Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1118669 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #825 Dátum: 2016. Február 16. 20:37 »
QUQURIQ !!!


Keretbak írta.
"Ha az OMME azt mondja Nógrádban nagyon jó az akác akkor minden méhész pakol és megy Nógrádba"???
Igen sokan elindultak volna Nógrádba!
Képzeld, ez még vagy 20 éve történt.
Az egyik méhész barátom eljött hozzám, hogy most jött Nógrádból, ott most kezd virágozni az akác.
Elmagyarázta, hogy merre is kell menni.
Én éjjel útnak indultam egy teherautó kaptárral.
Azt sem tudtam, hogy hová vet a sors. A rakomány tetején meg ott díszlett a kasza! Nem bozótvágó, hanem kasza!
Hajnalra értünk fel, langyos akác illatos levegő, a harmat cseppeken derengő napsugár...
Egy hatalmas völgyben voltunk, méhész méhész hátán.
Nekem már csak az erdészház melletti volt úttörőtábor elbontott konyhájának a betonja jutott!
...így megúsztuk a kaszálást!
Ez volt életem egyetlen III. akáca.
Hat nap alatt 28 kg pergetett akácméz.
A többi sem sikerült rosszul.
Ezt csak azért írtam le, hogy nagyon is oda kell figyelni minden információra!
Persze ehhez az is kell, ha Te tudsz valami jó tippet adni a kollégáknak, ne késlekedj!
Így járhat jól mindenki!

A segítőkész Kiskakas!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #826 Dátum: 2016. Február 16. 20:45 »
   Idézet

QUQURIQ !!!

"Bross Péter idejében rendbe lett téve a mézpiac, ( Takács Ferenc megmentése)
Ha Takács Ferenc és Petrus Lajos nem léptek volna, még most is a polcokon lennének ezek a szennyek!

Takács nem lépett volna, most az akác 1000 alatt lenne."
Most a boltokban szinte csak Takács Ferenc méze van 3300ft/kg akác méz, (felvásárlási ár 1150ft/kg ha jól tudom)
KINEK IS VOLT EZ JÓ......

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #827 Dátum: 2016. Február 16. 20:58 »
Túl sokan vagyunk, nem nagyon kell tippeket adni :-X, egye mindenki amit főz magának, ha ad is akkor ötven kilométerrel arrébb küldje őket ;D.
Viccet félre téve, én még soha nem adtam tippet senkinek sem, az én anyámat ne szidják.
Ami húsz-huszonöt éve volt az már nem működik, a tét is jóval nagyobb.

Üdv:robi

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #828 Dátum: 2016. Február 16. 20:58 »
QUQURIQ !!!

Keretbak!
 (felvásárlási ár 1150ft/kg ha jól tudom)
Most tudod, vagy nem tudod?
Ezek szerint, Te szívesen nézegetnéd a magyar polcokon a kínai mézet!
Arra nem is gondoltál, hogy Az Aranynektár még bőven bevásárolt a Te 1500 ft akácmézedből?
Tedd rá az áfát, a felvásárlói árat, a feldolgozási veszteséget, a feldolgozást, a csomagoló anyagot, a munkások bérét, a polcpénzt, az energiát, a beszállítást.
Ki lehet próbálni, vágjál bele...

Kiskakas!

ui. rossz helyre válaszoltam. (neonikotinoidba)

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #829 Dátum: 2016. Február 16. 21:01 »
QUQURIQ !!!

Robi 75!

Látod az utolsó mondatoddal maximálisan egyetértek!
Sok az eszkimó, kevés a fóka...

Kiskakas!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #830 Dátum: 2016. Február 16. 21:11 »
Nem azért írtam mert  genyó vagyok, de nagyon sokan ma már ebből élnek, egyszerűen félek bármit is mondani.
Esetleg annyit hogy menj el nézd meg, és döntsd el te.
Huszonöt éve kevesen éltek ebből, a többségnek volt bisztos megélhetése, munkahelye a méhek mellett.
Ha valami nem jött össze, legfeljebb a következő évben vette meg a samarát.
Üdv:robi

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #831 Dátum: 2016. Február 16. 21:16 »
QUQURIQ !!!

Ez így igaz!
De!
Én csak barátnak adok infót, tőlük is kapok.
Egymásban vakon bízhatunk, mert tudjuk, hogy igaz az állításuk!
Egyébként,  ha nem Ő megy, megy helyette másik öt!

Kiskakas!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #832 Dátum: 2016. Február 16. 22:12 »
   Idézet

QUQURIQ !!!

"Bross Péter idejében rendbe lett téve a mézpiac, ( Takács Ferenc megmentése)
Ha Takács Ferenc és Petrus Lajos nem léptek volna, még most is a polcokon lennének ezek a szennyek!

