Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1113300 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #570 Dátum: 2015. December 24. 08:19 »
Kitin!

Szerintem jani bátya nem kacag jót az egészen :o. A vastagon szedett mondatodat meg betudom annak hogy rosszat álmodtál. Nekem az jön le az írásodból hogy értékesítési gondjaid vannak :'(. Akinek szó szerint megélhetés a méhészkedés mint nekem,  az már réges régen oda adta azt a 8-10 hordó akácot 1550 ért, mikor még kérték.  Gondolom tudod hogy ötször annyi méz van bent mint amit egyáltalán el lehetne adni üvegben.
Azt hogy ki nevet a végén?
Lehet hogy elkeserítelek egy kicsit, senki nem nevet a végén, de sokan talpon maradnak hidd el. Ezt azok vészelik át akiknek megvan a legnagyobb tőkéje a méhészetben, a tudás és tapasztalat, értenek hozzá tudnak termelni, 80-100 kilos az átlagjuk, 1000 forintos átlag mézár mellett is "simán megélnek" . Úgy ahogy az elmult években sem a 2500 forintos akác húzta ki a kakiból a termelőket, hanem a 800 forintos napraforgó hordóban. A belföldi piacok ellátásához egyértelműn ötször annyian vagyunk mint kellene, muszály hordóban  gondolkodni, a méz nem alapélelmiszer, hanem luxus cikk, és jóval többet termelünk mint amit bent el lehet adni,ezt tartsd szem előtt.
boldog karácsonyt neked és családodnak.

 

Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #571 Dátum: 2015. December 24. 12:05 »
Az én mézem a raktárban és ahogy a dolgok állnak itt is marad.Faciélia mézem egy részét adtam el 1100-ért mert azt jó árnak gondoltam a tavalyi 1200 höz képest de még így se adtam le mind.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #572 Dátum: 2015. December 24. 13:45 »
Cuncimókusz!
Akkor ezt megszívtad?
(Bocs de ezt nem tudtam kihagyni)
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #573 Dátum: 2015. December 25. 08:37 »
.
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 21. 08:23 írta deGonosz »

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #574 Dátum: 2015. December 25. 10:00 »
Változtasd meg a felhasználó nevedet puncimókusz , mert b..........is.
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 25. 11:18 írta robi 75 »
Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #575 Dátum: 2015. December 25. 10:49 »
A Zöldről hoztam, devil írását:
"Megy itt a néphülyítés ipari méz nem ipari méz,az ipari méz nem hamis méz....stb.Most ott tartunk hogy a azt etetik velünk hogy a laborok nem tudják egyértelműen kimutatni hogy tele van sz@arral....csak mert a nagyok lobbiznak azért hogy ne legyen bokaütés.Akik megvették a gagyit,vagy ők maguk kutyúltak be kapják meg a jól megérdemelt kövér csekkjeiket oszt jónapot! Emlékezzünk már ,embereket hurcoltak,bélyegeztek meg amikor az igazi méz alól kihúzták az antibigyó határértéket és veszélyes hulladékként kellett megsemmisíteni.Amikor az okos nébih reprezentálja hogy micsoda nagy fogás amikor lefoglalnak és megsemmisítenek egyébként kifogástalan minőségű de ugyanakkor ismeretlen származási helyű húsokat akkor megy a rongy rázás.Most meg amikor a piacon szemlátomást izokcukrot árúlnak akkor hol vannak? Cigány országban élünk...talán nem véletlen rühellnek minket minden felé a világban...."

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #576 Dátum: 2015. December 26. 00:06 »
Robi 75 + többiek!

