Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1116401 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #555 Dátum: 2015. December 23. 07:32 »
Úgy látom nem közelítenek az álláspontok a Kitin és a fórum többi résztvevője között.
Most rohannom kell, de estefelé még visszatérek
Mézet adok el!
Sziasztok

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #556 Dátum: 2015. December 23. 08:39 »
Nem baj az. Tüntetés szerintem hasznos volt, befele mindenképpen,  a világban zajló méz kereskedelemre  szerintem semmilyen hatással nincs,  akkorra nélküle is beállt volna a mézpiac. Erre ráhúzni a vizeslepedőt egyszerű dolognak tartom, olyan van kalapja- nincs kalapja...
Amúgy meg az induló ár hordósan, korrekt volt, amikor pergettem akkor már tudni lehetett hogy nem csak csonka hazánkban tekerjük a pergetőt, körülöttünk is lett termés.  Egyéb mezőgazdasági, egyszerű tapasztalataim alapján gondoltam, na ez már nem lessz 2000 hordóban sosem(Kína még szóba sem volt).  Döntéseimet magam hozom,  különbözö urak nyilatkozataira nagyívből teszek, nem is foglalkoztam vele sosem, mostanában olvasgatom kik mit jósolgattak a nyáron,baromság. A kollégák majd lessz ez még ennyi meg annyi (akár a vénasszonyok) szövegelésére hallgatni naivitás, gyerekes hülyeség, tavasszal attól sem álltunk messze hogy az ukrán háború kiszélesedjen......
Üdv:robi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #557 Dátum: 2015. December 23. 10:32 »
Ha jól látom, korábban Kitin álláspontja az volt, hogy méhész érdekképviseleti munka befejeződik akkor, amikor a méhész lecsukja a kaptártetőt. Most meg, angol mézkereskedelmi szövegeket fordít. Változik a világ, meg a betonkeménység. Lehet, hogy a következő tüntetést Brüsszelbe már ő fogja ......

Kitin, a táblázatok, statisztikák érthetöbbek! Azokat bogarászd lécci! A világpiacon mi kis pont vagyunk, de a mézhamisítás olyan mértéket ért el, hogy ha nem lép fel közösen több ország méhészete ez ellen, a magyar méhészek befejezhetik az évezredes exportjukat, de magát a méhészkedést is. Tehát Kitini, az ördöggel, sőt a mézkereskedővel is össze kell fogni ebben az ügyben.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #558 Dátum: 2015. December 23. 13:22 »
Te magad kértél, hogy nézelődjek szét az angol szövegek világában és mivel már lecsuktam a kaptártetőt volt időm bogarászni.
Ha épp érvekkel meg tudtok győzni a tüntetés céljáról és értelmét látom, akkor megyek. /nem ám mézár elTŰNTETÉSRE/

