenére sem.
 
Ami az igazi probléma, hogy így ebben a megközelítésben Erdős Norbert képviselő úr, Phil Hogan mezőgazdasági biztos úr és  az  Európai Parlament Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Bizottsága akaratlanul félrevezetésre került illetőleg félrevezetésre fog kerülni.

Ez a lelkes igyekezet hamarosan bizonyítani fogja, hogy teljesen hatástalan a hamisítottnak tekintett mézek áradatával szemben.

Ha ez megtörténik, akkor esélyünk sem lesz a jövőben sem európai mézárakra.
 
Menthetetlenül tönkre megy ágazatunk!!!

Mivel a Bizottság már márciusban tárgyalja az ügyünket ezért finoman kiegészítést kell tennünk a Bizottság felé, elismerve a jelenlegi elnők nagy igyekezetét, és korrigálva az alapvetően hibás megközelítését.

Csak szilárd alapokkal, vagyis pontos ismeret birtokában vehetjük fel a harcot a máris katasztrófahelyzetet előidéző mézdömpinggel szemben!! 

A jelenlegi mézbotrány tárgya a tudás, a találékonyság és az innovatív technológiák használának eredménye, az R/T mézek beazonosítása sem hétköznapi megszokott gondolkodásmódot igényel.
 
Tehát fordítva lettek felültetve a lóra azok akik a jelenlegi mézbotrányt egyszerű lóhúsbotrányhoz hasonlítják.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #843 Dátum: 2016. Február 17. 21:38 »
QUQURIQ !!!

Kedves Vivaldi!

Piros lappal a hónom alatt itt ücsörgök a kondérba és olvasgatom az írásodat...
(amíg le nem fő a húsom a csontomról)
Az Írásod első fele, példa mutató reméljük, hogy a kezdők is kedvet kapnak..(hű ez megint szemétség volt tőlem)
...de tényleg klassz!
Már sajnálhatod, hogy beleültem a kondérba, de nagyon sok mondani valónk lenne egymásnak....
Igaz, a pontokba szedett dolgok, egy kicsit hencegésnek tűntek, (nekem).
Én is írhattam volna, hogy dédapám 1894 ben Mezőkovácsházán 60 kassal méhészkedett! (30-tól kuláknak nyilvánították a méhészt)...
Figyi! innentől nem tetszik az írásod, de ez az én bajom...
" De még ez is részlet kérdés most, bár a ti szemeteket elhomályosítja a remélt OMME-s hatalom átvétel, de bizony a józanabbak látják amit én mondok"....
Barátom!
Hiába dongázol, ha a hordó alul lukas...
Lehet, hogy azért kevés a mézed, mert lyukasak a hordóid?
Ezt is Te írtad!
 "kérdezzétek a főnökötöket majd ő el magyarázza./ Nem Csujára gondolok. Arra a másikra./"
Annak a másiknak Bross Péter a becsületes neve, aki a te elnököd is lesz! ;D
Ez is a Te műved!
"  ti még optimistán látjátok a helyzetet, nevezetesen, hogy az Omme elnök leváltása mindent megold".
Legalább megpróbálja megoldani! (hallgassál bele a szekszárdi anyagba)
Oly szépen fogalmaztál!
"Hát én aszondom /ahogy csuját meg a kiskakast megismertem/ hogy nem, sőt akkor kezdődik majd a nagy hadd el hadd, erre fel is készülhettek, ha nyertek. Mondom ha"....
Kiskakas csak a maga nevében kukorékol-t.
Én csak egy sima nem létező személy vagyok, aki mindent hall, mindent lát, és mindent kibeszél,-t.
Én vagyok az OMME szelleme, énrám idáig volt szükség, Nektek, OMME-s méhészeknek...
Ha oly közelről láttál volna bele a kártyába, mint én, Te is itt hápoghatnál a baromfi udvaromban!  ;D
Ne riogassál velem, senkit, mert még a vezetőség közelébe se engednek...
Hogy fogják emlegetni a kiskakast?
Egyszer volt, hol nem volt... :-X

A szelleműző Kiskakas!




*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #844 Dátum: 2016. Február 17. 22:29 »
Veled meg Csujával, meg vagy hárommal, /ebben nincs benne Attila/ de azok nem tudnak írni, nem érdemes vitatkozni, olyan mintha az egri vár oldalára dobálnánk a borsót.
No most el tudom képzelni, hogy ti lesztek ott fenn valamik. Ha.... lesztek. Szegény Bross  már húsvétkor kiugrik az ablakon tőletek.
Vivaldi!
Ezt az írásodat az OMME tisztségviselők topikba átemelem!
Légy szíves ott folytassátok!
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 17. 22:43 írta Nagyernyei Attila »

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #845 Dátum: 2016. Február 18. 21:21 »
Anubisz írta:
"A mindenkori kereslet-kínálat határozza meg a méz árát!
A kereslet törvénye szerint, alacsonyabb árak mellett az emberek többet vesznek az adott termékből.
A kínálat a termelők szándékát jelzi, hogy hajlandók és képesek eladni a terméket különböző árak mellett. Ami azt jelenti, hogy a szándék nem elég! Rendelkezni is kell az adott termék mennyiséggel!
Na itt van a probléma! Mikor elfagy az akác, kevés a méz. Megugrik a mézár. Mikor bőséges akác méz van, csökken az ár. Ez törvényszerűség! A piacot a kereslet-kínálat mozgatja! Vagy érti ezt valaki vagy nem!