Mellé lőttél! Nincsenek értékesítési gondjaim. Neked szerencséd volt, örülj neki viszont most a méhészek többsége a cirkuszokon irdatlan nagyot buktak, sokkal többet, mint a tagdijjakon. Szerintem más módon kellett volna harcolni a hamisítás ellen. A mézárcsökkenés könnyen kiszámítható volt csak véleményem szerint mesterségesen lett felgyorsítva a számláló /ráadásul a tagdijjakból/ Korábban már levezettem.
És most figyelj! Szerintem sajnos még az 1000 ft-os mézár is kiváló ár ha a méhsűrűséghez viszonyítunk.
Az előző irásomban vastagon szedett mondatomat nagyon komolyan gondolom /nem Jani Bátyára értettem/ de ne akard hogy kifejtsem, mert nagyon bicskanyitogató ami megy és sokan vérig sértődnének az igazságokon.
Óriási problémák vannak és mi hosszú távon gondolkodó főállásúak elég nagy bajban vagyunk.
Még egyszer mondom, talán írásaim hangvételéből kiderül, nem célom, hogy bárkit lejárassak, lenézzek sértegessek pocskondiázzak /Hallod Jani Bátya?/. Nem értek egyet a mézhamisítással, elítélem, szörnyű ami a kereskedelembe megy, a méz csak csepp a tengerben. Én úgy próbálok küzdeni a sok kacattal, hogy pl a saját fogyasztásra félretett évi60-70kg mézünkről tudom mi fán terem, vannak állataink és hatalmas kertünkben is minden jó megterem és szó szerint amit csak lehet előállítok magamnak. A közhiedelemmel ellentétben nem vagyok ellenség, én nem védem a Klenácot sem, csak ha a cikkeket nézzük akkor nekem nagyon úgy jön le, hogy egyértelműen és keményen sározzák, MOST mézhamisítónak van beállítva, holott csak úgy tett, amit az éppen akkori jogszabályok megengedtek. A tüntetések előtti híradóriportban épp a riporter vezeti le, hogy azt tette amit éppen akkor/most már nem/  a jogszabályok megengedtek, mindössze ügyes üzletember. TEHÁT MOST NEM TÖRTÉNT ÁLTALA MÉZHAMISÍTÁS!!!!!
Azért látom úgy, hogy a méhésznek nem így kellett volna hozzáállnia a csatához, mert ha megnézzük a felelősség kérdését akkor:
 A méhész felelőssége, hogy mit ad oda a kereskedőnek. Mintát vesznek és alá is írjuk a papírt, hogy kifogástalan terméket adunk át különben visszahozzák. Kifizetik, zsebre vágjuk ennyi...
Továbbiakban sajnos a kereskedők felelőssége következik, hogy mit művelnek a kincsünkkel.
 Tehát a kereskedők és a hatóságok küzdelme kell, hogy legyen a polcokért folytatott küzdelem. Nem pedig az önbíráskodó méhészeké!
Szerintem a méhész itt csak segítséget és iránymutatást adhatna.
Számomra Takács és klenác, "mondjuk" azt, hogy ha mindkét üzletembert feltesszük egy nagy mérlegre akkor
 "fogjuk" rá, hogy egyformák. Mindkettőnek volt mézhamisítási ügye gazdagon ezt tudjuk...
Állandó jelleggel keresik a lehetőségeket....
Aztán, hogy most éppen miben mesterkednek azt meg megint nem tudhatjuk. Természetesen mérés közben mindenképpen egymásnak háttal álljanak a mérlegben, mert szerintem nagyon utálhatják egymást és ha közben hadonásznak mocorogna a mutató.
Sajnos ilyen világot élünk.
Én csak azt a  mondjuk 13000 /30 % méhészt próbáltam volna védeni akinek még nem sikerült eladnia a mézét.
Ők sajnos elég nagy bajban vannak és jól jönne most egy kis csönd egy kis csönd a piacon nekik.
Az elmúlt időszakban tisztán szerettem volna LÁTNI, azt szerettem volna, hogy gondolkodjunk közösen, ezért én példákkal próbáltam összeszedni az alkotóelemeket amivel itt elég nagy falakba és terelésekbe ütköztem de azért kis segítséget is kaptam.
Remélem azért sok elméből sikerült gondolkodást kicsikarnom, bár ha azt nézem ami a gyűléseinken évről-évre megy, hogy az elnök nagy betűkkel felírja a táblára, a tagdíj összetevőit+65ft/méhcsalád  és utána hónapról hónapra nem értik, mindig újra és újra megkérdezik. Újra és újra felkerül a táblára utána meg már a rosszul befizetett csekkeket hosszasan bogarásszák hááát.........  .
 Háát...............
Hát valljuk be nagyon nehéz dolgunk van....