Szeretném bemutatni az egyik kecskénket, úgy hívják, hogy Ördög  ;D

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #559 Dátum: 2015. December 23. 14:54 »
Gondolod te hogy az a marék méhész sárga sapkába, bele tud avatkozni bármely irányba is, a mézárakba ? Európában? Annak ellenére hogy volt média bőven.
Ez csak arra jó hogy találj egy bűnbakot, és megnyugodjál. Vazzeg ez már június elején tiszta volt, hogy lett méz bőven mindenütt, ebből már nem lessz két rongy az idén.  Kínai mancsolás hab a tortán, eddig is volt. A tüntetés igenis nagyon jó figyelem felkeltés volt, ettől függetlenül a kínain kívül is van méz bőven. A vé négyeket meg annyira szeretik hogy a mult heti kérvény már lehet a kukában van, nem kapkodnak vele, vagy kecskékkel ettették meg.
Üdv:robi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #560 Dátum: 2015. December 23. 17:10 »
Ha nem csinálsz semmit, akkor nem érsz el semmit. Senki nem tudta 1988-ban, hogy 1990-ben az oroszok kimennek az országból és szabad választások lesznek. Ki hitte volna, hogy a neonikotinoidoknak, fipronilnak búcsút mondhatunk? De voltak akik hittek benne és nekik lett igazuk. Nagyon sok hasonló példát tudok felhozni, amikor a kicsihitűeknek nem lett igazuk. Hit nélkül csak vegetálni lehet, élni nem.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #561 Dátum: 2015. December 23. 17:39 »
Hát mit mondjak hallgatom ezeket a "mantrákat" de csak valeriánával tudom elviselni.
Biztosan nem  vagyunk egyformák vagy lehet a frekvenciával van baj, nekem a 440-445 hertz valahogy jobban bejön. ;)
Itt belemerülve a nagy mantrába, próbálom összegezni vajon az itt napok óta leírt szövegben vajon melyek azok a részek amiket az épp érvek közé nem lehet rangsorolni, bár mint a kolléga írta nem csak erre hanem tüntetési célra és értelemre szüksége lenne ahhoz, hogy meg lehessen győzni.
Én azt hiszem és bátran ki merem jelenteni, hogy aki az Őrösi könyvet csak egyszer is alaposan elolvasta és a kaptár illata is eljutott orrnyílásaiba azt nem kell meggyőzni semmi olyanról ami a méhészettel ellentétes, mint esetünkben a kínai vagy fene tudja milyen származású kutyulmány. Érvként lehet még felsorolni, hogy a méhészek igen jelentős hányadának jelent megélhetést illetve jövedelem kiegészítést a tevékenysége. Ja, hogy a kiüvegező méhészeket nem érinti  a kutyulás? "MÉG"
/Valahogy olyan helyzetet vélek felismerni ,mintha a négy vagy akárhány emeletes panelben a földszinti lakó nem akar a tető javításhoz hozzájárulni, mert ő éppen akkor nem ázik be./
Korábban már írtam, hogy tömegbázissal a háta mögött bárki hatásosabban hozhatja fel az érveit bármely helyen.
A cél tiszta és világos azt hiszem több soron le lett írva. A vásárló tisztességes felvilágosítása arról, hogy mit vesz. Persze közben azért kiderült a turpi is, hogy nem csak a keverés a probléma, hanem hogy a kevert anyagok egyenkénti anyagai nem ütik meg a minőségi mércét. Én úgy látom ha ez ellen nem lép fel a méhész társadalom kézen fogva a kereskedőkkel bizony jövőre vagy pár éven belül egyáltalán nem fog kelleni még javító méznek sem a magyar méz.
Harmadsoron értelmet én nem adhatok, azt megadja a méhészet mint a természetben szinte egyedi élőlénnyel való munka szépsége és, hogy a jövőnél maradjak , elfogadható anyagi vonzata.
Talán ez lenne pár sorban összesűrítve, nem meggyőzési csak gondolat ébresztési szándékkal.

Üdv. jani bátya

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #562 Dátum: 2015. December 23. 18:37 »
Jani bátya!
Ezt jól összehoztad.
Maximálisan egyet értek.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #563 Dátum: 2015. December 23. 19:45 »
Ha nem csinálsz semmit, akkor nem érsz el semmit. Senki nem tudta 1988-ban, hogy 1990-ben az oroszok kimennek az országból és szabad választások lesznek. Ki hitte volna, hogy a neonikotinoidoknak, fipronilnak búcsút mondhatunk? De voltak akik hittek benne és nekik lett igazuk. Nagyon sok hasonló példát tudok felhozni, amikor a kicsihitűeknek nem lett igazuk. Hit nélkül csak vegetálni lehet, élni nem.