Én inkább arra helyezném a hangsúlyt amit Attila írt, vagy amit Bross javasolt.
Mézpiaci elemzésre van szükség. Nem egyszer, hanem folyamatosan! "


Na most ha ülne valami mézpiaci szakértő a vezetőség asztalánál és egyszer csak szendvicsét majszolgatva csettint egyet, hogy: na most kell eladni a mézet, mert most a legalkalmasabb .
 Akkor nem az lesz, hogy hirtelen kialakul egy kínálati piac és gyorsan le is nyomódik a kiváló ár?

illetve az asztalnál ülő vezetőség hallja meg először a felhívást, így nekik már akár másnap kopogtat a felvásárló de mire  az utolsó méhészhez is eljut a hír / na az már jól pórul jár...

Ebben a méhészsűrűségben nem működik!

méhészsűrűség:
Aki meg azt mondja, hogy minden rendben van, nem kell korlátozni a méhészek számát illetve lépéseket nem kell tenni a méhsűrűség ellen AZ NEM ÉRDEKVÉDŐ!
Nem azt mondom, hogy most minden második méhész hagyja abba, hanem aki most szeretne belépni az szépen érkezési sorrendben várja meg míg valaki abbahagyja és mondjuk megörökölhetné annak a méhésznek a tenyészkódját.

« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 19. 00:29 írta Kitin »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #846 Dátum: 2016. Február 18. 22:18 »
Valóban a kereslet és kinálat az alapvető szabályozó a piacon. De sok egyéb is belejátszik. A kinai mézdömping azért következhetett be, és azért szorul visszább az export piacokról a magyar méz, azért esik a méz ára, mert az alábbi hét tényező nem a javunkra érvényesül!
1.
Védővám van vagy nincs.
2.
Dömping elleni védelem van vagy nincs.
3.
Áruhamisítás van vagy nincs.
4.
Könnyű-e hamis árut előállítani, forgalomba hozni és forgalomba tartani?
5.
Milyen szinvonalú a minőség vizsgálata és ellenőrzése?
6.
Van-e fogyasztóvédelem vagy nincs? Ha van, milyen mértékű?
7.
Mennyire tudatos a vásárló? Mennyire ismeri a jó minőséget és mennyire van igénye a jó minőségre?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #847 Dátum: 2016. Február 18. 23:05 »
Kitin.
Most senki nem méhészkedik, ráadásul a java még a nyáron eladta a mézet, mégsem nagyon kell a méz.

Geddekas.
Szerintem az eu egy humbukk az összes élelmiszer bisztonsági szabályaival együtt.
Sofőrként pár évet mozogtam benne, amit láttam abból azt következtettem ki, hogy az eu ban NINCS romlott vagy lejárt kaja, MINDENT EL KELL ADNI, és el is van adva minden nap.
Német hűtőházakból, lejárt szavidejű kaja, átmosása csomagolása, a volt szoci országokban iparág, utánna sic vissza németbe.
Ezzel már húsz éve is sokszor találkoztam.
A fogyasztóvédelemnek a méz édes, a teckós kenyér sem zavarja őket, pedig másnap lehet meghalsz tőle, de harmadnapra bisztos.
Jelen pillanatban azzal vannak elfoglalva, hogy a farsangi jelmezek elégnek a tűzben ;D ;D :o :o.A nép java mű és szar kaján él, bizonyítottan szép lassan rákos lessz tőle mindenki.
Úgy néz ki senkit nem zavar, nem nagyon izgulnak a mézre sehol sem, mert ahoz képest amit naponta eszünk, még a kínai trutymó is bio.
Üdv:robi

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #848 Dátum: 2016. Február 19. 00:28 »
"Most senki nem méhészkedik, ráadásul a java még a nyáron eladta a mézet, mégsem nagyon kell a méz."

Robi ezt most mire írtad nekem? Most mit csináljak?
Egyáltalán elolvastátok az egész hozzászólásomat, vagy csak Geddekassal együtt megakadtatok az első mondatnál amit Anubisztól idéztem?

Segítek: Az idézőjel után kezdődik az én írásom, de mindjárt  beszínezem nektek zöldre, hogy egyszerűbb legyen koncentrálni

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #849 Dátum: 2016. Február 19. 07:08 »
A tiedre írtam, a méhészsűrűségre :D.
Üdv:robi

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #850 Dátum: 2016. Február 19. 11:54 »
Egyszerűen nem értem, hogy függ össze a kettő!
Te már eladtad a mézed?

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #851 Dátum: 2016. Február 19. 12:08 »
Segítek: Az idézőjel után kezdődik az én írásom, de mindjárt  beszínezem nektek zöldre, hogy egyszerűbb legyen koncentrálni

Színezd be fehérre (piszkosfehér) és akkor biztosan nem lesz belőle semmilyen félreértés. :)

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #852 Dátum: 2016. Február 19. 12:21 »
de hiszen akkor nem is látszik

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #853 Dátum: 2016. Február 19. 12:22 »
 :) hiszen akkor nem is látszik....

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #854 Dátum: 2016. Február 19. 12:23 »
De nem is lesz belőle semmilyen félreértés. :)