A csőlátó kicsihitű Kitin.....   :D

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #577 Dátum: 2015. December 26. 07:56 »
Kitin!
Azt gondolom Te is érzékeled, hogy sok gondolatoddal nem értek egyet, viszont örülök, hogy nem vonultál vissza.
Így tudjuk folytatni a párbeszédet.
Írásodat végigolvasva most találtam benne megszívlelendőt, de olyant is amit teljesen másként látok.
Például ezt:
"....mindössze ügyes üzletember. TEHÁT MOST NEM TÖRTÉNT ÁLTALA MÉZHAMISÍTÁS!!!!!"
Szerintem nem ügyes, hanem pofátlan, de ez az én véleményem.
Valóban nem történt mézhamisítás, mert az üvegben NEM MÉZ VAN!
Ha méz lenne, szerintem egy egészséges konkurencia harc is kialakulhatott volna, de mivel egy olcsó, ipari úton összeállított édesítőszert tettek bele, és az ügyes üzletember ezzel kereskedett, szerintem ez bűncselekmény.
A vásárlók ilyetén való becsapása szerinted micsoda?
És nekem ezekkel a mocskokkal kell versenyeznem?
Hát nem!
Igen is az érdekképviseletnek óriási a felelőssége a termelők felé.
Holnap folyatom mert még tart a tűzszünet.
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #578 Dátum: 2015. December 26. 08:46 »
Kitin!
Tényleg nem tudom hogy van e értékesítési gondod, remélem nincs   ;). A lövés szándékos volt, jó értelemben.
Boldog karácsonyt!
Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #579 Dátum: 2015. December 27. 19:23 »
Elteltek az ünnepek, békében, boldogságban.

A hozzászólásokat olvasgatva kitünik, hogy minden hozzászólónak a saját nézőpontja, tájékozottsága ill. tájékoztatása szerint sok - sok igazsága van.
Kitinnel is sok mindenben egyetértek, a demonstrációkról és egy két dologról azonban más a véleményem. Ezt szeretném most röviden vázolni.

Az ok és okozati összefüggéseket illetően:
- Kitin így látja: demonstráció és médiaviszhang keltése - mézpac leállt.
- Én ezt így látom: mézpiac leállt - demonstrációk és médiaviszhang keltése.
Ez óriási különbség, ami a megközelítést már eleve ellentétessé teszi, ez teljesen világos!

Ezt írja Kitin:
 "A méhész felelőssége, hogy mit ad oda a kereskedőnek. Mintát vesznek és alá is írjuk a papírt, hogy kifogástalan terméket adunk át különben visszahozzák. Kifizetik, zsebre vágjuk ennyi...
Továbbiakban sajnos a kereskedők felelőssége következik, hogy mit művelnek a kincsünkkel."

Ez idáig oké, azonban ettől kezdve már fennáll a méhész kötelessége is! Ha a kereskedő a továbbiakban a kiváló termékkel - főleg ha az még ráadásul hungarikum is - visszaélve a termelő bizalmával Őt hátrányos helyzetbe hozza, azt a tőle telhető legnagyobb hatékonysággal jeleznie kell!!!!!!!
 Ezt is Kitin írja:
"Tehát a kereskedők és a hatóságok küzdelme kell, hogy legyen a polcokért folytatott küzdelem. Nem pedig az önbíráskodó méhészeké!"

A Hatóságnak ez bizony nem feladata, főleg akkor amikor a "törvény" engedékenységét kihasználja a kereskedő.
Csak hogy az a helyzet állt elő, hogy a kereskedő nem csak a törvény engedékenységét használta ki, hanem a méhészet jövőjének pakolt alá keményen.

Követelmény: ÉLNI és ÉLNI Hagyni!
Tehát mivel a hatóság ilyen esetekben nem léphet fel és nem is akar, a termelőnek kell megvédenie termékét, természetesen a hatóság megkerülése nélkül!!!!! 

Ez a méhészek KÖTELESSÉGE !!!!
Meggyőződésem, hogy ha nem tettünk volna semmit, hanem hallgatunk "elsumákoljuk", két éven belül a méhészek fele csődbe megy!!!!

Ha viszont azt nézzük, hogy túlzottan nagy e kis országunk méhsürűsége, akkor meg HALLGATNI kellett volna.