88- ban tényleg nem tudtuk, mivel 90-ben született a kormányközi egyezmény a kivonulásról. Ivánék szóltak hogy kb 91 június végéig fog tartani, (másfél év) tartották a szavukat. Ja nem viktor zavarta őket ;D ;D

majd elfelejtettem a 21-es volgánkat is vitték mint a cukrot, pedig vagy 12 éve nem ment.
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 23. 19:50 írta robi 75 »
Üdv:robi

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #564 Dátum: 2015. December 23. 20:28 »
Üdv. Uraim!   Hát kérem szépen ezeket az írásokat tényleg szépen összehozzátok mindannyian, de roppant csőlátónak kell lenni ahhoz hogy azt feltételezzük hogy a hamisitási botrány nem érinti az üvegező méhészt. Az egész globális mézpiacot érinti! Ha egyáltalán értjük miről szól a vita. Kérdés: szerintetek ki vagy kik töltögetik mézes üvegekbe a "kutyulmányokat" ? Szerény véleményem szerint a KERESKEDŐ  (K)! És akkor ezekkel kell kézenfogva azt hinni hogy az érdekeink megegyezők? Mára ennyi! Szép estét! Áldott Karácsonyt Mindenkinek!

*

nata

  • ***
  • 175
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #565 Dátum: 2015. December 23. 20:38 »
A kutyuló kereskedőkkel nem fog itt senki kezet. Azok most lapítanak, ezekre a kereskedői-termelői "kerekasztalokra" se mennek el. Az üvegező méhész meg rövidtávon jól jár, mert a multiktól most hozzájuk ment át a forgalom egy része.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #566 Dátum: 2015. December 23. 20:41 »
Árvita a mézpiacon – mennyiért kel el az akácméz?
Megjelent: 2015. július 24.
Leállt a mézpiac, a méhészek nem adják a jelenlegi árszinten a mézet, a felvásárlók pedig az exportárakra hivatkozva nem kínálnak többet a kilónkénti 1300-1350 forintnál. A termelők a szezon indulásakor jellemző 1500 forintos árhoz ragaszkodnának, csakhogy a magyar mézet felvevő európai piacon most nem adnak ennyit az áruért. A helyzet pikantériája, hogy az idei termés kiváló minőségű, de a keresletet éppen a korábbi évek hiánya és ízben, valamint beltartalomban is fakóbb termése fékezi: a nyugati vevők „leszoktak” a magyar akácmézről, elfogadták a gyengébb minőségű, kínai mézzel kevert árut. A piacon kialakult patthelyzetet csak tovább erősíti, hogy totálisan ellentétesen ítélik meg a piaci trendet a kereskedők, illetve a termelők: előbbiek szerint félő, hogy a Romániából, Szerbiából, Horvátországból, sőt, most már Ukrajnából és Moldáviából is Nyugat-Európába érkező akácméz még inkább lenyomja az árakat, ezzel szemben a méhészek áremelkedésben bíznak.

A méhészek gyenge-közepesre, a kereskedők inkább mennyiségben is jóra, minőségben pedig kiválóra osztályozzák az idei akácméztermést. Az egyik, az agromonitor.hu-nak nyilatkozó mézkereskedő szerint értékelésük különösen ahhoz képest pozitív, hogy az ő vevőik – a nyugat-európai mézletöltők – igényszintje az akácméznél az elmúlt három év katasztrofális termése hatására jelentősen csökkent. Ahhoz képest megfelelő a mennyiség is. Ahogy elmondta, a környező országokban is jó volt a termés.

