Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1115750 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #600 Dátum: 2015. December 28. 23:39 »
kitin
nem voltam valami jó magyarból(sajnos, beismerem) de azt azért meg jegyeztem  a főnevet nagy betűvel kell írni, mivel a keresztnév annak minősül hát....?(de különben ne nyelvészkedjünk) inkább adjuk el a mézünket jó pénzért.  :-*
Albert

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #601 Dátum: 2015. December 29. 00:29 »
Kitin! Te rosszul emlékezel. Felcserélted az időpontokat.

A felvásárlás már szeptemberben is lagyamtag volt. Október 10-én volt az OMME Országos Vezetőségi ülése és minden elnök panaszkodott, hogy leállít a felvásárlás minden felvásárlónál.

A sajtónyilatkozatok október 20 tájékán kezdtek megjelenni, a tüntetés pedig október 30-án volt.

Tehát nem a tüntetés állította le a felvásárlást és nem a sajtónyilatkozatok törték le az árat, hanem az, hogy már 2014-ben elfoglalta a magyar akácméz helyét a kinai kétes minőségű de kegyetlen olcsó (2-3 eurós) világos méz. Miért foglalhatta el? Mert annyit gyártanak belőle amennyit a vásárló kér és mert az EU mézszabány annyira laza, hogy egy kinai mérnök fél kézzel kikeveri egy óra alatt azt a kotyvalékot, amit nem tud hamisnak minősíteni a brémai mézlabor.

Kitin!

Amióta hadakozol a magyar mézkereskledőkkel, néven nevezve soha nem szidsz mást, csak Takács Ferit. Természetes, hogy mindenkinek feltűnik fóbiád egyoldalúsága. Én abszolút nem felejteném ki a többi nevét se a helyedben. Már csak azért se, nehogy egyoldalúsággal vádoljanak téged, nehogy felbérelt ügynöknek tekintsenek téged.

Az is feltűnt nekem, hogy qrvára nem zavar téged, hogy 2014-ben alig volt eladható magyar akácméz és ennek ellenére Nyugat Európába mégis dübörgött a mézpiac a megszokott mennyiséggel. Vajon miért, ha szerinted a magyar akácméz pótolhatatlan? Csak nem azért mert pótolható? Vajon honna pótolták? Csak nem Kinából? Ha Kinából, akkor ki a mi ellenfelünk, Takács Feri vagy a Kinai Trutymót forgalmazó? Én megértem, hogy neked személy szerint Takács Feri az ellenfeled, de ha mindenki számára Takács Feri lenne a megtestesült gonosz, akkor senki se adná el neki a mézfölöslegét.

Takács Feri nem szent ember, ahogy a többi mézkereskedő se, de nem is alábbvaló a többinél. Az biztos, hogy a sajóval mindig jól tudott bánni és most is jól bánik. Isten őrizzen meg attól, hogy mindig egyet kelljen érteni vele, de a mostani akciójának eddig lépései nincsnek ellentétben a termelő magyar méhészek érdekeivel.
Ettől függetlenül lehet, hogy éppen holnap fog olyat lépni Takács Feri, amire már a termelők is görbe szemmel fognak nézni. Volt már ilyen és lesz is biztosan. De amit jól lépett és közös érdekünk, azt ne vitassuk el tőle.

Az 1800-2000 Ft-os felvásárlási árat meg jobb ha el is felejtjük, mert az még akkor is kétséges lesz, ha az EU egy gramm kinai mézet se enged majd be.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #602 Dátum: 2015. December 29. 01:05 »
Az 1800-2000 Ft-os felvásárlási árat meg jobb ha el is felejtjük...

Ha ezt folyamatosan hajtogatjátok, akkor meg főleg. Tipikus önbeteljesítő jóslat.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #603 Dátum: 2015. December 29. 01:14 »
Nyugat Európában 8-11 euró/kg a bolti mézár. Számold ki a benne elvő költségelemeket és rájössz, hogy miért mondtam azt, amit modtam.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #604 Dátum: 2015. December 29. 01:44 »
Te Geddekas! Hagyd már ezeket a bírósági dumáidat légy szíves !
Ha valaki itt vádol valakit, akkor az Te vagy, olvasgasd csak kérlek vissza a nekem írt hozzászólásaidat és rájössz!!
Ezt Írod:
"Amióta hadakozol a magyar mézkereskledőkkel, néven nevezve soha nem szidsz mást, csak Takács Ferit"

__________Talán láttad, hogy szidtam valahol? Talán láttad valahol, hogy hadakozok velük?Az viszont látható, hogy ti Takácsot rettenetesen véditek a többi meg mintha nem is létezne. A másik tényező, hogy amiket írtam elég sok tény szerepel benne, ezeket nem én találtam ki, kivétel nélkül mind megtalálható az interneten illetve a méhész újságokban.
Te viszont mézkereskledőknek nevezted most őket. Ez vicc, vagy szándékosan írtad így?