A lehető legrosszabb amit tehettünk volna, ha nem teszünk semmit.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #580 Dátum: 2015. December 27. 20:33 »
Csak hogy az a helyzet állt elő, hogy a kereskedő nem csak a törvény engedékenységét használta ki, hanem a méhészet jövőjének pakolt alá keményen.

Legalábbis a jövedelmezőségének. A leírtakhoz hasonló a véleményem. Hetek óta olvasom a különböző „elemzéseket”, több esetben a vélt összeesküvések taglalását. Összeesküvés elméleteket szerintem felesleges gyártani.  A méztermést illetően sajnos több várakozást alulmúló év van mögöttünk, számottevő készletekkel szerintem egyik kereskedő sem rendelkezik. Ha lenne a korábbi évekhez hasonló –elsősorban külföldi, és természetesen hazai- felvevő piac a magyar méztermésre, akkor a mézzel kereskedő cégek felvásárolnák a magyar termelőktől a mézet, hogy –a hasznukat is érvényesítve- teljesíteni tudják a piaci igényeket, ezáltal az életképességüket biztosító piacon tudjanak maradni.

Ha a piacnak nincs igénye a magyar méztermésre ilyen áron, és ennek bizonyíthatóan a Kínából származó -vitatható összetételű- „méz” térnyerése az oka, akkor mégis mit kellene tennünk?

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #581 Dátum: 2015. December 28. 13:14 »
Örülök, hogy már többen is hozzászóltak végre a témához.

Tegnap kerestem valamit amit korábban olvastam valamelyik méhészújságban, de sehogy sem találtam. Akkor azt most nem idézném, mindegy.
Viszont megakadt a szemem /most ezért mérgesek lesztek :-)/ Dr. Ludányi István Írásain.
Hát valahogy én is így látom a dolgokat.
Azt írja:  "SEM A KÍNAI MÉZ- AKÁR TISZTA AKÁR NEM-, SEM A MÉZ NEGATÍV REKLÁMJA NEM KELL, MERT MINDKETTŐ A MAGYAR MÉZ ELADÁSA ELLEN SZÓL."
 Érdemes elolvasni. Na hát én is ezt próbálom már fejtegetni hetek óta. És amit viszont felháborítónak tartok, írja is,  hogy soha nem esik szó a TERMELŐRŐL.
 KI képviseli a termelők érdekeit???    Ez itt a nagy kérdés? Mert ezek a lépések amik itt zajlanak, minden irányból negatívan hatnak a termelők zsebeire.  Miért nem lehetett a színfalak között kardozni úgy hogy a termelőnek a lehető legkisebb kára legyen belőle??
Az a szerencsétlen fogyasztó aki inkább éppen a bevándorlókkal terroristákkal volt mélyen elfoglalva, hallgatta a híreket ahol még általában a riporter sem értette, hogy mi is a probléma most a mézzel, annak vajon mi maradt meg?
 - hogy már megint gond van a mézzel, hát úgyis mindenütt drága, inkább nem is veszek.
El kéne határolódni a kereskedőktől is.
MINDEGYIKTŐL!  Miért vagyok ennyire magabiztos?
Mert  valami zavart érzek az erőben!!!
Kezdődik ott, hogy Takács Ferenc tett egy kijelentést a zöld fórumon, hogy micsoda jó ötletet adott neki valaki, lehet hogy azt fogja tenni, hogy aki neki segít a harcban  annak jó áron megveszi a mézét.   Ez érdekes....
Zöld fórum: rengeteg kérdést tettek fel neki  emberi hangon/lásd omme hírek rovat/ amikre mai napig nem adott választ, pedig sokan várják....
Aztán hogy ne is menjünk messzire, itt a fórumon:
Attila írta, hogy kapott valami rendkívül érdekes csomagot amiben volt ez meg az, erre azt írja:"Én is továbbítottam a csomagot, választ várok rá, és azt is közlöm".
Kíváncsian vártam azt a választ, és hogy mi is lehetett abban a csomagban de végül nem igazán kaptuk meg.
 PEDIG ÉN KÍVÁNCSI LENNÉK RÁ!
Ha pedig valamiért nem lehet nyílt lapokkal játszani akkor szerintem inkább hagyjuk a kereskedőket, mindet.  Teszik a dolgukat, mondják is, hogy üzletben nincs barátság.
 Az áruházláncok Polcain ismerjük, hogy szinte kizárólag csak érdekességeket lehet kapni, ez abból is adódik, hogy ők még a kereskedőktől is minél alacsonyabb áron szeretnék megkapni a termékeket, ezt pedig igen nehéz teljesíteni bárkinek.
Állítom, Hogy csendben is el lehetett volna intézni ezt az ügyet. Bizonyítékokkal alátámasztva a hatóságoknak átnyújtva csendben megoldódott volna a csata és a káposzta is megmarad.
NAV, NÉBIH, Fogyasztóvédelem, mind repülőrajtban várja ezeket az érdekességeket.
Folyamatosan mantrázzák a rádióban, hogy aki bármi turpisságot észlel, azonnal hívja a Nébih telefonszámát.