Ugyanakkor önmagában nem a külpiaci kereslet hiányzik, hanem az a probléma, hogy a magyar árszint jóval magasabb, mint amennyiért a nyugat-európai mézletöltők vennének. „Azon a szinten, amilyenen a méhészek adnák, nem lehet eladni, raktárra meg nem veszek, amikor csökkenő ártendencia van” – mondta a mézkereskedő. Mivel most a környező országokban is van akácméz-termés, az importőrök megveszik onnan. Az 1500 forintos kilónkénti áron induló szezonban ezért is ütött be elég hamar a krach: június közepén a románok elkezdték lejjebb vinni az áraikat, amit követtek a szerbek és a bolgárok is. Ezért szerinte nagy a veszélye annak, hogy amikor a magyar méhészek kapcsolnak, hogy el kellene adni a készleteiket, lassan már vége lesz a szezonnak, a kereslet is lecsökken annyira, hogy ha egyáltalán, akkor a jelenleginél is csak jóval alacsonyabb áron kell a magyar akácméz.
Súlyosbítja a külpiaci helyzetet, hogy az elmúlt években az Európai Unióban jelentősen nőtt a kínai import, ez is okozza a megcsappant keresletet. A gyászos tavalyi év után több cég ki is vezette az akácmézet az ajánlati listából, vagy szortimentből, mert sem minőségben, sem árban nem volt megfelelő. Az ár akkor – igaz kisebb tételekre – elérte a kilónkénti 2000-2100 forintot is, méghozzá úgy, hogy az elmúlt években nem akácméz, hanem akácjellegű méz termett, ami – tavaly egészen biztosan – nem felelt meg a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak. Ennek egyszerűen természeti okai voltak, mivel annyira gyenge volt az akácvirágzás, hogy a méhek egyidejűleg más virágokról is gyűjtöttek. Ezért a tavalyi mézeket sok helyen „Akácméz vegyes tartalommal” felirattal árulták. Mára már nem csak határainkon kívüli , hanem hazai gyakorlattá is vált ,hogy a magas árak miatt az egymással konkuráló mézletöltők csak úgy tudtak bejutni,vagy bent maradni a nagy élelmiszer-kiskereskedelmi láncokban, ha ők maguk is keverik a magyar mézet az olcsóbb és ízvilágában gyengébb kínaival – amelyik egyébként a tavalyi speciális helyzet miatt pollenösszetételével – ami fajtajelleget meghatározó kritérium – javította a magyart. A nagyobb probléma, hogy a fogyasztók elfogadták az olcsóbb, kevésbé ízletes kevert mézet – magyarázta az agromonitor.hu-nak egy másik kereskedő.
Gyökeresen másként látja a helyzetet az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME). „ Az idei termés sajnos csak gyenge-közepes” – mondta az agromonitor.hu-nak Mészáros László, az egyesület elnöke. Szerinte az okozta a problémát, hogy az első akácvirágzás végén rosszra fordult az idő, és a 3-5 nappal későbbi második virágzás legintenzívebb időszakában végig esős, szeles idő volt, ami akadályozta a gyűjtést. Ráadásul tavasszal az akácvirág-kezdemények kialakulása idején fagy volt, ami Borsodban tarolt, és a méhészek által kedvelt Nógrádban is nagy károkat okozott.
Az OMME-elnök a piac nyári leállását normálisnak tartja, szerinte ősszel ismét megindulnak a felvásárlások, méghozzá reményei szerint a jelenleginél magasabb árszinten. Az idei szezon induló, 1500 forintos árát pedig korrektnek nevezte.
Szükségük is lenne a méhészeknek arra, hogy az akácmézért jó árat kapjanak, mert a júniusi csapadék, majd a mostani kánikula miatt a napraforgóból gyűjtött méz is csak a szokásos mennyiség fele lesz. Az idén tehát a méhészek nem számíthatnak arra, ami Mészáros szerint korábban többször is előfordult, vagyis, hogy a napraforgóméz menti meg a szezont.

OMME
méz

Igaz nem friss a cikk, de érthetően van leírva.
Én hál istennek, Mészáros úrral együtt korreknek találtam az 1500 indulót, így június első hetén kitakarítottam, de hogy jövőre mi lessz nem tudom.