Ezt írod:
"Takács Feri nem szent ember, ahogy a többi mézkereskedő se, de nem is alábbvaló a többinél."

Na végre egyetértünk!!!!! SZÁMOMRA IS EGYFORMÁK!

Ezt próbálom hangsúlyozni már régen, de nektek csak annyi maradt meg belőle, hogy a Takácsot szidom?  Gratulálok!!
Egyébként ha figyeltél /kétlem/ akkor mindegyik neve szerepelt az írásaimban.

Nem cseréltem én föl az időpontokat! néha akadozott ugyan, de lehetett találni olyan felvásárlót akinél 1400 volt az ár október elején és meg is vették!!! Azt nem tudom, hogy az amatőrökkel szóba álltak-e.
 Ha visszalapoztok Kiváncsi 111 is írta, akkor most már ketten vagyunk hülyék??? vagy többen is, egyre többen??
Azt javaslom bogarászd még tovább kicsit a szakirodalmakat, esetleg ha ráérsz csörgess meg néhány komolyabb felvásárlót, hogy nekik mi a véleményük ezekről a kalandokról. Ők hogyan emlékeznek.!


Én magával a tüntetéssel nem értek egyet, meg ennek az egész homályos harcnak a kivitelezési módjával. De ha már a vádaskodásnál tartunk, mert más már nem maradt az erszényben akkor azt is megemlítem, hogy minden állításom előtt szerepel a véleményem szerint illetve a szerintem szó! Senkit sem bántottam, ti viszont elég sokszor nekem estetek, még talán  mézhamisításban érdekelt ember is voltam. Gratulálok.
És szerintem bárkinek jogában áll nem egyetérteni a tüntetéssel is! Ezt is rendkívül sajnálom.
Bocsánat, ha ti másképp látjátok a dolgokat.

Nem egyforma a véleményünk, maradjunk ennyiben.   Itt a vége fuss el véle....

Albert te kezdted és kérlek sürgősen MODERÁLD MAGAD !!!


A csőlátó kicsihitű Kitin...



Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #605 Dátum: 2015. December 29. 07:22 »
Október elején ki is fizették az 1400-at?
Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #606 Dátum: 2015. December 29. 08:25 »
Ezt írja Kitin!
".....Dr Cserényi Péter írja a 4. oldalon:
"Nőtt a termelői mézek forgalma. Ez minden mézbotrány egyenes következménye"
Na látod!
A mézfutárkofással milyen jól is lehet keresni ugye?
A maradékot meg el lehetett neki mindig is adni, ez már így megy több mint 12 éve!
(Gondolom Takács Ferenc erre utalt.)
Mit gondolsz minek ücsörögnek ők ott a bársonyszékben?
Ha visszakapja az egyesület a közhasznú státuszát, elhárul az akadály az elől, hogy megnézzük kinek adják le évek óta az OMME vezetői a mézüket, mivel azonnal közszereplővé válnak.
Civil szervezet közszereplőinek pedig minden adata nyilvános, a vagyonbevallásuktól kezdve, minden.
Lehet nem jót szóltam?
Nem is leszünk közhasznúak?
Beletesznek valamilyen apró bibit, és könnyes szemmel fogják állítani, hogy mi megpróbáltuk!
Megvilágosodik előttetek is milyen emberek vezetik az egyesületet?
Nagyon büszke vagyok magamra, hogy le mertem írni, nem is egyszer többször, ami miatt etikai vizsgálat van ellenem.
Lassan egy bőröndben sem fér el a sok csúnyaság, pedig milyen cuki kis bőröndje van az elnökünknek is!
Nem tudom honnan van neki....
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #607 Dátum: 2015. December 29. 08:32 »
111
 
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 20:32 írta kivancsi111 »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #608 Dátum: 2015. December 29. 09:26 »
A végén még azt is kiderítitek közösen itt Kitinnel, hogy az évi 80 000 tonna kinai mézet mi méhészek hoztuk be.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #609 Dátum: 2015. December 29. 11:51 »
Miért Geddekas? Tudsz valamit???   :D

Most viszont úgy teszek ahogy Kíváncsi111 javasolja és inkább hagylak titeket a fenébe....

A csőlátó kicsihitű Kitin....

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #610 Dátum: 2015. December 29. 21:08 »
Nyugat Európában 8-11 euró/kg a bolti mézár. Számold ki a benne elvő költségelemeket és rájössz, hogy miért mondtam azt, amit modtam.