Ha eltűnik a kínai méz, gondoljátok jobb lesz?
 Szereznek helyette indiait, vagy  akármilyet. Most készülődnek megkötni ezt a szabad kereskedelmi eggyezményt és akkor majd még kis kaptárbogarat is lehet kapni mézesüvegben.
Végünk lesz. Már most is olyan, mint a harc a doppingok ellen. Mindig kitalálnak újat.

 

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #582 Dátum: 2015. December 28. 13:25 »
Attila írta:
"A vásárlók ilyetén való becsapása szerinted micsoda?
És nekem ezekkel a mocskokkal kell versenyeznem?
Hát nem!"

Én válaszolok:
A vásárlók becsapása nem szép dolog!

Nem kell versenyezned, a tudatos vásárló már rég a termelőtől vásárol.
A bolti mézek színe, állaga szinte soha nem hasonlít ahhoz amit pergetni szoktunk.   :(

_____________
Más!   
Azt a gondolkodást meg egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy a véres verejtékkel megtermelt árummal tőzsdéznem kelljen,minden rendben van hiszen ez így a megszokott.   :o
Na ez ellen viszont sürgősen tenni kéne valamit!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #583 Dátum: 2015. December 28. 16:32 »
"El kéne határolódni a kereskedőktől is.
MINDEGYIKTŐL!  "

Hát ha ezt a méhészek meg tudnák tenni akkor semmi baj sem lenne. Azért jó lenne ha a hogyanra is tennél egy javaslatot.
Jelen helyzetben az objektivitás talaján maradva a méhészek nagyon nagy százalékának szüksége van a mézkereskedők által biztosított nagybani eladási lehetőségekre. Több soron ki lett tárgyalva már hogy miért.

Üdv. jani bátya

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #584 Dátum: 2015. December 28. 16:34 »
A zöldön írták:

