Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1116625 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #735 Dátum: 2016. Január 15. 20:13 »
Ne tegyél ki ilyet, mert még egy agyoniskolázott agyhalott el is hiszi.
Üdv:robi

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #736 Dátum: 2016. Január 15. 22:54 »
Na és az a barna akácméz a polcokon????   :o
A zöldön meg kristályos fehéret is tettek fel:
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=5&t=34&p=143427#p143427

Most miért nem kommentálják a nagyok???

Attila, Geddekas,  Jani bátya,  Bercsényi, Mózes Albert ????  Ennyi a mondandótok?

Senki??

Akkor most győztünk, vagy mi van most???   :o

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #737 Dátum: 2016. Január 16. 02:39 »
      Kitin
"Akkor most győztünk, vagy mi van most???"
  ződön nem mondták ??? Győztetek!!!!!   csak a számok sorrendje nem mindegy ,hogy1150 Ft vagy 1510Ft sajnállak hogy nem érted a lényeget.
 Próbáld meg összerakni az augusztus óta történteket , bele értve az OMME-nál , a méz felvásárlásával kapcsolatban tett kijelentéseket , a Kínai méz jelenlétéről ,már rég tudták hogy az országban van!!!!! , a tüntetéssel kapcsolatos szervezkedést ,hogy ki kivel és miért , / a gazdagabja mennyen Brukselesbe , mi meg majd itthon elmagyarázzuk a vevőnek ,hogy mennyire őrködünk az Ő biztonságáért ,véletlenül se kerüljön Kínai méz az üvegekbe. Nem az omme dolga lett volna számon kérni a kiszerelőket a minőségről ? és feljelentést kezdeményezni ? Azóta se de előtte sem lehetett reklámot látni a méz fogyasztás biztatására ,ez nem lehetne az omme dolga? A mézes reggeli nagyon jól sikerült ország szerte, csak kérdem Budapest hogy teljesített??? reklám anyag felől mikor érdeklődtem azt a választ adták hogy nem tudtak felkészülni  rövid volt az idő, próbáljam megoldani én.Ha már marketing,  az egységes reklám nagy terjedelemben hatékonyabb mint az egyéni ötletelés, lehet belevinni saját ötletet nem tilos, csak könnyítsük meg a termelőnek a méz és méhészeti termékek meg ismertetését a közönség felé. Bárhol látod a reklámot, később össze tudod kapcsolni a környezetedben található őstermelővel ,nagyobb bizalommal keresed a lehetőséget ,hogy nála vásárolj.

 Reklám továbbra is... karácsony előtt a halasokról nyomták a reklámot ,kíváncsi lennék hogy statisztikailag érezhető-e a különbség a fogyasztásban az előző évi adatokhoz képest? Mézes sütemény azért jól néz ki az ünnepi asztalon /reklám/
      tej termelőkről most lehet hallani , nekik a felvásárlás a gond, mi is oda fogunk jutni hogy nagyobb lesz az előállítási költség mint a felvásárlási??? gondolkodj el rajta
      a borászok fényévnyire vannak tőlünk ,pedig a méz sem egy kommersz áru.
  Hogy győztünk -e? addig míg itt egymásközt így értetlenkedünk és nem a vevőt a fogyasztót akarod meggyőzni a portékád jó minőségéről , míg belső vitáktól zeng  ez a tábor, addig ez kérdés marad .? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ha erre a kevésre meg adjuk a választ.?!
  Különben nem vagyok nagy aki ezt meg tudná magyarázni, csak néha zavaró hogy mennyi blődséget össze tudtok hordani. ???
   Albert

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #738 Dátum: 2016. Január 16. 18:00 »
 Jano2013 írta a Zöldön!
Nem tudom, hogy mehetett át a szigorú szűrőn?
"2014 ben 1700 ft ért adtuk oda a mézünket hordós kiszerelésben .2016 ban 1150 ért adnánk oda .Az omme vezetése semmit nem tesz ez ügyben, Mészáros néz csak a hátsólyát mutogatja bizonyos helyeken .Más országokban kompenzálják a méhészeket ekkora ár zuhanáskór .A tagdíjat mindenki fizzese be ez e leg fontosabb és minél nagyobb alományt tartson."
Egyet eltévesztett azért Ő is.
Mészáros nem a hátsóját mutogatta!
Nagyernyei Attila



Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #739 Dátum: 2016. Január 16. 20:33 »
Izso60 írására reagálni.
Ezt írta a Hír-Les topikban:
"Ezzel lehet itt hangulatot kelteni és elterelni a figyelmet a nemrég még jó témát adó multikban jelenlévő "szutyok"-ról. Kérdezném mi a véleménye a Takács fanoknak a boltokban lévő aranynektáros HUNGARIKM-ról,valószínűleg Ők ilyet szoktak pergetni?"
Mivel nem vagyok érintett, mert nem vagyok Takács fan, nem kéne válaszolnom.
Azzal kezdem, hogy a Kaposvár és Vidéke Méhészeinek Egyesületével mindenben egyetértettem, ezért utaztam felségemmel együtt Brüsszelbe, nem mintha hiányzott volna a döcögés, mert nem régen jártam ott.
Ez lett volna a bevezető.
A sárga mézzel kapcsolatban az a megjegyzésem, hogy én is állandóan a mézeket vadászom a boltokban, multikban, de nem láttam ennyire sárgának sehol az Aranynektár mézét.
Természetesen rajta leszek, hogy most már csak az Aranynektár akácmézét vizslantsam, és be fogok számolni a látottakról.
Amikor szaktanácsadóként kellett a mézeket megmintáznom Tolna megyében közjegyző jelenlétében, egyszer sem tapasztaltam azt, hogy a szín ilyen lett volna.
Ez minden forgalmazóra igaz volt.
A beltartalmi érték megvizsgálása után kéne kimondani az ítéletet!
Folyton a laboreredmények hiányát kifogásolták azok, akik most egy fénykép alapján hoztak ítéletet.
Megjegyzem, hogy a kép háttere egy rózsaszínű kartondoboz.
Ettől függetlenül nem vonom kétségbe a méz színét.
Egyet viszont kérdeznék Izs60-tól?
Ő melyik oldalon áll?
Úgy tudom Takács Ferenc magyar termelők mézét szereli ki.
Addig amíg ez így van, és a laborvizsgálatokon minden rendben, akkor mi a bajotok?
El kell vinni Brémába, dobjátok össze a lóvét, és ha ciki a méz akkor lehet kiabálni.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #740 Dátum: 2016. Január 16. 20:49 »
Izso60,Kitin,"Lilla"hagyma(Te gyönyörű,pártatlan,színes zöldség)
és többi jó szándékú egyenlő mércével mérő
Méhészklub olvasó!

Belphegor privátban megkérdezte tőlem mi a véleményem
az általa lefényképezett mézről.A következő választ küldtem el neki.
Január 14. 21:11 » VálaszIdézetTörlés
"Kedves Belphegor!

Az Aranynektár vagyis Takács Ferenc mézei tudomásom
szerint minden eddigi teszten jól szerepeltek.
Ismerőseim közül többen ezt vásárolják.Ők azt mondják
a konkurencia mézeinél sokkal finomabbak.Én magam többször
ettem mézeiből mindig finomak voltak,ugyanezt nem mondhatom
el több kiszerelő mézéről.
Takács Ferenc többször elmondta több helyen-üzemét többször
megtekinthették a méhészek-rendkívül kíméletes a technológiája,
ezért is jók és finomak a mézei.
Nem tudom láttad-e az üzemét?
Szerintem csúcs szuper.
Más kiszerelők nem igazán engednek be senkit sem üzemeikbe.
Szerintem a Lidl-s méz valamilyen tévedés,emberi mulasztás,
eltévesztett címkézés vagy valami ilyesmi lesz.

Mély tisztelettel:Csányi Antal"

Azóta beszéltem Takács Ferenccel,Ő ezeket a fényképeket ellene
irányuló támadásnak tekinti.Éppen ezért nem is reagált rá.
Küldött egy fényképet az üzeméből, látható ha valami van az
üveg méz mögött sötétnek tűnik a világos méz is.A sor vége  is már világos,
mert nincs mögötte semmi.

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 16. 22:39 írta Csányi Antal »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #741 Dátum: 2016. Január 16. 21:32 »
Igen, valóban érdeklődtem Csányi Antaltól IS, hogy mi a véleménye az általam feltöltött fotókról. Ha már megosztotta Anti a privát beszélgetésünket, akkor én is közreadom a kérdésem, amit hozzá intéztem. Konkrétan a következő privát üzenetet küldtem neki:

"Szia Antal!

Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményed az általam feltöltött képekről ill. "akácmézről"?
A fotókat tegnap készítettem a Lidl áruházban. Az "Akácméz" és a Virágméz cimkéi a szín alapján felcserélhetők lehetnének egymással hiszen a színük szinte teljesen azonos. Barna.
Én üdvözlöm Takács Úr "kinai méz" elleni ill. a származás pontos feltüntetése melletti törekvéseit, de vajon helyes-e ilyen "akácmézzel" fellépni a piacon?

Üdv.
Belphegor"

Én a képeket nem Takács Úr elleni támadásnak szántam. Az Aranynektár piaci szereplő a boltokban. Mindenki által megtekinthetőek az általa forgalmazott mézek a boltok polcain. Bár erősen úgy tűnik, hogy mivel sokfélék vagyunk sok színtévesztő is akad közöttünk. Még a végén magamról is elhiszem ezt.  ;) A mézek ízét, beltartalmi paramétereit természetesen nem ismerem. Nem vásároltam belőle, nem kóstoltam így véleményt mondani ezekről a paraméterekről nem tudok, nem is tettem. Elhiszem, hogy ez kép az Aranynektár gyártósorán készült, de amit én fotóztam az barna színű. Olyan, amilyen a képeken van. Az biztos, hogy én ilyen színű "akácmézet" háztól ill. felvásárlónak eladni nem tudnék. Nem vennék meg. Azt gondolom, hogy ha rendet szeretne valaki tenni a mézpiacon akkor beszélni kell mindenről, a kellemetlen dolgokról is.
Antal szerint lehetséges, hogy a cimkézés során valami tévedés ill. emberi mulasztás történhetett. Reménykedem benne, hogy talán igaz lehet ez a feltételezése.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #742 Dátum: 2016. Január 16. 21:40 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 20:25 írta kivancsi111 »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #743 Dátum: 2016. Január 16. 22:02 »
Belphegor !

Ezt írod:
"Én a képeket nem Takács Úr elleni támadásnak szántam. Az Aranynektár piaci szereplő a boltokban. Mindenki által megtekinthetőek az általa forgalmazott mézek"

Nem is tettelek bele a megszólításnál a díszes társaságba.
 
Kiváncsi 111!

Van gondom a technikával!
Érdekes ha rá kattintok nem fordítja el 90-ven fokkal.
Okos telefonon írtam,lusta voltam bekapcsolni a nagy gépezetet,
ezzel meg küzdeni kell.
Egyébként szép a bagoly és szuper humoros.

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 17. 08:37 írta Csányi Antal »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #744 Dátum: 2016. Január 16. 22:25 »
Na a ........belevágom ;D, holnap megyek szolnokra, minden tetves multiba betekintek, most már kíváncsi vagyok ???. De nem leszek rest azt a kóchengeres rongyba tekert..........át, veszek innen-onnan egy-egy üveggel, itthon kiöntöm és kielemezem.

Sikerült eredményre jutni a bolti mézekkel kapcsolatban?

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #745 Dátum: 2016. Január 17. 07:47 »
Ez is egy kép tegnapról.

Vigyázzz a nyakadra.  ;D  ;D
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #746 Dátum: 2016. Január 17. 17:55 »
Ki látott már kék árnyalatú akácmézet??
Hogy ilyen színű akácméz nincs???

Akkor tegyen mindenki kék színű kartonlapot a gyönyörű világossárgás vagy zöldes árnyalatú kiüvegezett akácméze mögé és fényképezze le, majd tegye fel ide:
Nézzük meg milyen színű!!

Hajrá!!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #747 Dátum: 2016. Január 17. 20:52 »
Bercsényi,
Szerintem van különbség a tiszta akác és a barna méz között. Még barna háttérrel, vakuval is. Nem kék hátterezek tudom, hogy az akácméz az bármilyen háttér előtt akácméz. A bal oldali az a gyönyörű arany az akác- mellette a barna a vegyesméz.
Ez volt az utolsó hozzászólásom ehhez a témához.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #748 Dátum: 2016. Január 17. 21:07 »
"Na és az a barna akácméz a polcokon????"

Ne mondjátok már, hogy nem láttatok barna akácmézet?
Létezik, nagyon is valósan, no nem a frissen pörgetett. Anno a korai méhészeti éveimben mindig tettem el egy nescafe-s üvegben mintát az akácmézből. Az akkor szép világos szinte víztiszta méznek mára gyönyörű sötétbarna színe van. Kristályosodás nincs bennük de a színük közelít az édesharmat mézéhez. :)

Üdv. jani bátya

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #749 Dátum: 2016. Január 17. 21:52 »
Nagyszerű!