Takács nem lépett volna, most az akác 1000 alatt lenne."
Most a boltokban szinte csak Takács Ferenc méze van 3300ft/kg akác méz, (felvásárlási ár 1150ft/kg ha jól tudom)
KINEK IS VOLT EZ JÓ......

Én valamelyik nap néztem a "gazdaságosban" az aranynektár akác mézét, 2700 ft/kg volt. A piacon 2000-2500 ft/kg az ár.
Egyébként egyetértek kakassal! Ott a lehetőség mindenki előtt.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 16. 22:18 írta Anubisz »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #833 Dátum: 2016. Február 16. 22:13 »
T. Keretbak!
Aki néz az nem biztos, hogy lát.Lidli AKÁCMÉZ:1kg 2049ft.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #834 Dátum: 2016. Február 17. 11:13 »
Ha az EU mézpiac bedugul a kinai méz dömpingje miatt, akkor a hazai kínálat nő és fogyasztói mézár is csökken.
Ebben a helyzetben az OMME egyik (tehát nem az egyetlen) feladata, hogy a hazai mézfogyasztás serkentése érdekében határozott erős marketing lépéseket tegyen.

Miért nem tett komoly lépéseket ez ügyben az OMME jelenlegi vezetése?
Mert fel sem ismerte, hogy a kinai méz jelenléte miatt akadt el az export.


Ott van élő példaként a helyes válaszlépésre a mézes reggeli program.
Kiváló propaganda lehetőség és a minisztériumi támogatottság is volt hozzá.
Kihasználta ezt kellő mértékben az OMME?
NEM, hiszen alig volt szórólap, alig volt előkészítés.
Volt alapos felkészítés erre az OMME Országos Vezetőségi ülésén? NEM.

Kb. 1 millió gyerek tanul kb 6000 oktatási intézményben.
Hány helyre jutottunk el?
Hány szórólapot osztottunk ki?
Hány sajtótermékben jelentünk meg?
Hány kg mézet áldoztunk erre a célra?
Hány tagszervezet és onnan hány méhész vett rész a programban?
Mennyi visszajelzés érkezett?
Hogyan lett ez kiértékelve?
Nem hurrá jelentés kell, hanem valós helyzetértékelés arról, hogy mik voltak a hiányosságok.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #835 Dátum: 2016. Február 17. 13:46 »
    Gedekas

    "Hány helyre jutottunk el?
Hány szórólapot osztottunk ki?
Hány sajtótermékben jelentünk meg?"......... és még megannyi kérdést tettem fel  egy komolynak hitt vezetőnek ,szerinted mi volt a válasz?  ott van a zárszalag . ennyi.De lépjünk tovább hamarosan itt lesz a méhek napja  készülődünk ?, meg van az arculat , lesz hírverés vagy csak az önfényezés, nyilatkozatok, jó lenne  ha a méhészeket meg kérdeznék kinek milyen tapasztalata , véleménye , ötlete van a vásárokról . Kellene egy egységes reklám anyag ,egységes szlogen ,hogy a vásárló tudja az OMME-hez kötni a méhészeket és a hungarikumnak minősített AKÁCMÉZET .Legyen garancia az a bizonyos "zárjegy".
       na megyek tovább főzöm a viaszt . na páá... :P

     Albert.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #836 Dátum: 2016. Február 17. 15:34 »
Mindenki fejlődött. 
Sokkal több a méhész, sokkal több a méhcsalád. Sokkal több az eszköz előállító.
Jóval több a repce, napraforgó. Stagnálló vagy kicsit kevesebb mézelő akác.
 Viszont ami maradt a 90-es évek elejének szintjén, az a mézértékesítés struktúrája.
 Ha ez egy matematikai egyenlet, akkor ennek a végeredménye mínusz, vagyis kódolva a bukás.
 /De mintha Bross is ilyesmiket mondana./

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #837 Dátum: 2016. Február 17. 17:41 »
Az akacot mar 1200-ert sem lehet eladni...

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #838 Dátum: 2016. Február 17. 19:29 »
QUQURIQ !!!

Vivaldi!