"Cerana!
Teljesen megegyezik a véleményünk, teljesen egyetértek a piaci szabályozásról leírt gondolataiddal! Igen, ez így működik, magyarázni se nagyon kell ezen semmit! Hidd el, nem nagyon rugaszkodtam el a valóságtól, bár tényleg kiragadott példával próbáltam szemléltetni az átlag méhész gondolatmenetét, "fejlesztési kényszerének" okait. Alapjaiban nem is lenne gond ezzel az egésszel, hiszen a méhész termel, a kereskedő vesz és elad, persze a piaci igényeknek megfelelően alakuló szinten és mennyiségben! Azzal is tisztában kell lennünk, hogy az akácmézünk a világpiacon nem feltétlenül "tiszta" vagy "magyar akác" formában jelenik meg, hanem túlnyomó részét igenis javító-méznek használják fel, bekeverik az általad is említett argentín és brazil valamint néha "kiváló" minőségű kínai mézekhez, így érve el a boltok polcain világszerte ismert világos színű (EU és EU-n kívüli) mézkeveréket! Így érnek el megfelelő mennyiséget, elfogadható minőségben. Még azt mondom, ezzel sincs semmi baj, nem fogjuk mi megváltani a világot, egalizált mézeket fogyaszt a világ! A gond ismét az "egy tál rizsért" dolgozó kínából ered! Köztudott már az is, hogy kína "brainstorming"-ja tökéletesen működik, neves európai kutatók, kémikusok, vegyészek vonultak át oda kamatoztatni tudásukat! És igen, meg is született az ipari-méz néven elhíresült valami, ami nem hogy virágot nem látott, de még méheket sem... Viszont olcsó, fillérekből beszerezhető, és az ügyesen összeállított recept (és az európai mintavételi, vizsgálati teszteket pontosan ismerő vegyészek) következtében egalizálás után szinte észrevétlen marad a kevert készáruban, van tétel, ahol nemhogy fele, de akár 75%-a is ilyen ismeretlen vegyi anyag a polcokon lévő "terméknek". Tehát igen cerana, a kereskedő megoldotta bekerülési költségeinek csökkentését a nagyobb árrés elérése érdekében azonos piaci feltételek mellett!! Ezek tények, ezeket a dolgokat tudjuk mindannyian, nem is ezzel van a problémám, nem ezért írogatok hónapok óta a témában! És előre leszögezem, nem a személlyel van bajom, az egyénnel, hanem csupán a tetteit érzem visszásnak, átlátszónak, megnyilvánulásait pedig egyenesen színjátéknak! Igen, Takács Úrról beszélek továbbra is, ahogy Te fogalmaztad ezek szerint én "Takács-ellenes" vagyok, hiszen ez a "Takács-féle kezdeményezés" baromira nem arról szól, hogy lekerüljenek a pancsolt mézek a polcokról (az előbb voltam a Spar-ban, minden szépen ott van, ahol eddig is volt)! Rajta kívül is van szerencsém ismerni más felvásárlókat is, és elmondhatom nagyon más oldalról látják ők is ezt a jelenlegi helyzetet! A piaci szituáció jelenleg adott, egy éve nem tudtunk megfelelő "javító" mézet biztosítani a világnak, valamint a tisztán Hungarikumként piacra került kiszerelés is hamar elfogyott. A vevő pedig bár kissé fanyalogva is, de keresett alternatívát a vásárlásához! Most a feladatunk az lenne, hogy újra a mi mézünk után nyúljon a polcon, újra "visszaszokjon" a hazai termékünkhöz! Itt, ebbe az állapotba lépett be kaposvári egyesületi tagként, magát kisméhésznek beállítva Takács Úr, aki a legnagyobb hazai felvásárló titulusát igyekezett eltitkolni, minden médiába csakis a konkurenciája mézeit mutogatta mindenféle kiszerelésben, ment brüsszelbe magyar zászlóval a kezében, nyilatkozott kaptárakra könyökölve. Lett is szépen megetetve a média mindennel ami szép és jó, dübörgött a gépezet! Itt a fórumon is nyilatkozott, véleményt formált tisztességgel, a kínosabb kérdésekre pedig válasz nélkül, vagy kitérve előlük reagált. Volt mintavétel, összeszedett, válogatott tételekkel persze, csupán a saját általa forgalmazott dolgok hiányoztak a csomagból, vagy ha mégis volt benne, akkor az garantáltan hibátlan lehetett csak. Volt már ilyen történet pár éve, volt is felháborodás, Klenácz Urat szinte megköveztük mindannyian! Takács Úr profi! Tökéletes üzletember, racionálisan, és globálisan gondolkodni tudó és cselekedni is hajlandó vállalkozó! Akinek a célja a minél nagyobb piaci részesedés megszerzése, pontosan erre törekedne bármelyikőnk is az Ő helyében. Az más kérdés, hogy ki-ki meg is tenné e ezeket a lépéseket ha az Ő székében ülne... Ő megteszi, itt a szemünk előtt! Szavunk nem lehet, minden hivatalos, minden szabályozott