Oké, számoljunk. Tehát ha az oly sokszor emlegetett 30-70 százalékos keverési aránnyal számolunk, akkor 1 kg-ba kell kb. 600 forint értékű magyar akácméz 2000 forintos árfolyammal számolva. A maradék 70 százalék kínai az kb. 2 euró, maximum 2,5. Vagyis összesen 1300 forintnál tartunk. Ha viszont csak 1200 az akácár nálunk, akkor meg nem 1300-ból jön ki nekik 1 kg, hanem 1100-ból. Na bumm! Jó nagy különbség! Vagyis 800 forintos áremelkedésnél kb. 200 forinttal fizet többet.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #611 Dátum: 2015. December 29. 21:27 »
"Pl.: okt. 1-én 1400Ft/kg mézárat ígérve elvittek tíz hordó mézet azzal, hogy karácsony előtti napokban kifizetik az akkor aktuális mézáron, vagy az ígért áron, ha addig az ár csökkenne. Nov. 2.-án jött az üzenet, hogy visszahozzák a mézet, vagy ha gondolják 1100Ft/kg egységárral kifizetik. Az eladó elfogadta az új ajánlatot."

Szia kivancsi111!

Elfogadom amit írtál, mert nekem addigra már régen le volt adva minden mézem, a későbbi árakat és a fizetési módokat, csak a fórumokon olvasgatom. A történésektől meg még messzebb vagyok, így nem mérvadó a véleményem.
De azért leírom mért nem tartom én a tüntetést, a felvásárlásra kiható dolognak,
A véleményem lehet hogy egyszerű, olyan ludas matyis, de az én agyam véges, tanulni se szerettem, meg túl sokat gondolkodni sem szeretek mert kifáraszt ;D.
Én abból indultam ki, hogy az okt eleji 1400 forintos ár, karácsony előtti kifizetéssel >:(, na az nekem már eleve hajmeresztő volt.(utoljára tán 92-ben volt ilyen élményem). Szóval az én fejemben már akkor megdöglött az egész.
Borítékolható volt hogy rövid időn belül le áll a felvásárlás, hiszen telített a piac.
Ebből kifolyólag figyelembe sem vettem hogy hó vége fele kimentek tüntetni, nem kapcsoltam össze a kettőt. Mért is tettem volna? az én mezőgazdasági fejemmel( amivel egy pár ágazat eltünését már átéltem), megfordult a gondolat már a nyáron, hogy itt hurka-gyurka lessz csak idő kérdése. Eddig hagyták lubickolni a parasztot.
Ebben igazat mondani csak akkor lehetne ha nem lett volna tüntetés, és úgy megnézni hogy állunk. (időgép kellene hozzá ;D), na ez hülyeség ,de szerintem ugyanilyen moslék lenne a helyzet,
 
Meg ma már azért biztosan tudjuk hogy a második VH európában, kitört volna hitler nélkül is, az elsőre ez még fokozottabban igaz. A tüntetésre fogni a leállást? Erről mindig Ferenc Ferdinánd jut eszembe.

Bocsánat majd elfelejtettem, benne van a pakliban hogy nem jól gondolom, és bakot lövök, idővel kiderül.






« Utoljára szerkesztve: 2015. December 29. 21:36 írta robi 75 »
Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #612 Dátum: 2015. December 29. 21:31 »
Miért Ferenc Ferdinánd jut eszedbe? :-)

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #613 Dátum: 2015. December 29. 21:40 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 20:32 írta kivancsi111 »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #614 Dátum: 2015. December 29. 21:48 »
"Pl.: okt. 1-én 1400Ft/kg mézárat ígérve elvittek tíz hordó mézet azzal, hogy karácsony előtti napokban kifizetik az akkor aktuális mézáron, vagy az ígért áron, ha addig az ár csökkenne. Nov. 2.-án jött az üzenet, hogy visszahozzák a mézet, vagy ha gondolják 1100Ft/kg egységárral kifizetik. Az eladó elfogadta az új ajánlatot."

Én is olvastam ezt a zöldön megjelent írást. Természetesen el tudom fogadni, hogy vannak még a mai világban is olyan emberek akiket ki lehet fizetni 54000 forintos bankjeggyel.
Nem egyszer adtam el halasztott fizetéssel mézet. A mintázás minden ugyanúgy megy, sőt a számla kiállítása is, csak hát rá van írva a teljesítési határidő.
Szerintem ez esetben nem a mézkereskedő hanem annak valamelyik felvásárlója játszott saját zsebre ha egyáltalán megtörtén az eset.

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 29. 22:08 írta jani bátya »