Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1117510 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #705 Dátum: 2016. Január 09. 09:38 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 20:27 írta kivancsi111 »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #706 Dátum: 2016. Január 09. 09:49 »
 :-[ Lesett  oké értem. ;D
Üdv:robi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #707 Dátum: 2016. Január 09. 13:44 »
Kiváncsi!

Kinek akarsz ezekkel a hozzászólásaiddal jót tenni magadon kívül? Ezek a hírdetések csepp a tengerben. Komolytalan vagy.

Ha ilyen áron árulhattam volna mézet a német piacokon, akkor most is azt csinálnám, mint akkor, amikor 3 hétvégét kint árultam a mézet, aztán egy hónapot itthon méhészkedtem.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #708 Dátum: 2016. Január 09. 14:35 »
Gyakorlatilag mindenki találhat a koncepcióját alátámasztó linket. Tessék, itt bőven van akác 10 euro/kg alatt:

http://www.supermarktcheck.de/akazienhonig/produkte/

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #709 Dátum: 2016. Január 13. 06:59 »
Tegnap jártam az Aldiban, megnéztem a mézeket is. A beszállító ugyan az, viszont a származási helynek Mo. van megadva...

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #710 Dátum: 2016. Január 13. 09:43 »
OKÉ. A cimke cserélődött. Vajon a tartalommal mi lett?

Azért is érdekes a tartalom, mert papíron alig érkezett magyarországra kinai méz, de a valóságban a boltok tömve voltak ezzel a keverékkel.

Arról nem szól egyetlen híradás se, hogyan került az országba a rengeteg kinai méz és arról se, hogy most a maradék hol van és hogyan lett vagy lesz megsemmisítve?

No ehhez kellene egy tökösebb OMME vezetés, hogy ez az ügy véglegesen tisztázódjon. Ehhez kellene érdekképviselet, hogy a hatóságokat nyomozásra és szankcionálásra kényszerítse.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #711 Dátum: 2016. Január 13. 18:23 »
A tartalommal? Azt nem tudom.
Viszont ma ma egy másik áruházban jártam...
Mit ír Örösi az akácmézről pusztán csak érzékszervi szempontból?:
"Nagyon halvány aranysárga színű, sokszor kissé zöldes árnyalatú, gyenge zamatú. Későre kristályosodik, sokszor csak évek múlva".
A zamatát ennek az "akácméznek" ugyan nem ismerem viszont úgy tudom, hogy az akácméz egyike a világ 3 azon mézfajtájának, amelyek tiszta állapotban nem vagy csak valóban évek múlva kristályosodnak.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #712 Dátum: 2016. Január 13. 18:53 »
A hungarikum mii?   :o

Valahogy mintha nem ilyen színűt szoktunk volna pörgetni....

Ha ilyen színűt kínálnánk a felvásárlónak akácmézként szerintem azonnal elkergetne!  :o

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #713 Dátum: 2016. Január 13. 20:14 »
Üdv. Uraim!
Természetesen ez az Aranynektár ill. Takács Uram HUNGARIKUMA amit a tisztességes magyar méhésszel szeretne megtámogatni.
Azért feltennék egy költői kérdést ezen a felületen a Takács fanoknak. Mi van ezekben a palackokban? Kitől melyik magyar termelőtől származik az ilyen külsejű magyar akcméz és ilyen külsővel mióta nevezik ezt HUNGARIKUM-nak?

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #714 Dátum: 2016. Január 13. 21:08 »
Tényleg ilyen veres árnyalata van ennek a méznek ????.
Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #715 Dátum: 2016. Január 13. 21:20 »
robi 75,

Igen.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #716 Dátum: 2016. Január 13. 21:29 »
Csak azért kérdem mert én is találkoztam már ezzel nagyáruházban.
De mifelénk szép zöldes árnyalata volt az akácnak.
Egyébként sosem lestem boltban mézet, de mostanában szoktam sasolni.
Üdv:robi

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #717 Dátum: 2016. Január 13. 21:36 »
Még el sem kell menni érte a boltba. Ha kéred küldik, csak a színe...   hát azon van mit sasolni !

http://bevasarlas.tesco.hu/hu-HU/ProductDetail/ProductDetail/2004009980729


Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #718 Dátum: 2016. Január 13. 21:53 »
Na ez jobb mint a veres ???.
 De azért a mézet illene úgy nézni vagy fényképezni, hogy ne legyen mögötte semmi, hiszen minden át tükröződik raja, főleg ilyen közelről. 
Üdv:robi

*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #719 Dátum: 2016. Január 13. 22:01 »
Üdv. Uraim!
Természetesen ez az Aranynektár ill. Takács Uram HUNGARIKUMA amit a tisztességes magyar méhésszel szeretne megtámogatni.
Azért feltennék egy költői kérdést ezen a felületen a Takács fanoknak. Mi van ezekben a palackokban? Kitől melyik magyar termelőtől származik az ilyen külsejű magyar akcméz és ilyen külsővel mióta nevezik ezt HUNGARIKUM-nak?

izso60 ,

Ne a Takács fanokat kérdezd ,hanem azt aki bepalackozta és ráírta , hogy akácméz !!!!