Ha mínusz a méhészkedés, miért nem hagyod abba?
Érdekes, hogy mások boldogulnak, csak Te nem?
Hol lehet a baj??? :o

Kiskakas!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #839 Dátum: 2016. Február 17. 20:41 »
Kedves kopasznyakú. /Most csapdába estél, mert szeretek magamról beszélni./
Képzeld, nekem saját erdőm van, saját műhelyem, és saját magam által saját magamnak maximált családszám.
 Nem mellesleg én vagyok a 3 generációs méhész. Megvan, /bár most kérték kölcsön/ az Örösi féle méhek között című könyv még 1957-es kiadás.
Először is. Foshatnám kifelé az olcsó szlovák deszkából készített kaptárakat, itthon vagyok ráérek. Minden szerszámom megvan. Aki járt fenn a fecebook-on az láthatta a műhelyt. Sőt azt is, hogy milyen kaptárokat gyártok, részletesen, hogy hogyan csinálom, minden külön művelet lefényképezve. Sőt azt is elmondom, hogy még kérnek is rá, hogy készítsek kaptárokat pénzért, de nem teszem.
 Lehetne nekem is több száz család. Én azonban úgy gondolom amit elbírok látni, és amire oda bírok figyelni az nem több mint 70 család. Lehet, hogy más ügyesebb és okosabb, de nekem ennyi bőven elég. Én azt tartom inkább legyen kevesebb ám ütőképes csapat, minden eszközzel felszerelve.
Harmadszor. Nekem van erdőm, ennyi méhet békében eltartana, ha más nem terhelné le. Valószínűleg ismeri mindenki a 10 tehenes környezetvédelmi példát, a legelő leterhelésről. Akácon nem kell idegen területre pakolnom, sőt azt is elmondom, ha kell van még egy földterület amire behozhatom a méheket a lakóhelyemhez közelebb is.
 Negyedszer.  Nekem már a nagyapám is méhész volt, kis országos meleg építményű kaptárokkal méhészkedett, és a facebbok-on a képem helyén édesapám van, amit 1960-ban áll a méhese előtt és nézi őket.
 Ja és mellesleg, nekem is van már benne úgy 40 évem, csak amikor már saját méheim voltak onnantól számolva.
 No most, én úgy érzem, ha valakinek abba kell hagyni az nem én vagyok, hanem hagyja abba az, akinek nem hogy méhlegelője, de még vakond túrása sincs.
 Ha pedig nem hagyja abba, akkor legalább korlátozza magát, mert bizony úgy járunk mint a fent említett tehenes gazdák a legelővel, hogy a végén minden tehén éhen döglött.
 De még ez is részlet kérdés most, bár a ti szemeteket elhomályosítja a remélt OMME-s hatalom átvétel, de bizony a józanabbak látják amit én mondok, hogy minden fejlődött, csupán a méz értékesítés maradt a 90-es évek szintjén. Akkor is annyit adtak a mézért amennyit akartak, és ha akarták elvitték, ha akarták nem. Tavaly egy pécsi professzor előadását hallgattam Zalaegerszegen. Bocsánat, hogy a nevére nem emlékszem. Aki valami marketinget oktatott az egyetemen, ő mondta, hogy azt az áringadozást egyetlen ágazat sem bírná ki sehol a világon, amit a Magyar méhész kibír. Emlékszem a 90-es évek közepén két három olyan évre, amikor bizony a kiváló minőségű akácméz nem kellett senkinek.
 Na, most talán ki kell térni, a hordódongákra. /Tud. ill. nekem a környezeti asszisztens a legmagasabb végzettségem onnan ismerem ezeket./
 Képzeljünk el egy fa kádat, amit valami csapnivaló kádár készített, és dongái különböző magasságúak. Ebbe a kádba a annyi vizet lehet tölteni ameddig a legalacsonyabb donga ér.
 Tehát ha egy hordót alkotja méhészkedés donga, a méhlegelő donga, aztán a méhészeti eszközgyártó donga és a végül a mézértékesítési donga, akkor bizony ez a kád annyit ér amennyit a legalacsonyabb donga, jelen esetben a mézértékesítés donga kibír. És ez ahogy látom egyre jobban töredezik lefelé. Ne vezessen félre senkit, hogy akkor amikor alig van akácméz, akkor aránylag magas a méz ára, amikor egy gyenge közepes termés már túltermelési válságot okoz.
Nem tudom érthető e, ha nem lenne az, kérdezzétek a főnökötöket majd ő el magyarázza./ Nem Csujára gondolok. Arra a másikra./
 Egy biztos kedves kollégák , még a 90-es évek közepén volt remény, most egyre nagyobb bajt látok mivel nyugat Európa egyre nagyobb zűrzavarba süllyed és ez csak a kezdet.
De, lehet ezt az én hagymázos álmomnak is betudni, bár ne így legyen, de ez nem kívánság műsor. Azonban úgy látom ti még optimistán látjátok a helyzetet, nevezetesen, hogy az Omme elnök leváltása mindent megold. Hát én aszondom /ahogy csuját meg a kiskakast megismertem/ hogy nem, sőt akkor kezdődik majd a nagy hadd el hadd, erre fel is készülhettek, ha nyertek. Mondom ha....
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 17. 20:55 írta Vivaldi »