Ezt már odaát is bedobtam, lehet belőle csemegézni.
Üdv:robi

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #567 Dátum: 2015. December 23. 20:58 »
Izso60 ezt kérdezi:
".....Kérdés: szerintetek ki vagy kik töltögetik mézes üvegekbe a "kutyulmányokat" ? Szerény véleményem szerint a KERESKEDŐ  (K)! És akkor ezekkel kell kézenfogva azt hinni hogy az érdekeink megegyezők?..."
Ezekkel a kereskedőkkel egyedül az OMME urai tárgyalnak, sőt meghívják, kikérik a tanácsukat a mézhamisítás elleni harcban.
Először olaj szőkítés, aztán mézhamisítás, majd kutyulék forgalmazása mézként, OMME Hivatalban tanács kérés tőle, majd az állami gázvezeték megcsapolása, és Kék Fény műsor.
Szerintem el kéne sürgősen határolódni tőle, de valamiért nem teszik.
Aki partnerként szeretne közelíteni, felajánlja segítségét, hogy közösen küzdjünk a Kínából beáramló "szutyok" ellen, őt kikiáltják ellenségnek.
Ez az igazi csőlátás!
Véleményem szerint mindenkit partnerként kell kezelni addig amíg az érdekünk közös, de ezt Jani bátya kiválóan megfogalmazta.
Minden ami a mézhamisítással összefügg a méhészek ellen szól!
Azt nem értem, hogy ezen mit nem lehet érteni.
Egyet biztosan állíthatok.
Az OMME mézmarketingje minősíthetetlen.
Ha nulla lenne az már egy szint.
Az erre elkülönített milliók nem tudom hol vannak?
Legalább a borászoktól lesnének, de még arra sem veszik a fáradtságot.
Mára nekem is ennyi.
Holnaptól tűz szünet.
Nagyernyei Attila


*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #568 Dátum: 2015. December 24. 01:09 »
Na erre mondtam korábban, hogy jobb is lenne abbahagyni. A méhészek már legalább 3 részre szakadtak, mindenki csőlátó csak más színűek a csövek. fekete zöld meg mondjuk legyen a harmadik kék. Előbb vagy utóbb majd csak rájöttök ti is, mint már sokan mások, hogy mi is a valóság.
Jani bátyát viszont megértem, ha jól tudom ő csak mellékállásban méhészkedik, ő a monda szerint csak meggazdagodni szeretne a méhészkedésből és nem pedig megélni. Nem az ő bőréről van szó így csak jókat kacag az egészen. Neki a legjobb!   ;)
Pedig ha a meggazdagodni vágyó méhésztársak hagynák inkább a megélni vágyó társaikat békén akkor más lenne a helyzet.
Kicsit majd ha ráértek olvasgassatok át a ződre is, ott hogy látják a dolgokat.

Egy kis adalék:
Az üvegezést is gazdagon érinti az ügy, mert mivel most megnövekedett a kereslet, ezután sokkal többen fognak üvegben értékesíteni így beindul az olcsóbban adom háború. Lenyomják az árat és szétoszlik a forgalom.
Aki idáig az évek alatt már szépen kialakította a vevőkörét az is csúnyán megsínyli az eseményeket.
A játék neve: KI NEVET A VÉGÉN?
Botrány botrány hátán.
 Attila, hidd el mindent értek, sokkal többet, mint gondolnád. Az írásokból nagyon sok infó lejön ám!
Mantrázzatok sokat, kellemes ünnepeket mindenkinek!

A kicsihitű Kitin...

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #569 Dátum: 2015. December 24. 01:19 »
 :o
Még valami!
Bort iszik és vizet prédikál!!
Akkor legyetek szívesek szaladjatok már egy kört és aki virágport árul, gyorsan csapjatok a kezére, mert a szakirodalmi adatok arról tanúskodnak, hogy szinte mindegyikben kimutathatóak a vegyszerek! Puff
A betyárját! Nincs tájékoztatva a fogyasztó!  Puff
Propolisz? Puff
Termelői repce méz? Puff

Csukjuk inkább be az egész boltot és olvasgassuk a régi könyveket. Puff

A csőlátó kicsihitű Kitin...  Puff
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 24. 01:40 írta Kitin »