jogi keretek között zajlik, csak hát fogalmazzunk úgy, hogy nem egészen etikus, pláne nem úgy, hogy kifelé azt hírdeti, hogy Ő csupán a magyar méz, magyar méhészek érdekében teszi mindezt! Ismét mondom, semmi bajom Takács Úrral, igazából csak gratulálni tudok bátorságáért, üzletpolitikája ahogy látjuk működik, hiszen nem véletlenül lehet hazánk legnagyobbja a szakmában! A kemény kapitalizmus már csak ilyen, itt farkas törvények uralkodnak! Hogy mit láthatott eddig ebből a méhész??? Nagyon rég óta, amikor a méhész körbe érdeklődött az aktuális mézárakat illetően, valahogy mindig úgy nézett ki a dolog, hogy az Aranynektár 20-50 forinttal csak kevesebbet ajánlott a mézért... Miért? Mert megtehette, hiszen ha én nem adtam oda olcsóbban, úgyis megtelt a kamion, hiszen az ország teljes területe a bázisa, rengeteg felvásárló dolgozik alá, hiszen Ő a legnagyobb, szabja az árat! Azt viszont már szerintem kevesebben vették észre, ha mégis akkor még kevesebben gondoltak utána annak a ténynek, hogy a felvásárlási jegyük miért "Golden Nektaring GmbH" bélyegzővel van ellátva?!? Kérdem én nagy naivan, ez a felvásárló, aki a Magyar méhészek érdekében cselekszik, aki az EU-n kívüli mézek kivonásának élharcosa, aki a vállán cipeli felvállalva a nyilvánosságot is hogy végre a Hungarikum tényleg hungarikum lehessen... Ez a vállalkozó, ez a legnagyobb felvásárló, ez a cég a hazai méz felvásárlása és "hazaiként" értékesítése után egy egyszerű trükkel megoldotta azt, hogy adót se fizessen itthon?!?!?! Mekkora előnye van a konkurenseivel szemben? És ez az előny még kevés! Hiszen nem is kellene hogy legyen konkurencia!!! Most oldja meg! Ahogy egyszemélyben azt is meg fogja oldani, hogy mennyi méhész, mennyi méhcsalád is legyen Magyarországon, hiszen a "piac áll, nincs felvásárlás", valamint "túlzottak a felvásárlási árak", így akár a piaci állapotoknak ellentmondó helyzetet is teremtve, de egyszemélyben szabályozza az árakat! Természetesen ezt az állapotot nem lehet sokáig fenntartani, ahogy te is mondod, hiszen a piac folyamatosan szabályozza önmagát! Viszont ez az idő arra pont elég lesz, hogy rengetegen fognak elgondolkodni befektetésük megtérülésén, munkájuk értelmén, izzadtságuk értékén! Természetesen nem fogja tudni minden konkurenciáját megszüntetni, természetesen marad itt méhcsalád bőven! De ha már csak 10%-ot elrendez, az bőven megéri, hiszen máris milliárdokról beszélünk! EZ a tendencia ami nem tetszik, EZ a látványos trend ami idegesít, EZ az a gond, amire próbálok hónapok óta minél több méhész figyelmét felhívni, és cseppet sem azért mert károgni, vészmadárkodni akarok! És ismét elmondom, eszembe sincs ujjat húzni Takács Úrral, se megsérteni nem akarnám..... Visszás, fura, kicsavart ez az egész, és nekem nagyon nem tetszik amit látok..... És igen, a piac áll, a felvásárlás szünetel, minden szereplő a kivárás politikáját képviseli jelenleg, de ez az állapot se tartható sokáig, valakinek lépnie kell! Rengeteg méz van még hordókban a méhészeknél, és már csak 6 hónap és újabb, friss tétellel állunk a piac elé, hozzáadva az eddig eladatlan készleteket eleve árcsökkenés várható! Minden külső manipuláció nélkül is esne az ár, hiszen a piac ilyen! Egy éve ilyenkor csörögtek a felvásárlók egymásnak adva a telefont, 2000-2050 forintot igérve egy kiló akácért.... A világon azóta sem esznek kevesebb mézet, max más "egalizált" forrásból származót kapnak a pénzükért! Mi pedig "ha kellene is az akác", akkor előbb pollent számolunk benne! (hiszen egyértelműen csupán javító méznek kellene, ha kellene a Hungarikum, azért pedig max 1000-1200 ami adható, többet nem bír el a piac....)
Én a magam részéről továbbra is alig győzöm a német és osztrák ismerősöket, barátokat, azok szomszédjait és rokonságát ellátni eredeti, kiváló minőségű "Echte Ungarische Akazien honig"-al ellátni, persze messze nem felvásárlási áron! Mert a német és osztrák megkeresi a lehetőséget, hogy AZT vegye, amit akar! Cseppet se keres mást, mint a magyar mézet!
Tudom, a piac megoldja ezt a problémánkat, a kereslet-kínálat meg fogja határozni azt is hogy egyáltalán mennyi méhcsalád is legyen idehaza.... Soha nem a termelők kezében volt a döntés, mindig az a pár kereskedő "szabályozott", most se teszi másképp!!  "